Přejít na obsah


Fotka

Možnost omezit hledání času v logu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 616 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2012 - 17:53

Dělám si statistiky pomocí geogetu a 9 keší mi v nich dělá nepořádek. Jedná se o keše, kde nemám zapsaný čas v logu (buď jsem ho tehdy ještě nepsal, nebo je to event, kde časy nepíšu) a přitom jsem se tam zmínil o nějakém času (např. že odlov keše trval 1:30). No a tyto nechtěné časy geoget označí jako čas nálezu, což je jeho krásná funkce, ale v tomto případě to dělá jenom problémy. Napadlo mě možná dobré řešení, a to zda by geoget nemohl mít volitelně v nastavení možnost omezení, kde hledat čas nálezu (např. pouze na prvním řádku prvních 5 znaků). Určitě by to byla zajímavá funkce, kterou by možná využil i někdo jiný než já.
  • 0

#2 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2012 - 18:11

Tak piš ten čas do logu slovně a máš to vyřešené.

1:30 se dá klidně napsat jako hodina a půl a nebude to matoucí :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#3 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 616 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2012 - 18:13

To mě taky napadlo nechci logy editovat, a navíc, pokuď ho upravím a geoget nenajde čas, tak to bere z času úpravy... Takže to jen udělá jiný problém.
  • 0

#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2012 - 18:26

Zpětně to needituj, prostě uprav záznam o nálezu v GG. Pokud je to 9 keší a víš které, tak to je snadné.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#5 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 616 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2012 - 18:27

To jo, ale každý další import to zase přepíše. To už jsem totiž dělal asi 5x
  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2012 - 18:31

Nevymyslejte raketoplan!

Pokud se Geoget s tim casem splete, tak proc ten cas v Geogetu neopravis? Jakmile v Geogetu bude uchovan u nalezu cas, tak se ti uz opetovnym importem neprepise! Zustane tam to, co jsi rucne zadal.

Takze staci u tech deviti kesi rucne editovat v Geogetu cas nalezu, neni vubec treba menit text logu, ani neni treba vymyslet zadne dalsi funkce do Geogetu.
  • 0

#7 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 616 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2012 - 18:33

Nevím, tak to u mě nefunguje. Nebo lépe řečeno, já nepotřebuji změnit čas, ale zrušit ho, jelikož ho nevím. No a když u těchto 9 keší upravím časy na 00:00, tak mě je další import zase přepíše.
  • 0

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2012 - 18:34

VasaM napsal/a:
To jo, ale každý další import to zase přepíše. To už jsem totiž dělal asi 5x


Import ceho ti to prepsal? kdyz je v databazi keska oznacena jako nalezena, tak se cas nalezu ani nevyhledava, natoz aby se prepsal.

Vyjimkou by bylo, pokud by cas vyplneny nebyl.(tedy cas 00:00). Pak se cas vyhleda a doplni.
  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2012 - 18:36

Takze tvym resenim je rucne to zmenit na cokoliv jineho nez na nulovou hodnotu. treba 00:01. je mi ale zahadou, ze pokud si cas vyplnujes na 00:0, pak te patrne cas nalezu vubec nezajima, tudiz proc te trapi, ze se tam nejaky cas nekde vyplnil? Staci ten cas preci ignorovat, ne?
  • 0

#10 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 616 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2012 - 18:39

No můj případ je právě ta výjimka. Pokud u těchto keší nastavím 00:00 a pak dám stáhnout třeba vlastní nálezy, tak mi to tam ty časy dopíše. Jinak u eventů jsem dopsal čas podle času pořádání a teď už tu mám jen 4 keše a jeden event, u kterých bych potřeboval zachovat 00:00. Z toho u 3 vznikl problém pozdější úpravou logu, kde my GC.COM přidal informaci o editaci a geoget si z ní vzal čas.
  • 0

#11 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 616 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2012 - 18:40

Ano, ignorovat čas bych mohl, ale pak to dělá zmíněný problém ve statistikách, kdy mám najednou nálezy ve 2 ráno...
  • 0

#12 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2012 - 19:23

A kdyz si ten nalez nastavis na 00:01, tak by to melo ve statistikach vypadat stejne jako kdyz tam mas 00:00, nebo se pletu? GgStat stejne nalezy zaokrouhluje na cele hodiny, tak by to nemelo vadit.
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#13 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2012 - 19:35

A hlavne to uz nebude tahat ty casy z logu :))
  • 0

#14 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2012 - 19:47

A k tem eventum. Kdyz uz na nejaky vyrazim, tak pisu jako cas nalezu cas otisknuti razitka do logbooku a je to :)
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2012 - 19:59

ja tomu porad nejak nerozumim. kdyz te to trapi kvuli statistice, tak patrne si ty casy evidujes, ne? proc bys jinak do statistiky vkladal statistiku podle casu? A kdyz tedy casy evidujes, proc u tech kesich chces mit presne pulnoc? Pokud jsi je opravdu nalezl presne o pulnoci, staci to o tu minutku posunout, a je zcela po problemu.
  • 0

#16 Tom Fuk

Tom Fuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2012 - 21:32

Já tomu problému ;) rozumím tak, že u těch 4 keší nechce mít čas vůbec žádný, aby mu to z nějakých zásadních důvodů nekazilo statistiku.
  • 0

#17 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2012 - 23:28

lukabike.com napsal/a:
A k tem eventum. Kdyz uz na nejaky vyrazim, tak pisu jako cas nalezu cas otisknuti razitka do logbooku a je to :)

Dobrý nápad. Já zase píšu čas počátku eventu - ale je to skoro jedno. Podstatné je, že tam je nějaká relevantní informace. Nevidím důvod, proč u některého typu keší čas nepsat - pokud přes eventem odlovím keše tak event s časem 00:00 se mi logicky zařadí před ně.
Když je to 9 kousků, tak přece není problém to oeditoavt. Něco jiného by bylo, kdyby jich bylo několik set.
  • 0

#18 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2012 - 23:30

Tom Fuk napsal/a:
Já tomu problému ;) rozumím tak, že u těch 4 keší nechce mít čas vůbec žádný, aby mu to z nějakých zásadních důvodů nekazilo statistiku.

Jenže čas vůbec žádný - to je nesmysl. Čas 00:00 je prostě před ostatními z toho dne, to je jednoduchá matematika. Jinak to ani nemůže být.
  • 0

#19 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 616 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2012 - 14:17

Tak už jsem to vyřešil tak, že jsem ke keším dopsal nějaký čas. Jinak celé jsem to řešil kvůli jedné keši, která se stále označovala jako nalezená v 1:30. Tato keš mi kazila statistku ve sloupcovém grafu podle času nálezu, který v případě, že je čas nálezu 00:00, tak keš nezakreslí a toho jsem chtěl docílit u všech 9 keší. Díky tomu jsem taky postupně zjistil které keše to jsou. To HaLuMa: Časy si samozřejmě eviduji, ale až od doby co jsem se dozvěděl o GeoGetu, dřív jsem je do logu nepsal. Ale v GeoGetu bude asi drobná chyba v tom, že čas hledá i ve zprávě o editaci, což byl případ poloviny keší. Sice asi funkce na omezení hledání času je zbytečná, tak toto by stálo zato využít. Hlavně pozor na to, že někteří uživatelé změnili nick, a tak starší hlášky o editaci budou s jiným jménem.
  • 0

#20 honza-pavla

honza-pavla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 20:00

Tak to jsem asi neměl přepisovat logy zpětně a měnit u nich čas :-( :o (dělal jsem to téměř půlku soboty) A já si pořád lámu hlavu co mi rozhodilo ty statistiky času, když jsem doplnil časy. Co s tím teď? Jak nejjednušeji a nejefektivněji zprovoznit statistiky času nálezů? U každého nálezu keše nám foun-it log začíná např. 16:45 # 1 031, nebo 16:45 hod. # 1031
tzn. na prvním řádku logu je přesný údaj času logování příslušné keše. Údaj o editaci je zobrazen pod logem, tak proč si nestahuje údaj času z prvního řádku?
Docela byse hodilo, kdyby si Geoget mohl sám stáhnout právě tento čas a nikoliv čas z editace logu.
Pokud to zapíšu do Geogetu ke keši (nevím přesně kam - navíc bych musel projet VŠECHNY :o logy, protože editovaných logů bude hodně - to není moc reálné), tak to tam zůstane, nebo se to může v budoucnu něčím (aktualizací, nahrátím nového souboru apod.) přepsat?

VasaM napsal/a:
vznikl problém pozdější úpravou logu, kde my GC.COM přidal informaci o editaci a geoget si z ní vzal čas.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama