Přejít na obsah


Fotka

Vykrádání CWG směnáren


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 pb-karan

pb-karan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2012 - 10:52

Po necelém měsíci fungování mé CWG směnárny se stalo toto: http://www.geocachin...4a-d92863c697bb :(:@
  • 0

#2 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2012 - 10:58

vítej na zemi, sice to patří do geodepresivního koutku, ale mně zas uzemnilo, že existuje něco jako obchod se souřadnicemi. A to to hraju čtyři roky.
  • 0

#3 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2012 - 11:00

Bohužel podvodníci se najdou naprosto všude. Přemýšlím jestli má vůbec cenu nějaké směnárny dělat :(
  • 0

#4 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2012 - 11:01

Z toho si nic nedělej, já do své kešky dala taky CWGéčka a něco na výměnu a po necelých 14 dnech tam nebylo ani strouhátko a tužka, jen logbook.
  • 0

#5 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2012 - 11:03

njn.. vážně geodeprese... Co se týče CWG, tak je to stále dokolečka opakující se problém. A to ještě ti, co CWG kradou, se cítí být v právu:(:(:( kromanonec - no tak to buď ráda, logbook zůstal:D:D:D né, sorry, to jen tak pro zpestření .. je to fakt hnus, velebnosti:@
  • 0

#6 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2012 - 11:05

Vítej v realitě. Nic nového pod sluncem, jsme v Čechách...
  • 0

#7 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2012 - 11:05

pb-karan napsal/a:
Po necelém měsíci fungování mé CWG směnárny se stalo toto:
http://www.geocachin...4a-d92863c697bb
:(:@

"že CWG se mohou menit pouze za CWG"
to je sice hezké zbožné přání, nicméně nemá žádnou oporu v celosvětových pravidlech

p.s. odkazy dělej přes "url" kod
  • 0

#8 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2012 - 11:07

Tak rok a půl jsem se teď prakticky geocachingem nezabýval a koukám,je to pořád stejné ;)
  • 0

#9 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2012 - 11:10

Muhehe:D ničemu se nedivim...a to já se u svého prvního TB bál jestli dělám dobře když jej vezmu do jiné kešky a pořádně si nastudoval jak se s ním nakládá a v myšlenkách mi koluje jednou mít své vlastní CWG...s přehledem bych udělal kešku na kterou by šla webka a udělal bych jasně viditelnej topic "lůzrů" co nemaji na ořezávátko...taková pěkná kešulka pastička
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#10 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2012 - 11:13

Ty si stěžuj B). Minulý rok jsme přidali do jedné naší tradičky malou CWG směnárnu, a za půl roku tam nikdo nesměnil ani jedno CWG :D. Teď jsme tam už měsíc nebyli, tak jsem zvědavej, jak to vypadá teď. No a co se týče věcí na výměnu, to zase v jedný moji mysterce, si říkám že tam ty věci zreznou dřív než je někdo za něco vymění :D.
  • 0

#11 pb-karan

pb-karan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2012 - 11:13

dr.vota napsal/a:

pb-karan napsal/a:
Po necelém měsíci fungování mé CWG směnárny se stalo toto:
http://www.geocachin...4a-d92863c697bb
:(:@

"že CWG se mohou menit pouze za CWG"
to je sice hezké zbožné přání, nicméně nemá žádnou oporu v celosvětových pravidlech

p.s. odkazy dělej přes "url" kod


Pokud je to CWG směnárna, tak je to stejně jako třeba směnárna mincí,... a to už oporu v pravidlech má.
  • 0

#12 pb-karan

pb-karan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2012 - 11:14

kromanonec napsal/a:
Z toho si nic nedělej, já do své kešky dala taky CWGéčka a něco na výměnu a po necelých 14 dnech tam nebylo ani strouhátko a tužka, jen logbook.


Už jsem se setkal s keší, kde někdo na pravidla napsal OUT: Logbook. :(
  • 0

#13 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2012 - 11:17

pb-karan napsal/a:

dr.vota napsal/a:

pb-karan napsal/a:
Po necelém měsíci fungování mé CWG směnárny se stalo toto:
http://www.geocachin...4a-d92863c697bb
:(:@

"že CWG se mohou menit pouze za CWG"
to je sice hezké zbožné přání, nicméně nemá žádnou oporu v celosvětových pravidlech

p.s. odkazy dělej přes "url" kod


Pokud je to CWG směnárna, tak je to stejně jako třeba směnárna mincí,... a to už oporu v pravidlech má.


Ano? Odkdy? Dej konkrétní odkaz na příslušný bod, rád se poučím

P.S: o výměnách je tam jen
http://support.groun...g=kb.page&id=51

1.8. Trading Items

When you find a geocache:

1. Take something from the cache
2. Leave something in the cache
3. Write about it in the logbook

You do not have to take an item if you do not want to. However, if you do take an item, it is good to leave another item as a fair (or better than fair) exchange.


  • 0

#14 irillee

irillee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2012 - 11:19

Je to stejné a asi to tak bude i nadále. Z CWG se stává dost žádaný artikl a dokud se najdou šílenci, kteří skupují sbírky nebo i pár kousků za vcelku vysoké ceny tak se jen tak vykrádání vymýtit nepodaří. Osobně jsem dospěla k tomu, že do logů směny CWG nezapisuju - jen do logbooku - aby to zbytečně někoho nelákalo. Ale je fakt že jsme v sobotu lovili krabici, kde log před námi měl zapsané vložené cwg, ovšem v uvnitř nebylo, tak jsme možná teď za vykradače taky :-( A co se týče obchodu se souřadnicemi tak to je taky síla. Mě by tohle nenapadlo - teda spíš bych z toho neměla tu pravou radost. Díky velkému pátku se mi povedlo lousknout jednu myslterku kterou bych asi jinak těžko dávala a ten pocit vítězství když se rozsvítila zelená to je to proč to za to stojí. Pokud dá autor souřadníky k dispozici tak to sice není ono, ale pořád je to získané čistě. Když pak někde vidím vysloveně "somrování" o nějaké souřadnice tak je mi fakt smutno. Ale asi je ta touha po bodu silnější než pocit že jsem to zvládla sama. Tyhle body lidem nezávidím, radši jich budu mít desetkrát míň, ale s dobrým pocitem.
  • 0
Když už něco hledám, tak z toho chci mít radost - aneb hezkých krabic je žalostně málo

#15 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2012 - 11:26

jak se do nečeho nahrnou peníze, tak je to zralé na depresivní koutek:)snad jednou v daleké budoucnosti bude tahle komoditka sloužit lidem a ne lidé téhle komoditce...
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#16 LeeHill

LeeHill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2012 - 11:52

Co se divíme, když například Moravskoslezská parodie na geocaching naučila nově příchozí brát si z kešek kolečka a suvenýry za návštěvu. A pak prodávat na aukru. :@:@:@
  • 0
Podpis

#17 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2012 - 11:59

Sedmitecka napsal/a:
njn.. vážně geodeprese... Co se týče CWG, tak je to stále dokolečka opakující se problém.
A to ještě ti, co CWG kradou, se cítí být v právu:(:(:(

kromanonec - no tak to buď ráda, logbook zůstal:D:D:D né, sorry, to jen tak pro zpestření .. je to fakt hnus, velebnosti:@


No to jsem si řekla taky.
  • 0

#18 witcheryTeam

witcheryTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2012 - 12:07

Také máme CWG shop,ale zatím musím "zaklepat",že je funkční.A to i přes to,že se např.KOMETA nezapíše ani write! Doufáme,že i nadále budou měnit lidi fér,protože,když si to opravdu uvědomí,zjistí,že i pro ně je dobré hrát fér hru,jinak je KONEC!;)
  • 0
Tony

#19 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2012 - 13:08

Podle mych zkusenosti, smenarna a vubec vymena funguje nejak lepe mimo Prahu a dalsi vetsi mesta.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#20 Cink 1435

Cink 1435

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2012 - 19:01

Nedávno jsem odlovil v Děčíně jednu mysterku a byl jsem slastně odměněn, bylo tam CWGčko. Vyměnil jsem, kus za kus. Když loguji keš, málokdy píšu že jsem vložl CWGčko, nechci lákat vykradače. O pár dnů pozděj cvičně jukám a se zájmem čtu jak mě tam jedna kačerka tepe jakto, že jsem to nenapsal do logu že se tam táhla naprosto zbytečně, že se těšila na CWGčko. Upozorňuju že keš odlovila 13 dní předemnou. Co na to říct ? Ohodnotil jsem jí výrazem který jsem si přivezl z vandru po Rumunsku a dál to neřešil. Zakládal jsem keše a za tu dobu co je provozuju jsem tam dal kolem 50 kusů. Z toho tam za 2 roky zůstaly 2 -3. Beru to jako investici do keše. Některé spokojené logy mě potěšily víc jak nové "kolečko". Amen
  • 0
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak. I vás dřív nebo později nějaký vlak přejede ... ( A.Nebel )




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama