Přejít na obsah


Fotka

jaké PDA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 geonova

geonova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 11 April 2012 - 20:15

Ahoj kaceri, rozhoduji se o koupi PDA, jelikoz vytouzena GPS Garmin Oregon 450/550 je na me stale moc draha (7-10tis + cena map). Rad bych dostal nejaky tip na dobre PDA + sw + zkusenosti. Zajima me konecna cena funkcniho PDA, se kterym mohu ihned vyrazit za kesemi vcetne sw a map. Jake tam jsou mapy? Jak je to s bateriemi? Jeste mam dotaz - mohu PDA pridelat ke kolu a jeste lepe i k motorce ? PS: Je mozne to spojit s programem Geoget, ktery poouzivam na pc/nb? Diky za rady
  • 0

#2 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 11 April 2012 - 20:18

Nazdárek, je určitě nutné si kupovat PDA, nestačila by ti nějaká levnější varianta gpsky? (řada Etrex či Dakota) Ty jsou podstatně levnější a nemůžu si na ně stěžovat ;)
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#3 geonova

geonova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 11 April 2012 - 20:38

No eTrex už ne. Dakota mi přijde, že je na to co umí také drahá
  • 0

#4 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 11 April 2012 - 20:49

Já bych řekl, že cena Dakoty je ve srovnání s PDA stejná nebo lepší. Uvědom si jedno...Využiješ PDA i jinak než na Geocaching? Já s PDA začal. Výdrž baterií dejme tomu (měl jsem i rezervní baterku) Jenže odolnost k ničemu. Furt jsem se bál ať to GPS neumažu, nenamočím atd. Pořídil jsem si obal proti vodě a prachu. PDa vypadalo jak pěst na oko a na sluníčku nešlo nic přečíst. Vydržel jsem to 50 keší a koupil Oregona. PDA mi dodnes leží v šuplíku, protože jsem nenašel nějaké smysluplné využití na něco jiného, krom občasné autonavigace. Takže investice cca 5000 byla asi tak na rok.... Opravdu ti doporučuju aspoň tu dakotu a nebo jinou outdoor navigaci třeba z bazaru. Je to nebe a dudy
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#5 geonova

geonova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 11 April 2012 - 21:49

Ok, díky za názor, že nevýhodou PDA je křehkost... já jsem docela čuně, takže to beru vážně. Pokud se kvůli Galileu (snadsi to nepletu) zlevní produkty Garmin, tak po něčem lepším od nich sáhnu...
  • 0

#6 geonova

geonova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 11 April 2012 - 21:49

Netušíte, kdy se mají zlevnit kvůli tomu Galileu navigace nebo aspoň zda to není fáma?
  • 0

#7 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1823 příspěvků(y)

Publikováno 11 April 2012 - 22:51

Co to ? Galileo za prvé ještě ani nefunguje, a kdoví jestli někdy vůbec bude :) A za druhé, dokud tady bude mít defakto monopol Garmin (alespoň tedy co se outdoor navigací týče), tak se nic zlevňovat nebude, proč by to dělali ? ;) Trh už je celkem nasycený, tak asi už není moc důvodů ještě více snižovat ceny. Rád bych se pletl, ale...
  • 0

#8 geonova

geonova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 11 April 2012 - 23:10

Tak jsem to vzal hopem a místo PDA právě objednal eTrex 30 + dva držáky. K tomu jsem se rovnou rozhlédl po fóliích a koupil 6ks za 2,35L z UK přes eBay. No a taky stáhl beta-firmware 2.73 ;) a už se těším. Díky za rady a názory
  • 0

#9 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 12 April 2012 - 10:28

to byl fofr:-)
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama