Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Tip na GPSku


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 GUGA

GUGA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2012 - 22:06

Zdravim, potřeboval bych poradit ohledně nový GPSky. Potřeboval bych, aby šla dát na kolo jako tachák třeba a aby podporovala wherigo keše. Díky za tipy GUGA25
  • 0
Zdravim

#2 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2012 - 6:15

Tím jsi to prakticky z aktuálně vyráběnývh omezil na Garmin Oregon.
  • 0

#3 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2012 - 6:42

Parkis napsal/a:
Tím jsi to prakticky z aktuálně vyráběnývh omezil na Garmin Oregon.

Ale smiř se s tím, že na sluníčku na displeji nic neuvidíš. Z tohoto důvodu raději na kolo beru starou Vistu HCx.
  • 0

#4 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2012 - 7:22

Hamaci napsal/a:

Parkis napsal/a:
Tím jsi to prakticky z aktuálně vyráběnývh omezil na Garmin Oregon.

Ale smiř se s tím, že na sluníčku na displeji nic neuvidíš. Z tohoto důvodu raději na kolo beru starou Vistu HCx.

Nesmysl :@, právě na sluníčku je Oregon perfektní (oproti mobilům), jen si musíš vypnout podsvětlení. Bez problému se na něm dá číst.
  • 0

#5 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2012 - 7:27

No, ono je to takové jak kdy. Pokud vypneš podsvětlení a nastavíš ho správně vzhledem k sluníčku tak je čitelný bezvadně. Ale na tom kole na řídítkách už tak pěkně směrovat nejde a tak do toho stejně vždycky čumím jak husa do flašky a radši si zastavím :)
  • 0

#6 wefsafca

wefsafca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2012 - 22:28

jaky mate tip na GPSku? Nokia E52 nema resp. aplikace v Jave nejak neimplementuje jeji kompas iPhone4S tragedie s baterkou, najdu tak 4 kese a baterka je v riti (nechapu proc app od Groundspeaku kdyz je v popredi ma stale zaplou GPS) dalsi nevim, tak se ptam.,.
  • 0

#7 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2012 - 22:49

wefsafca napsal/a:
jaky mate tip na GPSku?

Nokia E52 nema resp. aplikace v Jave nejak neimplementuje jeji kompas

iPhone4S tragedie s baterkou, najdu tak 4 kese a baterka je v riti (nechapu proc app od Groundspeaku kdyz je v popredi ma stale zaplou GPS)

dalsi nevim, tak se ptam.,.

Co takhle Garmin eTrex 30?
  • 0

#8 DanDomDav

DanDomDav

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2012 - 23:07

Hamaci napsal/a:

wefsafca napsal/a:
jaky mate tip na GPSku?

Nokia E52 nema resp. aplikace v Jave nejak neimplementuje jeji kompas

iPhone4S tragedie s baterkou, najdu tak 4 kese a baterka je v riti (nechapu proc app od Groundspeaku kdyz je v popredi ma stale zaplou GPS)

dalsi nevim, tak se ptam.,.

Co takhle Garmin eTrex 30?


  • 0

#9 wefsafca

wefsafca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2012 - 23:12

diky za tip.. sice jsem GPS přístroje používal už někdy před 10 lety (2002). ale tyhle ruční přístroje, mrknul jsem na nej, 20 hodin pouzivani i na NiMH dobijitelne baterky? Nejake issue: známý "sticky issue/problem" jako u Oregonů - projevuje se "zatuhnutím" mapy při velmi pomalém pohybu, lze takto ujít i 20m, aniž by přístroj zaktualizoval pozici na mapě pomalý USB (asi 1.1) nekvalitní česká lokalizace další drobné chyby firmware ja bych radsi neco online, kde si nemusim pripravovat data v PC a resit offline mapy, tedy jestli to jde, zkousel nekdo telefony vs tyhle turisticke krabicky? Telefon musim mit stejne s sebou, dobijet, aktualizovat, tak proto... pripadne ma nekdo zkusenost s androidem? Je lepsi jak iPhone? Baterka ma vetsi vydrz?
  • 0

#10 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2012 - 23:28

Pokud chceš telefon, tak bych si hlavně dal záležet na tom, aby to mělo vyměnitelnou baterku. Jinak ti to chcípne po pár hodinách (bez ohledu na typ telefonu) nebo k tomu budeš muset připojit nějakej dobíječ. Jinak bez offline map se špatně obejdeš, ale zas je to v zásadě jednorázová práce (pokud se pohybuješ v rozumně velkém území).
  • 0

#11 wefsafca

wefsafca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2012 - 23:57

no chci, spis chci znat pro a proti, kdo si koupi rucni gpsku za 7000,- ? nekdo kdo s sebou nenosi telefon nebo ma nejakou starou sumku? jasne, Battery Pack k Iphonu asi neni spatnej napad http://www.iphonebat...black-p-41.html nechapu proc JaTelefon ma mensi baterku nez staricka symbianova Nokie E52 (ta ma rekordni vydrz pohotovost az 28 dnu - inu nedotykac)
  • 0

#12 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2012 - 0:28

Sticky problémy by snad už měly být vyřešeny... Changelogy u posledních FW se kasaly, že to opravují. Pomalé USB se dá řešit vyndáním karty a nahráváním dat na ni pomocí čtečky ;) Češtinu tam máš takovou jakou si tam dáš, nikdo Tě nenutí používat tu oficiální hrůzu ;) Je hodně jednoduché tam dát opravenou, je to záležitost přepsání jediného souboru.
  • 0

#13 wefsafca

wefsafca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2012 - 1:10

jasne, jen se ptam, KDO je cilovka techto rucnich, sentimentalni user co zacinal s garminy anebo to ma i nejake dalsi vyhody, mimo tech baterek? iP4s ma cloonas take a protoze ta rucni k praci potrebujete vlastne pocitac a na telefonu, pokud nepocitam nejake slozitejsi multicache, vlastne nepotrebuju pocitac vubec... i telefon si umi stahnout vsechny cache do lokalni kese a jet offline ale ja jsem radsi online, asi to vyresim tou vetsi baterkou v pouzdru a bude... prijde mi, ze moznosti na telefonu budou vyssi, presnost to ukazuje okolo +/- 5 metru a to asi garmin nevylepsi nebo ano? na tej nokii E52 je nejaka sance vyuzit jeji kompas, ktery asi funguje jen v OVI mapach?
  • 0

#14 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2012 - 1:45

Garminy jsou prostě "outdoor" krabičky se vším co si pod tím člověk představí. Jak odolnost vůči vodě, tak i celkem velká "nerozbitnost". Nedovedu si představit svůj stejně drahý (+-10tis Kč, podobná suma jakou jsem kdysi dával za Oregona) smartphone jak ho přidělávám na řídítka svého kola a vyrazím s tím do opravdu rozbitého terénu... Protože na takovéhle neustálé (i několik hodin v kuse) otřesy to dělané opravdu není. Včetně toho, že celý den to se zapnutou GPS, záznamem trasy, kompasem a případným výškoměrem fungovat určitě nevydrží. A žádný externí akublok + ještě dráty k tomu mi na kolo nesmí :| Především tedy ty dráty... To, že mi Oregon s těmi všemi zapnutými funkcemi vydrží fungovat v kuse tak 12-13 hodin na 2000mAh akumulátory, je tak akorát, protože moje cyklovýlety málokdy trvají déle ;) Další sadu čerstvě nabitých baterek ale preventivně vozím také.
  • 0

#15 Slashiik

Slashiik

    Slashiik

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2012 - 5:40

wefsafca napsal/a:
jaky mate tip na GPSku?

Nokia E52 nema resp. aplikace v Jave nejak neimplementuje jeji kompas

iPhone4S tragedie s baterkou, najdu tak 4 kese a baterka je v riti (nechapu proc app od Groundspeaku kdyz je v popredi ma stale zaplou GPS)

dalsi nevim, tak se ptam.,.

pokud ty kese hledas 5-6 hodin tak to chapu, jinak mas asi nekde problem :(
  • 0

#16 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2012 - 8:42

Často jdu na keše s lidmi, kteří loví s telefony (já mám Oregon 550t). Při delším wherigu mají problém s baterkou, na celodenní lov bez náhradní baterie mohou zapomenotu. A hlavně mají mnohem menší přesnost v lese nebo ve skalách. Když je to špatné na signál, mám přesnost třeba deset metrů, telefonkář dvacet pět. Výhodou telefonu je připojení k internetu.
  • 0

#17 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2012 - 9:09

Jarous1 napsal/a:
To, že mi Oregon s těmi všemi zapnutými funkcemi vydrží fungovat v kuse tak 12-13 hodin na 2000mAh akumulátory, je tak akorát, protože moje cyklovýlety málokdy trvají déle ;) Další sadu čerstvě nabitých baterek ale preventivně vozím také.


Tak to mě teda ani náhodou... jedině že bys zapínal usínání, ale pak má problémy s kompasem.
Jsem MOC rád, když udělá 8 hodin.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#18 hugo48

hugo48

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2012 - 11:35

Tak já bych už tedy telefon rozhodně znovu na řidítka nedal. Jednou jsem to udělal se starším smartphonem a sjezd po rozbité cestě nevydržel a nedopadl úplně dobře. Jak už někdo napsal, dnešní telefony nejsou na toto stavěné a když k tomu člověk přidá ještě odolnost například proti vodě a dalším přírodním vlivům, tak to chce hodně odvahy jít na nějakou náročnější keš právě s ním. Právě proto svůj SII používám na keše jen ve městě, tam na něj navigace nemá, ale někde v přírodě nebo na výletě ho výdrží a přesností hravě strčí do kapsy. Jen pro představu SII vydrží s navigováním připojená k 3G síti max pár hodin. Moje Dakota oproti tomu kolem 18 hodin neustálého navigování.;) A hlavně u ní se nemusím bát, že náhodou začne pršet nebo mi někde spadne.
  • 0

#19 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2012 - 11:53

Mám Oregon 550, Iphone4 a Ipad2. Neumím si představit, že bych v lese na řídítkách kola měl founa. Nejen, že přesnost je někde jinde, ale pád z profi držáku stojí přesně nový telefon (to už mám za sebou). Je sice legrace chodit s Ipadem a lovit Wherigo, ale na vážnou práci to není. Venku outdoor navigace, pokud mám problém s daty, tak je stáhnu telefonem z webu a zase ho dám do kapsy, po městě ten telefon stačí. V dnešní době není technický problém nahrnout do jednoho přístroje spoustu komponentů, ale za cenu spousty kompromisů. Klasická ukázka jsou digitální foťáky kompakt i zrcadlovka mají stejný počet pixelů CCD, ale výsledek je jiný hlavně v horších podmínkách. Že by ty kompromisy? Nebo že u telefonu to bude jinak? :D:D:D
  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#20 wefsafca

wefsafca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2012 - 13:55

jasne, pochopil jsem ze na riditka kola/motorky patri outdoor navigace :-) ale normalne do lesa, kapsy? jakze to stahnes ty data? To znamena ze nekdy musis pouzivat 2 zarizeni anebo Garmin umi stahovat pres bluetooth/wifi z netu, pripojit se do onlajnu?
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama