Přejít na obsah


Fotka

Nový seznam


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2012 - 22:07

Jak se dá vytvořit nový, prázdnný seznam a nebo alespoň vyprázdnit pole s názvem seznamu ? Přijde mi, že to snad nejde :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#2 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2012 - 23:32

Cooo? Jde o dvě věci. Smazat vše z okna, přičemž v databázi to zůstane a novým zavoláním filtru se to dá znovu zobrazit. Na to je ikona koštěte u filtrů. Nebo označit vše a smáčknout DEL. Opravdu, DEL smaže jen označené z okna, ale v databázi zůstanou. Nebo o založení nové prázdné databáze, na to je příkaz v menu.
  • 0

#3 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 6:22

Cooo ?? Nahoře v menu a ikonách je políčko seznam. Jak vytvořím nový seznam tam ?????? Mám tam možnost otevřít, přičíst, odstranit ze seznamu .... Ale kde je nový seznam ? Doplněno: Vymetením vyfiltrovaného výběru vyčistím vybrané keše, to nechci. Obzvláště ne proto, že uložit si prázdný výběr do hotového výběru na nějakou akci, není právě žádoucí :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#4 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 6:37

K čemu nový seznam? V tom políčku se jen píše název posledně načteného, vedle máš uložit a uložit jako...
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#5 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 6:41

LudekV napsal/a:
K čemu nový seznam? V tom políčku se jen píše název posledně načteného, vedle máš uložit a uložit jako...


A když chci začít vytvářet nový výběr, tak to udělám jak ?

To mám začít do toho starého a přejmenovat to volbou uložit jako ?

Tvorbu nové xls tabulky taky nezačínám vymazáním políček v té staré, ale je tam volba Nový soubor ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#6 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 6:49

kolombo napsal/a:

LudekV napsal/a:
K čemu nový seznam? V tom políčku se jen píše název posledně načteného, vedle máš uložit a uložit jako...


A když chci začít vytvářet nový výběr, tak to udělám jak ?

To mám začít do toho starého a přejmenovat to volbou uložit jako ?


A proč ne? Ale to už je otázka pro Gebyho

Tvorbu nové xls tabulky taky nezačínám vymazáním políček v té staré, ale je tam volba Nový soubor ...


Věřil bys tomu, že já občas ano? Aspoň nemusím hledat, kam to pak chci uložit ;)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#7 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 6:56

LudekV napsal/a:

kolombo napsal/a:
Tvorbu nové xls tabulky taky nezačínám vymazáním políček v té staré, ale je tam volba Nový soubor ...


Věřil bys tomu, že já občas ano? Aspoň nemusím hledat, kam to pak chci uložit ;)


Příliš často by to končilo přepsáním původního výběru prostým použitím uložit ...

Ten poslední načtený seznam tam je až do ukončení GG :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#8 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 8:17

Asi bude treba odlisovat operace se zobrazenym seznamem (pridani, odebrani ze seznamu pomoci seznamu v souboru *.ggt) od obsahu souboru se seznamem kesi (soubor *.ggt). Pokud chces memit obsah souboru *.ggt, muzes ulozit (pak ukladas do aktualne pouziteho douboru, jehoz jmeno je zobrazeno, pokud soubor neexistuje, pole je prazdne, tak se na jmeno opta) nebo Ulozit jako, to se opta vzdy na jmeno souboru, tedy vzdy se vytvari soubor novy. Proc se branis pouziti tohoto tlacitka?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#9 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 9:04

gord napsal/a:
Pokud chces memit obsah souboru *.ggt, muzes ulozit (pak ukladas do aktualne pouziteho douboru, jehoz jmeno je zobrazeno, pokud soubor neexistuje, pole je prazdne, tak se na jmeno opta) nebo Ulozit jako, to se opta vzdy na jmeno souboru, tedy vzdy se vytvari soubor novy. Proc se branis pouziti tohoto tlacitka?


Já nechci měnit žádný *.ggt soubor

Chci prostě ukončit práci s aktuálním *.ggt souborem a začít pracovat s jiným, novým *.ggt souborem.

Jde to udělat i jinak, než uložit jako toho původního ???
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#10 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 9:04

Ono je to popravde celkem matouci, hlavne pro BFU, ktery jsou zvykly z drtivy vetsiny programu, ze kdyz proste chci zacit neco novyho, tak nezacinam ve starym, ale proste si kliknu na "Nový ...". A abyhc rekla pravdu, tak me to taky ze zacatku celkem matlo a blblo, ale tak nejak jsem si zvykla na Ulozit jako.. protoze mi proste nic jinyho nezbylo
  • 0

#11 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 9:14

kolombo napsal/a:
Chci prostě ukončit práci s aktuálním *.ggt souborem a začít pracovat s jiným, novým *.ggt souborem.

Jde to udělat i jinak, než uložit jako toho původního ???

Když to bereš takhle tak ne, jinak to nejde. Ale je třeba si uvědomit že tím "uložit jako" nepřeukládáš ten původní, ale zakládáš nový s aktuálně zobrazeným seznamem. Pokud v seznamu nic nemáš, tak založíš nový prázdný. Rozdíl proti tomu zmíněnému excelu je pouze v tom že ho máš rovnou pojmenovaný.
  • 0

#12 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 9:20

petulinka1 napsal/a:
Ono je to popravde celkem matouci, hlavne pro BFU, ktery jsou zvykly z drtivy vetsiny programu, ze kdyz proste chci zacit neco novyho, tak nezacinam ve starym, ale proste si kliknu na "Nový ...".
A abyhc rekla pravdu, tak me to taky ze zacatku celkem matlo a blblo, ale tak nejak jsem si zvykla na Ulozit jako.. protoze mi proste nic jinyho nezbylo


To je ale podobné, jako když ve Word 97 najednou přestalo tlačítko INSERT přepínat režimy vkládání/přepisování a začalo, do textu, vkládat obsah schránky.

MS support taky tvrdil, že je to vymoženost.

Zakládat nový seznam přejmenováním starého je kravina.

Pokud je to tak v pořádku, tak navrhuji zrušit i volbu nová databáze, nový bod a podobně. Ty totiž v menu GG normálně jsou ...

Nějak mi to schází názor HaLuMy, asi mu pošlu odkaz na debatu.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#13 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 9:25

Parkis napsal/a:
.....
Ale je třeba si uvědomit že tím "uložit jako" nepřeukládáš ten původní, ale zakládáš nový s aktuálně zobrazeným seznamem.
...


Také je třeba si uvědomit, že nechtěným kliknutím na Uložit, místo Uložit jako je ten původní, pracně vytvořený výběr v pr....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 9:26

To rozhodne nemusis, protoze ja to tu z povzdali celou dobu sleduju a potichu zasnu, jaky ze se to, po tolika letech pouzivani, objevil zasadni problem.
  • 0

#15 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 9:39

HaLuMa napsal/a:
To rozhodne nemusis, protoze ja to tu z povzdali celou dobu sleduju a potichu zasnu, jaky ze se to, po tolika letech pouzivani, objevil zasadni problem.


Jestli to nebude tím, že stále častěji používám předpřipravené výběry keší na různé výpravy.

Pokud se mi do GPSky vešla pomalu celá republika, tak to šlo, ale když musím pracně filtrovat běžný akční radius, tak to začíná být problém.

Zvolil jsem cestu POI bodů a předpřipravených seznamů. Navíc, *.ggt seznamy mají tu výhodu, že jsou normálně přenositelné a textově editovatelné.

On se ten problém neobjevil, je tam celou dobu, jen jsem nepoužíval za večer několik seznamů ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#16 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 10:11

vyrábíš naprosto, ale naprosto umělý problém :D
Nový... = (F8; Uložit jako...)

  • 0

#17 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 10:55

kolombo napsal/a:
Zakládat nový seznam přejmenováním starého je kravina.


To ale nemas pravdu. Ty nezakladas novy prejmenovanim, ale vytvorenim z aktualne zobrazeneho seznamu kesi. Ulozit udela to, ze do aktualne pouzivaneho ulozit aktualne zobrazeny seznam. A to neni totez.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#18 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 10:58

kolombo napsal/a:
Pokud se mi do GPSky vešla pomalu celá republika, tak to šlo, ale když musím pracně filtrovat běžný akční radius, tak to začíná být problém.


Toto ale neni prace pro seznamy, nybrz pro filtry. Seznamy v tom pripade nebudou mit akceptovane zmeny v databazi (nove kese, jiz nalezene kese, archivovane kese, ...)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#19 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 11:37

gord napsal/a:

kolombo napsal/a:
Zakládat nový seznam přejmenováním starého je kravina.


To ale nemas pravdu. Ty nezakladas novy prejmenovanim, ale vytvorenim z aktualne zobrazeneho seznamu kesi. Ulozit udela to, ze do aktualne pouzivaneho ulozit aktualne zobrazeny seznam. A to neni totez.


To není pravda.

Vytvořím si seznam třeba 20ti keší v okolí Kladna a uložím ho jako seznam.

Pak vymažu výběr a začnu tvořit seznam keší v okolí Pardubic.

Ale v políčku seznam mám stále KLADNO. Pokud ho teď prostě uložím, přepsal jsem si ten původní a žádný nový nemám.

Musím tedy použít volbu Uložit jako abych začal pracovat s jiným seznamem. Další varianta je ukončit a znovu spustit GeoGet. Jinak se změny aktuálně zpracovávaného seznamu nedá docílit.

Fakt je takový problém chápat seznam podobně jako bod a databázi, kde volba nový je ?

Když se nová databáze, tedy něco, co většina uživatelů použije jen občas, vytváří volbou Nová .., proč to samé neplatí pro seznam, který se tvoří daleko častěji ? Podle mne je to velmi nelogické :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#20 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 11:55

kolombo napsal/a:
Když se nová databáze, tedy něco, co většina uživatelů použije jen občas, vytváří volbou Nová .., proč to samé neplatí pro seznam, který se tvoří daleko častěji ? Podle mne je to velmi nelogické :-(

To jsou ale dvě naprosto rozdílné věci. Založením nové databáze se skutečně děje nějaká akce, vytvoří se struktura dat a založí soubor do kterého se budou data ukládat. Co bys chtěl dělat u seznamu? Zakládat prázdný soubor, notabene beze jména? To je řekl bych nesmysl. Chápej ukládání seznamu jako export, což je asi tak nejpřesnější popis toho co to dělá, pak ti to možná začne dávat smysl.

Ale jak už bylo řešeno výše, pro to co jsi popisoval je daleko vhodnější použít filtry.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama