Přejít na obsah


Fotka

60CSX & Point Of Interest (POI)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2006 - 9:43

Nemate nekdo please zkusenosti s vytvarenim POI? Vytvoril jsem si v MapSource POI (komentar mel cca 80 znaku), ulozil jsem ho ve formatu gpx pod nazvem XXX. Pod nazvem XXX jsem vytvoril 24bit ikonu tusim 24x24 pixelu dle helpu v POIloaderu. POIloaderem jsem to tam nahral, vse probehlo korektne. Tedka k memu problemu.

At jsem mapu nastavoval jak jsem chtel (mam tam free TOPO CZ mapu spolu s vrsetvnicemi TOPO20) tak jsem ten POI tam nevidel. Az kdyz jsem dal meritko 200m, tak se objevil. Kdyz jsem dal 300m, tak zmizel.

Dale me prekvapilo, ze kdyz jsem na tu ikonu najel kurzorem, tak se bod neoznacil, zkratka nesel vubec vybrat.

Take u POI nebyl jeho nazev, jenom ikonka, kterou jsem vytvoril.

Kdyz jsem zobrazil uzivatelske POI, tak tam ten bod byl, jak nazev tak komentar. Kdyz jsem ho vybral, choval se jak WayPoint, mohl jsem si vybrat, zda chci zapnout k nemu navigaci nebo zobrazit na mape. Kdyz jsem dal zobrazit na mape, objevil se u nej nahle nazev a kurzorem uz sel vybrat.

Muze mi nekdo zkusenejsi poradit co s tim? Custom POI by se me libily kvuli delce komentare, delce nazvu a tvorbe vlastni ikony (user ikonu ale umoznuje i Waypoint, takze asi ten delsi nazev a komentar)

  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2006 - 10:15

Muze mi nekdo zkusenejsi poradit co s tim?

Nic, přesně takto to bohužel funguje. Možná to někdy Garmin změní či opraví, dle toho, jak to kdo chápe.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2006 - 13:31

Nemate nekdo please zkusenosti s vytvarenim POI?


Přesně takhle se to chová i u mojí 60Cx, navíc nejnovější verze POILoaderu (tuším, že 2.3.1) všechny POI nahraje jako varovné a co se týče ikonky, nejde mi nastavit transparentní barva (pro uživatelské symboly waypointů v GPSce i v MapSource to funguje)

  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2006 - 14:11

Možná by tě mohlo zajímat toto:
http://forums.ground...hp?t122497.html
a toto
http://forums.ground...7
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2006 - 16:18

Můžete mi někdo poradit trochu mimo téma ???

- 60CSx pořád ještě nevlastním a funguju na 60CS - teď jedu do Norska a 60CS má (stejně jako 60CSx) kapacitu pouhých 1000 waypointů - nemám přesný plán cesty, ale budu se po cestě stavovat třeba v Göteborgu, který samotný má 300 cacheí, tudíž si potřebuju vzít všechny waypointy (cca 3000) s sebou a dohrávat do Garmina podle místa, kde zrovna budu - moje PDA nemá funkci USB host, takže s sebou musím vzít notebook, což je dost zbytečné jenom kvůli těm bodům - 60CSx má slot na paměťové karty, kde se dá ukládat "mapsource content" nebo jak to na garminovských stránkách nazývají - znamená to snad, že si můžu dohrávat body z paměťové karty do toho místa pro 1000 waypointů ? Jestli ano tak jak to probíhá ? Podle čeho ty body vybírám ? Dá se tam zadat nějaký okruh kolem souřadnic ? Neznáte nějaký jiný trik, abych s sebou nemusel tahat ten notebook ? Díky za každou smysluplnou odpověď.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2006 - 10:44

dik, kazdopadne pokud to tak je, tak je to nepouzitelny a custom POI jsou temer k nicemu, kdyz je na mape nevidim a nemuzu je kurzorem vybrat.

Co se dohodnout a zacit psat do Garminu? V jednote je sila, tohle prece musi opravit...

Nic, přesně takto to bohužel funguje. Možná to někdy Garmin změní či opraví, dle toho, jak to kdo chápe.


  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2006 - 17:42

.... navíc nejnovější verze POILoaderu (tuším, že 2.3.1) všechny POI nahraje jako varovné a co se týče ikonky, nejde mi nastavit transparentní barva (pro uživatelské symboly waypointů v GPSce i v MapSource to funguje)


v 2.3.2 ... http://www.garmin.co...ails.jsp?id=927
(mimo jine) * Fixed an issue where alerts were being created for all POIs.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2006 - 17:27

Na modelech serie x lze pouzit prave POI Loader, kterym tam nahrajete vsechny waypointy najednou jako POI a obejdete tak ono omezeni na 1000 waypointu. Ma to sve nevyhody (POI nelze v GPSce nijak editovat, soucasne firmwary GPSek maji chybu kdy jsou POI na mape "neklikatelne" pokud se nevypne zobrazovani waypointu, nelze rozumne nastavit uroven zoomu mapy od ktere se POI zacnou zobrazovat), ale je to vec sikovna.

Z pametove karty se primo v pristroji waypointy natahnout nedaji, ale samozrejme si je na ni muzete ulozit a prenaset je tak s sebou, ale abyste je dostal do pouzitelne formy, potrebujete pripojit GPSku k dalsimu pristroji ktery umi USB Mass Storage (pro stazeni waypointu z pam. karty) a ma software pro nahrani waypointu do GPSky.

Jak by se to dalo obejit jeste jinak mne moc nenapada. Mozna ze by to slo nejak cestou vytvoreni pruhledne prazdne mapy pouze s POI kterou byste si pak dle potreby zapnul/vypnul. S nejakou takovou cestou vam snad poradi nekdo kdo uz neco takoveho zkousel.

  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2006 - 20:34

dik, kazdopadne pokud to tak je, tak je to nepouzitelny a custom POI jsou temer k nicemu, kdyz je na mape nevidim a nemuzu je kurzorem vybrat.

Co se dohodnout a zacit psat do Garminu? V jednote je sila, tohle prece musi opravit...

to s tim meritkem az od 200m bylo od zacatku .. ale v drivejsich firmwarech aspon fungovalo to, ze pri najeti na pOI se aktivoval a dalo se na nej kliknout jako na waypoint... bohuzel (nechapu proc) to garmin odstranil ... ale kdyz jsem je kvuli tomu prudil (a jeste kvuli pruhlednosti obrazku) tak z nich vypadlo neco jako ze snad nekdy mozna ...
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2006 - 10:51

v 2.3.2 ... http://www.garmin.co...ails.jsp?id=927
(mimo jine) * Fixed an issue where alerts were being created for all POIs.


Ano, včera odpoledne jsem přesně na tohle taky narazil, večer vyzkoušel a opravdu funguje.
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2006 - 17:34

Mozna ze by to slo nejak cestou vytvoreni pruhledne prazdne mapy pouze s POI kterou byste si pak dle potreby zapnul/vypnul.



Zajímavý nápad - šlo by mi to i na 60CS ? Zkoušel to někdo ??? - prosím poraďte jak to v Mapsourcu zařídit.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2006 - 11:26

Taky tu novou verzi vyzkousim, jsem zvedav.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2006 - 20:07

Zajímavý nápad - šlo by mi to i na 60CS ? Zkoušel to někdo ??? - prosím poraďte jak to v Mapsourcu zařídit.

Možná se pletu, ale nefungují custom POIs pouze na X řadě?
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2006 - 20:37

Zajímavý nápad - šlo by mi to i na 60CS ? Zkoušel to někdo ??? - prosím poraďte jak to v Mapsourcu zařídit.

to nelze udelat v mapsource ale je nutne pouzit mapedit, pak to prohnat cgpsmapperem a pak by to mohlo jit i do mapsourcu ...
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2006 - 20:38

Možná se pletu, ale nefungují custom POIs pouze na X řadě?

ta obezlicka s tim, ze se POI nebudou nahravat jako POIs pres poi loader ale vytvori se z nich samostatna mapa je prave pro ne-X modely...
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2006 - 20:54

ta obezlicka s tim, ze se POI nebudou nahravat jako POIs pres poi loader ale vytvori se z nich samostatna mapa je prave pro ne-X modely...

Zkousel jsem pruhlednou mapu Norska (jen tradicni kese), ale pri zachovani nejlepsi dosazitelne presnosti (Level 24) je uzemi Norska moc velike a cGPSmapper to nezkousne. Takze jsou dve moznosti - rozdelit Norsko na nekolik casti, nebo snizit presnost souradnic kesi. Pak by se to Sendmapem dalo poslat (s ostatnimi mapami) do libovolne mapove GPSky a mit to tam celou dobu jako jednu z volitelnych map.
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2006 - 9:53

Tak ta nejnovejsi verze podle me nic nevyresila. Pouzival jsem vzdy ten starsi POILoader 2.21, ktery nemel necnost pridavani varovani. Po nainstalovani nove verze a nahrani POI do CSX se POI chovaji uplne stejne, tzn. ikony se zobrazi az pri 200m bez jmena (!!!) a nejdou sipkou vybrat. To ze se nezobrazi jmeno je triskni, protoze nevim ani o jaky POI jde, takze ho samozrejme nemuzu v uzivatelskych POI dohledat. Takze dale nepouzitelny a Garmin by se mel zamyslet nad konkurzem na nove programatory. :D Tihle na to evidentne nestaci.
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2006 - 12:51

Zkousel jsem pruhlednou mapu Norska (jen tradicni kese), ale pri zachovani nejlepsi dosazitelne presnosti (Level 24) je uzemi Norska moc velike a cGPSmapper to nezkousne. Takze jsou dve moznosti - rozdelit Norsko na nekolik casti, nebo snizit presnost souradnic kesi. Pak by se to Sendmapem dalo poslat (s ostatnimi mapami) do libovolne mapove GPSky a mit to tam celou dobu jako jednu z volitelnych map.

Na http://mapcenter.cgp...=162&rgn=&cat=5 je dvoudilna mapa kesi v Norsku k 8.8.06, rozdelena na sever a jih.
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2006 - 11:31

Tak ta nejnovejsi verze podle me nic nevyresila. Pouzival jsem vzdy ten starsi POILoader 2.21, ktery nemel necnost pridavani varovani. Po nainstalovani nove verze a nahrani POI do CSX se POI chovaji uplne stejne, tzn. ikony se zobrazi az pri 200m bez jmena (!!!) a nejdou sipkou vybrat. To ze se nezobrazi jmeno je triskni, protoze nevim ani o jaky POI jde, takze ho samozrejme nemuzu v uzivatelskych POI dohledat. Takze dale nepouzitelny a Garmin by se mel zamyslet nad konkurzem na nove programatory. :D Tihle na to evidentne nestaci.

To je zajimave, mne to ty alarmy ve verzi 2.3.2 narozdil od verze 2.3.1 uz nevytvari. Ze to funguje mne a vam ne, to uz je co rict. Obvykle totiz vsem funguje vsechno a mne nic. :-)
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2006 - 22:26

Na http://mapcenter.cgp...=162&rgn=&cat=5 je dvoudilna mapa kesi v Norsku k 8.8.06, rozdelena na sever a jih.

Dá se ta mapa použít v 60CS ? jak ji tam mám dostat ?
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka