Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jaký mobil?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
32 odpovědí na toto téma

#1 zokej74

zokej74

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2012 - 11:06

Ahoj, jsem naprostý začátečník a chtěl bych se věnovat gc, Jelikož si musím pořídit nový mobil, na gps nebude peníz a tudíž si budu muset vystačit s mobilem, prosím tedy o radu jaký aparátek zvolit. Děkuji za vaše rady.
  • 0

#2 bucifal-cz

bucifal-cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2012 - 11:14

Záleží kolik chceš investovat do mobilu.....
  • 0

#3 zokej74

zokej74

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2012 - 11:20

Cca 6000 kč
  • 0

#4 bucifal-cz

bucifal-cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2012 - 11:26

Pak záleží na jakej operační systém si zvyklej.Já sem nokiácký a symbien.Ale plno lidí zase Android a v něm třeba c:geo program,Na android je více věcí no .Třeba já ted prodávám nové ZTE skate s androidem za 3 litry, tak zvaž
  • 0

#5 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2012 - 11:27

zokej74 napsal/a:
Cca 6000 kč


Asi nějaký s GPS nebo alespoň s možností použít externí BT GPS modul.

Já mám Nokia E52 a vyhovuje, jen baterie, v GPS provozu, je na jeden den.

Když si dáš vyhledávání podle možností mobilu u operátora, tak Ti vypadnou přijatelné typy.

A raději si rovnou odpověz na otázku: Datový tarif, jaký a za kolik ....

Protože půvab hledání s mobilem jsou hlavně ON-LINE data !!!!
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#6 mkacer

mkacer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2012 - 11:43

Řešil jsem stejné dilema. Starý mobil DiamondI dosloužil a jaký nový. Původně jsem pošilhával po LG Black (vynikající displej na slunci), ale narazil jsem na Motorola Defy+ (OS Android). Je to takový mírně outdorový telefon, vydrží 1m pod vodou což je prima. Pro venkovní použití neocenitelné, když zmokne normální mobil tak je většinou po něm. Zakoupeno bez smlouvy u Vodafone za 4977 Kč http://eshop.vodafon...mendedMslSkuId=.

Mám ho teprve týden, takže zkušenosti zatím moc nemám, zkus prohledat internet.

Jinak koupí zařízení (většinou jakéhokoliv) investice nekončí. Chce to náhradní baterie, pouzdro, fólii, pořádnou paměťovku ...

Odkazy :P : https://www.google.c...h?q=defy+ water
  • 0

#7 zokej74

zokej74

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2012 - 12:01

Tak to jsi mě dostal...myslel jsem že v mobilu je gps zadax...:(
  • 0

#8 bucifal-cz

bucifal-cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2012 - 12:05

Ano zadara je. ale některé programy vyžadují dat.připojení
  • 0

#9 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2012 - 12:09

Variantou k Motorole Defy + je ještě její menší klon Defy Mini (viz), který je o něco levnější a na smart phone má docela dobrou výdrž baterie (proti Etrexu 30 si zamozřejmě stejně neškrtá). Zvýšená odolnost Defy mini je stejná jako u Defy +, ve výbavě GPS a Wi-Fi, systém Android.

K tomu připojení - jaký smysl má smart phone bez internetu?
Ale většina programů pro geocaching umožňuje zadat souřadnice ručně, stejně tak můžeš používat gpx soubory jako s normální navigací. Akorát to není tak operativní, jako stahování online.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#10 snorchl

snorchl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 168 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2012 - 12:22

Prosimte hlavne ne mobil ze Symbiantem. To uz je dnes ztracena existence. Za tu cenu uz mas pekny, napr Samsung Galaxy Age a nebo slysel jsem ze ZTE take nevypada spatne. No hlavne neco z Androidem kde mas spousty aplikaci.
  • 0

#11 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2012 - 12:34

zokej74 napsal/a:
Tak to jsi mě dostal...myslel jsem že v mobilu je gps zadax...:(


gps, jako ta sipka co Ti ukazuje smer a vzdalenost, je zadarmo, ale listingy, cache samotne a hlavne mapy, si stahujes pres internet.. i kdyz uz i to se da zaridit offline, ale jqk bylo receni, neni nad to mit pripojeni k internetu v terenu, ne vzdy de vse hladce.. investice 100-200 neni zas tak mohutna za internet/mesic(hlavne se tu zas nehadejte o tom jak je to ve fr/nem/rak, za pusu). co se tyce operacniho systemu, z vlastni zkusenosti vim ze symbian udrzi delsi zivot baterie, coz je nedocenitelne, i na symbian existuje par vybornych aplikaci, takze v tom bych zas tak nerozhodoval. to ze nepujdes s proudem(android), jeste neznamena ze jdes spqtne..
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#12 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2012 - 13:23

se xperia neo plus program locus a máš vystaráno, naprostá spokojenost
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#13 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2012 - 13:49

MA-FI-AN napsal/a:

zokej74 napsal/a:
Tak to jsi mě dostal...myslel jsem že v mobilu je gps zadax...:(


gps, jako ta sipka co Ti ukazuje smer a vzdalenost, je zadarmo, ale listingy, cache samotne a hlavne mapy, si stahujes pres internet.. i kdyz uz i to se da zaridit offline, ale jqk bylo receni, neni nad to mit pripojeni k internetu v terenu, ne vzdy de vse hladce.. investice 100-200 neni zas tak mohutna za internet/mesic(hlavne se tu zas nehadejte o tom jak je to ve fr/nem/rak, za pusu). co se tyce operacniho systemu, z vlastni zkusenosti vim ze symbian udrzi delsi zivot baterie, coz je nedocenitelne, i na symbian existuje par vybornych aplikaci, takze v tom bych zas tak nerozhodoval. to ze nepujdes s proudem(android), jeste neznamena ze jdes spqtne..


Podle mě je lepší mít všechno, co ke keškování potřebuješ, v mobilu offline. A online použít jen pokud se vyskytne nějaký problém. Tohle jsem ocenil, když jsem někam jel na celodenní výlet a půl dne nešla kyslíku paketová data. Nebo pokud je člověk v místě bez signálu. A už dlouho není problém mít vše v rámci mobilu offline, stačí na to (co se Symbianu týče) dva programy - SmartGPX a SmartComGPS. Jinak mně Symbian moc nevydrží, ale to se dá snadno řešit. ;)
  • 0

#14 lasyma

lasyma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2012 - 16:27

Já mám Nokii 5230 a jsem spokojená. Bez internetu, občas to trošku trvá než GPS naběhne ( někdy dřív keš najdu já :-)), ale určitě pro začátek to stačí
  • 0

#15 olmiq

olmiq

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2012 - 17:23

Potvrzuju spokojenost s Motorolou Defy+. S běžným používáním (jen volám a smskuju) mi vydrží baterka i 4 dny. Se zapnutou GPS je to samozřejmě něco úplně jiného. Její "outdoorovost" je velmi dobrá, už jsem s ní několikrát dribloval o asfalt a beton (jen lehké šrámy na zadním krytu), odhodlal jsem se ji komplet utopit ve vodě, taky bez problému. Jako hlavní zařízení stejně používám Garmina, ale na Androidu v pohodě používám Locus, C:Geo atd., vše offline. Pokud to umíš, nebo znáš někoho zkušeného, doporučuju změnit originál android za třeba MIUI. Symbian jsem měl dřív na Nokii a už bych do něj zpátky nešel, je takový těžkopádný a Android má dneska mnohem lepší software podporu.
  • 0

#16 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 400 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 26 duben 2012 - 20:49

lasyma napsal/a:
Já mám Nokii 5230 a jsem spokojená. Bez internetu, občas to trošku trvá než GPS naběhne ( někdy dřív keš najdu já :-)), ale určitě pro začátek to stačí


Souhlas. Zatím jsem s ní ulovil jen 174 keší :):)V lese, městě, wherigo,zahraničí- většina off-line, minimum jen stahnout do HandyGC keše. Příprava do gpx přes Geoget. Naprostá spokojenost.
  • 0

#17 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2012 - 6:33

Naprostá spokojenost.

Protože jste nelovili s ničím jiným, ale až se vám do ruky dostane GPS, na mobil zapomenete.
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#18 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2012 - 6:57

BellaUH napsal/a:

Naprostá spokojenost.

Protože jste nelovili s ničím jiným, ale až se vám do ruky dostane GPS, na mobil zapomenete.


uz se tak stalo, pouzival sem oregano skoro tyden:-) a je supr, spicka, parada. a stejne chodime s telefonem:-)
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#19 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2012 - 7:43

BellaUH napsal/a:

Naprostá spokojenost.

Protože jste nelovili s ničím jiným, ale až se vám do ruky dostane GPS, na mobil zapomenete.

Oregon jsem používal cca osm měsíců. Můj mobil s androidem + BT GPS umí prostě víc...
Silikonové pouzdro kryjící vše kromě čelní strany a kvalitní folii na displeji považuji za samozřejmost.
  • 0

#20 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2012 - 8:08

Pnov napsal/a:
Oregon jsem používal cca osm měsíců. Můj mobil s androidem + BT GPS umí prostě víc...


Tohle hodně záleží na preferovaném způsobu lovu. Kdo hledá kešky v rámci půldenního špacíru s dětmi, tomu bude mobil vyhovovat.

Kdo aspoň občas geocaching pojímá jako orientační sport v terénu, chodí celodenní či vícedenní lovy a přespává při tom pod hvězdami, ten využije navigaci - je odolnější a hlavně déle vydrží.

Každopádně když už telefon pro GC, chce to něco s vyšším standardem odolnosti - kryttí proti prachu a vodě IP 67, případně lepší (obávám se však, že IP 68 žádný smart nemá).

Ze současných SmartPhonů jsou to: Morola Defy +, Motorola Defy mini, Samsung Galaxy Xcover a Sony Ericsson Xperia Active. Bohužel všechno dotykovky.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama