Přejít na obsah


Fotka

1. Letecké wherigo - reportáž z odlovu


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
22 odpovědí na toto téma

#1 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2012 - 14:51

Dovoluji si velectěnému obecenstvu nabídnout reportáž z odlovu 1. Leteckého wheriga :

http://www.michalkup...wherigo-47.html
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#2 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2012 - 15:23

Nářez, musím uznat.... ;)
  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#3 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2012 - 15:32

Paráááááda. Myslím, že tyhle keše patří do Zlatého fondu. Asi ji nikdy nebudu mít, ale je to parádička. Leč mám propadlý pilotní průkaz :)
  • 0

#4 geba & marcana

geba & marcana

    geba:)

  • Members
  • PipPipPip
  • 342 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2012 - 15:35

Michale, ty jseš vždy zárukou kvalitních článků a fotek. Když jsi dnes psal v jiném zdejším vlákně, že jsi byl v Příbrami, tak mi bylo hned jasné, ci si tam dělal.B) Muselo to být super.
  • 0

#5 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2012 - 15:46

sobikovi napsal/a: Paráááááda. Myslím, že tyhle keše patří do Zlatého fondu. Asi ji nikdy nebudu mít, ale je to parádička. Leč mám propadlý pilotní průkaz :)

Naprosty souhlas, podle me do Zlateho fondu jednoznacne patri, protoze je to fakt zatim asi jedina, opravdu letecka na svete.
Jinak kasli na prukaz, tam se da fakt letadlo sehnat za par stovek .... ;)

geba & marcana napsal/a: Michale, ty jseš vždy zárukou kvalitních článků a fotek.
Když jsi dnes psal v jiném zdejším vlákně, že jsi byl v Příbrami, tak mi bylo hned jasné, ci si tam dělal.B)
Muselo to být super.

Diky, super to fakt bylo a vrele doporucuju, opravdovej zazitek na cely zivot.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#6 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2012 - 17:07

Bezva reportaz. Kapsa to umi fakt pekne podat. Ani to wherigo uz nemusim absolvovat.
  • 0

HW: Samsung Galaxy S3 Neo _ Garmin eTrex Legend HCx  _ Nokia N95 8GB _ PDA Mio P560 _ QStarz BT-Q818

SW: c:geo _ Locus Map Free _ WhereYouGo _ GCDroid _ GDAK


#7 VladoTA3

VladoTA3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2012 - 17:11

Pekná reportáž.
Na Slovensku existuje tiež jedna "Letecká Wherigo keška"
GC2N5N8 Wher-I-Fly Stranik
http://coord.info/GC2N5N8
  • 0

           ╔══════════════════════╗

           ║ Zem je moje ihrisko. ║

           ╚══════════════════════╝

 

VladoTA3.png

 


#8 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2012 - 17:41

kapsa napsal/a:...

jj, už mám u ní hvězdičku. Je to fakt pecka... Létání máme v kořenech rodu, můj táta je jedním z konstruktérů L-29 a L-39, létal na nich a měl nějaká ta "křidélka" na větroních atd.
  • 0

#9 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2012 - 18:04

Každá soutěžní disciplína na plachtařských závodech je svým způsobem tak trochu wherigo. A že jsem jich už zažil. Ale zase dát jako wherigo nějaký plachtařský přelet, tak to bude mít tak 1-2 nálezy za rok, dokud někdo neprodá souřadnice finále.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#10 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2012 - 23:33

No já nevím, ale první letecké wigo to asi nebude. Já třeba vím o tomhle z roku 2010 ;)
  • 0

#11 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2012 - 7:37

sobikovi napsal/a: Létání máme v kořenech rodu, můj táta je jedním z konstruktérů L-29 a L-39, létal na nich a měl nějaká ta "křidélka" na větroních atd.

Hmmmm, tak to je hodne zajimavy, tak to teda mas primo "z povinnosti" .... ;)

KaMo_cz napsal/a: No já nevím, ale první letecké wigo to asi nebude. Já třeba vím o tomhle z roku 2010 ;)

Heh, ja bych rekl, ze to byla spis hlavni inspirace pri tvorbe .... :)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#12 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2012 - 7:51

kapsa napsal/a:
Dovoluji si velectěnému obecenstvu nabídnout reportáž z odlovu 1. Leteckého wheriga :

http://www.michalkup...wherigo-47.html


Moc pěkná reportáž, musel to být opravdu zážitek. Pomalu dáváme dohromady partu na tohle wigo. Jen je škoda toho spoileru na konci v podobě fotky finálky.

vladota3 napsal/a:
Pekná reportáž.
Na Slovensku existuje tiež jedna "Letecká Wherigo keška"
GC2N5N8 Wher-I-Fly Stranik
http://coord.info/GC2N5N8


Pročetl jsem si logy u této keše a toto wigo vzbudilo taky dost rozporuplné reakce jako to maxinohovo včetně pár "vychcánků", co si to neodletěli a dali to na BF či od PC. Je to škoda, že se vždy najde někdo takový...

PS: Jinak zdravím na Slovensko a třeba se potkáme na nějakém turistickém eventu v okolí Žiliny a třeba bude na programu i toto wigo ;)
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#13 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2012 - 8:14

weri napsal/a: Moc pěkná reportáž, musel to být opravdu zážitek. Pomalu dáváme dohromady partu na tohle wigo. Jen je škoda toho spoileru na konci v podobě fotky finálky.

Fotku finalky uz jsem ze clanku vyhodil, mas pravdu, nebudu kazit radost z nalezu.

weri napsal/a: Pročetl jsem si logy u této keše a toto wigo vzbudilo taky dost rozporuplné reakce jako to maxinohovo včetně pár "vychcánků", co si to neodletěli a dali to na BF či od PC. Je to škoda, že se vždy najde někdo takový...

Jo, pod tohle se podepisuju - podvodniku je bohuzel cim dal vic .... :(

Navic vetsinou patri k nejvetsim remcalum - misto toho, aby byli hrdi na to, ze tady u nas nekdo dokazal neco takoveho vymyslet a hlavne realizovat, tak maji jeste plnou hubu hloupych kecu - jak typicke. Vymyslet a udelat to nekdo v USA, tak se tim budou v Groundspeaku chlubit. Maxinoha je fakt borec, ze to dokazal - nedovedu si ani predstavit, kolik to muselo dat prace.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#14 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2012 - 8:27

kapsa napsal/a:
Navic vetsinou patri k nejvetsim remcalum - misto toho, aby byli hrdi na to, ze tady u nas nekdo dokazal neco takoveho vymyslet a hlavne realizovat, tak maji jeste plnou hubu hloupych kecu - jak typicke. Vymyslet a udelat to nekdo v USA, tak se tim budou v Groundspeaku chlubit. Maxinoha je fakt borec, ze to dokazal - nedovedu si ani predstavit, kolik to muselo dat prace.


Jojo, Maxinoha je borec. Asi nejlepší wigo, které jsem hrál, je právě jeho Enigma.
Na letecké wigo se těším a taky přemýšlím, že až pojedu zase na nějaké turistický event k Žilině, že bych vyzkoušel i zahraniční verzi. Video od Cikla mě vyloženě nadchlo.
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#15 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2012 - 8:30

KaMo_cz napsal/a:
No já nevím, ale první letecké wigo to asi nebude. Já třeba vím o tomhle z roku 2010 ;)

To možná bylo první wigo odehrané v letadle nebo s pomocí letadla, ale tohle je opravdická letecká wigo, tedy tématicky atd....
  • 0

#16 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2012 - 8:34

Hezké, sice "zájmově vyhrazené" keše nejsou mým šálkem čaje, tato se zdá být svého druhu unikátní :). Chtěl bych se zeptat, jestli se to dá dát i vrtulníkem a klesá-li tím obtížnost ? Resp. zda-li obtížnost 5 závisí jen na kvalitách a ochotě spolupráce pilota, nebo je třeba i nějakých hlubších znalostí u přísedících.
  • 0

#17 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2012 - 8:47

Autacek napsal/a:
Chtěl bych se zeptat, jestli se to dá dát i vrtulníkem ...


Vrtulníkem by to mělo jít teoreticky také, stačilo by podle mě zadat jen jinou rychlost průměrného letu a tu se snažit dodržet.
Otázkou je kolik by tě ten let dlouhý cca 80km stál, pro porovnání mrkni na ceny letadel: http://www.lkpm.eu/inpage/letadla/.
  • 0

#18 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2012 - 8:54

Autacek napsal/a: Hezké, sice "zájmově vyhrazené" keše nejsou mým šálkem čaje, tato se zdá být svého druhu unikátní :). Chtěl bych se zeptat, jestli se to dá dát i vrtulníkem a klesá-li tím obtížnost ? Resp. zda-li obtížnost 5 závisí jen na kvalitách a ochotě spolupráce pilota, nebo je třeba i nějakých hlubších znalostí u přísedících.

Vyslovene hluboke znalosti potreba nejsou (ja taky o letani nevedel skoro nic a sportovnim letadlem jsem nikdy neletel), nicmene obtiznost 5 je plne na miste a dukladna domaci priprava je naprosto nezbytna !!

Da se to samozrejme i vrtulnikem - na zacatku je potreba zadat cestovni rychlost, ze ktere se dale vypocitavaji ukoly. Nicmene je potreba odstartovat i pristat v Pribrami :

Start : Je tam kratky pozemni uvod, zadani cestovni rychlosti atd a nasledne "povoleni ke startu" (nutno odstartovat v casovem limitu).
Pristani : Po dokonceni pruletu jednotlivych zon je nutno v casovem limitu take navest pilota na pristani.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#19 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2012 - 9:15

Kdyz to tak ctu, tak premyslim nad tim, jak se vlastne "otestuje" v GPSce ta spravna vyska letu... Barometrem? Jenze co kdyz budu chtet dat wigo telefonem kterej ho (barometr) nema? Tam se ta vyska (jestli se nepletu) urcuje podle dat v mape ne? Coz by bylo na tohle wigo uplne nepouzitelny. :(Nebo je to jinak? :)
  • 0

#20 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2012 - 9:24

petulinka1 napsal/a: Kdyz to tak ctu, tak premyslim nad tim, jak se vlastne "otestuje" v GPSce ta spravna vyska letu... Barometrem? Jenze co kdyz budu chtet dat wigo telefonem kterej ho (barometr) nema? Tam se ta vyska (jestli se nepletu) urcuje podle dat v mape ne? Coz by bylo na tohle wigo uplne nepouzitelny. :(Nebo je to jinak? :)

Jo, v nekterych kontrolnich bodech navigace hlida i spravnou vysku a v pripade telefonu fakt netusim, co to udela. Zkus ale pisnout primo Maxinohovi, ten to testoval i na nejakym HTC ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama