Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Nefunkční Garmin eTrex 30


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#1 Ice

Ice

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2012 - 18:38

Po upgrade navigace Garmin eTrex 30 na 2.73beta se navi už nezapne. jen problikne Garmin a nic víc. Ani na USB kabelu se nepřipojí k pc. je nějaká šance to oživit? děkuji za každou radu.
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2012 - 19:11

A vyndat baterky a po chvili zpet, jsi zkousel? Tovarni reset jsi zkousel?
  • 0

#3 Ice

Ice

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2012 - 20:48

vyndat baterku jsem zkoušel. a tovární reset nevím přesně jak je ale zkoušel jsem nějaké kombinace tlačítek a zapnout ale ani to nepomohlo to logo Garmin se tam ukáže jen chvilku a nic pod tím dole to nestihne napsat :-( nevím zda je Master reset šipka nahoru + enter ( stisknout ) joystick a pak zapnout nebo šipka dolů ale ani jedno nezobrazí dotaz na reset přístoje jen problikne Garmin s podsvícením pak bez podsvícení a vypne se. Na nic to nereaguje. Nevím jak z toho ven zda je vůbec nějaká šance :-(
  • 0

#4 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2012 - 23:50

Master reset je Menu + Enter (Joystick) a Zapnout.

Odkaz na garmin support.
  • 0

#5 Ice

Ice

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2012 - 0:17

lentom napsal/a:
Master reset je Menu + Enter (Joystick) a Zapnout.

Odkaz na garmin support.


Ani toto nepomohlo. Po zapnutí se zobrazí jen Garmin podsvíceny, pak hned nepodsvícený a vypne se. nic víc :-( dole žádný startovací/bootovací text nic :-(
  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2012 - 7:25

Ani kdyz ho pripojis k USB se zmacknutym joystickem, tak ti to nepripoji k pocitaci jako externi disk?
  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2012 - 7:31

Jinak delas ten masterreset spravne? na internetu jsem nasel dve ruzne postupy: 1. zmackne se menu a enter, drzi se, a pak se tukne do power. Ta prvni dve tlacitka se drzi zmacknute alespon 10s. 2. drzi se zmacknute vsechno, dokud nenaskoci dotaz na smazani vseho.
  • 0

#8 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2012 - 7:35

Mne se kdysi po updatu seknula tricitka podobne - pri zapinani vzdycky exla. Pomohlo vyndani pametove karty. Bez ni navigace nabehla, takze jsem mohl preinstalovat firmware. Treba to zabere i u te tve.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#9 Ice

Ice

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2012 - 11:34

u té mé nepomáhá nic. ani vyndat baterky, ani pamětovky, tu tam nemám celou dobu. ani držet jakékoliv kombinace tlačítek a zapánání. ani na USB kabelu se to nespojí asi s baterkama ani bez nich na usb ani kombinace tlačítek :-(
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2012 - 12:13

V tom pripade pozadej o radu cesky Garmin.
  • 0

#11 Ice

Ice

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2012 - 13:39

Vráceno a zítra dorazí nový kus tak uvidíme snad už bude vše ok. Asi to tu už bylo ale mám v tom zmatek. Zde je už problém dostat neoficielní cestou mapy. img mi to nevidělo a když jsem použíl přes mapsource asi použil starý způsob kde to ještě chodilo mapy označím vše ok. nahraji na kartu ale zařízení napíše že je nelze použít. byl na to nějaký bat soubor. nyní se to už asi dělá jinak. poradi mi někdo prosím. něco jsem našel ale i tak z toho mám guláš v hlavě. děkuji.
  • 0

#12 Ice

Ice

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 12:42

Nová navi je doma, zarážím je jedna chyba. nevím zda to dělá i ostatním co mají Garmin eTrex 30. Ale v položce Schránka s poklady když dám zobrazit nalezené tak se sekne a vypne se navigace. Musím jí pak znova ručně zapnout. když to zkusím znova tak se to sekne stejně. FW 2.73beta, 2.70 i 2.40. nevím čím to je. mám tam Zlínský kraj PQ jako geocache.gpx Ice
  • 0

#13 Ice

Ice

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2012 - 8:41

Tak stejný problém se ukázal i u nové navigace Garmin eTrex 30 opět při práci s poklady asi 3x zásek ale šla ještě zapnout. Při posledním záseku už ne. Opět jen nápis Garmin na sekundu a vypnutí. Psal jsem i na Garmin tam poradili hard reset menu + joystick ( zmáčknout ) + zapnout, ale opět nelze provést. Vůbec se to k dotazu na hard reset nedostane. Takže další rada opět reklamace :-( jsem už z toho fakt zoufalý. Prvotní nadšení je to tam. Je divné že co jsem měl Garmin eTrex 20 jak s fw 2.70 tak 2.73beta tak tam to vše chodilo ok.
  • 0

#14 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2012 - 8:55

tak jak to tu čtu, tak mě to připadá na nějakou hloupou chybu na tvý straně. Bez urážek, děláš vše košer? Není možné, že se to pokazí nějakým tvým " dobře" myšleným zásahem? Protože mít štěstí na 2 vadný kusy za sebou, to se jen tak nevidí.
  • 0

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2012 - 8:57

Ale firmware 20 i 30 jsou uplne stejne. Lisi se to jen tim, ze tricitka ma trochu hardware navic. Takze bych cekal, ze software chyby budou uplne stejne. To je fakt zvlastni, co ti to dela. Bud je problem v necem uplne jine, nebo v nejakem listingu je neco, co to totalne zblbne, ale jeste o tom nikdo nevi, takze to neni pri tom zpracovani pres program vyfiltrovane. Nicmene uznavam, ze za teto situace se bude dost blbe hledat, ktery konkretni listing to dela... :(
  • 0

#16 Ice

Ice

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2012 - 12:02

to seknutí udělalo jak surové QP tak i ten export pro new garmin. na 20tce jsem nezkoušel najet do vyhledávání keší ani do nalezených keší takže nevím zda by to neudělalo i tam. mám tam listing Zlínský kraj kde je 1234 keší soubor má něco kolem 10MB. i v 20tce jsem měl 2.73beta. baterky používám dobíjecí, mapu jak orig kartu s Topo Czech 2011 tak větší kartu 4GB kde jsou další mapy Topo Czech pro 2011, cyklo Czech 2011, atlas 2012 3D + adresy V2. vždy jsem nechal zaplou jen jednu z nich. vyhledávání jen GPS, vše osatní vyplé. a chvíli zaplé vyhledávání chirp. propojení s PC Win7 64bit. orig USB kabel. Jestli je to chyba ve FW netuším. Orig tam byla 2.40 verze. váhám zda do ní jít znova nebo vyměnit za nějaký vyšší model ale na kolo a keše se mi to zdá být zbytečně darahé do něčeho vyššího investovat. jezdím převážně enduro tak by mi to bylo líto tam dávat něco většího a dražšího. Nic jiného než s keškama jsem se tam nehrál a neprocházel. :-(
  • 0

#17 Ice

Ice

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2012 - 12:31

Mám Garmin eTrex 30 FW 2.70. A furt stejný problém. i když jsem přesunul soubory s geocaching GPX na SD kartu /Garmin/GPX z Geocaching.com stažené přímo daný kraj PQ v syrovém tvaru nebo exportované přes Geodet jako Garmin new nebo Garmin eTrex tak se to vždy zasekne a vypne navigace, když najedu na položku schánky s poklady - zobrazení nalezených / aplikovat filtr / vyhleda / ... vždy zásek a vypnutí. v jakém formátu či upravu a čím udělat souboru GPX pokud je teda v tomto problém aby se eTrex 30 nezaseknul a nevypnul. děkuji za rady a pomoc. Ice
  • 0

#18 Peggy

Peggy

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2012 - 12:51

Sedím doma s nohou v sádře a pročítám rady jak na to. zrovna tenhle model eTrek 30 se mi líbil a chtěla jsem si ho koupit. Teď váhám Peggy
  • 0
Začátečnice , jezdíme na dvoukole na běžkách i pěšky

#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2012 - 13:05

Neblbnete. Ono se staci treba i tady podivat na diskuzni vlakna treba o Oregonech, a zjistite, ze podobne zaseky ma taky. A na druhou stranu, eTrexe30 mam nekdy od listopadu, a nezasekl se mi ani jednou! Nutno si uvedomit, ze GPSka je pocitac, ve ktere bezi ne uplne maly a jednoduchy program. A v kazdem programu jsou chyby! Zvlast, kdyz se do toho cpou data z venku (PQ GPX), tak se vzdycky v nich muze vyskytnout neco, s cim programatori od Garminu nepocitali a ono se to zblazni. A dokud se nekomu nepodari zjistit, co presne tomu nevoni, tezko to nekdo muze opravit, protoze nevi co.
  • 0

#20 Ice

Ice

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2012 - 21:58

poslal jsem PQ GPX i přímo do Garminu tak uvidím co mi odpoví zatím je ticho :-( a záseky jsou pokaždé :-(
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama