Přejít na obsah


Fotka

Garmin nüvi 1490T - vyp. upozornění na rychlost


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 TeSi

TeSi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2012 - 19:54

Dobrý den, poradíte mi někdo prosím, jak na této na navigaci vypnout upozorňování (především to hlasové) na rychlost? Garmin mně upozorňuje na povolenou rychlost a pípne a pokud překročím rychlost, tak zase upozorní a pípne. Je to dost otravné. Mám v něm City Navigator 2013.10 a Atlas Czech 2012 NT. Díky.
  • 0

#2 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2012 - 20:17

Mám ji a mně nic o rychlosti neříká. Max. pípně, když ji překročím a na displeji se ukáže značka s rychlostí. Nic jsem nikde nenastavoval.
  • 0

#3 TeSi

TeSi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2012 - 20:42

To je ale právě to, co mi vadí a chci vypnout :). Pípne, když se blížím k maximální povolené a potom pípne znovu až překročím + zčervená symbol s povolenou rychlostí na displeji. NECHCI PÍPÁNÍ :-D !!!
  • 0

#4 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2012 - 21:00

TeSi napsal/a:
To je ale právě to, co mi vadí a chci vypnout :). Pípne, když se blížím k maximální povolené a potom pípne znovu až překročím + zčervená symbol s povolenou rychlostí na displeji. NECHCI PÍPÁNÍ :-D !!!

Tak předchozí navigace mi to furt říkala, u toho Garmina je to v pohodě. Ani to nevnímám.
  • 0

#5 TeSi

TeSi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2012 - 22:16

Asi holt jezdíš jinak no :-D, kdyby tě to v každé vesnici několikrát vypípávalo, potom na okresce zase a zase, tak to budeš řešit taky :).
  • 0

#6 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 6:49

TeSi kolik ti zbývá bodu na řidičáku?
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#7 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 7:33

fremen.cz: Ono to nemusí být vždy přesné. Databáze v navi není tak přesná. Mne to děla Sygic, často jsem za značkou vesnice, tak přidám a pípne upozornění na rychlost, neboť v mapě je to posunuté. Je to taky otravné. A někdy mi to dělá i před vesnicí, zpomaluji před značkou v dálce a už dostávám upozornění. Chápu, že to může někoho rušit. Jinak je to dobrá věc.
  • 0
eTrex Vista HCx, Google Nexus S

Pokud znáte problém v OSM mapách (chybí název ulice, celá ulice, jednosměrka apod.) - dejte mi vědět přes SZ, doplním, opravím...

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#8 TeSi

TeSi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 15:54

fremen.cz> Plné konto. Jsem "radarově senzitivní" a odpuzuji lasery :P, ale to neměl být účel debaty. ajne> Přesně tak! Nikoho tedy nenapadá, jak tento nesmysl vypnout, nebo alespoň nějak ztišit?
  • 0

#9 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 16:24

koukni do navigace a dost mozna najdes v ?:\Garmin\POI (nebo jen ?:\POI ??) par *.gpi souboru co tam ted mele kooperativa. jsou tam hranicni prechody, zeleznicni prejezdy, a nebezpecne useky.. tak si je zazalohuj, a zkus je smazat.. prip primo radary jsou ty cyclops* prip. safety camera.. na nastaveni ti nereknu, nemam tu ted po ruce zadnyho garmina..
  • 0

#10 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 16:38

me napada. Jezdit podle predpisu! at se pak nemusime bat o nase deti kvuli nekomu kdo chce usetrit 3 minuty jizdy a jezdi jak kok**
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#11 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 18:52

mikrom napsal/a:
koukni do navigace a dost mozna najdes v ?:\Garmin\POI (nebo jen ?:\POI ??) par *.gpi souboru co tam ted mele kooperativa. jsou tam hranicni prechody, zeleznicni prejezdy, a nebezpecne useky.. tak si je zazalohuj, a zkus je smazat..

prip primo radary jsou ty cyclops* prip. safety camera..

na nastaveni ti nereknu, nemam tu ted po ruce zadnyho garmina..

To nepomůže, ty rychlosti jsou jinde. Tebou uvedené POI body si tam stejnak musíš dohrát sám, Já je tam třeba neměl.
  • 0

#12 strekill

strekill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 19:13

Jak vypnout upozornění na rychlost jsem nenašel, v GPS není žádné GPX, které by tyto informace obsahovalo. Ale měl bych dotaz jak nastavit, aby mě nebezpečné přejezdy necinkaly před i po přejezdu. Nevíte někdo? CINK CINK -----× PŘEJEZD ×-------CINK CINK P.S.: Není to v nastavení POI "Bezpečnostní kamery Garmin"?
  • 0

#13 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 20:27

strekill napsal/a:
P.S.: Není to v nastavení POI "Bezpečnostní kamery Garmin"?


Není, je to vedeno jako POI kategorie. A nastavit to myslím nejde, prostě ten přejezd musíš rychleji opustit :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#14 strekill

strekill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 21:43

"Bezpečnostní kamery Garmin" - tím jsem odpovídal na původní dotaz na vypnutí oznámení o překročení rychlosti.
  • 0

#15 TeSi

TeSi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 21:55

A kde najdu "Bezpečnostní kamery Garmin"? Díky...
  • 0

#16 strekill

strekill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 22:08

Nástroje --> Nastavení --> Varovné body --> Změnit
  • 0

#17 TeSi

TeSi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2012 - 19:09

Tam mám jen Uživatelské body zájmu a ty jsou zaškrklé. Bezp. kamery (ani nic jiného) tam nemám...
  • 0

#18 strekill

strekill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2012 - 19:30

Aha, tak to teda už nevím, zkoušel jsem prohrabat root navi a nenašel jsem žádný soubor, který by mohl taková data obsahovat.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama