Přejít na obsah


Fotka

Geoget2 a Mapy.cz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 MatesPospa

MatesPospa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2012 - 22:21

Zdraví kačeři. Mám dotaz ohledně zobrazování náhledových map listingu. Do včerejšího dne se mi automaticky v listingu načetly náhled. mapy z Mapy.cz. Ale dnes se místo nich objeví malý žlutý vykřičník. Natavení jsem neměnil a generovaní je zapnuté. Nevíte kde soudruzi z NDR udělali chybu? Předem děkuji za odpověď.
  • 0

#2 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2012 - 22:43

Myslím, že odpověď je tady: http://www.geocachin...767#post_351767
Neboli seznam vypnul potřebnou službu...
  • 0

#3 MatesPospa

MatesPospa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2012 - 22:52

Děkuji za odpověď. Jde nějak zautomatizovat zobrazení z Google maps? Nebo to musím dělat ručně
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 7:31

googlemaps jsou jen rucne, protoze maji hodne prisne mnozstevni limity.
  • 0

#5 MatesPospa

MatesPospa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 10:38

To je asi těch 1000 map za den. Že?
  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 10:40

Ano, 1000 map za den z tveho IPcka.
  • 0

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 12:18

A nedalo by se nějak nastavit hlídání toho limitu? že by jako default byly google mapy taky nastavitelný a po dosažení (přiblížení) k limitu by se to přeplo na nějaké ty free mapky? Běžný uživatel za den určitě tolik map nezobrazí...
  • 0

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 12:30

jenze ten limit neni na apliakci, ale na cely pocitac. Jine apliakce, jine webove stranky - ty vsechny ti z limitu uziraji. A naopak, kdyz by sis ten limit vycerpal Geogetem, pak by ti neco uplne jineho mohlo prestat fungovat. Navic, ten limit se zda velky, ale neni. vem si, ze mas dve mapky na bod. Bum, mas najednou 500 bodu. jenze jsou tu jeste waypointy. Prumerne mas jeden waypoint na kesky, takze bum, jsi na 250 keskach. To je treba pro offline export zcela nepouzitelny limit.
  • 0

#9 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 12:47

A navic, jestli jsem to pochopil spravne, je limit na IP adresu. Co tedy se sdilenym pripojenim, kde ma jednu IP nekolik desitek lidi?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 12:55

Chtěl jsem jen říct, že by ta volba mohla být, pokud bude uživatel poučen o všech rizicích atd. Pokud jsem doma na své pevné IP, neprovozuji export atd., ale prostě čas od času prohlídnu listing keše v GG, tak jsem v klidu.
  • 0

#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 13:17

Zkoušel jsem ty z MapQuestu, jsou použitelné. Ale já offline listingy moc nepoužívám. Dost často jsou některé mapky zbytečné, např. když v ortofotce vyjde souvislý kus lesa. Pro ruční otevření listingu by klidně mohly být Google mapy povoleny. Ten si otvírám občas. Ovšem nejlepší by bylo, dostat tam znovu nějak ty mapy ze Seznamu. Možná volitelně i turistické. Nevím ale jak to udělat, nikdy jsem nad tím nepřemýšlel. Abych řekl pravdu teprve z tohoto fóra jsem poznal, že nějaká služba Mapgen byla. Co se týče Seznamu, je docela programátorská prasárna zrušit něco, na co už může být navázána spousta jiných aplikací. Říká se Nehrab do něčeho, co funguje.
  • 0

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 15:03

Tak ono existuje hned nekolik cest, jak se k te mape z mapy.cz zase dopracovat. Jenze uz to neni v stylu 'vyrob sikovne URL, a on ti to vrati mapu'. Jine cesty jsou sice mozne, ale take vyrazne slozitejsi a pomalejsi. A tak chvilku potrva, nez se k tomu dostanu, protoze predne musim dodelat veci, ktere mam v Geogetu zrovna rozvrtane.
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2012 - 19:31

mpik napsal/a:
Pro ruční otevření listingu by klidně mohly být Google mapy povoleny. Ten si otvírám občas.


Pri rucnim otevreni listingu GoogleMaps povolene jsou. Jen si musis tuknout na tlacitko.
  • 0

#14 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2012 - 7:24

To vím. Jen jestli by nešlo povolit i bez toho kliknutí, v případě že nejsou už přednačteny jiné mapy. Ale protože to používám výjimečně, nevadí to. Když se chci na PC podívat na listing, prokliknu na web. Něco jiného jsou offline listingy, když se nechci nebo nemohu připojovat na web, ale takové zařízení nemám.
  • 0

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2012 - 16:41

Tak nekolik zprav o stavu veci: - Seznam nehodla provozovat podobnou sluzbu, jako byl Mapgen. - nove Geoget bude mit zcela nove vnitrnosti kolem generovani map, a budou tam i mapy.cz! ;)
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama