Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Maskování odlovu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 vitraurig

vitraurig

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2012 - 14:06

Ahoj, chtěl bych se zeptat a dozvědět, jak maskujete odlov kešky, když je třeba v okolí pár lidí. Já osobně dělám maximálně tak, že fotím nebo opravuju kolo, když jsem zrovna na kole. :DD Co vy?
  • 0
Jsem zacatecnik, omluvte prosim moje nedostatky ;)

#2 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2012 - 14:32

Nijak nemaskuji. Pokud tam jsou mudlové, keš prostě v téhle chvíli není lovitelná = sednu si do okolí a čekám. Třeba hodinu, dvě etc...
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#3 brumidek

brumidek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2012 - 14:33

líbí se mi označení Mudlové :-)
  • 0
já no

#4 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2012 - 14:54

My většinou děláme, že si rozděláváme svačinu, když se někdo objeví. :) Jinak se snažíme, aby nebyl nikdo v dohledu, což ne vždycky jde, hlavně u městských. Ale nepřeháníme to, čím se člověk víc snaží, tím nápadnější je. B)
  • 0
eTrex Vista HCx, Google Nexus S

Pokud znáte problém v OSM mapách (chybí název ulice, celá ulice, jednosměrka apod.) - dejte mi vědět přes SZ, doplním, opravím...

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#5 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2012 - 15:09

Často telefonuju, fotím něco zajímavého v okolí, dělám si jako poznámky, čas od času si zavážu tkaničky (když potřebuju kouknout pod lavičku nebo tak). S odlovem ale většinou počkám, až mudlové odejdou, toto používám spíš pro omrknutí úkrytu.
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#6 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2012 - 15:23

Čekám až mudlové zmizí... a pokud se jim moc nechce, tak je třeba je k tomu donutit. Osvědčilo se třeba začít jim za zády fotit nebo chodit kolem nich dokola, prohlížet si je.... a nebo mít podivné a nepříjemné řeči, které jakoby náhodou uslyší.
  • 0

#7 Ragnaar Salter

Ragnaar Salter

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2012 - 17:05

Občas chodíme s fretkou (GC3EV4M), můžeme na trávník, shýbat se pod lavičky a podobně. Případně tu je možnost, že strhne pozornost na sebe a nikdo nesleduje okolí.
  • 0
Nemám rád černé igelity
http://www.worldatwa...file&commid=156

#8 L.a.u

L.a.u

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)
  • LocationKolín

Publikováno 21 květen 2012 - 9:43

Když jsem sama, dělám, že na někoho čekám, chodím sem a tam, koukám na hodinky, vyhlížím, obhlížím terén. Když jsem s mojí malou kačerkou (3 roky), hledá ona, nebo hledání maskujeme nějakou hrou či jinou neplechou. Už je na to fakt dobrá :) Odlov samozřejmě odkládáme, až je mudloprázdno a (doufejme) bezpečno.
  • 0

#9 Sofronius

Sofronius

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2012 - 10:47

Nejlepší maskování je pes. Lidé jsou zvyklí. že pejskaři se chovají občas trochu neobvykle a nevěnují jim pozornost. Klidně můžu třeba dřepět u kešky a tvářit se, že například psovi vybírám bodláky z kožichu. A přitom zcela nepozorovaně odlovím kešku. Mnohokrát se mi již osvědčil můj "bojový pes velikosti kilovky cukru" Vilíček (yorkshir).
  • 0

#10 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2012 - 11:38

Sofronius napsal/a:
Mnohokrát se mi již osvědčil můj "bojový pes velikosti kilovky cukru" Vilíček (yorkshir).

I náš Alf je skvělé maskovadlo.:D
  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#11 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2012 - 11:41

Taky sedím někde opodál a čekám.
  • 0

#12 malaveverka

malaveverka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2012 - 11:45

Dobře se dá využít i starší dítě - puberťáci mívají střelený nápady sami od sebe, tak případný podivný chování jen tak někoho nepřekvapí. Nebo se použijou pro odlákání pozornosti.
  • 0

Oregon 450
Alligator S4700 Duo + c:geo

bílé geovozidlo Hyundai i20 s modrou ještěrkou


#13 Stribrna rosa

Stribrna rosa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2012 - 12:17

jojo, pokud jsou pubertální mladíci navíc vybaveni malým míčkem, který si před sebou kopou, můžou "pro něj" relativně bez rizika vlézt mudlovi přímo pod nohy :) - zatím neodzkoušeno, sháním cool míček pro kluky...
  • 0

#14 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2012 - 12:27

Včera jsem na místě, kde bývala GCVFZ9 potkal párek postarších mudlů. Jejich odchodu bych se nedočkal, udělali si ohníček a opékali buřty. Já už mám odloveno dávno, ale potřeboval jsem se podívat na bonusové číslo. Nakonec to bylo jednoduché, krabice je po adopci jinde. Ale než jsem to zjistil, zkoušel jsem nenápadně okukovat, ale na skalách na vrcholku kopce to moc nenápadně nejde.
  • 0

#15 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2012 - 12:42

Od zavazování tkaniček, popocházení a čučení na hodinky (s tím, že na někoho čekám), přes sbírání rozsipaných věcí až k "zuřivému" hrabání a hledání něčeho v batohu (to je dobré, protože postavíte batoh, tak kam chcete; můžete i pár věcí vytáhnout z batohu a položit vedle - pak už se nepozná, co držíte v ruce a odkud jste to vytáhli = to mi hodně pomáhalo v Praze). No a v parku a tam, kde jsou keře jsem jednou použil i škaredou lest, že jsem si při logování přidřepl a pak, když jsem se postavil jsem si jako zapínal opasek. To už se tam pak nikdo podívat nejde, i kdyby vás viděl. Jen je hloupé, že tak můžete vystrašit i další kačery - tekže je to spíš nouzovka.
  • 0

#16 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2012 - 12:51

Při čtení předchozího příspěvku jsem si vzpomněla na jeden log, který mě kdysi hrozně rozesmál: "Postavil jsem se napoprvé ke špatnému stromu a pak už jsem neměl šanci na opravu, protože by lidem bylo divné, že jdu močit ještě i tam" :D To mají zas chlapi nějaký výhody... jinak používám vše už zmíněné, od psů, přes tkaničky až po hrabání v zavazadle, a jednou došlo už i na fingovaný telefonát. To když jsem čekala před zahrádkou, až zaleze babka, co se na ní pohybovala, jenže to trvalo tak dlouho, že jsem jí tam začala být nápadná, vždycky zalezla na pět vteřin a zas byla venku. Tak jsem vytáhla mobil, "zavolala" člověku, co mě na tom místě měl už před deseti minutama vyzvednout, "dozvěděla se", že má zpoždění a bude to minimálně ještě půl hodiny trvat, hrozně ho seřvala a odevzdaně čekala dál. Babka zalezla :)
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#17 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2012 - 12:54

Chryseis napsal/a:
... "Postavil jsem se napoprvé ke špatnému stromu a pak už jsem neměl šanci na opravu, protože by lidem bylo divné, že jdu močit ještě i tam"...
... Tak jsem vytáhla mobil, "zavolala" člověku, co mě na tom místě měl už před deseti minutama vyzvednout, "dozvěděla se", že má zpoždění a bude to minimálně ještě půl hodiny trvat, hrozně ho seřvala a odevzdaně čekala dál. Babka zalezla :)...

:D:D:D
  • 0

#18 Stribrna rosa

Stribrna rosa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2012 - 13:54

O víkendu jsme úspěšně běhali po keškách s náručí rostlin do herbáře a s fotoaparátem. Dvacet minut jsem fotil housenky kousek od jedné keše, než se okolí vyčistilo... Krásné bylo, že se náhodní kolemjdoucí hromadili na blízkém odpočívadle, kde naopak čekali, až odtud vypadneme my... :)
  • 0

#19 Stribrna rosa

Stribrna rosa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2012 - 15:33

...přece jen ještě drobnost, co mi při tomhle tématu vrtá hlavou...zatím mě spíš vadí maskování zápisu a prohlídky keše, než odlov samotný. Zápis uvnitř batohu, když mi kluci koukají přes rameno není nic moc...a klusat s úlovkem dvě stě metrů do ústraní zas nebude příliš košer vůči ostatním kačerům...tak nevím. Zatím to řeším bundou s velkejma kapsama, kam kešku strčím a zapisuju na dohled od úkrytu, když mi kluci hlídkují okolo.
  • 0

#20 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2012 - 15:39

močení u stromu je zřejmě klasika :)) mě už se stalo že jsem na jednom rušném místě vyrušil fingujícího kačera :)) nejdřív jsem si řikal že to bude fakt paráda hledat na místě kde to před chvilkou někdo pomočil, ale když jsem čekal až dokončí práci, všiml jsem si že takhle nenápadně logoval a pak vracel krabku zpátky :D
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama