Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Makovaci pytlik


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 Nitrosnb

Nitrosnb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 14:03

Ahoj, mam dotaz kde se da sehnat maskovaci pytlik na kes (cerny a nebo klasicky maskacovy)? Vim ze se to da koupit na netu, to jsem nasel, spis by me zajimalo jestli se to neprodava v nakym beznym obchode, nic me to tiz nenapada, napadl me jenom army shop, ale tam se nepochodil, nic takovy pry nevedou a to jsem byl ve dvou shopech, pak me jeste napadlo koupit pytlik na papuce :-) ale to by asi nebylo ono, neznate tedy nakej shop ke bych pochodil, nejlepe v Brne? Diky.
  • 0

#2 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 14:11

Pokud chceš koupit hotový, tak třeba tady.

Jinak já maskovací pytlíky vyrábím sám z netkané zahradnické geotextilie co se dává na záhony. Od oka odměřím potřebnou velikost obdélníku, nůžkami ušmiknu, přeložím, kancelářskou sešívačkou sešiju a obrátím tak, aby sponky byly uvnitř. Pořizovací náklady cca 1 Kč + 2 minuty práce / pytlík. Vydrží to podle umístění 1-2 roky, na rozdíl od igelitu se v tom keš nezapaří.
  • 0

#3 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 14:14

Tak jsem přemýšlel nejdřív, že chceš kešky sypat mákem, když sháníš makovací pytlík.
  • 0

#4 Nitrosnb

Nitrosnb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 14:20

Jo to vim ze na geokes.cz se to da koupit, ale to co stoji pytlik tak pak stoji posta, coz se mi prave nechce, ale s tou zahradnickou textili je to dobrej napad, to sezenu v hornbachu, bauhausu a pod, ze?
  • 0

#5 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 14:32

To už je na tobě kolik jsi ochotný do toho investovat. V hobby marketech tu textilii samozřejmě seženeš, nebo levněji v každém zahradnictví.
  • 0

#6 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 14:37

Netkanou textílii koupíš ve většině obchodů se zahradnickými potřebami. Do těch hobby-obrmarketů nemusíš, mají to i např v Kauflandu. Já si to sešívám na šicím stroji, je to práce na pár minut. Pak navlíknout provázek na zadrhování a takovou tu pojistnou kuličku, která bývá na bundách apod. Ty se dají běžně najít na chodnících nebo je vedou v obchodech s galanterií.
  • 0

#7 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 14:39

My to normálně sešíváme na šicím stroji, je to jednoznačně lepší jak sešívačka, rychlý a dycky jich naděláme do zásoby.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#8 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 14:56

Kancelářská sešívačka je varianta pro nás diletanty co nemají šicí stroj :). Funguje to taky.
  • 0

#9 Nitrosnb

Nitrosnb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 19:40

Tak diky za napad, zitra zajedu koupit textili a poverim osoby vybavene sicim strojem je sesiti :-)
  • 0

#10 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 19:44

A já si říkal, co je to za novotu do kuchyně, ten Makovací pytlík :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#11 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 7:43

Ja navstevuji prodejnu: "Potreby pro kutily" v Praze na Sokolovske http://kutil-florenc...medium=referral a tam na ty pytliky kupuji "Batohovou sitku". Je to pletenina a je skoro neznicitelna. Najdes tam provazky, spony, tkaniny, magnety a .... vzdy tam zustanu tak 15 minut a koukam co by se zas mohlo pouzit. V kazdem vetsim meste se neco podobneho vyskytuje, driv to bylo Rempo.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#12 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 8:20

To je FANTASTICKEJ krám. Už jsem se tam chystal - vymyslet nějakou cestu do Prahy a zajet si na Florenc - sháněl jsem totiž pevné plastové zatahovací přezky na úpravu krosny před letošníma Alpama. Kdekoli jsem je našel, stály dohromady víc jak ta krosna :( (což je dneska bohužel díky všem těm OBI a Baumaxům normální). Nakonec z toho sešlo, protože praktický kámoš mě poslal do háje, skočil do nějakého sekáče a za 200,- dohromady koupil 4 baťohy se spoustou přezek třech velikostí. Rozřezal to, mě zbyly přezky ještě dvakrát do foroty i s popruhama k přišití a on si ze zbytkového materiálu ušil nepromokavý kapsy na kolo vastní konstrukce a supr vyztuženej baťoh na notebook :) Jojo. Ale tady v Budějcích mi TAKOVEJHLE krámek takhle zásobenej fakt chybí - nebo o nějakým víte?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#13 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 8:27

Taky bych to bral v ČB. Nějaké přezky a zipy mají v galanterii u Černé věže (skoro na Sadech), ale to je asi tak všechno.
  • 0

#14 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 8:27

K tý netkaný textilii: voda se v tom nedrží, naopak, ač to HaLuMa v sousední dišputaci tvrdí. Zvlhnout to samosebou umí, ale velice ochotně to schne - je to vysoce prodyšný. Na druhou stranu to podlejhá odřeninám a tržným zraněním :( - ovšem jako maskovací obal to vyhoví i potrhaný. chce to ale zvážit, kam to dát a kde je lepší přímý maskování. Používám často přímý polep na krabku - aby podkladové lepidlo (akryl, silikon) drželo a neslouplo se celé dolů, krabku nejdřív omotám tím mírně samolepícím "obvazem", co se používá tuším na spáry v sádrokartonu, tak na dvou třech místech ho ještě víc přilepím třeba chemoprénem. Do těch jeho vočíček se ten akrylát víc chytí. Do vrstvy lepidla, kterou napatlám na celou krabku, pak můžeš natlačit maskování dle potřeby - listí, třeba i umělý, písek, jehličí, kůru, prostě kdejakej bordel převládající v okolí. Už jsem pomocí rychlocementu a kamínků vyráběl podobně i umělej kámen. Když si vezmeš cajk sebou do baťohu, můžeš to finální krytí udělat na místě podle okolí - jen nesmí tak dvě hodiny nikdo přijít na odlov, jinak lepí bíle :D - jako na Kaprovi někdy minulej tejden.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#15 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 8:29

Podobný kšeft byl i v Dlouhé ulici. Je tam ještě? Kdysi jsem chodil rád chodil do obou. Jejda, mít tohle za zadkem, to by zakládané krabičky vypadaly jinak. Teď musím vycházet z toho, co poskytuje naše garáž, půda a jiná smetiště.
  • 0

#16 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 8:40

V Dlouhy to bylo neco jineho. Ale stejny majitel ma kram na Ujezde (tam byl o hodne driv nez na Florenci). Nicmene bych rekl, ze sortiment v obou kramech uplne stejny neni, alespon co se provaznickych potreb tyka.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 8:59

Citecka napsal/a:
K tý netkaný textilii: voda se v tom nedrží, naopak, ač to HaLuMa v sousední dišputaci tvrdí. Zvlhnout to samosebou umí, ale velice ochotně to schne - je to vysoce prodyšný. Na druhou stranu to podlejhá odřeninám a tržným zraněním :( - ovšem jako maskovací obal to vyhoví i potrhaný.


Tak to pozor, to jsi ma slova zase interpretoval pekne blbe.

Ano, ta geotextilie umi pekne zvlhnout. A vlhka je pekne hnusna, a je pekne hnusne z vlhke, spinave, a kdo vi cim oblemcane geotextilie lovit kesku. A zustane vlhka tak dlouho, dokud bude ve vlhkem prostredi.

Do vlhka geotextilii fakt ne! Spinavou lock-lock krabicku snadno otru, trebas i do travy. Spinu z geotextilie uz ne...
  • 0

#18 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 9:13

Takhle asi jo... přesto, že oslizlá krabka taky nic moc. Ale co bysme chtěli - Jeana a donýst až ke krbu společně s havana a kalíškem Sherry? Stalo se mi už dvakrát (pamatuju si konkrétně na "tvrzi" nad Českou Skalicí), že někdo schoval krabku v nákupní igelitce na tak šikovný místo (kousek od "takyohniště, kam se chodí mládež bez dozoru "bavit" - aka ožírat a vyvíteco), teda na tak šikovný místo, že se někdo s tím "odložením" prostě trefit musel. A když takový zlatý nadělení pěkně zaleze do záhybů toho igelitu a v létě tam pár dní na tebe počká... ňam. Co by to udělalo s textilií, si sice dokážu, ale nechci představovat. Tehdá jsem snad poprvý a naposled použil latexky, co nosím v keobáglu a jsem obecně línej se pro ně hrabat. Igelitka letěla do křoví - skautík neskautík, tohle jsem odnýst nechtěl - a dolů k řece a omejvat krabku. Ale víteco... zas tak moc to nepomohlo :( Čili, jak říká HaLuMa - i uložení je třeba vybírat s rozumem. Mám "pirátskej poklad" buhvíjak chráněnej nátěrama a vůbec poměrně vysoko na náspu v ďůlku pod břízou, a co čert nechtěl - teda co já nechtěl - kopec nekopec, drží se tam voda jak v artézský studni. Hnije to. U jiný keše jsem dokonce z trubky vyrobil "odvodňovací kanálek" (v dutém pařezu) - zaneslo se to bordelem a hádejte co? Hnije to. Poučení pro začátečníka.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#19 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 9:20

A k té netkané textilii mám ještě poznámku, že dost chutná hlodavcům, takže nezaškodí ji něčím pro myši smradlavým stříknout nebo do něčeho namočit.
  • 0

#20 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 9:44

Copak, nepřeješ mláďátkům měkoušký pelíšky? Nelido? Teda, ehm, nemyšo?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





4 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 4 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama