Přejít na obsah


Fotka

Běháme s Urwigo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 Hupydup

Hupydup

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2012 - 21:48

Ahojte, zkouším naprogramovat nějakou hru v urwigo, ale narazil jsem na problém s časovači. Avšak dříve než začnu obtěžovat zkušenější programátory v Urwigo, chtěl bych se pokusit popasovat se s problémem sám. Při pročítání fóra k tomuto tématu jsem narazil na odkaz na vzorový příklad Běháme s Urwigo, kde bych se mohl více poučit o používání časovačů. Bohužel ale odkazy na uložený soubor jsou již nefunkční a tak bych se chtěl obrátit na někoho, kdo tento vzorový prográmek má a mohl by mi jej poskytnout ke studijnímu účelu. Díky
  • 0

#2 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2012 - 5:33

Asi jsi tohle uz videl, ale co kdyby...
http://urwigo.com/in...2:lua&Itemid=15
  • 0

#3 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2012 - 6:39

Proc zrovna behaci ? Nejsou moc oblibena a to ani mezi kovanymi fandy wheriga ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#4 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2012 - 7:43

ja si behaci urwigo klidne dam, nevidim proc by me melo otravovat. kdyz me ma neco otravovat, tak to ignoruju:-)
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#5 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2012 - 7:47

wabicek napsal/a:
behaci byly zajimave jen marhanovy schody protoze to byla imho prvni tohodle typu. u vsech dalsich to spis otravovalo.


Já jen, že MarHanovy schody nejsou první.
  • 0

#6 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2012 - 8:02

Maxinoha napsal/a:

wabicek napsal/a:
...protoze to byla imho prvni tohodle typu.

Já jen, že MarHanovy schody nejsou první.


Ano, viz: Ad mortem festinamus GC1ENNJ
Bohuzel ji hrozi archivace... :(
  • 0

#7 Hupydup

Hupydup

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2012 - 23:10

Nejde mi o to udělat nějaké běhací wigo, jen jsem chtěl získat cartridge, která by mi trochu pomohla s řešním časovačů. Takže se pokusím osvětlit svůj problém. Předpokládám určitý časový úsek, ve kterém se musí projít několik zón. Není to na běh, jen na procházku, ale chtěl bych hráče informovat o čase, který zbývá do konce. Do inventáře jsem dal hodinky, které umožňují zjistit čas do konce, ale to představuje aktivně v inventáři aktivovat tuto akci. Chtěl jsem spustit intervalový časovač, který periodicky bude po uplynutí intervalu zobrazovat čas do konce mise. Toto mi funguje do té doby, než vejdu do první zóny, po jejím opuštění už nechodí peridické zobrazování času do konce, prostě mi to připadá, jakoby se časovač zastavil bez možnosti jho opětovného restartu (např. po opuštění zóny). Nevím co s tím,a tak jsem hledel inspiraci v nějaké funkční hře. Toť vše, nechci vytvářet závod s časem, jen periodicky zobrazovat čas do konce, jako informaci pro hráče.
  • 0

#8 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2012 - 5:21

Myslim, ze casovac v tomhle pripade neni to idealni, protoze muze prekryt libovolne okno, ktere jsi zrovna zobrazil. Musel by jsi nejak osetrit tuhle variantu. Resenim je zobrazit zbyvajici cas planovane, treba pri vstupu nebo opusteni zony. Proste to udelat podle prikladu v odkazu nahore a muzes to pak pouzit i v tech hodinkach. Jen si budes muset udelat funkci na prevod casu ze systemove do lidske podoby...
  • 0

#9 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2012 - 7:45

Já jako běžec mám běžecké wiga rád. Líbilo se mi toto GC2T61J. Bohužel na OpenWigu nefungoval časovač úplně korektně.
  • 0

#10 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2012 - 8:19

Beetovy napsal/a:
Já jako běžec mám běžecké wiga rád. Líbilo se mi toto GC2T61J.
Bohužel na OpenWigu nefungoval časovač úplně korektně.


OpenWIG má problémy s časovači a 2 zároveň spuštěné již neumí obsloužit.
Proto jsem napsal článek jak časovače nahradit používáním systémového času.

http://www.urwigo.co...2:lua&Itemid=15
  • 0

#11 joey59

joey59

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 17:46

Potřeboval bych poradit s dvěma body, mám použit systémový čas. •běžec je na trati, běží, ale došel mu čas, jak mám napsat, aby se vrátil na start a nepokračoval v běhu? Napadá mě jen udělat jednu velkou zónu přes celou hru, použít volání funkce a funkce by se zavolala při vypršení limitu? je to krkolomné a fungovalo by to vůbec? •druhý bod je podobného ražení, jak mu na obrazovce zobrazím jeho čas/zbývající čas, co by se mu taky asi taky mohlo hodit...? Díky za rady.
  • 0

#12 Varouch

Varouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2013 - 17:05

Udělal jsem si wherigo náhradu časovače tak, jak je popsáno v článku. Když jsem to testoval na Oregonu 450, tak jsem přišel na to, jak to jednoduše obejít: při zobrazení zprávy "Po stisku tlačítka OK ti bude spuštěn odpočet" prostě se stiskem OK počkám až budu těsně před cílovou zónou... Jak tohle ošetřit?
  • 0

#13 MArfDKnL

MArfDKnL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2013 - 18:38

joey59 napsal/a:
•běžec je na trati, běží, ale došel mu čas, jak mám napsat, aby se vrátil na start a nepokračoval v běhu? Napadá mě jen udělat jednu velkou zónu přes celou hru, použít volání funkce a funkce by se zavolala při vypršení limitu? je to krkolomné a fungovalo by to vůbec?
.


Loni jsem si tvořil na zkoušku wigo a tohle jsem tam taky řešil.
Nemusíš mít ani zonu přes celou oblast stačí dát podmínku, že když uplyne čas tak se nastaví určitá hodnota a to spustí ukončení wiga.
Jako programátor jsem to tenkrát bral na základě zacyklení. Celé to je ale popsané v návodech na urvigu. Nejspíš je i nějaké jednoduzší řešení, ale tohle stačilo a hlavně fungovalo i na Oregonu 300, kterej má dost problému s wigi.
  • 0

#14 MArfDKnL

MArfDKnL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2013 - 18:39

Varouch napsal/a:
Udělal jsem si wherigo náhradu časovače tak, jak je popsáno v článku. Když jsem to testoval na Oregonu 450, tak jsem přišel na to, jak to jednoduše obejít: při zobrazení zprávy "Po stisku tlačítka OK ti bude spuštěn odpočet" prostě se stiskem OK počkám až budu těsně před cílovou zónou... Jak tohle ošetřit?


Tak tam ještě můžeš nastavit pojistku, já jsem používal automatické spuštění časovače při opuštění zony.
  • 0

#15 Varouch

Varouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2013 - 10:34

MArfDKnL napsal/a:

Varouch napsal/a:
Udělal jsem si wherigo náhradu časovače tak, jak je popsáno v článku. Když jsem to testoval na Oregonu 450, tak jsem přišel na to, jak to jednoduše obejít: při zobrazení zprávy "Po stisku tlačítka OK ti bude spuštěn odpočet" prostě se stiskem OK počkám až budu těsně před cílovou zónou... Jak tohle ošetřit?


Tak tam ještě můžeš nastavit pojistku, já jsem používal automatické spuštění časovače při opuštění zony.

Nejde tady ale o to časovače nepoužívat?
Jestli to správně chápu, tak bych to měl ošetřit v události "Při opuštění" ve startovací zóně. Zavolá se ale ta událost pokud bude zatím zobrazen ten dialog s OK? Tj. jakoby "na pozadí"...
  • 0

#16 MArfDKnL

MArfDKnL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2013 - 10:53

Tohle je nezávislé na tom co je v popředí, takže časovač se spustí v každém případě, i když tam bude v popředí to tlačítko. Jen asi jediný problém by mohl nasta v případě kdyby se do startovací zony vrátily a ta byla stále aktivní. Ale to se dá taky nastavit.
  • 0

#17 Bedya

Bedya

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 20:48

Asi jsi tohle uz videl, ale co kdyby...
http://urwigo.com/in...2:lua&Itemid=15

 

Tak odkaz jaksi nefunguje :(


  • 0

#18 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 20:59

Tak odkaz jaksi nefunguje :(

 

 

Nediv se. Odkaz je totiž více než dva roky starý. ;)


  • 0

#19 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 269 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 0:38

Nediv se. Odkaz je totiž více než dva roky starý. ;)

,,,jakože skončila záruka ??? :D 
Myslím že pisatel spíš hledá adekvátní informaci namísto konstatování toho co již sám vyřkl ;)
Bohužel se nelze na stránku prokliknout ani přes archiv :( a tak záleží na tom co přesně hledáš. Něco o časovačích případně další informace nalezneš na odkazech výše v textu...


  • 1

#20 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 5:46

Obavam se, ze ten clanek byl asi zcela odstranen. Nezbyva  nez sahnout do http://urwigo.com/vzorove-projekty a vytahnout si to z Marhanovy schody s BMI indexem. Jen to tam nebude specialne rozepsane.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama