Ahoj, doted jsem pouzival na dohledani cachi GPSku od Bedy a ted jsem byl nucen zacit pouzivat PDAcko a k tomu mam BT GPSku GPS Qstarz BT-Q800 od viz http://www.alza.cz/g...uto-d60523.htm.
A pri finalnim priblizeni mam problemy Kdyz se blizim ke cachi, ukazuje mi 5 metru, 2 mestru a najednou ukazuje 10 jinam. Co jsem si procital fora, tak mi to pripomina problem statickou navigaci u SIFR III GPS modulu. Jo jinak pro priblizeni pouziva BeeLineGPS.
Nevite v cem muze byt problem, mas skutecne Nemerix taky statickou navigaci nebo je to vlastnost Nemerixu ci neco jineho? Diky
Nemerix GPS Modul a Staticka navigace?
Vytvořeno od
Anonymous
, srp 18 2006 14:14
2 odpovědí na toto téma
#1
Publikováno 18 srpen 2006 - 14:14
#2
Publikováno 18 srpen 2006 - 15:47
Mam stejnou GPS, kterou v nouzi pouzivam s PDA taky. Tim, ze chybi elektromagneticky kompas, pak logicky bude pobliz cile ukazovat na vsechny strany, protoze nezna svou vlastni orientaci vuci severu. Sipka ukazuje spravne pouze, pokud se pohybujes jednim smerem.A pri finalnim priblizeni mam problemy Kdyz se blizim ke cachi, ukazuje mi 5 metru, 2 mestru a najednou ukazuje 10 jinam. Co jsem si procital fora, tak mi to pripomina problem statickou navigaci u SIFR III GPS modulu. Jo jinak pro priblizeni pouziva BeeLineGPS.
Nevite v cem muze byt problem...
Z vlastni zkusenosti vim, ze kdyz drzim tuhle GPS v ruce, tak s ni mavam nebo ji zakryvam rukou a PDA je z toho pak zmatene, protoze dostava pres NMEA souradnice, ktere se nemeni jen v jednom smeru. Jinak jsem ale s timhle BT modulem zalozenem na Nemerixu navysost spokojen. Je velmi citlivy, muzu ho mit jen tak v kapse. Pokud sebou necloumam, tak ukazuje sakra presne. Vyzkousel jsem si to na skrysich od peclive zamerujicich kaceru. Trefuje s odchylkou max. 2 metry.
Jako SW Pouzivam GPSTuner. Je temer dokonaly, jenze i bez map zabere dost mista v RAM, a tak cas od casu vytuhne.
#3
Publikováno 18 srpen 2006 - 17:10
Doporucuju si stahnout BeeLine 1.77 a otestovat jak se to chova pri zmene nastaveni v
Tools\Configuration\Map Properties\Position Filter\ a zde vypnout Use course from GPS, snizit hodnotu na 1m v Distance Threshold.
Tools\Configuration\Map Properties\Position Filter\ a zde vypnout Use course from GPS, snizit hodnotu na 1m v Distance Threshold.
1 uživatel(ů) prochází toto téma
0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů