Přejít na obsah


Fotka

POI Garmin - nazev dle tagu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 564 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2012 - 11:50

Obejvuju teprve Geoget a s ním spojené skripty...POI Garmin jsem začal používat nedávno, ale naprosto mi vyhovuje a je to paráda mít finálky vygenerované pár kliknutíma...teď mě napadlo, zda je možné pomocí tohoto skriptu a tagu předřadit před název keše nějaký symbol... Jde mi o to, ze bych rád vygeneroval keše, které patří do projektu GeoPuzzle a před jejich název (respektive kód) bych rád třeba označení GP.... Zkrátka abych při mrknutí už na název věděl. že tahle keš patří do GeoPuzzle...je to řešitelné? případně prosím o radu jak...díky moc
  • 0

#2 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2012 - 11:59

Šablony se dají editovat. Je na to přímo skript POI Garmin - editor šablon. Šablony jsou 4 - 2 pro název a popis, další dvě totéž pro waypointy.
  • 0

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2012 - 12:00

POI Garmin generuje vystup na zaklada sablony. Mel by tam byt i editor tech sablon, viz. http://geoget.ararat...skript:varsubst, kde je i vysvetleno, jak to funguje.

V principu jde o to, na pozadovane misto vlozit:
%IFTAG("kategorie"; "hodnota"; "text při existenci"; "text při neexistenci")%
To zpusobi, ze misto teto sekvence se vlozi bud jeden text ci druhy text, podle toho, jestli pozadovany tag existuje ci nikoliv.

  • 0

#4 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2012 - 12:02

Soucasti pluginu je exportni sablona a editor teto sablony. Sablona vlastne predepisuje, co bude kde v listingu, jmenu, ... Muzes si tedy udelat tag pro kazdou kesku a sablonu upravit tak, aby testovala hodnotu toho tagu a podle ni na prislusne misto vlozit pismenko podle tveho uvazeni. Nebo muzes take vytvorit tag jen s tim pismenkem a pak ho tam zaradit primo bez testovani. Doporucuju ten editor sablony vyzkouset. Ma nahled, jak to bude cele vypadat, takze to zjistis jeste pred vlastnim spustenim exportu. Ale pred pokusama si radeji tu sablonu zalohuj.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#5 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 564 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2012 - 12:04

přiznávám, že skript používám tak jak je, bez štourání do šablony....zatím (nebo už vlastně ne) mi to vyhovovalo a neměl jsem odvahu se do štourání" pustit....ale vidím, že mě další zanoření nemine :-))...každopádně díky, je dobrý vědět, že to jde :-)
  • 0

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2012 - 12:09

Jen bych doporučil trochu myslet dopředu. Už teď se před název přidávají 4 písmena - na to jsem si zvykl a chci to tak mít, pak se ještě přidává D(isable),O(wned),atd. Když si přidáš ještě další dvě písmena, v navigaci už z názvu keše nic neuvidíš. Dokonce jsem uvažoval, že ze šablony vyhodím ta 4 písmena, abych viděl celý název. Škoda, že nejde změnit velikost písma, tedy na Garminech, na PDA by to asi šlo.
  • 0

#7 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 564 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2012 - 12:16

mpik napsal/a:
Jen bych doporučil trochu myslet dopředu. Už teď se před název přidávají 4 písmena - na to jsem si zvykl a chci to tak mít, pak se ještě přidává D(isable),O(wned),atd. Když si přidáš ještě další dvě písmena, v navigaci už z názvu keše nic neuvidíš. Dokonce jsem uvažoval, že ze šablony vyhodím ta 4 písmena, abych viděl celý název. Škoda, že nejde změnit velikost písma, tedy na Garminech, na PDA by to asi šlo.


uznavam, ale to oznaceni GeoPuzzle by pro me bylo hodne zajimavy...tak je nejaky jiny - pro bezneho uzivatele PC schudny - reseni jak tohle provest?? (napada me treba podbarveni nazvu - nevim teda jestli je to mozne v sablone nastavit)
  • 0

#8 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2012 - 12:32

Tohle je urcite nejjednodussi a nejspolehlivejsi. Ale jen ty si musis rozhodnout, zda a jak je pro tebe dulezite.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2012 - 12:42

Tak se rozhodni, co tam potřebuješ mít a bez čeho se obejdeš. Pokud jsi matematik a zakóduješ si to po bitech do osmibitového slova, stačí ti pro informaci jediný znak. Jen ho budeš muset vždycky v terénu zpaměti rozkódovat. Můj názor - přidaná písmena dávají jen jakousi přídavnou hodnotu. Bez některých by se dalo obejít, např. typ je daný ikonou, u POI je ikonou odlišena i disable, archive, owned. Já osobně POI používám jen na waypointy a pak na nalezené. Keše si dávám jako GPX, abych je mohl označovat a navigovat na ně jednoduše. Ale problematika šablon je stejná u obou přístupů.
  • 0

#10 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 564 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2012 - 13:07

Ja pouzivam POI i GPX - POI především pro finálky a dlouhé listingy, GPX - pro rychlejsi navigovani, pro moznost pouziti Field Notes....Kazdopadne diky vsem za odpovedi, jdu se ponorit do hlubin (hooodne hlubokejch hlubin) "Geogetu a s nim spojenyma funkcema" A myslim, ze odpoved na dotaz padla, takze to vidim na LOCK...dik
  • 0

#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2012 - 13:10

Dlouhé listingy už nějaký čas (několik verzí FW dozadu) umí i GPX. Tedy píšu o Oregonu 450, na 300 asi aktualizace už nevycházejí.
  • 0

#12 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 564 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2012 - 13:14

mpik napsal/a:
Dlouhé listingy už nějaký čas (několik verzí FW dozadu) umí i GPX. Tedy píšu o Oregonu 450, na 300 asi aktualizace už nevycházejí.


tak to je pro me taky novinka...aktualni FW mam, ale je pravda, ze jsem to nezkoumal od te doby, kdy vim ze byl problem...jeste me napada, ze jsem se setkal (i nedavno, s novym FW) s necitelnym listingem...ale to uz resime neco jineho...
  • 0

#13 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2012 - 13:29

Novy FW sice umi pracovat i s dlouhymi listingy, ale rada uzivatelu nema novy FW z ruznych duvodu nainstalovany. GPX Garmin umi pripravit listing tak, ze i ve starem FW je zobrazen listing dvojnasobne delky nez "je bezne" bez pouziti GPX Garmin (tedy zobrazi se 2 x 8K), navic plugin v ramci setreni mistem vyhazuje neaplikovatelne HTML tagy, ... I pres to muze dojit ke zkraceni listingu. V tom pripade je POI Garmin dobra volba. Navic pro O300 neexistuje FW, ktery by umel vzdy cely listing a rovnez neexistuje aplikace funkce Geocaching With Photos. Takze pro O300 jsou pluginy jedinou moznou cestou jak alespon castecne absenci techto funkci obejit. (Ale uznavam, ze zobrazeni fotek jako obrazku V POI je v podani Garminu spis zoufalstvi nez plnohodnotne zobrazeni.)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#14 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 564 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2012 - 13:54

Vlastnim Oregon 450. FW mam aktualni, ale pouziti GPX a POI zaroven mi prijde jako ideal....vetsinou se naviguju pomoci GPX, POI prichazi na radu prave v pripade problemu s listingem...finalky vidim na mape, nevo v GPX mi prijde nektera z mysterek povedoma :-)...takze u me spokojenost...zkusim jeste doladit "muj dotaz" a bude to fajn
  • 0

#15 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2012 - 14:41

A k čemu je vlastně Short description a Long description? Asi z historických důvodů. Všechno dohromady je to Popis, je to vidět i na tom, jak bezproblémově GG makro dokáže přesunout z jedné části do druhé. Kdyby se např. v jednom schovával popis a v druhém luštění, dalo by se exportovat jen co je třeba. Ale to není a nebude. Ale to vyhození nepotřebných tagů je výborná věc. Chodily mi tak i zcela zprasené listingy, které nestáhl čitelně ani owner. Pomáhal jsem mu je pak učesat.
  • 0

#16 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 6:27

Short description by zrejme mela byt jakasi anotace. Pravdepodobne je to urceno aplikaci pro nejaky zjednoduseny prehled ... Jestli to neco timto zpusobem vyuziva nebo je to jen relikt, to netusim. Ale zjevne se toho Medwynovi podarilo vyuzit pro zdvojnasobeni mozne delky listingu :)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama