Přejít na obsah


Fotka

Flashovani Etrex Legend


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2006 - 18:43

nevite nekdo o programku, kterym by se dal nahrat novy FW aniz by se musela GPSka zapinat? nejak tam prece poprve museli ten FW nahrat, takze urcite existuje .. diky diky
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2006 - 22:51

nevite nekdo o programku, kterym by se dal nahrat novy FW aniz by se musela GPSka zapinat? nejak tam prece poprve museli ten FW nahrat, takze urcite existuje .. diky diky


Nejsem odborník, ale obávám se, že první ROM se flashuje do čipu už na výrobní lince.

Něco se nepovedlo?
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2006 - 22:51

nevite nekdo o programku, kterym by se dal nahrat novy FW aniz by se musela GPSka zapinat? nejak tam prece poprve museli ten FW nahrat, takze urcite existuje .. diky diky


Nejsem odborník, ale obávám se, že první FW se strojově flashuje do čipu už na výrobní lince.

Něco se nepovedlo?
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2006 - 20:10

Nejsem odborník, ale obávám se, že první ROM se flashuje do čipu už na výrobní lince.

Něco se nepovedlo?

ale ne jen mi nefungovala gpska a nechelo se mi cekat na reklamaci, tak sem to chel zkusti preflashovat :).. kdyz jsem ten elektrotechnik :) .. ale uz mam novou funkci takze se flashovat nemusi
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2006 - 11:04

ale ne jen mi nefungovala gpska a nechelo se mi cekat na reklamaci, tak sem to chel zkusti preflashovat :).. kdyz jsem ten elektrotechnik :) .. ale uz mam novou funkci takze se flashovat nemusi

No jinak kdyz jsi ten elektrotechnik tak ti urcite neco rika EPROM writer. Takze z GPSky vyndas cip das do writeru zapises FW a das ho zpatky. Problem je ze tam asi nebude v patici tudiz by jsi ho musel celej vypajet a napajet zpatky. A to se obavam ze se neslucuje se zarucnimi podminkami :o).

  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2006 - 11:32

No jinak kdyz jsi ten elektrotechnik tak ti urcite neco rika EPROM writer. Takze z GPSky vyndas cip das do writeru zapises FW a das ho zpatky. Problem je ze tam asi nebude v patici tudiz by jsi ho musel celej vypajet a napajet zpatky. A to se obavam ze se neslucuje se zarucnimi podminkami :o).

Odborníci / neodborníci - zalezi přece jen na tom, jestli je FW přepisovatelný nebo ne. Stejně jako u foťáků, kamer přehrávačů a jiný elektroniky. A jestli je, nemusí se nic pájet, to je snad jasný. Osobně bych předpokládal, že bude, protože výrobce jistě počítal se softwarovým vývojem v této oblasti.
Jen pro zajímavost - to byste neverili, jake funkce se objevili u me SONY kamery po preflasovani FW... :-).

  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2006 - 12:46

Odborníci / neodborníci - zalezi přece jen na tom, jestli je FW přepisovatelný nebo ne. Stejně jako u foťáků, kamer přehrávačů a jiný elektroniky. A jestli je, nemusí se nic pájet, to je snad jasný. Osobně bych předpokládal, že bude, protože výrobce jistě počítal se softwarovým vývojem v této oblasti.
Jen pro zajímavost - to byste neverili, jake funkce se objevili u me SONY kamery po preflasovani FW... :-).

Nevim jestli jsi to cetl dobre ale je tam u vypnute GPS. A obavam se ze u neceho co nejde zapnout mas s timhle docela solidni problem protoze to v tu chvili nekomunikuje se zadnym softem kterym do toho normalne FW nahrajes. Jinak jestli tam jde ci nejde dat novej soft je uz otazka toho jak je to vyrobene a v jakem cipu tam je ten soft nahranej.

  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2006 - 13:52

U legendu fw prepisovatelny je, o tom neni treba diskutovat. Ale pokud nejde zapnout, problem by nemel byt ve firmware (pokud vubec nejde zapnout, ne jen pokud nebezi jak ma). Zbytek firmwaru, starajici se o konunikaci s cipem a obsluhu rozhrani, je urcite "natvrdo". takze se stava tajemstvim, co presne do toho prepisovatelneho broucka nacpat. co a kam se zapise, muze byt rizene zbytkem vnitrku. Jedine udelat "klon" z jineho, s dobrym a fungujicim fw. Je tu nekdo se zkusenostmi se servisem? Ja myslim, ze pokud nejde zapnout, a zavada neni patrna, resi se pouze vymena, ne?
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2006 - 0:27

Odborníci / neodborníci - zalezi přece jen na tom, jestli je FW přepisovatelný nebo ne. Stejně jako u foťáků, kamer přehrávačů a jiný elektroniky. A jestli je, nemusí se nic pájet, to je snad jasný. Osobně bych předpokládal, že bude, protože výrobce jistě počítal se softwarovým vývojem v této oblasti.
Jen pro zajímavost - to byste neverili, jake funkce se objevili u me SONY kamery po preflasovani FW... :-).

Mám kameru od SONY DCR-40E, docela bych nějaký ten lepší firmware chtěl sehnat. Kdes ho schrastil a pro jaký typ? Zdar
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2006 - 1:04

Mám kameru od SONY DCR-40E, docela bych nějaký ten lepší firmware chtěl sehnat. Kdes ho schrastil a pro jaký typ? Zdar

Myslim ze to je dost off-topic - ale kdyz uz jsem se zminil: mam DCR-TRV110E, musel jsem si udelat specialni kabel a pomoci programu z netu "otevrel" firmware v cipu. Povolilo se nahravani do kamery pres kabel DV-OUT (o to mi hlavne slo) a nekolik dalsich funkci pro nataceni (nast. barevne teploty, "zebra"pro preexpozici, casosberny zaznam (!), atd. ). Vse z netu, delal jsem to pred nekolika lety, zkus treba: http://dvin.chez-alice.fr/. Je to ale dost rizikovy, kdyz spatne nastavis kodovani u "otevreni" muzes bloknout vse. PS: 1. Me to funguje, ale kdyz si treba znicis kameru, tak me nenadavej :-) 2.Docela bych veril tomu, ze Legend ma vnitrek stejny jako Summit...
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2006 - 14:57

Jasne, ze je Legend upgradovatelny (i když asi ne, kdyz je vypnuty...) - tady je link na upgradovani firmware http://www.tramsoft....des_en.html#toc . Posledni verze 3.60 je ale dost historická z 12/22/2003... :-(
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama