Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Oregon 450 - editace komentáře


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
32 odpovědí na toto téma

#1 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 20:39

Při nelezení keše dám "záznam pokusu" = "nalezeno" a pak "Přidat komentář". Za boha nemůžu přijít na to, jak se k tomu komentáři pak dostat. Díky za radu.
  • 0

#2 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 20:50

Je v geocache_visits.txt. Ale to až na PC, nebo se to dá nahrát jako Field notes, ale taky na PC. A v tom souboru zůstane, i když GPX s příslušnými kešemi smažeš. Ale jak se k tomu dostat přímo v navigaci, teď nevím. Taky budu rád, když mi to někdo sdělí.
  • 0

#3 geba & marcana

geba & marcana

    geba:)

  • Members
  • PipPipPip
  • 342 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 20:52

Nevím, jestli to dobře chápu. Chceš to editovat v GPS? Zkus stejný postup jako když si jí hledal. Najeď na keš- navigovat- záznam pokusu- přidat komentář.
  • 0

#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 20:57

Pokud je keš nalezená, není už v seznamu, ale je v Zobrazit nalezené. Dá se na ní navigovat znovu, znovu označit a znovu přidat komentář. Takže nakonec to jde.
  • 0

#5 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 21:07

mpik napsal/a:
Je v geocache_visits.txt. Ale to až na PC, ...

Jo. To funguje. Z PC vyřešeno. Díky.

mpik napsal/a:
Pokud je keš nalezená, není už v seznamu, ale je v Zobrazit nalezené. Dá se na ní navigovat znovu, znovu označit a znovu přidat komentář. Takže nakonec to jde.

To jsem už zkoušel. A to mi fakt nejde. Když dám nový komentář, objeví se zase prázdné okno pro zápis nového komentáře.
A nyvíc se mi tento postup zdá být složitý.
Možná to z GPS ani nejde. ???
  • 0

#6 geba & marcana

geba & marcana

    geba:)

  • Members
  • PipPipPip
  • 342 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 21:10

Teď jsem to zkoušel, vždy se objeví jen prázdné okno, takže zřejmě už pak jen přes comp.
  • 0

#7 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 21:52

V GPS nejde zeditovat nic, stejne tak nejde nic smazat. v tomhle jsou garminy celkem na nic :(
  • 0

#8 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2012 - 0:58

petulinka1 napsal/a:
V GPS nejde zeditovat nic, stejne tak nejde nic smazat. v tomhle jsou garminy celkem na nic :(


To je pravda, nicméně v Dakotě jde přidat komentář k nalezené keši kolikrát chceš. ;)
  • 0

#9 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2012 - 1:17

Takže když si keš zaloguju, dám ji jako nalezenou a napíšu si poznámku, nemám v terénu šanci si ji přečíst ani případně doplnit... hmm, skvělá vychytávka soudruhů z USA. Mám alespoň šanci v terénu zjistit, který den a případně čas jsem ji zalogoval? Ja vím, v geocache_visits.txt to je - ale je to někde najitelný třeba u Zobrazit nalezené?
  • 0

#10 malin.cz

malin.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2012 - 6:21

Ve stařičkém etrexovi to bylo vidět v kalendáři, v oregonu (300) jsrm nic takového zatím nenašel. Ale třeba jsrm hledal špatně ;-).
  • 0

#11 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2012 - 7:26

tomy.22: jo, to jde i u oregonu, ale k cemu ti to je? akorat k doplneni komentare apod.. jinak to dela jedine bordel, nic vic... pitrus: myslim, ze ne.... malin.cz: kdepak, jak rikam - co se tyce nalezu, tak jdou jedine nescetnekrat oznacit :D
  • 0

#12 jindrousxxx

jindrousxxx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2012 - 7:56

Když si nalezenou keš označím v GPS( Oregon 450)jako trasový bod a napíšu si poznámku, tak se k ní kdykoliv dostanu přímo v navigaci ve Waypointech.Lze jí libovolně upravovat a uloží se tam i datum a čas nálezu. Podle toho pak doma loguju.
  • 0

#13 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2012 - 8:11

Jo, v trasových bodech je vidět poznámka i čas. Trasové body dělám často, ale ne u keší. I to pak přenáším do GISu, GE, apod. A pravdou je, že udělat z keše trasový bod jde a že tohle se dá i zobrazit a editovat, a že i na PC to najdu ne jako nějaký souhrnný txt soubor, ale v GPX/Trasové body (datum).GPX Ještě kdyby se na tom dotykáči dalo lépe psát... ale je to mnohem lepší, než kniplem na eTrexech.
  • 0

#14 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2012 - 10:01

jindrousxxx napsal/a:
Když si nalezenou keš označím v GPS( Oregon 450)jako trasový bod a napíšu si poznámku, tak se k ní kdykoliv dostanu přímo v navigaci ve Waypointech.Lze jí libovolně upravovat a uloží se tam i datum a čas nálezu.
Podle toho pak doma loguju.

To není špatný nápad - i když se neubráním poznámce, proč to dělat jednoduše, když to jde složitě...
Takže optimální postup při zalogování? Označím keš jako nalezenou (přejde mi do Nalezených), jdu do Zobrazit nalezené, vyberu ji (je nahoře), kliknu na ni, dostanu se do mapy, kliknu na název, dostanu se na popis, kliknu dole na "trasový bod", když dám OK, zobrazí se datum + čas vzniku tras. bodu a mohu případně editovat...
  • 0

#15 jindrousxxx

jindrousxxx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2012 - 11:29

Jo, přesně tak, akorát to dělám obráceně - nejdřív uložím jako trasový bod, napíšu poznámku a pak uložím jako nalezenou..
  • 0

#16 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2012 - 15:16

petulinka1 napsal/a:
tomy.22: jo, to jde i u oregonu, ale k cemu ti to je? akorat k doplneni komentare apod.. jinak to dela jedine bordel, nic vic...


Ano, přesně tak. Nic jiného netvrdím. ;)
  • 0

#17 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2012 - 17:34

Lidičky. No právě o to logování doma šlo. Smiřuji se s tím, že v terénu poznámky editovat nebudu.
Ale logování doma tady popsal mpik. V tom souboru je opravdu vše. Každý záznam nalezeno/nenalezeno včetně data a času (pokud tedy nemáte jako já špatně nastavené časové pásmo). Pak je psaní psaní komentáře s časem zbytečné.

mpik napsal/a:
Je v geocache_visits.txt. Ale to až na PC, nebo se to dá nahrát jako Field notes, ale taky na PC. A v tom souboru zůstane, i když GPX s příslušnými kešemi smažeš. Ale jak se k tomu dostat přímo v navigaci, teď nevím. Taky budu rád, když mi to někdo sdělí.


Příklad:
GC3J8B5,2012-06-07T11:37Z,Found it,"13:35"
GC1GKAM,2012-06-07T11:46Z,Found it,"13:45"
GC3JD6G,2012-06-07T13:19Z,Found it,"15:20"
V těch posledních uvozovkách je ten komentář.

No ještě, že jsem se zeptal. :o)
Díky všem za radu.
  • 0

#18 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2012 - 9:16

Gerdiku, myslím, že nesprávný zápis času v souboru "geocache_visits.txt" není otázkou nastavení časového pásma. Taky mne to štvalo, že mám čas posunutý o 2 hodiny, kontroloval jsem nastavení časového pásma - bylo správně. Zkoušel jsem jej jen tak namátkou posunout a na zápis to toho souboru to nemělo vliv.
Moje vysvětlení je takové, že při zápisu do "geocache_visits.txt" se čas bere přímo z přijímače, tedy ještě před korekcí podle časových pásem.

Navíc si všimni, že u zápisu času je písmeno "Z". Myslím, že se jedná o tzv. "ZULU" čas. Je to starší označení UTC času. Vikipedie o tom píše toto:

"UTC je zkratka anglického výrazu Coordinated Universal Time, koordinovaný světový čas. Někdy je nazýván také Zulu time, označován písmenem Z za časovým údajem. UTC je základem systému občanského času, jednotlivá časová pásma jsou definována svými odchylkami od UTC."
Další vychytávka soudruhů z USA? :-).

Vlasťa
  • 0

#19 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2012 - 14:24

Jsou obory, kde se UTC používá bez ohledu na místní časová pásma, např. letecká doprava. Evidentně si GS myslí, že je to stejný případ. Nakonec z jejich pohledu to chyba není, při logování z FN se mi do logu čas nezapsal. Tedy chyba to je pokud při tom dojde k posunu na další datum. Pokud se loguje pluginem (nepoužívám, nevím), tak v tom pluginu je třeba počítat s UTC a čas posunout. A je to vždy o 2 hodiny, nebo to záleží na letním čase?
  • 0

#20 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2012 - 15:56

mpik napsal/a:
A je to vždy o 2 hodiny, nebo to záleží na letním čase?

Při letním čase je rozdíl 2hodiny, v zimě jedna hodina.
A ještě k tématu http://wiki.geocachi...iki/Field_Notes
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama