Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Připojení Garminu k tabletu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 Alka19

Alka19

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 18:44

Ahoj, poradíte prosím někdo jestli jde připojit Garmin Oregon 550 k tabletu? Hodně mě láká koupě, ale nemůžu nikde najít zda to jde...u některých píšou USB, ale zatím se mi nepodařilo dohledat nic bližšího. Moc díky za rady!
  • 0

#2 elmarees

elmarees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 18:47

No, já svůj O450 (Dakotu 10 taky) připojil k Nokii N8 a nahrál si tam GPX z telefonu ;)
  • 0

MTB + Oregon 450 + Nokia N8 s HandyGC


#3 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 19:00

Alka19 napsal/a:
Ahoj,
poradíte prosím někdo jestli jde připojit Garmin Oregon 550 k tabletu? Hodně mě láká koupě, ale nemůžu nikde najít zda to jde...u některých píšou USB, ale zatím se mi nepodařilo dohledat nic bližšího. Moc díky za rady!


Oregon se chová jako USB Storage, tj jako běžný USB disk. Ke každému tabletu, ke kterému lze připojit flash disk, lze připojit tedy i Oregon. Jaký tablet máš na mysli? Každopádně si troufám tvrdit, že naprostá většina tabletů s tím problém mít nebude...

.
  • 0

#4 elmarees

elmarees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 19:04

Alka19: Ale na co to bude, když stejně Basecamp a ani Mapsource do tabletu nenacpeš :)
  • 0

MTB + Oregon 450 + Nokia N8 s HandyGC


#5 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 19:15

Co by dělal s Basecampem a Mapsourcem? Nahraje si tam PQ GPX, to je asi mnohem užitečnější, ne...?!?
  • 0

#6 Alka19

Alka19

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 19:37

Co jsem koukala, tak jen málo tabletů má USB a do specifikací to nepíšou...třeba v Alze mi vylezlo asi 16 produktů dle parametrů, ale po rozkliknutí daných tabletů už tam po usb nebyla ani zmínka..ani na stránkách applu...tak jen jestli nemáte někdo zkušenost. V podstatě mi jde o to nahradit klasický (mega velký a už i skoro vysloužilý notebook). Jinak jsem koukala na apple a samsung. Díky!
  • 0

#7 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 19:42

Měly by to zvládnout všechny, které umí USB host. A to rozhodně není "naprostá většina"... ;) Třeba Iconia A100 od Aceru to "z krabice" neumí... EDIT: Notebook tím úplně nahradit nejde... Ani to nikdy nebylo účelem tabletů.
  • 0

#8 Alka19

Alka19

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 19:44

elmarees napsal/a:
No, já svůj O450 (Dakotu 10 taky) připojil k Nokii N8 a nahrál si tam GPX z telefonu ;)


A přes jakej kabel?
  • 0

#9 Alka19

Alka19

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 20:12

pakun napsal/a:
Lenovo Thinkpad tablet umí přímo z krabice. Používám občas na dovolené

Díky! A když připojím externí harddisk cca 250GB přehraje i film?
  • 0

#10 Alka19

Alka19

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 20:15

Jarous1 napsal/a:
Měly by to zvládnout všechny, které umí USB host. A to rozhodně není "naprostá většina"... ;) Třeba Iconia A100 od Aceru to "z krabice" neumí...

EDIT: Notebook tím úplně nahradit nejde... Ani to nikdy nebylo účelem tabletů.


USB host mi pomohl, díky...už jsem na to téma aspon neco nasla...v podstate mi tablet s usb asi staci, nahrat kese, fotky, prehrat film, najit nejake info...vic asi nepotrebuju
  • 0

#11 Alka19

Alka19

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 20:23

pakun napsal/a:
To jsem nezkousel, ale vzalo to všechny flash disky,co jsme zkoušeli. Disk snad taky. Ma to plnohodnotný usb, hdmi, flash karty a gotika glass. Ma i gps, nezkousel jsem ale na gc


Každopádně díky za odpověď, moc mi to pomohlo!
  • 0

#12 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 20:55

Disk už může mít velký odběr, který tablet nemusí utáhnout... Pak se to musí řešit externím napájením. Také pozor na to, že Android normálně nepřečte NTFS ;)
  • 0

#13 Alka19

Alka19

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 21:17

Jarous1 napsal/a:
Disk už může mít velký odběr, který tablet nemusí utáhnout... Pak se to musí řešit externím napájením.
Také pozor na to, že Android normálně nepřečte NTFS ;)


Co je NTFS?
  • 0

#14 Kamenitxan

Kamenitxan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 21:23

formát disko normální pro většinu větších windows disků
  • 0
Dříve znám jako Kanabis

#15 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 21:46

Tak tak, všechno co má více než 128GB, už musí být formátováno na NTFS. Nebo nějaký jiný, zpravidla Linuxový, souborový systém, se kterým by si Android poradit měl. Ten zas pak ale není, standardně, čitelný ve Windows :) Samozřejmě je tohle všechno nějak řešitelné. Akorát to konkrétně v případě Androidu není nic jednoduchého, je potřeba změnit jeho "kernel" na jiný, který tu podporu NTFS umí. A tohle rozhodně není klasický uživatelský zásah do systému. Včetně toho, že se tím ztrácí záruka na to zařízení... I to se ale, v případě reklamace, dá většinou nějak vyřešit ;) Každopádně tohle už ale není šťourání pro neznalé uživatele...
  • 0

#16 Alka19

Alka19

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 22:11

Díky...nic pro mě, zvládnu max připojit :-) Každopádně už aspoň vím co potřebuju, aspoň zhruba. Díky všem!
  • 0

#17 malin.cz

malin.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 22:36

Asi pozdě, ale přece. Android 4 ntfs sám od sebe umí. Právě jsem čistě experimentálně připojil externí 1TB disk připojil k acer iconia tab A500. A krásně ho vidí.
  • 0

#18 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 22:39

To se mi nezdá... Já nedávno zkoušel obyč flashku na NTFS připojit ke svému Archosu (Android 4.0.3) a nepřečetl ji... Jo, vidí ji, ale data už z ní nepřečte... EDIT: To jsem blázen, teď jsem to schválně zkoušel znovu a ono to funguje ! :o
  • 0

#19 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2012 - 6:24

Jarous1 napsal/a:
Tak tak, všechno co má více než 128GB, už musí být formátováno na NTFS.

Hranice 128GB není daná formátováním disků (FAT32 jde použít do 2TB ). Ta hranice 128GB je daná ovladači a řadiči disku a u novějších zařízení není problém ji překročit. Otázka ale je, proč tak velké kapacity formátovat tímto zastaralým systémem (důvod může být jediný - zařízení, které má obsluhovat tento disk umí jen FAT32) .
Sorry za OT.
  • 0

#20 Jelca

Jelca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2012 - 7:16

pakun napsal/a:
Lenovo Thinkpad tablet umí přímo z krabice. Používám občas na dovolené


Ahoj, mam Lenovo Ideapad K1 a ten USB nemá, ale USB host by podporovat měl, nevíte někdo jak je to s tímhle? Už jsem to řešil mockrát a mít možnost svoji O450 připojit k tabletu tak jsem fakt spokojenej kluk, takhle sebou na delší cesty (typicky týdení dovolená) tahám tablet i notebook a ten NB mám jen kuli nahrání PQ do Oregona...
  • 0
Lepší být první v pekle než druhý v nebi ...




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama