Soubory *.LOC a MapSource
#1
Publikováno 22 srpen 2006 - 15:53
#2
Publikováno 22 srpen 2006 - 16:14
GPS 60CSx (mapa TopoCzech) mám asi týden a zatím se učím. Svůj první waypoint jsem zadal ručně v GPS, ale moc rychlé to nebylo. Dále jde waypoint samozřejmě vytvořit v MapSource=MS a souřadnice zkopírovat z webu. Zkoušel jsem stáhnout soubory LOC z gc.com a natáhnout do MS. Jestliže natáhnu jeden a pak další - přes Otevřít soubory, ten původní se mi vymaže. Je tam nějaká možnost natáhnout jich více najednou? Jak to řeší zkušení geocacheři? Díky!
Soubory loc jdou jednoduše nahrávat do GPSky přes GPSBabel. Existují i nějaké ty nadstavby, ale ty nepoužívám. Více o tomto viz. wiki.geocaching.cz heslo GPSBabel.
To, že MS při otevření nového souboru (ať už loc nebo gpx) předchozí smaže, je pravda, ale neřešil jsem to :-)#3
Publikováno 22 srpen 2006 - 16:33
Jak to řeší zkušení geocacheři? Díky!
Nazdar Moravane! Zkušení geokacheři si buďto stahují soubory GPX přes PQ, nebo velmi podobné (ale ne tak nabité informacemi) soubory GPX odtud z gc.cz.
Další variantou může být použití jiného programu než MS, např. OZI, EasyGPS nebo Touratech a správa bodů v něm. V MS si lze jednoduše pomoci schránkou - označím všechny body (CTRL+A), vyjmu do schránky (CTRL+X), naimportuji nový bod a vložím obsah schránky. Krkolomné a nešikovné, použitelné tak jednou.
Jestli jsi někde od 49°12.000 16°35.000, můžeš se mi ozvat na email a můžem to probrat jinde ;-)
#4
Publikováno 22 srpen 2006 - 16:44
Zkoušel jsem to úplně stejně, ale pak jsem prostě začal stahovat GPX soubory z volby cachemapa a ty jdou otevřít přímo v MapSource.GPS 60CSx (mapa TopoCzech) mám asi týden a zatím se učím. Svůj první waypoint jsem zadal ručně v GPS, ale moc rychlé to nebylo. Dále jde waypoint samozřejmě vytvořit v MapSource=MS a souřadnice zkopírovat z webu. Zkoušel jsem stáhnout soubory LOC z gc.com a natáhnout do MS. Jestliže natáhnu jeden a pak další - přes Otevřít soubory, ten původní se mi vymaže. Je tam nějaká možnost natáhnout jich více najednou? Jak to řeší zkušení geocacheři? Díky!
Pokud by MapSource nechtěl otvírat GPX soubory, tak jsou dvě varianty
1. povýšit verzi MapSource
2. otevřít GPX nečím jiným a uložit pro MapSource
#5
Publikováno 22 srpen 2006 - 21:15
GPS 60CSx (mapa TopoCzech) mám asi týden a zatím se učím. Svůj první waypoint jsem zadal ručně v GPS, ale moc rychlé to nebylo. Dále jde waypoint samozřejmě vytvořit v MapSource=MS a souřadnice zkopírovat z webu. Zkoušel jsem stáhnout soubory LOC z gc.com a natáhnout do MS. Jestliže natáhnu jeden a pak další - přes Otevřít soubory, ten původní se mi vymaže. Je tam nějaká možnost natáhnout jich více najednou? Jak to řeší zkušení geocacheři? Díky!
Ja stahuju LOC soubor pres http://ati.land.cz/gps/gc.cgi coz mi vyhovuje. Oznacim si radius kolem mesta, ktere me zajima a pak body pretahnu prgramem EasyGPS
#7
Publikováno 30 srpen 2006 - 13:28
- přes Otevřít soubory, ten původní se mi vymaže. Je tam nějaká možnost natáhnout jich více najednou? Jak to řeší zkušení geocacheři? Díky!
v MS můžeš použít Ctrl-C a Ctrl-V:
klasicky označit a zkopírovat body z otevřeného souboru, pak otetřít další soubor s jinými body a přidat k němubody pomocí CTRL-V bodyz předchozího. TAkto můžeš přidávat cokoliv, i prošlé trasy atd.
#8
Publikováno 23 srpen 2006 - 0:59
Díky za pozvání, v Krpoli jsem prožil 5 příjemných studentských let života, ale teď to mám pořádný kus na SV.Jestli jsi někde od 49°12.000 16°35.000, můžeš se mi ozvat na email a můžem to probrat jinde ;-)
Všem děkuji za inspirující reakce, budu zkoušet. A navíc jsem dnes koupil chytrou knihu GPS od A do Z, takže informací bude spousta...
#9
Publikováno 22 srpen 2006 - 22:00
Pokud chceš pracovat s interaktivním výběrem, tak vyzkoušej program Skrýšotlač.Ja stahuju LOC soubor pres http://ati.land.cz/gps/gc.cgi coz mi vyhovuje. Oznacim si radius kolem mesta, ktere me zajima a pak body pretahnu prgramem EasyGPS
Umí hledat okolní keše podle zadané keše nebo polohy a jak tisk listingů tak export do GPX dle výběru.
#10
Publikováno 31 srpen 2006 - 8:45
v MS můžeš použít Ctrl-C a Ctrl-V:
klasicky označit a zkopírovat body z otevřeného souboru, pak otetřít další soubor s jinými body a přidat k němubody pomocí CTRL-V bodyz předchozího. TAkto můžeš přidávat cokoliv, i prošlé trasy atd.
Taky se může spustit současně víc instancí MapSource a pak je kopírování odkudkoli a kamkoli velmi jednoduché (když už MS nedokáže otevřít více souborů, jak je u jiných programů ve Windows dobrým zvykem)
#11
Publikováno 24 srpen 2006 - 18:10
#12
Publikováno 24 srpen 2006 - 21:35
Mám dotaz - jakým způsobem mohu spravovat POI v GARMINu eTrex Legend tak, aby docházelo k synchronizaci bodů. Tzn. chci stáhnout data z GARMINu, zeditovat POI (upravit, vymazat, přidat) a pak tyto ZMĚNY nahrát zpět.
Pokud vím, tak POI se u Garmina chová obdobně jako mapy, tj. bez ohledu na počet se před dohráním změn či jiných POI předchozí smažou.
#13
Publikováno 24 srpen 2006 - 23:38
Asi tak, že VSECHNY body z Garminu stáhneš, zedituješ co potřebuješ (upravíš, vymažeš, přidáš + případně některé ponecháš), před nahráním těchto zeditovaných vymažeš VŠECHNY body z Garminu.Mám dotaz - jakým způsobem mohu spravovat POI v GARMINu eTrex Legend tak, aby docházelo k synchronizaci bodů. Tzn. chci stáhnout data z GARMINu, zeditovat POI (upravit, vymazat, přidat) a pak tyto ZMĚNY nahrát zpět.
#14
Publikováno 24 srpen 2006 - 22:05
Můj ne Když jsem nahrál POI, tak se mi zdvojilyPokud vím, tak POI se u Garmina chová obdobně jako mapy, tj. bez ohledu na počet se před dohráním změn či jiných POI předchozí smažou.
#15
Publikováno 24 srpen 2006 - 23:44
Doplnim - vymazes z GPS rucne.Asi tak, že VSECHNY body z Garminu stáhneš, zedituješ co potřebuješ (upravíš, vymažeš, přidáš + případně některé ponecháš), před nahráním těchto zeditovaných vymažeš VŠECHNY body z Garminu.
#16
Publikováno 24 srpen 2006 - 22:08
Můj ne Když jsem nahrál POI, tak se mi zdvojily
Mapsource je v tomto ponekud neohrabany... waypointy nemaze... je treba aby bylo stejne jmeno bodiku , kdyz pak zmenite jeho popis tak se pri receive prenesou a zmeni ...blbe ale je, ze kdyz vytvorite bodik v mapsourcu s delsim nazvem , tak ho to oreze a pak to berou jako dva ruzne...
0 uživatel(ů) prochází toto téma
0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů