Přejít na obsah


Fotka

Pomoc s COMBINE


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 19:54

Neexistuje někde návod pro úplné trotly, kteří rozumí struktuře databází a SQL, jak pracovat s COMBINE? Pokud by byl někdo ochotný mi poradit, jak udělat pomocí COMBINE následující výstup budu moc rád. - otevři pokud není otevřena databázi Geoget - zadej filtr výchozí - od filtru výchozí odečti seznam GGT Nalezeno_judista (který před tímto krokem zaktualizuje) Díky moc
  • 0

#2 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 20:44

To poslední (vytvoření seznamu) je na SQL a Geojarry, podívej se jak je udělán dotaz v Geojarry na vícenásobné nálezy.
  • 0

#3 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 21:01

Jedná se mi o to celé provést v pomocí COMBINE. Jak udělat seznam vím, (pouze potřebuji aby se sám aktualizoval) i tak díky za snahu. Možná jsem jen nepochopil Tvou radu.
  • 0

#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 21:04

Jo, v Combine, ale ten dotaz musíš udělat v Geojarry, uložit ho jako plugin (je tam na to volba) a pak ho z Combine zavolat. Do detailu to neznám, ale už jsem si GJ plugin dělal, co ukládá do seznamu. Doufám, že nepíšu blbosti. Ten SQL dotaz na vícenásobné nálezy je SELECT id FROM geolog WHERE finder = '%GEOGET_OWNER%' AND type IN ('Found it','Webcam Photo Taken','Attended') GROUP BY id HAVING count(type) > 1; Tobě by asi stačily jen čtyři první řádky a findera dát napevno (teď jsem to vyzkoušel). Pokud to nejsi sám ty, ale pak by to vrátilo totéž, jako filtr Found.
  • 0

#5 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2012 - 6:19

PatPlusMat napsal/a:
Neexistuje někde návod pro úplné trotly, kteří rozumí struktuře databází a SQL, jak pracovat s COMBINE?
Pokud by byl někdo ochotný mi poradit, jak udělat pomocí COMBINE následující výstup budu moc rád.

- otevři pokud není otevřena databázi Geoget
- zadej filtr výchozí
- od filtru výchozí odečti seznam GGT Nalezeno_judista (který před tímto krokem zaktualizuje)

Díky moc


Navod pro trotly, ktery bude obsahovat popis databaze, popis SQL? To bude cely samostatny web :-D

Ale vazne, vse je primitivni uloha pro Combine, tak na 10 kliknuti mysi a par napsanych pismenek na klavesnici.

Otevreni databaze:
- kliknout na tlacitko Prikaz
- vybrat Promenne
- prikaz VarTest
- do prvniho parametru doplnit %DBName%, do druheho geoget
- kliknout na OK
- kliknout na Prikaz
- vybrat Databaze
- vybrat prikaz DBSelect
- vybrat spravnou databazi
- v ramecku pro podminene zpracovani vybrat Nesplnen
- OK

Nacteni kesi podle filtru:
- pres tlacitko Filtry ggf vybrat pozadovany filtr (v ramecku Kese do seznamu by melo zustat Nastavit, aby tam nezustaly kese z minule akce)

Vytvoreni GGT:
- v GJ si vytvoris odpovidajici dotaz a davku, ulozis to jako makro
- pres tlacitko Makro GGP ho vyberes a pridas ke zpracovani

Odecist ggt:
- pres tlacitko Seznam GGT vybrat pozadovany ggt a v ramecku Kese do seznamu zaskrtnout Vymazat

Ulozit a je hotovo. Zadne SQL, zadna znalost databaze. Opravdu je na tohle potreba takto podrobny navod?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2012 - 6:34

Díky moc, COMBINE jsem zatím nepochopil, asi nemám dostatečnou zásobu příkladů. V SQL si dělám spousty dotazů, ale pro tuhle operaci mi přišlo vhodné konečně začít využívat COMBINE a nedařilo se mi to dobře zapsat.
  • 0

#7 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2012 - 6:51

Opravdu nepotrebujes na tohle znalost SQL. Vse udela budto GJ nebo Combine. Co na Combine nechapes? (Mne pripada kristalove pruhledny :-D) Pokud necemu nerozumis, klidne se ptej, kdyz budu vedet, odpovim. Pokud ti pripada, ze navod neobsahuje podstatne informace, rekni, doplnim to.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2012 - 7:29

Pokud vím, chtěl automatizovaně aktualizovaný seznam podle nálezce, což není on sám. Proto jsem mu radil GJ a SQL. Nebo lze seznam vygenerovat jinak? Ten zbytek v Combine je už celkem jasný.
  • 0

#9 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2012 - 7:37

Ale vzdyt combine ma funkci na stazeni logu danyho uzivatele :) Prikaz -> API gc.live -> uplne dole ApiGetUserLogs :) s tim uz by se pak pracovat dalo :)
  • 0

#10 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2012 - 8:43

I v GJ jde zadat jmeno uzivatele, jehoz naleze kese stahnout (tedy v tomto pripade z nich jen udelat ggt).
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#11 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2012 - 8:54

Neresil nekdo tohle v COMBINE, at nevymyslim vymyslene: 1) stazeni novych vlasnitch 40ti nalezu (idealne pres GC.api) 2) automaticke rozcleneni Svetlo/Tma 3) stazeni vsech logu na vlastnich kesich pres MyOwnStatistic Silent 4) spusteni autostatu
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#12 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2012 - 8:58

reseni: autostatcombine :)Svetlo a tmu si tam dotuknes, stejne jako MOS (ale ten rozhodne zadny logy netaha!!) Jo a autostat poustet nemusis, staci ggstat.... auto uz je pak totiz zbytecnej :)
  • 0

#13 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2012 - 9:05

S474N napsal/a:
Neresil nekdo tohle v COMBINE, at nevymyslim vymyslene:

1) stazeni novych vlasnitch 40ti nalezu (idealne pres GC.api)
2) automaticke rozcleneni Svetlo/Tma
3) stazeni vsech logu na vlastnich kesich pres MyOwnStatistic Silent
4) spusteni autostatu


Resil.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#14 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 564 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2012 - 9:06

Když už jsme u COMBINE, tak se taky poptam... Mam udelanou "davku" (pokud se tomu rika jinak, tak se omlouvam), ve ktery pouzivam filtr Found It, potom script Svetlo/tma, TrackableList, Geopuzzle, Series II, Badgegen II a nakonec autostat... Chtel jsem se poptat, jestli je mozny nejak zautomatizovat klikani na OK (Geopuzzle), klikani na Generovat HTML (Series, Badgegen)?? Predstava je takova, ze kliknu na ikonu "davky" a odejdu a az prijdu tak bude statistika nahrana na GC.com... Mozna vymejslim kraviny, tech par odkliknuti neni problem, uz v tohle stavu ta davka je parada... P.S. COMBINE jsem objevil teprve nadavno... diky za rady
  • 0

#15 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2012 - 9:29

Co se puzzle tyce, tak to je jen v nastaveni pluginu - postrebujes tam mit silent rezim (tzn. mit u nej jednicku) s BG ti nepomuzu, nevedu ho...
  • 0

#16 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 564 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2012 - 9:38

petulinka1 napsal/a:
Co se puzzle tyce, tak to je jen v nastaveni pluginu - postrebujes tam mit silent rezim (tzn. mit u nej jednicku)
s BG ti nepomuzu, nevedu ho...


ajo, silent mody....to me fakt netrklo...mam dojem ze i BG ma silent mod...
diky za navedeni na spravnou cestu
  • 0

#17 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2012 - 9:44

petulinka1: autostatcombine? To je co? Nemuzu to nikde najit. Jinak mas pravdu, MOS nestahuje, pouze generuje, tedy pred to jeste predradit stazeni vsech logu na vlastnich kesich. gord: dekuji za vycerpavajici odpoved, presna a striktni odpoved IT cloveka dle polozeneho dotazu.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#18 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2012 - 10:45

satane, pohledej na araratu :)na 200% najdes ;)(hint: autostat) a ty logy uz v tom zahrnuty jsou, budes koukat, co vsechno to umi :)
  • 0

#19 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2012 - 11:29

petulinka1: jo, uz jsem to objevil, nechapu, ze to nema vlastni stranku a popis. Takhle aby clovek i v tom GIPu hledal, kde se to vubec "zahnizdilo" :-) No jestli tohle rozchodim, tak to jsem zvedav.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#20 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2012 - 14:45

gord napsal/a:
I v GJ jde zadat jmeno uzivatele, jehoz naleze kese stahnout (tedy v tomto pripade z nich jen udelat ggt).

Kde? Já vidím jen Filtr, Aktuální seznam, Seznam, SQL. Ale myslím, že jednoduchý dotaz SQL to řeší snadno SELECT id FROM geolog WHERE finder='blablabla'; a mám všechny logy od blablabla. A podívám se ještě na to API stažení logů, jestli to neumí udělat seznam. Ale já to nepotřebuju, to jsem se jen začal zajímat po úvodním dotazu.
Vím že SQL dotazy jsou z principu nebezpečné, dá se tím nabořit celá databáze, ale myslím, že jen čtením bez zápisu můžu maximálně dostat nesmyslné výsledky, ale databázi snad nezbořím. V každém případě pokusy dělat na kopii databáze.
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama