Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Výchozí souřadnice "Unknown" keše


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 agas7

agas7

    agas7

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2012 - 15:36

Rád bych se coby začínající káče zeptal, zda výchozí souřadnice u keší označených jako "Unknown" nějakým způsobem souvisí s řešením onoho zadání, které je třeba ke získání souřadnic finálky vyluštit. Konkrétně zda např. když přijdu na místo výchozích souřadnic, tak se mi ona hádanka bude luštit lépe, než když si nad ní lámu hlavu doma. Díky za radu.
  • 0

#2 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2012 - 15:40

agas7 napsal/a:
Rád bych se coby začínající káče zeptal, zda výchozí souřadnice u keší označených jako "Unknown" nějakým způsobem souvisí s řešením onoho zadání, které je třeba ke získání souřadnic finálky vyluštit. Konkrétně zda např. když přijdu na místo výchozích souřadnic, tak se mi ona hádanka bude luštit lépe, než když si nad ní lámu hlavu doma. Díky za radu.


U drtivé většiny mysterek ti nepomůže návštěva úvodních souřadnic, někdy jsou úvodní souřadnice zcela náhodné nebo ukazují na objekt, který je tématický k dané keši, ale s luštěním nepomůže. Často se v listingu uvádí "na úvodních souřadnicích keš nehledejte".
Ale jak píši, je to u drtivé většiny, ale najde se pár keší, kde musíš vyrazit na úvodky, ale těch je opravdu minimum.
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#3 agas7

agas7

    agas7

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2012 - 15:52

Díky za rychlou odpověď!
  • 0

#4 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2012 - 15:56

tak nějak, pokud by to mělo význam, tak by to tam bylo nejspíš zmíněno. Případně, v mizivých procentech případů, pokud by například úvodní souřadnice ležely třeba v ulici Morseova, tak takovou indicii bych vzal v potaz.
  • 0

#5 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2012 - 15:58

Pokud není autor prevít, tak se to dá určit z listingu, ale u mysterek se, zpravidla, na výchozí souřadnice nemusí. Ale existují vyjimky, kdy se tam musí.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#6 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2012 - 18:25

Smogeo napsal/a:
Doplňková: vědí o nějakých oranžovkách, u kterých se na úvodkách nezačíná?


Myslíš multiny? Pokud jo, tak jo.
  • 0

#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2012 - 20:23

Jsou i mysterky na výchozích souřadnicích. Tradička musí být "najít a zalogovat". Jakmile je třeba krabice zamčená a ty musíš najít heslo nebo klíč, je to už mysterka. Ale to tam owner napíše.
  • 0

#8 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 337 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2012 - 20:32

Já mám odlovenu jednu BF mysterku, která byla někde v okruhu 50 metrů od výchozích souradnic. Hádejte jaká to byla velikost! ;)
  • 0

#9 a.l.i.c

a.l.i.c

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2012 - 20:41

Bych tipoval nano :)
  • 0

#10 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2012 - 20:52

no u jedné mojí mysterky se na úvodní souřadnice musí GC3Q16H ale jinak je dávám na "hezké souřadnice", do vody, a podobně
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencachi...munzeer=petr007[url]


#11 L.a.u

L.a.u

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)
  • LocationKolín

Publikováno 26 červenec 2012 - 20:57

CZECH.TIR napsal/a:
no u jedné mojí mysterky se na úvodní souřadnice musí GC3Q16H
ale jinak je dávám na "hezké souřadnice", do vody, a podobně


Nemusí, ale může :)
  • 0

#12 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 386 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2012 - 21:17

CZECH.TIR napsal/a:
no u jedné mojí mysterky se na úvodní souřadnice musí GC3Q16H
ale jinak je dávám na "hezké souřadnice", do vody, a podobně


O tvych kesich bych radeji pomlcela.

Jinak znam par mysterek kde se na uvodky nemusi, ale v ramci sifry se s nimi pocita. Takze obecne se neda rict, zda ano ci ne.
  • 0

#13 _cermik_

_cermik_

    cermik

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2012 - 0:19

Přesně, přečti listing a uvidíš. Jsou i mysterky, kde se keška nacází na úvodních souřadnicích (GC1ETWH) nebo je tam něco důležitého (GC357Y2), ale většinou je to jen tématický bod nebo prostě jen náhodný bod kolem.
  • 0
Jakub

#14 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2012 - 0:25

A jsou i mysterky, kde je třeba luštit nějakou šifru nebo něco a po vyluštění vyjdou úvodní souřadnice...
  • 0

#15 Slashiik

Slashiik

    Slashiik

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2012 - 10:03

tak to sedi :D

mudlodcera napsal/a:

CZECH.TIR napsal/a:
no u jedné mojí mysterky se na úvodní souřadnice musí GC3Q16H
ale jinak je dávám na "hezké souřadnice", do vody, a podobně


O tvych kesich bych radeji pomlcela.

Jinak znam par mysterek kde se na uvodky nemusi, ale v ramci sifry se s nimi pocita. Takze obecne se neda rict, zda ano ci ne.


  • 0

#16 myjed

myjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2012 - 10:34

Odpověď najdeš zde.http://support.groun...e&id=308#puzzle
  • 0

#17 agas7

agas7

    agas7

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2012 - 11:29

myjed napsal/a:
Odpověď najdeš zde.http://support.groun...e&id=308#puzzle


"The information needed to solve a this type cache must be available to the general community and the puzzle should be solvable from the information provided on the cache page."

"Informace, které jsou zapotřebí k vyřešení tohoto typu keše, MUSÍ BÝT k dispozici široké komunitě uživatelů a hádanka MÁ BÝT vyřešitelná na základě informací, které jsou k dispozici na stránce keše."

Pokud to dobře překládám a pokud tomu dobře rozumím, pak kdyby zakladatel keše toto vzal v potaz, pak by souřadnice všech mysterek měly být vyřešitelné předem, bez návštěvy udaných souřadnic.
  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2012 - 11:35

A k cemu by pak byl atribut "Field puzzle"? Ten totiz existuje prave proto, aby se mohlo dat na vedomi, ze se mystarka nelusti od stolu, ale jsou potreba informace z terenu. Coz ale podle mne neni nikterak v rozporu s tim, ze mysterka ma byt resitelna na zaklade informaci z listingu.
  • 0

#19 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2012 - 11:47

na základě informací, které jsou k dispozici na stránce keše
Tou informací ale klidně může být (ať už přímo nebo zašifrovaně), že máme vyrazit někam do terénu. Z uvedené definice nemám pocit, že by mysterka měla být řešitelná na pustém ostrově s vytištěným listingem.
  • 0

#20 agas7

agas7

    agas7

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2012 - 12:14

Onu formulaci "from the information" jsem sice přeložil "na základě informací", ale také by to šlo přeložit doslova jako "z informací", což by zas spíše odpovídalo tomu, že by to mělo jít vyluštit z domova od počítače - pokud tam ovšem není výslovně uvedeno, že část toho puzzle najdu někde v terénu. Ale hlavní je asi ono "should be", což lze chápat jako doporučení, a ne jako neporušitelné pravidlo... Ale o co mi zcela prakticky šlo - snažil jsem se příjít na kloub mysterce GC2PKF9, kde se v listingu tvrdí, že to, jak se dostanu k finálce, najdu v listingu, a není tam ani žádný vzoreček. Tak jsem váhal, jestli si nemám jít s tím listingem sednout na uvedené souřadnice, aby mi to nějak lépe docvaklo. Ale pokud tam tento pokyn není, pak to tedy chápu po všech vašich komentářích tak, že bych to měl zvládnout vyluštit i bez návštěvy uvedených souřadnic. (I když tedy na druhé straně třeba v případě GC2HAD5 bych chtě nechtě tipoval, že kromě nápovědy nějaké další data najdu asi už jenom na uvedených souřadnicích...;-) Jen mi tedy ještě není jasné, jestli výsledkem řešení takovéto hádanky musí být vždycky nějaké konkrétní GPS souřadnice, nebo jestli z toho mám třeba i někdy vyčíst přímo místo umístění finálky (bez souřadnic, jen na základě nějakých geografických či místopisných souvislostí apod., nebo na základě fotky, jako např. zde: GC2D9TM). Jinak řečeno, pokládám novou otázku: Musí mi jako řešení mysterky nakonec vždycky vylézt konkrétní číselné GPS souřadnice finálky?
  • 0




4 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 4 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama