Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

GPS modul pro Nokia 5530 (koupím LD-4W)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 Looky

Looky

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2012 - 17:23

Ahoj, mohli byste mi poradit nějaký levnější GPS modul, který by byl kompatibilní s mojí starou Nokií 5530? Děkuju
  • 0

#2 iiann

iiann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 0:45

Už pár let mám modul Nokia LD-3W. Původně jsem jej měl pro Nokii E61, ale nyní ho používám kvůli jeho přesnosti a výdrži baterie i s androidím telefonem. Nový stál na jaře 2010 asi 400 kč. Občas ho tu někdo nabízí za hubičku. Jediným mínusem je nativně zapnutá statická navigace, pro geocaching je potřeba ji nejprve vypnout přes počítač s Windows a bohužel se při úplném vybití baterie zase zapne... Jinak myslím, že s daným telefonem bude kompatibilní víceméně vše, zkus se především koukat po starších kusech.
  • 0
Navigace: Huawei Ascend Y300 + Nokia LD-3W (Locus)
Doprava: Author Reflex SX, Mibo Gepard

#3 Looky

Looky

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 5:47

Díky, tu LD-3W bych si možná sehnal. Můžeš mi nějak konkrétněji popsat, jak vypnout tu statickou navigaci? Zvládne to laik?
  • 0

#4 Looky

Looky

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 6:01

Aha, tak už jsem na to narazil. Nemám ale počítač s BT a to bude asi problém
  • 0

#5 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 6:15

Nemyslim, ze je nutne vypinat statickou navigaci. Jde o to, jen si na to zvyknout a uvedomit si to chovani. Znam jednoho, co ma s mobilem a statickou navigaci uloveno cca 6000 kesi a nema s tim problem.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6 brutalniopicka

brutalniopicka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 8:02

Mam tu nejaky evolve externi modul vcetne nabijecky, hledat se s tim da, s nokii 6300 a HG jsem s tim par kesi nasel. Za kilo je tvuj.
  • 0

#7 SAKULPOL

SAKULPOL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 9:47

Ahoj LD-3w lze bez problemu vypnout statickou navigaci ale pozor jen na WIN XP to jde jednoduse;) Nebo omrkni jeste gps LD-4w ten uz ma vypnutou statickou navigaci. Ber gps modul jen kde je vypla staticka nav. je to dost opruz vlese behat kolem stromu aby se ti pozice gps aktualizovala;)
  • 0

#8 iiann

iiann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 9:59

Looky napsal/a:
Aha, tak už jsem na to narazil. Nemám ale počítač s BT a to bude asi problém

To by byla docela komplikace, jak už bylo řečeno, ber raději něco s vyplou statickou navigací. Jsou tu lidé, kteří tvrdí, jak se s tím dá lovit, což je sice pravda, ale naprosto to přebíjí výhody dobrého signálu a je to zkrátka opruz. Každopádně myslím, že svůj účel splní většina dostupných modulů. Koukni na aktuální nabídku a zkus si vygooglit nějakou recenzi a kompatibilitu s tvým telefonem. Dneska už se externích modulů lidi zbavují za pár korun. (Přesto, že bývají přesnější. než interní v telefonech, a mnohonásobně prodlužují výdrž;))
  • 0
Navigace: Huawei Ascend Y300 + Nokia LD-3W (Locus)
Doprava: Author Reflex SX, Mibo Gepard

#9 Looky

Looky

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 10:18

Děkuju všem za rady. Zkusím se podívat tedy po té LD-4W. Kdyby se jí někdo chtěl zbavit, tak dejte vědět ;)
  • 0

#10 Jurasa 100

Jurasa 100

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 16:17

Looky napsal/a:
Děkuju všem za rady. Zkusím se podívat tedy po té LD-4W. Kdyby se jí někdo chtěl zbavit, tak dejte vědět ;)

Mám doma jak LD4W, tak i LD3W. Pokud ji ještě scháníš ozvi se a domluvíme se.
  • 0
Kdo chce psa bíti, ten si hůl vždycky najde!

#11 JotT

JotT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 16:30

Navod "step by step" na vypnuti staticke navigace je tady: http://navigovat.mob...c-265-a-1313030 Podle nej jsem kdysi s LD-3W postupoval a nebyl zadny problem. Vsechny krabky mam ulovene s timto modulem a - pravda - nekolika mobily. I znamym jsem takto bez ztraty kvetinky 3 nebo 4 kousky takto prepnul
  • 0
-=JotT=-

#12 DEXTER25

DEXTER25

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 19:19

Ahoj uvažuji o koupi modulu Nokia LD-3W ale vůbec nemám tušení jak s ním probíhá ta navigace a jak to vypadá a jestli se to dá srovnávat třeba s nějakým GARMINEM uvažuji o koupi DAKOTY 10 PRO ale tímto bych mohl ušetřit poměrně hodně peněz prosím poradí mi někdo? :(
  • 0
GPSka:Garmin Dakota 10
Mapky:TOPO Czech 2013 PRO
Software:Mapsource

#13 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 20:13

DEXTER25 napsal/a:
Ahoj uvažuji o koupi modulu Nokia LD-3W ale vůbec nemám tušení jak s ním probíhá ta navigace a jak to vypadá a jestli se to dá srovnávat třeba s nějakým GARMINEM uvažuji o koupi DAKOTY 10 PRO ale tímto bych mohl ušetřit poměrně hodně peněz prosím poradí mi někdo? :(

Vypadá to jako krabička od sirek, přes bluetooth se to připojí k mobilu, strčí do kapsy a hurá na kešky.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#14 DEXTER25

DEXTER25

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 21:20

zlicinaci napsal/a:

DEXTER25 napsal/a:
Ahoj uvažuji o koupi modulu Nokia LD-3W ale vůbec nemám tušení jak s ním probíhá ta navigace a jak to vypadá a jestli se to dá srovnávat třeba s nějakým GARMINEM uvažuji o koupi DAKOTY 10 PRO ale tímto bych mohl ušetřit poměrně hodně peněz prosím poradí mi někdo? :(

Vypadá to jako krabička od sirek, přes bluetooth se to připojí k mobilu, strčí do kapsy a hurá na kešky.

diky za info ale ja sppis myslel jak vypadaji ty mapy ajak to pracuje v praxi nejvic by mi pomohlo asi nejake video na youtube ktere by treba natocil nekdoo z vas dik
  • 0
GPSka:Garmin Dakota 10
Mapky:TOPO Czech 2013 PRO
Software:Mapsource

#15 iiann

iiann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 1:15

DEXTER25 napsal/a:
diky za info ale ja sppis myslel jak vypadaji ty mapy ajak to pracuje v praxi nejvic by mi pomohlo asi nejake video na youtube ktere by treba natocil nekdoo z vas dik

To záleží na softwaru, který použiješ. Nejprve by bylo dobré vůbec uvést, jaký telefon používáš... Jinak přesně jak psal zlicinaci.
  • 0
Navigace: Huawei Ascend Y300 + Nokia LD-3W (Locus)
Doprava: Author Reflex SX, Mibo Gepard

#16 DEXTER25

DEXTER25

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 7:25

Vodafone 858 Android 2.2 to je můj mobil. :)
  • 0
GPSka:Garmin Dakota 10
Mapky:TOPO Czech 2013 PRO
Software:Mapsource

#17 iiann

iiann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 10:49

DEXTER25 napsal/a:
Vodafone 858 Android 2.2 to je můj mobil. :)

Měl jsem VF 845 a ten měl GPS přijímač super (mnohem lepší, než ostatní Androidy s kterými mám zkušenost). Pokud je to u 858 stejné, alespoň ušetříš na spotřebě, s BT modulem už se dá keškovat prakticky celý den.
Jinak pro Android je softwaru spousta, např. Locus, c:geo, oficiální GC aplikace...
  • 0
Navigace: Huawei Ascend Y300 + Nokia LD-3W (Locus)
Doprava: Author Reflex SX, Mibo Gepard

#18 DEXTER25

DEXTER25

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 11:08

Já vím mám Locus. Dokonce mám na mobilu i navigaci od googlu která není na kešování vůbec špatná jelikož má satelitní mapy jenže problém nastane když chceš naplánovat trasu tak to chce připojení k internetu... A třeba na multiny je to pěkně na prd... A proto uvažuji o koupi MODULU nebo NAVIGACE (za modul ušetřím peníze jenže stále nevím jestli se to vyplatí nebo ne) :|
  • 0
GPSka:Garmin Dakota 10
Mapky:TOPO Czech 2013 PRO
Software:Mapsource

#19 iiann

iiann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 11:32

DEXTER25 napsal/a:
Já vím mám Locus. Dokonce mám na mobilu i navigaci od googlu která není na kešování vůbec špatná jelikož má satelitní mapy jenže problém nastane když chceš naplánovat trasu tak to chce připojení k internetu... A třeba na multiny je to pěkně na prd... A proto uvažuji o koupi MODULU nebo NAVIGACE (za modul ušetřím peníze jenže stále nevím jestli se to vyplatí nebo ne) :|

No, jenže modulem se ti nic nezmění, pořád se budeš úplně stejně navigovat mobilem a budeš závislý stále na tom stejném SW... Pokud ti vyhovuje signál i výdrž telefonu s interním GPS, nemá smysl pořizovat BT modul. Pokud tě trápí online navigace od googlu, budeš to muset řešit pořízením jiného softwaru. Autonavigací je spoustu a do Locusu si můžeš pořídit spoustu offline map.
  • 0
Navigace: Huawei Ascend Y300 + Nokia LD-3W (Locus)
Doprava: Author Reflex SX, Mibo Gepard

#20 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 12:42

No, ona je otázka co má větší spotřebu... Jestli interní GPS nebo Bluetooth. Podle mne ten BT přeci jenom žere o dost míň, takže by pak telefon mohl fungovat o něco déle.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama