Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Email + Prosba o betatest


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#1 VojtaBeton

VojtaBeton

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 16:10

Ahoj. Chtěl bych Vás poprosit, zda by jste mi nevysvětlili co znamená tento email: "Thank you for submitting a new cache. We have received the following: It is peak season for cache placement. Your volunteer reviewer will strive to begin the review process within the next 7 days. Unpublished caches cannot be viewed by the general public. If you wish to view or edit your cache listing in the meantime, please login and use the URL above. Překládal jsem si jel sám i na googlu, ale pořád nechápu jeho význam. A dále poprosit o betatest multi CACHE, jejíž celá trasa se nachází v obci Rakvice (okres Břeclav) Jihomoravský kraj. Předem děkuji za odpovědi. a zájemci o betates mohou psát na email uvedený v profilu. Díky VojtaBeton
  • 0

#2 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 16:18

nic jineho, nez ze zakladani novych kesi ma v lete svuj vrchol, takze reviewer bude delat co bude moct, aby se do ni do tydne pustil. ale proste abys necekal, ze to nude hned. ze maj moc prace. teda jako kdyby jindy hodne te prace nemeli :). a ze na ni muzes zatim delat zmeny.
  • 0

#3 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 16:31

Pockej a to jsi.poslal cache na schvaleni a pak teprve zadas betatest fungovat to ma naopak, prvne se dela betatest a kdyz dopadne betatest, posila se cache na schvaleni..
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#4 VojtaBeton

VojtaBeton

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 16:35

Už právě nečekám. Vše mám v pořádku a právě proto prosím o betatest. :-) Jinak děkuji za info. ;-) Ma-fi-an: Ano udělal jsem to tak. pro příště se polepším. ;-)
  • 0

#5 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 16:57

O betatest ma smysl zadat jeste pred tim, nez kes posles k publikaci reviewerem. Pak uz to valneho smyslu nema.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6 VojtaBeton

VojtaBeton

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 17:06

Keš jsem odeslal k publikaci. Reviewer mi napsal, že se vše zdá být OK a že ještě musím zařídit betatest, pokud betatest proběhne v pořádku, nic nebrání publikaci keše. Díky vám teď vím, že se o něj má žádat ještě před odesláním k publikaci. Děkuji. Příště si na to dám pozor. Jinak budu rád, když se někdo přihlási o ten betatest. ;-)
  • 0

#7 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 17:30

A není to moc brzo na zakládání keše, když jsi jich ještě ani moc nenalezl?
  • 0

#8 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 17:36

shaman3 napsal/a:
A není to moc brzo na zakládání keše, když jsi jich ještě ani moc nenalezl?


Jestli umíš i číst a ne jen psát, tak si to můžeš dole přečíst :-)

A abych sem napsal i něco užitečného: seznam betatesterů je tady:
http://wiki.geocachi...iki/Betatesting

Na forech by se nikdo nemusel ozvat.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#9 VojtaBeton

VojtaBeton

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 17:57

O seznamu vím. Poslal mi ho i reviewer. Jinak keší jsem nalezl zatím jen devadesát. Ano je to málo. Kešky hledám podle toho, jak mám čas. Brání mi celkem dost práce. Našel jsem krabičky, které mě potěšili a které mě nepotěšili. Snažil jsem se založit takovou krabičku, která by mě při odlovu potěšila a měl na ni pěkné vzpomínky. Nechci se hnát za každou mikrovkou jen kvůli bodu. Ale když už někde jsem a mám čas, tak si pro ni zajdu. Jinak i když jich mám jen devadesát, tak jsem rád, že si každou pamatuji a pamatuji si i jak jsem je odlovil. V podstatě o každé kešce bych dokázal povykládat.
  • 0

#10 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 19:58

VojtaBeton napsal/a:
... Jinak keší jsem nalezl zatím jen devadesát. Ano je to málo.

Zatím je to málo. Ale na body se nehraje. Ale až jich budeš mít 113, tak to už bude OK. (viz http://necyklopedie....wiki/Geocaching). :)
  • 0

#11 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 20:22

Jestli betatester keš shledá jako dobrou, tak je jedno, kolik má nalezených keší.
  • 0

#12 kocin03

kocin03

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 22:14

Ahoj, klidně se tam na betatest stavím já nebo brácha, z Lanžhota to není daleko. Viz SZ (soukromá zpráva).
  • 0

#13 VojtaBeton

VojtaBeton

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 22:19

Když už se to tedy řeší, co znamená, jak napsal Smrk "shledat keš dobrou"? na internetu jsem vyčetl, že jse hlavně o přesnost souřadnic. A o luštění na stages. Díky. :-)
  • 0

#14 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2012 - 22:31

Popravdě mě taky překvapuje kolik se tu objevilo bludů. 1) MA-FI-AN a gord - o potřebě betatestu rozhoduje hlavně revírník a ten ji hlavně vyžaduje u prvních zakládaných kešek. Jinak osobně bych doporučil udělat betatest u složitějších keší, hlavně multin, vždy. 2) Smrk - betatester hlavně zajišťuje aby se keš dala odlovit a neodporovala pravidlům. Samozřejmě poradí a upozorní, na co budou ostatní lovci nadávat, ale to už záleží na ownerovi jestli se radami bude řídit.
  • 0

#15 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 6:12

LudaL napsal/a:
Popravdě mě taky překvapuje kolik se tu objevilo bludů.
1) MA-FI-AN a gord - o potřebě betatestu rozhoduje hlavně revírník a ten ji hlavně vyžaduje u prvních zakládaných kešek. Jinak osobně bych doporučil udělat betatest u složitějších keší, hlavně multin, vždy.


Nesmysl. Betatest je dobrovolna zalezitost ownera. Kontroluje si tim, ze nekde neudelal chybu, preklep v souradnicich, nevynechal dulezitou informaci a podobne. RV tento nastroj pozaduji u nezkusenych autoru prave po zkusentech, kdy rada publikovanych kesi nebyla z rozmanitych duvodu nalezitelne. Je to ze strany RV podobny nastroj, jako kdyz Skupec (mozna i jini) pred publikaci pozaduje fotku umisteni kese. Je to pro nej pred publikaci jen dalsi informace k tomu, aby si udelal obrazek o kesi a rozhodne to neni nikde deklarovana povinnost.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#16 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 6:14

Několik betatestů jsem dělal a revírníka vždy zajímalo, jestli tam keš je, jak je zaměřená, jak je odlovitelná, jestli je cestou nějaké potenciální nebezpečí, jestli jsou správně nastavené atributy a odpovídají hvězdičky a pak na můj subjektivní názor, co bych třeba ještě vylepšil.
  • 0

#17 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 6:54

VojtaBeton napsal/a:
....
Jinak keší jsem nalezl zatím jen devadesát. Ano je to málo.
.....


Málo ?? Jak se to vezme. Já nalezl 100 keší po roce a půl kešování a to už jsem měl založených keší několik.

Byla doba, to kecka Shaman3 pamatovat nemůže, že keše nebyly 200 metrů od sebe a za den se daly někdy najít i 3.

Rozhodně je 90 nálezů dost na to, aby jsi věděl, jak má keš vypadat a pokud jsi to nenašel za jedno odpoledne na nějakém powertrailu, tak to stačí.

A pokud se tady na fórech trochu rozhlédneš, tak zjistíš, že někteří diskutéři se nemusí až tak brát vážně.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#18 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 7:26

Jak už tu zaznělo, betatesty vyžadujeme jednak u zatím nezkušených nebo jen málo zkušených zakladatelů, jednak v případech, kdy se domníváme, že by keš mohla být z nějakého důvodu problematická. V druhém jmenovaném případě tedy na počtu založených nezáleží. S ohledem na to, že většina málo zkušených zakladatelů o tomto našem požadavku neví, a dále s ohledem na to, že u mnoha keší chceme, aby je posoudila osoba, již osobně známe a důvěřujeme jejímu úsudku, probíhají betatesty v drtivém počtu případů až poté, co příslušné keše převezmeme z fronty, tedy nikoliv předtím. Pokud si některý z ownerů zajistí betatest ještě předtím, než keš odešle, pak je to vždy na individuálním posouzení, zda nám takovýto betatest bude postačovat. Betatesty vznikly jako regionální pravidlo s ohledem jednak na mnohé špatné zkušenosti, kdy listing byl např. připraven, ale keš v terénu nikoliv, a dále s ohledem na masovost tohoto sportu a široké veřejné povědomí o něm, které si vyžádalo věnovat více pozornosti místům, kde je keš ukrytá, aby nedocházelo ke zbytečným konfliktům s úřady, majiteli domů apod.
  • 0

#19 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 7:30

gord napsal/a:

LudaL napsal/a:
Popravdě mě taky překvapuje kolik se tu objevilo bludů.
1) MA-FI-AN a gord - o potřebě betatestu rozhoduje hlavně revírník a ten ji hlavně vyžaduje u prvních zakládaných kešek. Jinak osobně bych doporučil udělat betatest u složitějších keší, hlavně multin, vždy.


Nesmysl. Betatest je dobrovolna zalezitost ownera. Kontroluje si tim, ze nekde neudelal chybu, preklep v souradnicich, nevynechal dulezitou informaci a podobne. RV tento nastroj pozaduji u nezkusenych autoru prave po zkusentech, kdy rada publikovanych kesi nebyla z rozmanitych duvodu nalezitelne. Je to ze strany RV podobny nastroj, jako kdyz Skupec (mozna i jini) pred publikaci pozaduje fotku umisteni kese. Je to pro nej pred publikaci jen dalsi informace k tomu, aby si udelal obrazek o kesi a rozhodne to neni nikde deklarovana povinnost.

Nějak nechápu tvoje logické myšlení. Nejdřív napíšeš, že můj názor je nesmysl a pak svými slovy napíšeš to samé, co já, nebo polemizuješ s něčím co jsem nenapsal. Já napsal že tvůj názor

gord napsal/a:
O betatest ma smysl zadat jeste pred tim, nez kes posles k publikaci reviewerem. Pak uz to valneho smyslu nema.

je blud, protože o potřebě betatestu se owner dozví až po té, co si o něj revírník napíše. Takže drtivá většina betatestů se dělá až po odeslání k publikaci a rozhodně to valný smysl má.
  • 0

#20 ratonito+peteresek

ratonito+peteresek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 11:31

DarkLord Reviewer napsal/a:
Jak už tu zaznělo, betatesty vyžadujeme jednak u zatím nezkušených nebo jen málo zkušených zakladatelů, jednak v případech, kdy se domníváme, že by keš mohla být z nějakého důvodu problematická. V druhém jmenovaném případě tedy na počtu založených nezáleží.

S ohledem na to, že většina málo zkušených zakladatelů o tomto našem požadavku neví, a dále s ohledem na to, že u mnoha keší chceme, aby je posoudila osoba, již osobně známe a důvěřujeme jejímu úsudku, probíhají betatesty v drtivém počtu případů až poté, co příslušné keše převezmeme z fronty, tedy nikoliv předtím.
Pokud si některý z ownerů zajistí betatest ještě předtím, než keš odešle, pak je to vždy na individuálním posouzení, zda nám takovýto betatest bude postačovat.

Betatesty vznikly jako regionální pravidlo s ohledem jednak na mnohé špatné zkušenosti, kdy listing byl např. připraven, ale keš v terénu nikoliv, a dále s ohledem na masovost tohoto sportu a široké veřejné povědomí o něm, které si vyžádalo věnovat více pozornosti místům, kde je keš ukrytá, aby nedocházelo ke zbytečným konfliktům s úřady, majiteli domů apod.


Také se chystáme zakládat první keš. Pokud požádám o betatest člověka co je v seznamu betatestrů na revírníkovým profilu ještě před odesláním keše k posouzení tak by to mělo být OK?
  • 0




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama