Přejít na obsah


Fotka

CZ Polygony


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 Hanes69

Hanes69

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 13:58

Zdravím, Mám ve svých nálzech 4 krabičky, kterým Divider nepřiřadí tagy CZ Kraj a CZ OKres. Jedná se o kešky GC2WGW, GC2VD63, GC1F4ET a GC13QWY. Všechny se nacházejí v ČR, těsně u hranice s SK a jejich souřadnice již zřejmě nejsou zahrnuty v polygonech. Daly by se tyto maloučko upravit aby hraniční kešky byly správně zatříděny a zobrazili se tak v mapách nálezů?
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 14:09

Do polygonu je neradno zasahovat. Jednak je to nejaka prace, musi se to pak delat pri kazde aktualizaci, a navic se tim ty polygony rozhasi, takze pak navzajem presne nenavazuji. Nic naplat, ty polygony nikdy nebudou uplne presne, vzdy je tam pouzito relativne velke zjednoduseni jejich prubehu. je to proto, ze detailni polygony by byly prilis velke a jejich zpracovani by trvalo zbytecne dlouho. Jisty presah polygonu za hranice statu by jiste sel udelat, nemelo by tam dojit k falesnemu zarazeni zahranicni kese, protoze skupina polygonu se vybira podle nastaveneho statu. Jenze nenapada mne zadny strojovy postup, jak tento presah vygenerovat, takze je to hromada rucni prace, ktere se ja venovat nemohu.
  • 0

#3 Hanes69

Hanes69

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 15:11

Jedná se jen o pár kešek, není problém doplnit tagy ručně. Spíš to někde publikovat, aby o tom uživatelé věděli a zbytečně nedumali nad tím, proč jim součet kešek v okresech a krajích nesedí na celkový počet nálezů.
  • 0

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 15:13

Když je tady o tom řeč... jak je to s nastavováním toho tagu (nebo více tagů), když v listingu keše je stát i kraj. Jde mi o to, zda je potřeba při stahování keší z PQ nebo přes API ještě nechávat projíždět keše dělením podle polygonů. Myslel jsem si, že v ČR to mělo smysl do doby, než se udělalo přiřazení všech keší do krajů... Ano, má to ještě smysl asi na okresy a městské části pro statistiky.
  • 0

#5 Hanes69

Hanes69

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 15:30

Mapka "FindsByKrajCZ" pracuje s tagem "CZ kraj" který vytváří Divider a tak mi zobrazovala méně kešek, dokud jsem ručně nedoplnit tagy do hraničních keší, které jsou mimo hranice polygonů. U Okresů je to stejné, pracuje s tagem "CZ okres", který taky doplňuje Divider.
  • 0

#6 cz_bew

cz_bew

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 15:52

HaLuMa napsal/a:
Do polygonu je neradno zasahovat. Jednak je to nejaka prace, musi se to pak delat pri kazde aktualizaci, a navic se tim ty polygony rozhasi, takze pak navzajem presne nenavazuji.

Nic naplat, ty polygony nikdy nebudou uplne presne, vzdy je tam pouzito relativne velke zjednoduseni jejich prubehu. je to proto, ze detailni polygony by byly prilis velke a jejich zpracovani by trvalo zbytecne dlouho.

Jisty presah polygonu za hranice statu by jiste sel udelat, nemelo by tam dojit k falesnemu zarazeni zahranicni kese, protoze skupina polygonu se vybira podle nastaveneho statu. Jenze nenapada mne zadny strojovy postup, jak tento presah vygenerovat, takze je to hromada rucni prace, ktere se ja venovat nemohu.


Ahoj, kdyz je tady uz tohle tema.
Pred par lety se menilo administrativni cleneni nekterych kraju a prevadely se obce mezi nimi, resp. v ramci Okresu.
Typicky priklad okresy Novy Jicin a Ostrava v Moravskoslezskem kraji. Nevim jak velky je tohle problem pregenerovat vnitrni polygony podle platnych hranic okresu, ted uz nemam pristup k odpovidajici technologii ale kdyz jsem mel, bylo neco podobneho "na par kliknuti". Pak se sem-tam nekdo divi, proc nasel kes v "tom" okrese, kdyz je vlastne uplne jinde ...
  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 16:40

Vidis, a ja k zadne takove technologii pristup nemam.
  • 0

#8 cz_bew

cz_bew

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2012 - 22:34

HaLuMa napsal/a:
Vidis, a ja k zadne takove technologii pristup nemam.


Dobra, jak jsou/byly tedy aktualne pouzivane polygony v GeoGetu vyrobeny?
  • 0

#9 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2012 - 9:38

afaik napul rucne a napul poskladanim vseho co geby nasel ve volne dostupnych zdrojich :)
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2012 - 9:55

No, bylo to vygenerovane z jedne stare volne dostupne databaze administrativniho cleneni. Novejsi ale bohuzel nemam.
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2012 - 9:56

idealni by bylo to generovat treba z dat na OSM, ale ziskavat a zpracovavat data z OSM je takove psycho, ze jsem radeji delal neco uzitecnejsiho.
  • 0

#12 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2012 - 10:23

Opravit státní hranice aby tam byl přesah do zahraničí, to je celekm to nejjednodušší. Pokud se tam netrefí dohromady kraj a okres tak se vůbec nic neděje. To ostatní je problém, pokud by byl nějaký grafický nástroj, který by dokázal polygony editovat jinak než bod po bodu (tj například zkopírovat úsek, zrušit úsek) tak by se s tím dalo něco dělat. Ale bohužel o takovém nástroji nevím. Pokud netušíš k čemu by to bylo, tak podle mého názoru jediná rozumná cesta je mít stát rozdělený na hraniční body kde se stýká několik okresů a pak jen editovat spojnice mezi nimi. Z hotových dat se to ale bez odpovídajícího nástroje dělá opravu hodně špatně.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama