Přejít na obsah


Fotka

Jak přemluvit svátečního kačera


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 pajaplusadam

pajaplusadam

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2012 - 9:32

Ahoj, potřebuju nějakym stylem přemluvit kačera/ku/team zofky,aby si zalogovali TBčka.

Kdyby je někdo třeba znal a chtěl jim vysvětlit jak se věci maji s cestovníma předmětama byli bychom rádi. Takhle nám totiž visí TB skautik v keši viz: http://coord.info/GC3NA62


EDIT: fyzicky v keši samozřejmě neni
  • 0

#2 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2012 - 11:27

na par kesi, kde maji byt TB/GC jsem parkrat narazil, fyzicky tam nejsou, co s tim?
  • 0

#3 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2012 - 13:17

see.bee napsal/a:
na par kesi, kde maji byt TB/GC jsem parkrat narazil, fyzicky tam nejsou, co s tim?


Napsat do logu keše, že tam nejsou a napsat i write note k jednotlivým cestovatelům. Snad pak ownera keše nebo cestovatele napadne poslat ho do věčných lovišť. Takových straší po keších stovky, možná tisíce.
  • 0

#4 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2012 - 14:08

write note jsem zkousel a nejak bez reakce, docela skoda... zvlast, kdyz nejake TB tam je umisteno 2-3 roky
  • 0

#5 VojtaBeton

VojtaBeton

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2012 - 14:24

Toto se mi s TB i GC stává často. Příjdu ke kešce, kde by měl být jeden nebo dva a nenajdu nic. :-( Mám svých pět coinů a bojím se je stále vypustit do světa.
  • 0

#6 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2012 - 15:04

Smogeo napsal/a:

Smrk napsal/a:

see.bee napsal/a:
na par kesi, kde maji byt TB/GC jsem parkrat narazil, fyzicky tam nejsou, co s tim?

Napsat do logu keše, že tam nejsou a napsat i write note k jednotlivým cestovatelům. Snad pak ownera keše nebo cestovatele napadne poslat ho do věčných lovišť. Takových straší po keších stovky, možná tisíce.

V tom si dodneška nejsem jist, jestli to dělat nebo ne. Na jednu stranu je dobrý, že z inventáře zmizí, protože podle pravidla "vždycky se .e.e na větší hromadu" pak někteří kačeři do černý díry nosí další a další. Na druhou stranu, u jinejch kačerů, zkušenějších, může ztracenech ponechaný v inventáři fungovat přesně naopak - né jako lákadlo ale jako varování. Ono, jakmile se ztracenec z inventáře uklidí do "unknow" pak už není jak poznat jestli je keška pro TB/GC bezpečná, žádnej atribut na to neexistuje.


jen se podivat, jak dlouho tam to TB/GC je... :(
  • 0

#7 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2012 - 15:07

VojtaBeton napsal/a:
Toto se mi s TB i GC stává často. Příjdu ke kešce, kde by měl být jeden nebo dva a nenajdu nic. :-( Mám svých pět coinů a bojím se je stále vypustit do světa.


Nejsi jediny, co se boji. vypoustel jsem pred 3 tydnama svoje prvni TB. vyzvedla si ho kacerka s PM a cca 2200 keskama (takze zkusena) a ani po dvou tydnech ho neprotahla pres jedinou nalezenou kesku. pak TB umistila do micro kesky na moje druhe upozorneni. reagovala, ze na umisteni ma 2 tydny.
  • 0

#8 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2012 - 15:31

see.bee napsal/a:

VojtaBeton napsal/a:
Toto se mi s TB i GC stává často. Příjdu ke kešce, kde by měl být jeden nebo dva a nenajdu nic. :-( Mám svých pět coinů a bojím se je stále vypustit do světa.


Nejsi jediny, co se boji. vypoustel jsem pred 3 tydnama svoje prvni TB. vyzvedla si ho kacerka s PM a cca 2200 keskama (takze zkusena) a ani po dvou tydnech ho neprotahla pres jedinou nalezenou kesku. pak TB umistila do micro kesky na moje druhe upozorneni. reagovala, ze na umisteni ma 2 tydny.

Víš ne všichni loví každý den/ týden. Prostě ho poponese a dá do další keše až vyrazí do terénu a nebo najde vhodnou keš. Když pospícháš, tak ti ho holt dala do mikra. Ty dva týdny je tak pokud čekáš, zda někdo zaloguje coin, co máš doma a není logován, kde jsi ho vyzvedl. Na poponesení nevidím problém 3-4 týdny. :) Je mi jasné, že owneři GC/ TB jsou nedočkaví, ale prostě tak to je. Sám mám na cestě 3 cestovatele.
  • 0

#9 clexpert

clexpert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2012 - 17:59

see.bee napsal/a:
Nejsi jediny, co se boji. vypoustel jsem pred 3 tydnama svoje prvni TB. vyzvedla si ho kacerka s PM a cca 2200 keskama (takze zkusena) a ani po dvou tydnech ho neprotahla pres jedinou nalezenou kesku. pak TB umistila do micro kesky na moje druhe upozorneni. reagovala, ze na umisteni ma 2 tydny.


Tak jestli je první, je to jasné. Do budoucna se zocelíš a přestaneš tak brzy urgovat. Dva týdny, to je krátká doba. Uvědom si, že mnozí nechodí na keše každý den, pak také nacházejí mikrošky, ale hlavně špatné keše, kam není vhodné travelbug nebo dokonce geocoin vložit. Pořád lepší čekat, až kačer najde kvalitní keš, než ho oplakat, protože ho někdo ukradl.
  • 0

#10 Trnec

Trnec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2012 - 18:09

clexpert napsal/a:

... Do budoucna se zocelíš a přestaneš tak brzy urgovat...


Rekl bych spis: "Do budoucna zocelis a prestanes trasanty poustet do sveta, protoze je to uplne to samy, jako kdyby jsi je vyhodil do popelnice" (mluvim z vlastni zkusenosti a myslim, ze nejsem sam, kdo tento nazor zastava). Proste trackovatelny predmety, za pekne penize, se ztraci a jak tak pozoruju, jsou jen zpestrenim eventu (brouci na autech, ingoty na trickach, coiny a TBcka v kosiku na opsani atd.).

Je to smutny, ale je to tvrda realita, nekteri lidi jsou proste smejdi.
  • 0
Garmin eTrex H, HP Pavilion dm3, Geoget, Locus, WhereIGo ... Vek? To je ta doba, po kterou sbiram ty plastove krabicky na potraviny...

#11 clexpert

clexpert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2012 - 18:41

Ano, to je pravda. I my, když pouštíme do světa TB nebo GC, jsme smíření s tím, že se ztratí. Na druhou stranu moc rádi v keších cestovatele nacházíme a přenášíme, tak tu radost děláme i ostatním kačerům. Zase nemáme CWG, takže ušetříme na dřevě :)
  • 0

#12 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2012 - 23:48

see.bee napsal/a:

VojtaBeton napsal/a:
Toto se mi s TB i GC stává často. Příjdu ke kešce, kde by měl být jeden nebo dva a nenajdu nic. :-( Mám svých pět coinů a bojím se je stále vypustit do světa.


Nejsi jediny, co se boji. vypoustel jsem pred 3 tydnama svoje prvni TB. vyzvedla si ho kacerka s PM a cca 2200 keskama (takze zkusena) a ani po dvou tydnech ho neprotahla pres jedinou nalezenou kesku. pak TB umistila do micro kesky na moje druhe upozorneni. reagovala, ze na umisteni ma 2 tydny.


protahovat?proč bych ho proboha nekde "protahoval"? vyzvednu, umistim , protahovani je pro me doposud nepochopitelna "fičura" která nemá s cestováním a tím pádem smyslemTB vůbec co dočinění.
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#13 konyk87

konyk87

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2012 - 8:38

MA-FI-AN: Keď najdeš krabičku a loguješ, tak dole máš TB a GC, ktoré máš v inventári - nastavíš im status "Visited", čím sa im započítajú km do precestovanej vzdialenosti...Žeby preto? Aby boli tie čísla zodpovedajúce lebo keď niekde zoberieš TB, 2 týždne s ním cestuješ, ale pri logoch nezapisuješ, že dané kešky navštívil, tak ho tak kľudne môžeš pripraviť o 500-1000 km, čo je škoda hlavne u tých, ktoré majú cieľ precestovať, čo najväčšiu vzdialenosť... Samozrejme, preťahovanie štýlom "write note" i/o: GC na krabičkách, kde reálne nebol je úplne zbytočné a len spamuje ownerom schránky...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama