Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Navigace nebo telefon


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 pecinka

pecinka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2012 - 20:14

Ahoj, poradí prosím někdo zda si pro hledání keší pořídit turistickou navigaci nebo mobil s navigací? S čím kdo máte jaké zkušenosti? pořízení nějakého přístroje už potřebuju jako sůl ale ne a ne se rozhodnout :( Děkuji!
  • 0

#2 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2012 - 20:21

Stanov si nějaké priority a podle toho se rozhodni. Řešení je fakt mnoho.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#3 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2012 - 20:24

Polovina lidí Ti řekne navigaci, druhá polovina telefon. Každé řešení má výhody a nevýhody a už se to tu řešilo mnohokrát.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#4 geoquino

geoquino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 335 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2012 - 20:42

Jedna aktuální zkušenost. Právě sedím v kempu kousek od Cadizu, před chvíli jsem zalogoval dnešní nálezy, stáhl si cache na Gibraltaru, kam se chystám zítra a u toho popíjím sherry z Jerezu. Zkus to samé jen s navigací.
  • 0

#5 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2012 - 20:59

beru zpet, tohle fakt nema cenu. mazu.
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#6 kalgan

kalgan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2012 - 21:07

No tak já ti poradím a myslím že to tak má absolutní většina.Pořiď si oboje.Telefon stejně potřebuješ.Turistická GPS je nenahraditelná v přírodě.Jak se signálem tak z výdrží baterie.Telefon zase z přístupem na internet.Na telefonu už mám tři baterie protože v plném zápřahu vydrží tak tři hodiny.Dnes koupíš Garmina za pár facek.Mám etrexe 20 a dal jsem za něj něco přes čtyři tisíce,za telefon Sony ericson xperia mini dva tisíce v bazaru.Etrex má neuvěřitelnou výdrž baterie.Spojení družic GPS a glonnas se kompas nezastaví ani náhodou.U telefonu mám z kompasem velké problémy a obdivuji kačery co s ním lítají po lese.
  • 0

#7 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2012 - 21:43

ad1) vyplň si odkaz na svůj profil na gc (upravit profil-Profil na gc.com:)
ad2) kup si telefon. Po roce (ci klidne driv), az zjistis ze geocachingu se budes venovat dlouhodobe, kup si navigaci
ad3) usetrim Ti otazku jaky telefon:
http://www.geocachin...thread_id=19420 nebo naposledy treba zde
http://www.geocachin...082#post_363082
sam za sebe : OS Android, telefon aby byl do ruky, tzn prakticka velikost, dlouha vydrz baterky a aby mel nejakou tu certifikaci alespon IP 55 když se k tomu nebudeš chovat jak prase, může být bez certifikace. Za sebe radim:
Samsung Galaxy Xcover, Sony Xperia Acro S či Active či Arc S
Po čase k nim doporučuji externí nabíjení , např.RAIKKO USB AccuPack 5200
Neboj se používání pouze mobilu pro lov. Dá se to v klidu ;)
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#8 LynxJ

LynxJ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2012 - 22:25

Neboj se používání pouze mobilu pro lov. Dá se to v klidu ;)



jj, ja mam sice smartphone i Garmina, ale stejne mam 90% kesi odlovenych jen s mobilem. Prijde mi to daleko pohodlnejsi. Stejne ho taham porad s sebou. Ale chce to nahradni baterku nebo battery pack. Ani se mi jeste nepovedlo zadny mobil pri geocachingu rozbit. Jen u sveho prvniho jsem kdysi na nocni kesce vytratil stylus ;-) To s kapacitnim displejem nehrozi, ale zas ho obcas v desti matou kapky bezici po displeji :-)
  • 0

#9 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2012 - 23:13

Zkušenost: Dálkové lovy řeším taháním tří telefonů a Etrexe ... asi tak; na chvilkové záležitosti je ideální telefon s datovým tarifem, na větší štreky outdoor navigace poháněná tužkovkama ... asi bych doporučil variantu - telefon s GPS (resp. bluetooth GPS) + turistická navigace (třeba Garmin Oregon) ;)
  • 0
Cogito ergo sun ...

#10 clexpert

clexpert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2012 - 0:00

To se ti dá těžko poradit, když nepíšeš nic o tom, co a jak chceš lovit. Navigace je podle mého názoru daleko lepší, odolnější nepřízni počasí, s dlouhou výdrží baterií apod. Ale když si do ní keše předem nevložíš, tak je tam nemáš. Mobil je daleko variabilnější, můžeš si kdykoliv a kdekoliv stáhnout nové keše, můžeš tam mít další nástroje pro luštění, jednodušeji obrázky, spoilery, díky prohlížeči internetu vidíš i to, co v navigaci není vidět, nebo je vidět špatně. Můžeš využívat online mapy, třeba satelitní, to se občas hodí. Ale zase to houby vydrží. Baterii vybiješ klidně za půl hodiny datových přenosů a navigace, pokud nedobijíš v autě a/nebo nemáš další baterii, máš smůlu. A co je nejdůležitější, aby šel mobil plně využít, je potřeba platit ten datový tarif. Naši operátoři jsou navíc takoví šejdíři, že FUP je nastaven dost nízko a pak sníží rychlost. Pokud chceš lovit FTF a to ještě za chodu, pak se bez mobilu s internetem dost dobře neobejdeš. Kdekoliv z terénu si stáhneš novou keš, případně wherigo cartridge a frčíš, můžeš hledat na google, chodí ti průběžně write notes apod. Ale i tak je další turistická navigace více než vhodná. My třeba máme garmina i androida s náhradním dobíjecím akumulátorem a autonabíječkou. A to ještě k tomu používáme tomtoma autonavigaci, která zase lépe naviguje na silnici. S tím vším dohromady se dá dělat opravdu všechno možné (včetně chirp a wherigo). Navíc, když třeba někde jedu a mám s sebou jen ten mobil, tak jsem také schopen jít okamžitě na FTF lov. Mobilem stáhnu informace, odnaviguji se, vyluštím, pak si to mobilem ještě vyfotím. Jenže co naplat, nejlepší je to v sestavě já plus syn, kdy já řídím a mohu se tomu plně věnovat, on za jízdy na mobilu stáhne keš, přečte všechny informace a atributy, do autonavigace zadá parking, který buď u keše je, nebo ho podle mapy zjistí, pak do své navigace zadá parking i cíl, průběžně mě informuje o tom, jestli půjdeme do kopce nebo z kopce, a všechno kontroluje, vymyslí přístupovou cestu a po dojezdu už jdeme podle jeho navigace v garminu. Pokud chceš normálně běžným způsobem lovit kešky, které si den předem nebo ráno připravíš do navigace, nepotřebuješ nic operativně řešit v terénu, pak je ideální ta navigace. Nemusíš měsíčně platit datový tarif, nemusíš řešit velké vybíjení nebo třeba to, že ti přístroj zmokne. A mně třeba zrovna mobil s androidem hodně zmokl a už to nerozdýchal, přišel jsem o něj. Byl pár měsíců starý a musel jsem si koupit nový. To fakt zamrzí.
  • 0

#11 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2012 - 6:47

clexpert napsal/a:
Pokud chceš normálně běžným způsobem lovit kešky, které si den předem nebo ráno připravíš do navigace, nepotřebuješ nic operativně řešit v terénu, pak je ideální ta navigace. Nemusíš měsíčně platit datový tarif, nemusíš řešit velké vybíjení nebo třeba to, že ti přístroj zmokne. A mně třeba zrovna mobil s androidem hodně zmokl a už to nerozdýchal, přišel jsem o něj. Byl pár měsíců starý a musel jsem si koupit nový. To fakt zamrzí.

Při specializované navigaci bude zase řešit jiné problémy (odpozorované v terénu):
1) omezené množství nahraných keší. V telefonu (PDA) jich můžeš mít bez problémů mnoho desítek tisíc
2) nepoznáš rozdíly mezi normální nebo disablovanou keší
3) problémy s waypointy multin a mysterek,
...
  • 0

#12 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2012 - 6:53

Arne1: pravda, v Oregonu muzes mit jenom 5000 geocachi. Jako POI neomezene. Problemy s WPT jsou jake?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#13 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2012 - 7:00

Arne1 napsal/a:
Při specializované navigaci bude zase řešit jiné problémy (odpozorované v terénu):
1) omezené množství nahraných keší. V telefonu (PDA) jich můžeš mít bez problémů mnoho desítek tisíc
2) nepoznáš rozdíly mezi normální nebo disablovanou keší
3) problémy s waypointy multin a mysterek,
...

Pouzivam Oregon asi 4 roky a ani jeden z problemu nemam (ad 1,2 - kese nahravam jako POI a mam jich tam vic nez celou CR; ad 3 - nepochopil jsem o jakych problemech pises).
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#14 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2012 - 7:08

Mám obě. Navigování s telefonem používám v krajní nouzi, protože (pro mě) to jde prostě hůř než s GPS navigací. Ale zase si můžu stáhnout z netu věci, když zrovna potřebuju. Pokud je naplánovaný výlet, tak jedině navigaci GPS. Mj. i proto, že tam máme nahrané trasy na kolo apod. Občas se stane, že používám obojí. Třeba u stažení fotohintů, luštění mysterek je dobré mít ten telefon s internetem. Každopádně primární věc pro telefon je telefonování, pro GPS navigaci navigování. :) Kup si jedno z toho a pravděpodobně si časem přikoupíš i to druhé.;) O malé výdrži a odolnosti telefonu se už mluvilo.
  • 0

#15 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2012 - 8:37

Klasickou navigaci nemam a tak pouzivam chytrou Nokii E52, ktera vestaveny GPS cip v sobe ma a od Nokie jsou mapy zdarma. Baterku ma tahle Nokie 1500mAh, takze cely den mi navigovat v pohode vydrzi. RAM pamet ma taky dostatecnou na to,abych mohl mit soucasne spustenou GPS, javovy Handy Geocaching ,otevreny listing kese v Opere mini a pokud chci videt satelitni snimky,tak jeste zapinam Mapy.cz a nebo Google mapy. Oboje mapy spolupracuji v teto symbianove Nokii s Orientacnimi body, coz je misto,kam se v Nokiich ukladaji souradnice napriklad kesi a nebo mist kam se potrebuji dostat. Tato Nokie ma navigaci pesi i autonavigaci,samozrejme i hlasovou. Do tehle Nokie se taktez da nainstalovat javovy OpenWIG a hrat na ni wheriga. V sevreni budov,ve skalach ci v hustem lese je sice navigovani s touto Nokii horsi. Chce to jiz jiste znalosti. V takovychto mistech se bude asi klasicka navigace chovat presnejsi.Jinak na pametovou kartu miciroSD (az 32GB), kterou tato Nokie ma, se daji v klidu z netu doma postahovat screeny satelitnich ci jinych map s ukryty kesi.Oproti navigaci klasicke tento mobil zastane najednou vice veci. Minusem muze byt maly displej velikosti 2.4" (240x320 pxl).
  • 0
bobasso

#16 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2012 - 9:02

kolombo napsal/a:
Polovina lidí Ti řekne navigaci, druhá polovina telefon.
Každé řešení má výhody a nevýhody a už se to tu řešilo mnohokrát.

+1
  • 0

#17 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2012 - 9:23

bobasso napsal/a:
V sevreni budov,ve skalach ci v hustem lese je sice navigovani s touto Nokii horsi. Chce to jiz jiste znalosti. V takovychto mistech se bude asi klasicka navigace chovat presnejsi.

Nokie mají asi obecně slabé GPS čipy a ztrácejí GPS signál nebo nemohou dlouho najít pozici po spuštění v lese, popř. ji vůbec nenajdou, dokud člověk nevyjde z lesa na volné pole (stalo se kamarádovi), mě HTC EVO 3D nalezne pozici ihned (nejdéle do minuty) i v hustém lese s vysokými stromy nebo mezi vysokými paneláky ve městě, GPS signál ještě nikdy nikde neztratil.
  • 0

#18 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2012 - 10:12

shaman3 napsal/a:

bobasso napsal/a:
V sevreni budov,ve skalach ci v hustem lese je sice navigovani s touto Nokii horsi. Chce to jiz jiste znalosti. V takovychto mistech se bude asi klasicka navigace chovat presnejsi.

Nokie mají asi obecně slabé GPS čipy a ztrácejí GPS signál nebo nemohou dlouho najít pozici po spuštění v lese, popř. ji vůbec nenajdou, dokud člověk nevyjde z lesa na volné pole (stalo se kamarádovi), mě HTC EVO 3D nalezne pozici ihned (nejdéle do minuty) i v hustém lese s vysokými stromy nebo mezi vysokými paneláky ve městě, GPS signál ještě nikdy nikde neztratil.

Pokud mam v lese ci kdekoli jinde v dosahu signal mobilniho operatora,tak se mi se zaplou funkci aGPS navigace chytne do 5ti vterin a nepada.
S tim spatnym navigovanim v hustem lese,v sevreni budov atd. jsem to myslel tak, ze navigace v Nokii jede, ale ma velky rozptyl presnosti navigovani az+50m, coz v takovem pripade, kdy sipka lita a vodi kacera na vsechny mozne strany a nula je chvili tam a chvili onde se tezko hleda napr.ukryt kese ve skalni pukline.
  • 0
bobasso

#19 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2012 - 10:15

No já nemám mobilní připojení k internetu a aGPS vůbec nepotřebuji, GPS čip mi chytí GPS signál ihned i bez toho.
  • 0

#20 kacheri16

kacheri16

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2012 - 12:13

Pouzivam Galaxy S2 a obcas Move a co se tyka porovnani s Garminama - dlouho jsem si myslel ze jsou samostatne navigace vyrazne lepsi, ale jednou jsem lovil se dvema kacerkami vyzbrojenymi Garminy v lese a obe neomylne zamirily k nejakemu vzdalenenu bodu. Ackoliv jsem mel vybitou baterku, tak se mi podarilo jeste mobil nastartovat a kes jsem nasel zcela presne uplne jinde. Od te doby si nestezuju, kdyz jsem nejakou kes nenasel, tak to nebylo tim, ze jsem byl na spatnych souradnicich. U telefonu ocenuji satelitni Googlemaps, kde je presne oznacena poloha kese - ve meste nenahraditelne!!! Co se tyka vydrze baterky, kdybych telefon pouzival jako GPS (tj: zjistit polohu, urcit smer a vzdalenost k cili a pripadne dohledani kese na miste) tak by mi urcite stacila na cely den, tj 15-20kesi. Bohuzel hodne energie mi sezere cteni listingu, dopocitavani multin, dohledanani na internetu apod.
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama