Přejít na obsah


Fotka

Zakazaný znak(od Windowsu) v nicku


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 Jezza

Jezza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2012 - 16:04

Ahoj mam problem kamaradka ma nick *zuza* ve kterem je zakazany znak * a pri vytvářeni statistik vse probíhá spravne skript gcstat proběhne a následně v poslednim kroku kdy geojarry nahrava data na stránky GC.com to hlasi cannot open C:\Documents and Settings\Zuzanka\Data aplikací\GeoGet\script\geojarry\last\*zuza*.session.txt tento soubor samozrejme nemůže najit když * je zakazany znak a uklada se soubor zuza.session.txt Dá se s tímto problémem neco dělat? Procházel jsem forum a nic jsem nenasel.. ale treba to tam je schovany Díky za radu
  • 0

#2 deepeyes

deepeyes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2012 - 18:56

Nešlo by tu hvězdičku v adrese třeba kódovat v ASCII? Nebo tu adresu nemůžeš měnit? Tu aplikaci neznám, ale napadlo mě tohle, používali jsme to při programování.
  • 0

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2012 - 19:00

Nahlasit, a pockat si na opravene GJ. ;)
  • 0

#4 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2012 - 6:45

Dělám taky statistiky pro někoho s hvězdičkou a měl jsem podobný problém. Najednou to s výše uvedenou chybou přestalo fungovat. Tak jsem prozkoumal pracovní adresáře GeoJarryho a našel tam ten session.txt soubor se jmenem bez hvězdiček. Ten jsem smazal - a už to funguje.
  • 0

#5 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2012 - 10:40

Věra Pohlová, 72 let, důchodkyně:
Tyhle aféry každého jenom otravuji. Já bych všechny ty nabodeníčka, interpunkce, hvězdičky, pluska, ampersandy v nickách zakázala.


  • 0

#6 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2012 - 10:53

mikrom: asi tak, po pravde nechapu, co vede GS k tomu, ze tyhlety paznaky vubec umozni dat do loginu.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#7 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2012 - 11:02

popravdě nechápu, co vede lidi k tomu, dávat si takové nicky, - když se někdo rád představuje "hvězdička zuza hvězdička"...pak ať počítá s problémy. Nebylo by lepší si ten nick změnit na GC.COM? (na něco rozumného a nekonfliktního)
  • 0

#8 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2012 - 11:10

dr.vota napsal/a:
popravdě nechápu, co vede lidi k tomu, dávat si takové nicky, - když se někdo rád představuje "hvězdička zuza hvězdička"...pak ať počítá s problémy.
Nebylo by lepší si ten nick změnit na GC.COM? (na něco rozumného a nekonfliktního)

A je to skutečně konfliktní ? Původní autor se dosud neozval. Nick Naty* mi funguje, tak ten jeho by třeba mohl taky.


A proč ? No protože značnou část GS.COM databáze nicků okupují jedinci, kteří se jednou před pěti lety přihlásili.
  • 0

#9 Taddeo

Taddeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2012 - 12:22

V terminálu, ve Win cmd, to lzde obejít přes "", čili: "C:\Documents and Settings\Zuzanka\Data aplikací\GeoGet\script\geojarry\last\*zuza*.session.txt" V unixových systémech to lze obejít přes zpětné lomítko, s Win moc nedělám, takže nevím, jestli to pomůže.
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2012 - 12:23

krom toho... nedaji se ta data pro statistiku stahnout primo Geogetem? ;)
  • 0

#11 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2012 - 14:32

HaLuMa napsal/a:
krom toho... nedaji se ta data pro statistiku stahnout primo Geogetem? ;)


Toto je jiný případ, to je definitivní nahrání na server. Mám dojem, že po některé funkci si tam GJ zapomene session soubor s jiným jménem než používá pro to nahrávání, ale zároveň mu tam potom vadí. Proto jsem napsal, jak jsem tuto ojedinělou situaci vyřešil. Kdyby se mi moc chtělo, tak bych mohl zkusit tu situaci nasimulovat (GJ na tom účtu používám pouze pro archivované keše) - ale raději bych aby se ozval původní autor jestli to pomohlo nebo ne. Takhle se tady bavíme mezi sebou ale bez té zpětné vazby je to jen hospodské tlachání.
  • 0

#12 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2012 - 15:50

Arne1 napsal/a:
A proč ? No protože značnou část GS.COM databáze nicků okupují jedinci, kteří se jednou před pěti lety přihlásili.


Ani to není důvod dávat si do nicků znaky, které jsou evidentně problémové.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#13 Jezza

Jezza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2012 - 20:48

omlouvam se ze jsem nezareagoval.. byl chem na den pryc hned se tu strhla takova diskuze... 1) kdo to mohl tenkrat vedet že prave v tomto bude problem pro dr.votu 2)neni problem s použitim hvezdicky ve me ale v gs ktery to povoluje... tak me to prosim neosočujte ze použity znak 3) ted zkousim dle vasich rad co to udela a dam co nejdriv vedet jak to bude fungovat
  • 0

#14 Jezza

Jezza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2012 - 20:55

deepeyes napsal/a:
Nešlo by tu hvězdičku v adrese třeba kódovat v ASCII? Nebo tu adresu nemůžeš měnit? Tu aplikaci neznám, ale napadlo mě tohle, používali jsme to při programování.


a presne tohle uplne staci aby to fungovalo ;-) takže diky všem za rady hlavne Vám pane dr tečka voto
  • 0

#15 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2012 - 23:25

I když jsem si ověřil, že moje řešení je (alespoň v mém případě) funkční, tak jsem při experimentech přišel na jiný problém. GJ mi pro "hvězdičkového" uživatele stáhl jen některé keše a jiné sice tahal ale nedokázal je zkonvertovat. Příklad: GC3H5DA ne, GC3JX3Q ano. Takže by mne zajímalo, jaks tu hvězdičku nahradil abych to zkusil taky.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama