Přejít na obsah


Fotka

TB v jiné keši


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2012 - 21:25

tak asi jsem udělala koninu: v odlovené keši jsem viděla TB, který se virtuelně nacházel v jiné (víc jak 14 dnů). V keši, kterou já jsem neodlovila. Dokonce i jiný kačer předmět před čtyřmi dny discovernul v té fyzicky správné keši. A teď dotaz: vadí hodně, že jsem ho virtuelně vyzvedla z neodlovené keše a vložila ho do té, ve které už dlouhou dobu fyzicky je? V té, ze které má větší šanci vycestovat a splnit svůj cíl? Do logu předmětu jsem to samozřejmě vysvětlila. Nebo jsem ho měla spíš grabnout? Předem díky za odpověď..
  • 0

#2 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2012 - 8:11

No nejčistší by bylo vypátrat toho kdo ten TB špatně zalogoval a včechny logy napravit tak aby to odpovídalo skutečnosti, to je ale mnohdy na hodně dlouhé lokty. Taky nechápu jak mohl někdo udělat discovery "v té správné fyzické keši" když byl TB logicky jinde. V tvém případě by byl grab asi vhodnější než retrived ale stejně je nakonec nejdůležitější že teď už to sedí.
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#3 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2012 - 8:45

Hmm a není to něco jako falešný log? :o
  • 0

#4 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2012 - 9:04

Zerthe napsal/a:
tak asi jsem udělala koninu: v odlovené keši jsem viděla TB, který se virtuelně nacházel v jiné (víc jak 14 dnů). V keši, kterou já jsem neodlovila. Dokonce i jiný kačer předmět před čtyřmi dny discovernul v té fyzicky správné keši. A teď dotaz: vadí hodně, že jsem ho virtuelně vyzvedla z neodlovené keše a vložila ho do té, ve které už dlouhou dobu fyzicky je? V té, ze které má větší šanci vycestovat a splnit svůj cíl? Do logu předmětu jsem to samozřejmě vysvětlila. Nebo jsem ho měla spíš grabnout? Předem díky za odpověď..

Takže jak bych to řešil já:
1) napsal bych WN do logu TB, že jsem našel tento TB tam a tam a že počkám týden, abych dal šanci tomu, kdo ho přenesl, na zalogování.
2) dal bych si sledování tohoto TB
3) po týdnu bych ho zalogoval, buď tak, jak jsi to udělal ty, nebo přes grabnutí, ale pak bych ho určitě protáhl přes keš, kde jsem ho našel (čistější je to grabnutí, ale podle mě se nic neděje i tvým způsobem).
Jinak co týká toho, že ho někdo nezalogoval ve správné keši - to může být řada důvodů, od toho, že je člověk na dovolené a nedostanese na net, až po ten, že si prostě spletl keše, kam ten TB vlastně dal.
  • 0

#5 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2012 - 9:10

ssva napsal/a:
Taky nechápu jak mohl někdo udělat discovery "v té správné fyzické keši" když byl TB logicky jinde.

Co nechápeš? Prostě napsal discover s tím, že není v té keši co je zalogovaný, ale v jiné. Na tom nic není.
  • 0

#6 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2012 - 9:13

ssva napsal/a:
Taky nechápu jak mohl někdo udělat discovery "v té správné fyzické keši" když byl TB logicky jinde.

On ten předmět dříve v té keši, kterou měl jako umístění uvedenou, opravdu byl, pak ho někdo, neznámo kdo, asi před 15-dny přenesl jinam a nezalogoval to.. Pak ho někdo objevil tam, kde se skutečně nachází a prostě to připsal jako poznámku k logu.. Mno, ale mohla bych zkusit odlovit i to předchozí umístění, aby mělo to moje "retrievnutí" nějakou logiku, no ne? Sice s opačným pořadím, ale což... :-D
  • 0

#7 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2012 - 9:25

Zerthe napsal/a:
...asi před 15-dny přenesl jinam a nezalogoval to...

Tady jde o to, že ty nevíš že to bylo před 15 dny. Podle toho co píšeš, to mohlo být někdy mezi 15 až 4 dny. A to už je normální doba, zvláště o dovolených.
Na druhou stranu bych třeba nikdy neukládal TB do keše, dokud bych nezalogoval moje předchozí vyzvednutí, protože se ti může stát, že ztratíš poznamenaný kod a pak to nezaloguješ vůbec.
  • 0

#8 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2012 - 9:41

No toho jsem se právě bála - že už nebyly zaznamenané dva logy, jinak bych samozřejmě počkala.
  • 0

#9 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2012 - 10:56

LudaL napsal/a:

ssva napsal/a:
Taky nechápu jak mohl někdo udělat discovery "v té správné fyzické keši" když byl TB logicky jinde.

Co nechápeš? Prostě napsal discover s tím, že není v té keši co je zalogovaný, ale v jiné. Na tom nic není.

jj...samozřejmě že to jde, jsem chtěl jen říct že každé takové logování pokud není umístění cestovatele fyzicky a logicky konzistentní může vést ještě k větším následným zmatkům.
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#10 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2012 - 11:27

A co ho jen přenést zpátky do té keše, kdy byl naposledy zalogován. ;)
  • 0

#11 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2012 - 11:56

shaman3 napsal/a:
A co ho jen přenést zpátky do té keše, kdy byl naposledy zalogován. ;)

Tím bych ho zase vzdálila splnění jeho cíle...

edit: + by se mohlo stát, že by kačer, který předmět přenesl fyzicky tam, kde jsem ho našla, logoval později v domnění, že tam je - TB by přitom byl zas jinde, což by byl asi ještě větší "hokej".
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama