Přejít na obsah


Fotka

TB po jakém čase uložit


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 Dubaci-JM

Dubaci-JM

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2012 - 8:56

Zdravím. Rád bych se zeptal, po jakém čase je obvykle zvykem uložit vyzvednutý TB do nějaké další keše? Jeden kolega totiž si vezvedl TB, nejdřív jej téměř 14 nelogoval (musel jsem ho kontaktova,t aby tak učinil) a teď jej stále drží u sebe. Jsem nováček a nevím jak to chodí. Ptám se dřív než mu budu znova psát e-mail. Předem díky za rady. D-JM
  • 0

#2 vitaj

vitaj

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2012 - 9:02

Na tohle se nedá přesně odpovědět. Je slušností nedržet u sebe putovní předmět moc dlouho, ale někdo si TBčko stáhne k sobě a pak s ním jezdí po keších (resp. loguje keše a přitom na ty TB dává log, že je navštívilo taky). TBčkům pak naskakují kilometry a místa, kam se podívaly. Hloupé samozřejmě je, když si ho někdo vezme k sobě a pak o něm měsíc nevíš. Mělo by být aspoň pravidlem, aby si ten kdo TB vyzvedne z keše tento kousek zalogoval k sobě. No ale upřímně, kdo má čas hned po výletu jít k počítači a logovat kousek kovu. Rozumný termín pocitově je tak do dvou dnů.
  • 0

#3 Dubaci-JM

Dubaci-JM

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2012 - 9:23

čas měl. když má čas logovat keše, a ne zrovna málo(95 kousků), myslím že může i kus plechu. Takže, můžu se mu připomenout??
  • 0

#4 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 474 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2012 - 9:25

Nepsané pravidlo je putovní předmět umístit do další keše do 14 dní od vyzvednutí. Ne vždy se dá toto pravidlo přesně dodržet - dovolená, nevhodné lovené keše, případně pokud má předmět složitější úkol, tak třeba chvíli trvá najít vhodnou keš a pod., také v zimě je pohyb předmětů trochu pomalejší. Jiná věc je, že na to spousta lidí normálně dlabe, já jsem momentálně ve stádiu, že neřeším pokud někdo drží mého cestovatele třeba měsíc, jsem ráda že se aspoň občas pohne a nikdo ho neukradne. Asi je to i tím, že jich mám vypuštěno docela dost a nestíhám je sledovat, kdybych měla jen jednoho, tak to hlídám častěji. Čas od času, když si na to vzpomenu a své cestovatele kontroluji, tak pokud má někdo nějaký v držení třeba 3-6 měsíců, tak dotyčnému napíšu jaké s ním má úmysly. Občas to zabere a pohne se, občas ne... Mimochodem co mě štve hodně je, že někteří i když předmět z keše vyzvednou, ho nechávají ještě řadu dní viset virtuálně v té keši, nechápu že mají čas zalogovat keš ale na GC či TB kašlou. To je ale spíš příspěvek do geodepresivního koutku....
  • 0

#5 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2012 - 9:29

Vyzvednutí by měl logovat jak nejrychleji to jde, není to závislé na ostatním logování a ostatní alespoň vidí, že to nebylo vytunelováno. S uložením může být někdy problém, do mikrošek a nanovek se nic vložit nedá, některé smallky bývají přeplněné. A konečně - často se taky stane že TB člověk zapomene kus cesty v autě, alespoň mně se to stává často když si z auta neberu ruksak na kratší vzdálenost. Je dobré v takovém případě logovat občas "visited", nejen kvůli kilometrům, ale i aby majitel viděl že je stále naživu. Optimální je samozřejmě vložit do keše co nejdříve je to možné.
  • 0

#6 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2012 - 9:32

Nepsané pravidlo je putovní předmět umístit do další keše do 14 dní od vyzvednutí.

To nepsané pravidlo je psané http://www.geocachin...avelbugfaq.aspx ;)
Is there any Travel Bug etiquette?
Use the Golden Rule when you find a Travel Bug. Most owners would rather see their Travel Bug do a lot of travelling, so try not to hold on to a Travel Bug for too long. If you plan on holding onto the bug for more than 2 weeks, make sure to send a courtesy email to the owner letting them know.
  • 0
MaFa

#7 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2012 - 9:47

Ono taky jde o to, jaký má ten předmět úkol a kam se vlastně vejde. A taky není dobré fláknout TB nebo GC do první keše, kterou najdete a ze které ho hned někdo ukradne :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#8 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2012 - 11:47

kolombo napsal/a:
Ono taky jde o to, jaký má ten předmět úkol a kam se vlastně vejde.

A taky není dobré fláknout TB nebo GC do první keše, kterou najdete a ze které ho hned někdo ukradne :-(


souhlas, nejlepe na odlehlou tradicku atd....
  • 0

#9 Happy witch

Happy witch

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2012 - 15:33

ahoj,nezná tu náhodou nekdo kačera dalwin?Má jiz od května naš coin a nereaguje na maily ani vyzvy :-(
  • 0
happy witch

#10 DejfR

DejfR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2012 - 17:04

Teď zrovna jsem vzal z jedné keše GC, který měl poslední log někdy z března. Tak jsem dotyčného kačera trošku zdupal, že si ho nechal půl roku... A zatím ho nebyl schopen zalogovat, tak nevím, asi to budu muset vyřešit sám, pokud to do neděle neudělá, kdy ho budu dávat do jiné keše... Tady hlavně chudák autor (ze Švýcarska). Myslím, že bude mít velkou radost, že se po půl roce jeho GC pohnul. :D No a já se snažím, abych se GC/TB "zbavil" pokud možno do týdne.
  • 0

#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2012 - 18:10

Mě ho jednou někdo grabnul dřív, než jsem ho stačil zalogovat. Dával jsem ho v poledne, logovat jsem chtěl v 7 večer. Poponesl ho o 2 kilometry. Na dotaz mi napsal, že trackably loguje okamžitě z telefonu. No, nic se nestalo, o kilometry nepřišel.
  • 0

#12 modroočko

modroočko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2012 - 18:10

Co je půl roku proti třem letům pohřešování :P
http://www.geocachin...thread_id=15026
http://www.geocachin...=653845&page=11
  • 0

#13 DejfR

DejfR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2012 - 14:23

Je pravda, že když grabnu od někoho geocoin, tak mu zmizí v inventáři a nemůže ho už logovat? :D Abyste to pochopili, dotyčný chytrák si nechal geocoin půl roku a když jsem mu v pondělí psal, ať ho zaloguje, do dneška tak neučinil. A už mi došla trpělivost. Nebudu na něho čekat další půl rok. :D Keše loguju ten samý den nebo ten další. A dnes už to jsou 4 dny, což není moc, ale není čas - za chvíli geocoin poputuje do další kešky...
  • 0

#14 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2012 - 14:52

DejfR napsal/a:
Je pravda, že když grabnu od někoho geocoin, tak mu zmizí v inventáři a nemůže ho už logovat?
.....


Těžko ho můžete mít v inventáři dva :-)

Grabni ho, vlož ho do keše, kde jsi ho našel, zase ho vyzvedni a někam ho dej.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#15 DejfR

DejfR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2012 - 15:02

kolombo napsal/a:

DejfR napsal/a:
Je pravda, že když grabnu od někoho geocoin, tak mu zmizí v inventáři a nemůže ho už logovat?
.....


Těžko ho můžete mít v inventáři dva :-)

Grabni ho, vlož ho do keše, kde jsi ho našel, zase ho vyzvedni a někam ho dej.


No to je fakt! :-)

No já jsem mu ho ukrad a pak dal u keše, kde jsem ho vzal "Navštívil" (teď je jedno, co dá, když už nemá co dát). O kilometry coin nepřišel, což je hlavní! :)
  • 0

#16 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2012 - 15:48

A je ti jasny, ze se treba klidne nemusi 14 dni dostat klogovani, k webu atp.? Jak zaloguje behem 4 dni, kdyz ma 14 dni dovolenou a nema mobilni pripojeni?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#17 DejfR

DejfR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2012 - 21:04

gord napsal/a:
A je ti jasny, ze se treba klidne nemusi 14 dni dostat klogovani, k webu atp.? Jak zaloguje behem 4 dni, kdyz ma 14 dni dovolenou a nema mobilni pripojeni?


Jasně, souhlasím. Vsaď se, že se mi neozve a ani to nezaloguje. Protože je to typ kačer, které nemám vůbec rád (ignoranti - možná by existoval lepší výraz)... Jako když je to kačer, tak čert to vem... Horší, když takový neschopný kačer je přímo owner. Znám několik takových, bohužel...

Ale je ti jasné, že je zcela nenormální držet u sebe půl roku travelbug/geocoin? Já na něho tak dlouho čekat nebudu. Zvlášť, když v neděli poputuje do další kešky. Kdybych čekal, byla by to nekonečná spiralá zpožděného logování. A někdo musí do toho tvrdě zasáhnout, jinak to bude na furt. :D

EDIT: Tak pro představu daný kačer hraje geocaching déle, než já - od 18. 1. 2010. Za tu dobu stihl najít 27 keší a zalogovat 6 trakovatelných předmětů. Takže tato statistika vypovídá o hodně věcech...
  • 0

#18 Happy witch

Happy witch

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2012 - 10:56

Tak ten DalWin mi napsal,ze ho dal do nejake kese na Rhodosu,pritom jsem ho upozornovala,ze chce do Usti nad Labem,tak to nechapu,samozrejme ho jeste nezalogoval a nevim proc neni schopen si ho vzit z te kese,z ktere ho vzal v Praze-ta je ted uz pekne dlouho zavrena,sakra,myslela jsem si,ze to je zkuseny kacer,ale dela problemy!:( Jinak nenavidim,kdyz nedockavi grabnou coiny,nemuzou par dni pockat,kazdy nema o dovcu hned pristup na internet!!
  • 0
happy witch

#19 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2012 - 13:35

Happy witch napsal/a:
Tak ten DalWin mi napsal,ze ho dal do nejake kese na Rhodosu,pritom jsem ho upozornovala,ze chce do Usti nad Labem,tak to nechapu,samozrejme ho jeste nezalogoval a nevim proc neni schopen si ho vzit z te kese,z ktere ho vzal v Praze-ta je ted uz pekne dlouho zavrena,sakra,myslela jsem si,ze to je zkuseny kacer,ale dela problemy!:( Jinak nenavidim,kdyz nedockavi grabnou coiny,nemuzou par dni pockat,kazdy nema o dovcu hned pristup na internet!!


neco podobneho mam ted se svym jedinym TB, ktere jsem poslal. podle statistik zkuseny kacer (cca 1450 nalezu) tak jej zalogoval o vic jak dva tydny pozdej a ted? odlovil par kesek, nikde TB neprotahl a umisti je na slovensko, i kdyz mam u TB napsano, ze chci, aby cestoval po chach.
na druhou stranu mne vcera potesil owner jednoho TB, ktere jsem mel u sebe skoro 3 tydny. najezdilo se mnou cca 600km (praha-kladno-plzen) a v nedeli umisten v jizerskych horach (tj. na sever, jak si pral). po umisteni mi prisel dekovny e-mail :)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama