Přejít na obsah


Fotka

GC 250 finds - do sbírky nebo poslat?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
37 odpovědí na toto téma

#1 vitraurig

vitraurig

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 13:08

Ahoj, kamarád mi k narozeninám daroval Geocoin - 250 finds Vložený obrázek a od té doby se spolu "hádáme" jestli je to GC na posílání nebo jen na úschovu - něco jako ocenění apod. Je pro to nějaké pravidlo nebo je čistě na mě, jestli to budu považovat za artefakt nebo za něco, co můžu poslat do keší? ;)) Díky
  • 0
Jsem zacatecnik, omluvte prosim moje nedostatky ;)

#2 Spasik

Spasik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 13:16

Přesně tak je to naprosto na tobě zda ho dáš do keše nebo si ho necháš a budeš ho třeba jen ukazovat na eventech. Nebo ho budeš využívat k měření vzdálenosti atd. ;) PS: Žádné pravidlo na to není!
  • 0

#3 martuf

martuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 13:39

No pokud ho už nikdy nechceš spatřit, tak ho pošli;). Mě ze čtyř TB už necestuje ani jeden.... (dva se mi ztratili v čecháh jeden v americe a jeden ve švédsku) Poučení??? nekrade se jen u nás, ale můžeš mít štěstí...
  • 0

#4 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 13:40

Vzhledem k tomu, že se geocoiny "ztrácí" (čti kradou) tak bych si jej nechal.
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#5 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 13:56

Zůstane ti ten pin, můžeš ho třeba nosit na klopě; podle mého mají coiny běhat. To, že se ztrácejí, patří ke hře.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#6 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 245 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 14:06

Tak speciálně tyhle posílám. Piny si připínám na batoh a GC posílám do světa. 100, 250 i 500 zatím putují. Zatím se mi ztratilo jen FTF. U ostatních jsem se k tomu, pravda, neodhodlal.
  • 0

Navigace: Garmin Oregon 450 Používaná přibližovadla (nejčastější): nohy / Merida Matts Sport 500 černostříbrná / Daewoo Matiz (červený nebo modrý) Doplňky: batoh US Assault II. pískový + fotoaparát Canon EOS 600D + osobní GC Beruška pro štestí (teď už jen kód)


#7 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 474 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 15:05

Poslat. Moje pětistovka krásně cestuje a dělá mi radost; tisícovku má momentálně v držení nějaký ňouma s pár nálezy z Kanady už od ledna, nereaguje na maily. Ale já to ještě nevzdávám :-) třeba někde vyplave. Tyhle mince nejsou podle mě vzhledově zas tak úžasné abych je měla doma ve sbírce, měly by spíš cestovat, navíc ti doma zůstane ten odznáček. Pětistovkový se mi urval v roští z batohu a už jsem ho nenašla, ale tisícovku tam nosím stále. :-) Edit: Ještě dodávám, že je to samozřejmě jen na tobě, žádné pravidlo není, mince patří tobě a je tedy jen na tobě jak s ní naložíš.
  • 0

#8 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 15:12

Moje dvoutisícovka taky cestuje. Necestující mince podle mě není geocoin, ale bezcenný kousek barevného kovu.
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#9 Slashiik

Slashiik

    Slashiik

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 15:26

Dalsi moznosti je, ze bude cestovat s tebou (budes ji logovat v keskach, ktere navstivis).
  • 0

#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 17:25

Poslat
  • 0

#11 VojtaBeton

VojtaBeton

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 22:37

Abych se přiznal, dnes odpoledne jsem četl toto vlákno a nakoplo mě to poslat dva z mých koinů co se mi dlouho válely doma do světa.

TB4NXQP
TB4NXAX

Jsem celkem zvědav, jak dlouho budou cestovat, nebo existovat. Jeden má za úkol zůstat v keši a druhý cestovat do USA do Cupertina. Nakonec jak jsem si přečetl toto vlákno, sám sebe jsem se zeptal proč je mám tak dlouho doma a nenechám je plnit svůj účel, ke kterýmu jsou určené.

Ale jak už tu bylo napsáno, jsou tvoje a můžeš si s nimi dělat co chceš. ;)
  • 0

#12 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 22:56

Ta co má zůstat - pochybuju že úkol splní. Pokud je to u ní napsaný na štítku, tak možná. A když vidím, jak TB, který neměl opustit jižní Čechy (sloužil pro jednu mysterku) skončil na Pradědu... Ale já většinou úkol zjistím až při logování a často ji dokonce už ani nemám, odložím ji po cestě a jen si napíšu kód. Stává se mi, že se dlouho nikam nedostanu a nechci to doma syslit.
  • 0

#13 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 23:49

cestovat, i když každý předmět má svůj "poločas rozpadu" a jednou se prostě ztratí.
  • 0

#14 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2012 - 20:32

Já si nechal odznak, který nosím na vestě a coin už má dávno ve sbírce někdo jiný. Na tisícový coin jsem ale nechal vygravírovat nick a ten pořád jezdí.
  • 0

#15 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2012 - 9:20

Chryseis napsal/a:
Moje dvoutisícovka taky cestuje. Necestující mince podle mě není geocoin, ale bezcenný kousek barevného kovu.

To je sice možný, ale jak dlouho myslíš, že bude cestovat třeba GC Velkokříž Řádu Bílého Lva?
http://cz.geocoin-la...erze-s-g-r.html
Nebo jiné skovosty?
  • 0

#16 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2012 - 9:24

Chryseis napsal/a:
Moje dvoutisícovka taky cestuje. Necestující mince podle mě není geocoin, ale bezcenný kousek barevného kovu.

Ty sběratelské kousky jsou fakt supr a bohužel se výrobci předhání, kdo vyrobí krásnější a větší GC... :( Je škoda, že na trhu je poměrně málo zajímavých normálních mincí, kterou se nebudou lidičky bát pustit do světa.
  • 0

#17 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2012 - 9:33

sobikovi napsal/a:

Chryseis napsal/a:
Moje dvoutisícovka taky cestuje. Necestující mince podle mě není geocoin, ale bezcenný kousek barevného kovu.

Ty sběratelské kousky jsou fakt supr a bohužel se výrobci předhání, kdo vyrobí krásnější a větší GC... :( Je škoda, že na trhu je poměrně málo zajímavých normálních mincí, kterou se nebudou lidičky bát pustit do světa.

Také jsem neodolal a pár těch krásných kousků mám doma. Je mi líto je poslat do světa, tak je jen vozím na eventy. Do světa jsem zatím poslal 2x TB a CWG Travel coin.
Ale zde zmíněný GC 250 finds bych poslal určitě.
  • 0

#18 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2012 - 9:52

Petman02 napsal/a:

Chryseis napsal/a:
Moje dvoutisícovka taky cestuje. Necestující mince podle mě není geocoin, ale bezcenný kousek barevného kovu.

To je sice možný, ale jak dlouho myslíš, že bude cestovat třeba GC Velkokříž Řádu Bílého Lva?
http://cz.geocoin-la...erze-s-g-r.html
Nebo jiné skovosty?


Takové debaty se tady vedou pořád dokolečka :-) Já zastávám názor, že coin, který mám doma, mi radost nedělá. Leží v šuplíku. Radši si čtu logy nálezců než coin samotný. A když se ztratí, pošlu další. I když poslední dobou se množí logy ve tvaru pouhého smajlíku, nebo popovezeme. Němci zase jako papoušci píšou weiter gegt die Reise...
Přitom log u coinu je pro ownera taky jediným poděkováním za coin jako v případě keše.
  • 0

#19 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2012 - 9:58

Poslední dobou jsme na žádné pěkné coiny v keších nenarazili. Posledně snad jen nějaké plastové kartičky. Tak co k němu více psát?
  • 0

#20 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2012 - 10:16

Petman02 napsal/a:
Poslední dobou jsme na žádné pěkné coiny v keších nenarazili. Posledně snad jen nějaké plastové kartičky. Tak co k němu více psát?


Já zas ano, řekl bych, že možná trochu míň často, ale to bude počtem kačerů.
Hele, Petmane, co k tomu říct? Ty máš přes 800 nálezů, vlastníš 14 cestovatelů a z toho 3 (slovy TŘI) jsi poslal do světa. No, aspoň něco... B)

Koukněte do mýho profilu na cestovatele, podívejte kolik je mrtvých a kolik jich a jak dlouho a jak daleko běhá, a pak můžete mít představu, jak to asi funguje. Dejme tomu třetinová ztrátovost za 2-4 roky.

Když nebudou owneři posílat tracky, tak se pak nedivte, že je nepotkáváte. A kdo neposíláte, jak se vůbec můžete odvážit nějak kritizovat? :@
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama