Přejít na obsah


Fotka

Geoget - jedna databáze a více nálezců


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 LBD945

LBD945

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2012 - 11:35

Ahoj, používám gegoget, ale využívám z něj asi jen malou část jeho schopností a jsem tedy spíše začátečník v jeho používání. Chci se zeptat, jak nejlépe řešit tento požadavek. Původně jsme jako rodina byli jeden tým, mám v geaogetu založenou jednu databázi, do které si stahuji keše a zapisuji řešení mystérek včetně přidání nových waypointů (stage, finálky apod.). Před časem se osamostatnilo jedno káčátko a na sebe má odlovenou jen část keší. Rád bych, aby měl k dispozici v geogetu stejný seznam keší (včetně těch finálek), jako mám já, ale viděl tam zeleně jen své nálezy (a zobrazit mapu apod.). Udělal jsem kopii databáze a ručně mu tam nasázím jeho nálezy s tím, že do budoucna by si je tam zapisoval už sám. Ale neřeší to situaci, že když se objeví nová keš nebo nějakou vyluštím, tak bych to musel zapisovat dvojmo - u mě a u něj. Jak nejlépe sdílet vše vyjma údajů o nalezení keše? Díky za náměty.
  • 0

#2 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2012 - 11:43

Já bych zkusil udělat v Combine skriptík, ketrý by z mé aktuální databáze udělal kopii, v té kopii odmazal nálezy a vyexportoval do Geoget v2 GPX. Tohle bych pak nechal importovat to káče. Tím bych měl zajištěné že všechny doplněné informace by tam zůstaly a přitom jemu by zůstaly jeho nálezy.
  • 0

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2012 - 11:58

Nebo jeste lepe, vzal bych ten exportni skript, zkopiroval bych si jej, a zrusil bych v nem zapisovani informace o nalezu. A tim bych pak exportoval data pro to kace.
  • 0

#4 LBD945

LBD945

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2012 - 12:05

OK, díky za nasměrování. Na skripty a jejich možnosti v geogetu jsem se zatím nikdy nedíval, tak se tím zkusím prokousat a něco spáchat.
  • 0

#5 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2012 - 15:37

HaLuMa napsal/a:
Nebo jeste lepe, vzal bych ten exportni skript, zkopiroval bych si jej, a zrusil bych v nem zapisovani informace o nalezu. A tim bych pak exportoval data pro to kace.


Tak si říkám, že to není špatný nápad na menší rozšíření toho skriptu. Samozřejmě zapínatelné nějakým parametrem. Občas se člověk potřebuje podělit o data ze své databáze a ty nálezy tam v tom případě vyloženě překážejí.
  • 0

#6 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2012 - 16:33

Arne1 napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Nebo jeste lepe, vzal bych ten exportni skript, zkopiroval bych si jej, a zrusil bych v nem zapisovani informace o nalezu. A tim bych pak exportoval data pro to kace.


Tak si říkám, že to není špatný nápad na menší rozšíření toho skriptu. Samozřejmě zapínatelné nějakým parametrem. Občas se člověk potřebuje podělit o data ze své databáze a ty nálezy tam v tom případě vyloženě překážejí.

a taky vypustit poznámku :)
  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2012 - 18:20

to uz rovnou muzes pouzit normalni PQ format, ktery tam mas uz hotovy. Ten neprenese zadna specificka data Geogetu.
  • 0

#8 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2012 - 21:01

HaLuMa napsal/a:
to uz rovnou muzes pouzit normalni PQ format, ktery tam mas uz hotovy. Ten neprenese zadna specificka data Geogetu.


al eo to právě jde, aby tam byly všechny informace jen ten nalez ne. Normalni PQ je vhodné tak akorát pro přenos do GSAKu, o lepším formátu který by udržel poznámky nevím.
  • 0

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2012 - 21:59

Zkoušel jsem teď přenos přes vygenerované PQ. Normální PQ přenese nejen nálezy (ty se dají hromadně odnastavit), ale i vyluštěné a ručně založené FW, jen je předělá na normální (+ místo =). Lze nějak odfiltrovat ručně založené FW, aby se nezobrazily (neexportovaly), ale importované FW ano? Prozatím jsem to nepotřeboval, ale je nenulová pravděpodobnost, že by se to hodilo. Třeba někomu předat databázi, aby nemusel vše stahovat, ale bez mých doplněných FW a bez mých nálezů. Vím, že tazatel to chtěl i s FW, já se ptám, jestli to jde bez nich.
  • 0

#10 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2012 - 6:14

Jde to i bez nich. Staci nastavit filtry tak, aby rucne vytvorene waypointy nezobrazovaly. Pouzivam bezne k plne spokojenosti... Ja dokonce z vlastni databaze generuju jednomu znamemu i POI. A pomoci meho exportniho skriptu na POI si totiz muzu nadefinovat, jak se budou kese oznacovat za nalezene. (rozdeleni do kategorii) Informace o nalezu si drzim v tagu a aktualizuju je pomoci GeoJarry. Takze vysledkem je v podstate cisty export bez finalek a poznamek a jeste s jeho nalezy spravne oznacenymi...
  • 0

#11 LBD945

LBD945

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2012 - 12:00

Můžete mě prosím ještě trochu nasměrovat, jak získám exportní skript? To mi dá geoget? Já se tím pokusím prokousat, ale zatím ani nevím, kterým krokem vůbec začít... Díky moc.
  • 0

Samsung Galaxy Trend Plus + Locus free + doplněk Geoget + doplněk Geocaching


#12 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2012 - 12:12

Nektere exportni scripty jsou soucasti instalace, dalsi jsou k dispozici na webu GeoGetu a dalsi si muzes napsat nebo ziskat od nekoho, kdo je napsal ale nezverejnil na tom webu.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#13 LBD945

LBD945

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2012 - 20:09

Děkuju. Použil jsem exportní skript z instalace, vyhodil z něj zápis data nalezení a přidal podmínku na export pouze nearchivovaných keší. Výsledkem použití skriptu byl gpx soubor, který datum nalezení skutečně neobsahoval...ale po importu do druhé databáze tam přesto mé nálezy byly. Pak jsem zkusil v nastavení goeogetu vymazat své uživatelské jméno na gc.com a poté už to fungovalo správně. Zřejmě Geoget při importu gpx umí ty nálezy zjistit na gc.com...nebo nevím, ale hlavně, že už mám vyřešeno a přeneseno. Všem moc děkuji za pomoc.
  • 0

Samsung Galaxy Trend Plus + Locus free + doplněk Geoget + doplněk Geocaching


#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2012 - 20:33

Geoget pri importu dat oznacuje nalezuy podle logu, ktere povazuje za vlastni. proto je dulezite mit spravne nastavene jmeno uzivatele v nastaveni.
  • 0

#15 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2012 - 21:15

medwyn_cz napsal/a:
Jde to i bez nich. Staci nastavit filtry tak, aby rucne vytvorene waypointy nezobrazovaly. Pouzivam bezne k plne spokojenosti...

Ja dokonce z vlastni databaze generuju jednomu znamemu i POI. A pomoci meho exportniho skriptu na POI si totiz muzu nadefinovat, jak se budou kese oznacovat za nalezene. (rozdeleni do kategorii) Informace o nalezu si drzim v tagu a aktualizuju je pomoci GeoJarry.
Takze vysledkem je v podstate cisty export bez finalek a poznamek a jeste s jeho nalezy spravne oznacenymi...

Já tam vidím Ukaž tyto waypointy: Importované, Bez souřadnic, Použij filtr podle polygonů (to nevím, co dělá). Nevidím tam volbu Ručně založené. Ale daly by se vyhodit Final location. Ty jsou buď ručně založené, nebo nulové, nebo zbytečné (u tradiček).
Rád se dovím, co jsem přehlédl.
A ještě jeden dotaz. Dají se nějak vyfiltrovat keše s nesmyslnými názvy waypointů? Po počeštění se objevují takové jako Zajímavé místo, Odpověď na otázku... přepnul jsem na angličtinu, ale chtěl bych je znovu aktualizovat. Tyto waypointy se v GG nezobrazí, ale vypluly mi v POI. Časem to aktualizuju všechno a problém zmizí, jen jestli je nemůžu najít už teď. Omlouvám se, psal jsem něco podobného včera, ale příspěvek zapadl bez reakce.
  • 0

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2012 - 5:45

mpik napsal/a:
Já tam vidím Ukaž tyto waypointy: Importované, Bez souřadnic, Použij filtr podle polygonů (to nevím, co dělá). Nevidím tam volbu Ručně založené.


Ale jak ti to dole napovida, ty filtry muzes nastavvovat jako:
- musi byt importovany (tedy bez rucnich)
- nesmi byt importovany (tedy ty rucne udelane)
  • 0

#17 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2012 - 19:17

Aha, takže tak se to rozlišuje. Zkusím to.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama