Přejít na obsah


Fotka

Galileo - Nuda v Geocachingu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#1 Destr

Destr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2012 - 10:50

Diskuse na tema Galileo - Nuda v Geocachingu

viz http://goo.gl/Vo5mu + http://goo.gl/08VG5

Souhlasite s panem Houdkem? Ja ne. Muj nazor je takovy, ze Geocaching vznikl diky zruseni umele odchylky v GPS pro civilisty. Takze jakekoliv dalsi zpresneni, klidne radove na centimetry, je jedine plus. Uz z principu teto hry si myslim, ze cim presneji, tim lepe. Kdo chce, at si nastavi odchylku klidne kilometr. Kdo nechce, bude si hledat pres Galileo. Ostatne Glonass taky zatim zadny zazrak.
  • 1

10 SIN

20 GOTO HELL


#2 clexpert

clexpert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2012 - 11:12

Tak za prvé, GPS má taky centimetrovou přesnost, ale to nejsou ty levné GPS, které s sebou nosíme na kešky. Pochybuji, že Galileo, pokud vůbec kdy bude fungovat, nabídne takovou přesnost pro bezplatné použití. A za druhé, když dostanu přesné souřadnice ke stromu, na který mám lézt, nebo na skálu, kterou mám slaňovat, je to jedině dobře. Když jsem tuhle byl na normální keši při FTF lovu a 15 minut jsem ji tam hledal, protože mě navigace vodila sem a tam v okruhu 10-20 metrů, zatímco se mi ve tmě chechtali kačeři z FTF týmu, které jsem neviděl, tu přenost bych jedině uvítal :) Vůbec by mě to neochudilo o zážitky. Tuhle jsem hledal jednu stage. Po půlhodinovém marném hledání ve 4 lidech a následné telefonické konzultaci s ownerem jsme ji našli 40 metrů vedle, protože ji tam špatně umístil. To jsou taky zážitky.
  • 0

#3 klukcz

klukcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2012 - 12:45

rozhodně z toho obavu nemám.jak už je napsáno - i GPS může ukazovat zcela přesně a jaká je běžná přesnost? já se pod 4m nedostanu (chodím s telefonem) a stejně všechno nacházím.když to bude ownwr chtít udělat složitější - vytvoří mysterku nebo to pořádně schová.
  • 0

#4 rr

rr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2012 - 12:53

..není důležité, jak přesnou GPS máte nebo jaké souřadnice vidíte na displeji, podstatné je, co viděl či odhadl autor kešky :D
  • 0
nás a naše geopříhody naleznete na www.rrota.cz

#5 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2012 - 13:26

Fakt mi přijde nuda, když nehledám kešku v lese pod hintem pařez (nebo na horách s hintem kámen) v na 100m ctverecnich jak od prasat (svistu) rozhrabaném prostoru. Přesnost? Jen houst, príroda a kačeři děkují :)
  • 3
Užívej života...

#6 andresci

andresci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2012 - 14:33

no nevím ale podle mě podstata geocahingu nespočívá v samotném nálezu keše zamaskované tak že ji ani sám autor stěží najde ale mělo by tě to zavést na místa něčím zajímavá a keš je jen bonus.a měla by být skovaná tak aby je nenašel nějaký mudla ale kačer by je měl najít docela lehce.pak je jedno jestli máš přesnost metr nebo pět;)
  • 3

#7 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2012 - 14:44

Tak znova postý: PODSTATA geokešingu je najít krabici zaměřenou pomocí GPS, nic víc, nic míň. Ale jo, třeba pro mě je - čím dál víc - zajímavá a lákavá taková keš, která je spojená s trochou výzvy, s nějakou delší cestou, pokud možno namáhavější - třeba na vrcholu hory, nebo přes devatero potoků a devatero lesů nebo tak něco :) - zříceninu na konci nepožaduju, ale kus pěknýho lesa nebo potok potěší. A taky se mi začaly líbit multiny - člověk má po tej dlouhej cestě co dělat a taky je to větší napětí, jestli 3+4 je opravdu 5 B) Přesný zaměření není vůbec od věci, rozryté okolí nic moc. A ve městerch bych se nikterak nebál - ty kaňony z baráků spolehlivě nahážou tolik odrazů, že přesnost bude zase balivok.
  • 2

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2012 - 16:53

Ono je to vsechno stejne jedno, protoze podle mne realna presnost zustane v praxi stejna jako je ted. Na wikipedii pisi o Open Service Galilea toto: Přijímače budou mít horizontální přesnost lepší než 4 m a vertikální lepší než 8 m. Nemohu si pomoci, ale to mame dnes v GPSkach taky, ne?
  • 0

#9 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2012 - 16:57

I kdyby to bylo přesné na milimetr, tak owner vždycky může dát kešku pár metrů vedle, když nebude chtít, aby ji každý hned našel.
  • 0

#10 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2012 - 17:09

Norbert_G napsal/a:
I kdyby to bylo přesné na milimetr, tak owner vždycky může dát kešku pár metrů vedle, když nebude chtít, aby ji každý hned našel.

Tohle myšlení miluju - udělal si hospodu, ale chodili mu do ní lidi :D
  • 1
Užívej života...

#11 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2012 - 17:14

Jako fanda kosmonautiky si samořejmě přeji, aby Galileo fungovalo bezchybně a brzy, jako euroskeptik si myslím, že vytýčení cíle a vybudování úřadu ještě neznamená, že se toho dožiji… A jako kačer bych úvodní rovnici viděl jinak: sériové keše = nuda v geocachingu.
  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#12 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 0:29

Nuda to nebude - otevírají se zas nové možnosti: Dnešní signál GPS dokáže polohu nositele přijímače signálu určit jen ve volném prostoru. Galileo bude umět určit i místo v budovách a také výšku signálu, tedy patro v konkrétní stavbě. (záleží, co na to GS) :-)
  • 0

#13 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 0:45

To je za nějaká kachna... Jak by to asi fungovalo ? Stále je potřeba aby signál z družic prošel tím barákem... A to se asi nepodaří ani Galileu... Jo, s podporou buněk GSM, k tomu ještě wi-fi, by to už nějak šlo, ale obyčejná "satelitní navigace" tohle fakt nedokáže.
  • 0

#14 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 1:57

Jarous1 napsal/a:
To je za nějaká kachna... Jak by to asi fungovalo ? Stále je potřeba aby signál z družic prošel tím barákem... A to se asi nepodaří ani Galileu...
Jo, s podporou buněk GSM, k tomu ještě wi-fi, by to už nějak šlo, ale obyčejná "satelitní navigace" tohle fakt nedokáže.

Možná... :-D
http://www.rozhlas.c...zivoty--1106882
  • 0

#15 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 8:22

No tak právě ve městech je zaměření na centimetr možné už teď - stačí zaměřit podle fotomapy a lovit podle fotomapy.
  • 1
You can't get lost if you don't know where you're going.

#16 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 9:37

Zerthe napsal/a:

Jarous1 napsal/a:
To je za nějaká kachna... Jak by to asi fungovalo ? Stále je potřeba aby signál z družic prošel tím barákem... A to se asi nepodaří ani Galileu...
Jo, s podporou buněk GSM, k tomu ještě wi-fi, by to už nějak šlo, ale obyčejná "satelitní navigace" tohle fakt nedokáže.

Možná... :-D
http://www.rozhlas.c...zivoty--1106882

Lži, bludy, mlžení, zbožná přání...protřepat nemíchat.
Nic nového pod sluncem
http://www.geocachin...ort=&rowstart=0
  • 0

#17 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 21:17

Zerthe napsal/a:
Nuda to nebude - otevírají se zas nové možnosti:
Dnešní signál GPS dokáže polohu nositele přijímače signálu určit jen ve volném prostoru. Galileo bude umět určit i místo v budovách a také výšku signálu, tedy patro v konkrétní stavbě. (záleží, co na to GS) :-)

Přesně, ideální to bude např. pro speology při 3D mapování podzemí :D Bohužel je vše závislé na řecké družici ...
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#18 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2012 - 21:24

To ti mi hlava nebere... to jako ty řecký družičky nedokážou narvat satelit do jeskyně, bo co?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#19 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2012 - 9:22

Mám pocit, že se v našich médiích šíří dost mýtů o Galileu. A zodpovědní lidé se je ani nesnaží vyvracet.
  • 1

#20 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2012 - 9:35

Mám pocit, že se šíří jenom mýty a o vyvracení jde až na posledním místě...B)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama