Přejít na obsah


Fotka

Export - Import přes Geoget GPX v2 -- ztráta druhu bodu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2012 - 11:23

V jedné db s vlastními body jsem si definoval druh bodu (Sedlo), po exportu a importu do jiné db se druh bodu změnil na Unknown Cache - to asi bude chybka.
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2012 - 12:27

A jake ma ten bod jednoznacne ID?
  • 0

#3 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2012 - 12:45

HaLuMa napsal/a:
A jake ma ten bod jednoznacne ID?


GC0002 - např. a podobně, je jich celkem asi 32 podobně očíslovaných
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2012 - 12:55

No jo, to mas spatne. Kdyz to oznacis stejne jako Geocache (prefix GC), tak se k tomu Geoget chova jako ke keskam, vcetne normalizace druhu bodu, atd. Pokud si delas vlastni body, je treba jim vymyslet take vlastni dvoupismenny prefix. Podle toho Geoget pozna, ze ackoliv je to ve stejne datove strukture jako keska, tak ze to vlastne keska neni, a chova se k tomu jinak. Stejne na to reaguje samotne uzivatelske rozhrani. Napriklad pro body, co nezacinaji na GC, vubec nenabizi Geocaching Live funkce, atd.
  • 0

#5 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2012 - 12:57

HaLuMa napsal/a:
No jo, to mas spatne. Kdyz to oznacis stejne jako Geocache (prefix GC), tak se k tomu Geoget chova jako ke keskam, vcetne normalizace druhu bodu, atd.

Pokud si delas vlastni body, je treba jim vymyslet take vlastni dvoupismenny prefix. Podle toho Geoget pozna, ze ackoliv je to ve stejne datove strukture jako keska, tak ze to vlastne keska neni, a chova se k tomu jinak.

Stejne na to reaguje samotne uzivatelske rozhrani. Napriklad pro body, co nezacinaji na GC, vubec nenabizi Geocaching Live funkce, atd.


Hm, škoda, že to asi neví Gord, který mi ta data upravoval pro svůj importní skript a ty prefixy tam přidal :-)
Díky za poučení...
  • 0

#6 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2012 - 13:05

Bohužel při změně prefixů importované csv tabulky zase přestane fungovat ten importní skript :-)
  • 0

#7 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2012 - 13:54

Aaaano, ja to nevim, tak to hodime na nekoho jineho :D Gord to vi. Ale je otazka co chces a jak. Tys chtel importovat body a podle ceho jsem mel poznat, ze nejde o kese?. Plugin je udelany pro import finalovych bodu ke kesim. Proto, kdyz jsi chctel body a ne WP, musis jim dat priznak bodu(=kesi), tedy ID musi obsahovat PARENT_PREFIX, ktery je prednastaveny na GC, jelikoz se predpokladaji kese. Prefix pro hlavni bod lze definovat v konfiguracim souboru. Tak si ho zmen a bude ti to fungovat. Presne pro tento ucel je to jeden z parametru v nastaveni. EDIT: odpoved je takova, jak vypada polozena otazka. Pokud nedas plne informace, tezko ocekavat, ze odpoved bude spravna.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#8 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2012 - 19:54

gord napsal/a:
Aaaano, ja to nevim, tak to hodime na nekoho jineho :D

Gord to vi. Ale je otazka co chces a jak. Tys chtel importovat body a podle ceho jsem mel poznat, ze nejde o kese?.
EDIT: odpoved je takova, jak vypada polozena otazka. Pokud nedas plne informace, tezko ocekavat, ze odpoved bude spravna.


To je bezva, že to Gord ví. U souboru, který se jmenuje Seznam-sedel by _Toma vůbec nenapadlo, že by někoho (Gorda) mohlo napadnout, že jsou to keše. Nehledě na to, že pokud je Gordovi ještě drobet víc let než _Tomovi (jak tu píše ve svém profilu), jistě umí rusky a pouhý pohled na obsah souboru jistě taky něco napoví. :-)

No, příště bude _Tom opatrnější a zvýší redundanci ještě o něco víc :-)
  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2012 - 20:17

Tak jsme si zahromovali, a zase zpet do prace!
  • 0

#10 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2012 - 10:57

Jake jsou tedy ty "vyhrazené" prefixy se speciálním zacházením že strany gg?
  • 0

#11 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2012 - 15:56

GC.com pouziva GC pro kese a WM rpo waymarky. Vse ostatni je povazovano za prefix pro waypoint. Pokud chces tedy neco, co zacina jinak nez implicitne GC, a ma to byt chapano jako rodicovsky bod, musis tato dve pismena nastavit v konfiguraci pluginu jako PARENT_PREFIX, ktery ma ted hodnotu 'GC'.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2012 - 19:04

jeste ruzne prefixy OC, OX a podobne jsou chapany jako Opencache. Kdyz se podivas do filtru, tak tam na jedne zalozce mas filtrovani podle toho prefixu, a ty specielni tam mas vyjmenovane jako jednotlive moznosti.
  • 0

#13 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2012 - 10:47

OK, nastavil jsem prefixy na PA. Export-Import zachoval typ (Sedlo), ale přidal velikost (Micro), která byla v před exportem prázdná a autora (Unknown), který byl taktéž prázdný.
  • 0

#14 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2012 - 11:15

Mohl bych eventuálně hromadně změnit typ bodu v průběhu procesu export-import způsobem Najdi a nahraď v gpx souboru typu Geoget.GPX.v2?
Pokud chci změnit typ "Traditional Cache" na (třeba) "Waypoint"... Zkusil jsem záměnu

<type>Geocache|Traditional Cache</type>

za
<type>Geocache|Waypoint</type>

ale to nezabralo, importovaný bod je stále typu Traditional Cache
  • 0

#15 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2012 - 11:27

Pokud stale mluvis o tom prevodu pres plugin CsvUniImport, pak v nastaveni je implicitni typ vytvareneho rodicovskeho bodu. Tiim to zmenis a nemusis pak upravovat GPX. Pokud bys chtel menit GPX, mel by ses napred seznamit s vyznamem jeho polozek.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#16 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2012 - 11:38

gord napsal/a:
Pokud stale mluvis o tom prevodu pres plugin CsvUniImport.


Ne, jde o něco jiného - natáhl jsem si do db v GG gpx se seznamem bodů, který jsem si zaměřil na poslední expedici.
GG je naiportoval, dal jim prefixy XX a všechny body označil jako Traditional cache. Ty body jsou různého typu (sedla, tábory, vrcholy, postupové body) a protože v GG neumím hromadně změnit typ bodu, tak jsem doufal, že to můžu udělat v tom gpx.
  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2012 - 11:53

Aha, to je totiz taky neco jineho. Zalezi na tom, jak presne to GPX vypada. Podle tveho popisu Gepoget usoudil, ze se nejedna o kese, ale o genericky GPX, kde nazvy bodu nejsou nikterak unikatni. proto jim vymyslel unikatni identifikator. V generickem GPX take nikde nejsou konkretni udaje, jako treba druh kese, tudiz se pouzil nejaky vychozi stav. Da se rict, ze pri takovem importu generickeho GPX jsou podstatne vlastne jen souradnice a nazev bodu.

Pro pokrocile zpracovani bodu je nutne, aby v GPX bylo pouzite rozsireni Groundspeaku (nebo pripadne Opencachingu), diky kteremu se Geoget dozvi nejen dalsi vlastnosti, jako druh bodu, atd, ale take unikatni identifikator bodu, ktery tam v tu chvili musi byt. Pricemz je jedno, jestli se jedna o Geocache, nebo nejake tve body. Ty tve body ale pasujes do stejne XML struktury, jako kdyby to byla geocache. Poznaji se prave podle toho prefixu toho unikatniho identifikatoru.

Koukam, ze se budu muset dokopat k tomu, abych toto nejak lepe zdokumentoval. ;)


  • 0

#18 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2012 - 12:17

HaLuMa napsal/a:
Aha, to je totiz taky neco jineho. Zalezi na tom, jak presne to GPX vypada. Podle tveho popisu Gepoget usoudil, ze se nejedna o kese, ale o genericky GPX, kde nazvy bodu nejsou nikterak unikatni.


To je jasné, tohle už jsem pochytil.
Vyřešil jsem to -- data jsem vyexportovat z GG, ve výsledném souboru všechny výskyty "Traditional cache" nahradil slovem "Bod" a po importu mají body typ, který chci (bod).

-- To jsem od začátku chtěl -- místo hromadné změny typu bodu, kterou v GG nejde udělat mi šlo o to hromadně udělat tu změnu v exportovaném souboru gpx (exportovaném z GG) a následně soubor zase importovat
  • 0

#19 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2012 - 16:52

Ještě dotaz k importu non-geocaching gpx: Pokud v db je už bod s daným id, tak se přepíše, že? Já totiž obvykle nejdřív importuji do pomocné db, kde to zkontroluju, eventuálně něco upravím a teprve pak přenáším do ostré db před gg.gpx. Protože v té pomocné začínám vždycky s prázdnou databází, tak id budou vždycky začínat XX0001 atd a pak mi přepíšou stejná id v ostré db, je to tak?
  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2012 - 17:17

Je to tak.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama