Přejít na obsah


Fotka

Badgegen II - odznáček pro trackables


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#1 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2012 - 19:54

Dotaz pro autora: Mám trochu problém s vyplňováním údajů pro odznáčky coinů a travel bugů - někdy je docela těžké rozlišit, co patří kam. A to už ani nemluvím o situaci, kdy si někde na eventu nebo v TB hotelu opíšu 20 čísel a už si vůbec nepamatuju, co to bylo, a z listingu se to nepozná. Docela bych tedy přivítala, kdyby byla možnost vybrat si alternativní odznáček, který by zahrnoavl všechny trackables bez rozlišování na GC a TB.Nešlo by to nějak udělat, prosím? Díky! Jo, a ještě jeden dotaz - v seznamu trackables, který mi generuje GeoGet, mi to píše o jeden víc než co mám v profilu na GC.com. Je to způsobeno tím, že jeden TB jsem našla, a tedy logovala dvakrát s cca ročním odstupem?
  • 0

#2 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2012 - 20:19

Já tam píšu to, co mi ukázal GC.com v mém veřejném profilu. Jako TB píšu číslo u Travel Bug Dog Tags. Ono je to asi jedno. Třeba Czech travel gecko tags má svou ikonku a počítá se mi tak mezi geocoiny, i když tvarem je to psí známka jako TB.
  • 0

#3 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2012 - 18:00

Já bych se taky přimluvil, kdyby bylo možno udělat odznáček na trackables jako celek. Při větším množství už jde těžko určit co je tb a co je coin podle seznamu v profilu. Trička přece nebudu počítat mezi coiny, i když maj některé vlastní ikonky. Takže ty dva odznáčky jsem přestal používat, ale kdyby byl nějaký za všechny dohromady, tak to bych byl rád;)
  • 0

#4 filda44

filda44

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2012 - 19:32

A co takhle použít Trackable list silent? http://geoget.ararat...kablelistsilent Cituji ze stránek geogetu: "Tato verze pluginu navíc uloží počty trackablů do BadgeGen II, takže už se nemusí nic ručně počítat a přepisovat. Pokud máte nastaveno, stahuje i počet CWG ve Vaší kolekci na cwg.gcm.cz - malá reklama" -používám to, samo vám to vypíše, kolik máte Tb a GC
  • 0

#5 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2012 - 19:52

filda44 napsal/a:
A co takhle použít Trackable list silent?
http://geoget.ararat...kablelistsilent
Cituji ze stránek geogetu:
"Tato verze pluginu navíc uloží počty trackablů do BadgeGen II, takže už se nemusí nic ručně počítat a přepisovat. Pokud máte nastaveno, stahuje i počet CWG ve Vaší kolekci na cwg.gcm.cz - malá reklama"

-používám to, samo vám to vypíše, kolik máte Tb a GC


Jasně, ale to stále neřeší problém. Vyplní to automaticky počet trackables jen podle počtu "Travel bug dog tags". To, že je tam dalších x brouků, které ale mají vlastní ikonu už ho nezajímá, a zbytek se prostě sečte a započte k coinům. Takže potom i trička, auta a plyšáci se tváří v badgegenu jako coiny.
  • 0

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2012 - 20:42

Je to tak, jak už jsem napsal, česká verze TB štítku se tváří jako coin, zcela jsem zapoměl na trička a podobné věci. Ale...jak se vlastně liší coin od TB? Ikonkou? Řetízkem? Co je to nášivka na batohu? Nálepka na autě? Mě se zdá, že tohle vlastně už všechno splynulo dohromady a nemá smysl to rozlišovat. Takže bych byl pro jeden souhrnný odznak.
  • 0

#7 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2012 - 18:46

Přiznám se, že takto jsem takhle o těchto odznáčcích neuvažoval. Prostě vezmu ta dvě čísla co jsou na profilu a opíšu je do tabulky BadgeGen. A to dělám tak jednou za dva - tři měsíce. Více se s tím nepovažuji za nutné zabývat, nenaskakuje to tak rychle aby byl znát nějaký efekt v krátké době.
  • 0

#8 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 8:21

Arne1 napsal/a:
Přiznám se, že takto jsem takhle o těchto odznáčcích neuvažoval. Prostě vezmu ta dvě čísla co jsou na profilu a opíšu je do tabulky BadgeGen. A to dělám tak jednou za dva - tři měsíce. Více se s tím nepovažuji za nutné zabývat, nenaskakuje to tak rychle aby byl znát nějaký efekt v krátké době.

Moc jsem nepochopila, jaká dvě čísla myslíš. V tabulce se vyplňuje celkový počet trackables a pak počet TB, zbytek se dopočte jako počet coinů. (Nebo naopak? Nemám na tomhle noťasu nainstalovaný GG, tak si nejsem úplně jistá.) Odkud tedy bereš ten počet TB? Vezmeš jen TB dog tags, který máš na prvním místě seznamu, a zbytek, např tohle:
http://www.geocachin...aspx?id=3688947
necháš automaticky zařadit mezi coiny?
  • 0

#9 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 9:08

Přesně tak jak píšeš, ten konfigurační dialog je tak navrženej aby mu tato dvě snadno získatelná čísla stačily. Total Trackables Moved/Discovered = Počet všech trakovacích předmětů Travel Bug Dog Tags = Počet všech travel bugů
  • 0

#10 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 9:29

Arne1 napsal/a:
Přesně tak jak píšeš, ten konfigurační dialog je tak navrženej aby mu tato dvě snadno získatelná čísla stačily.

Total Trackables Moved/Discovered = Počet všech trakovacích předmětů
Travel Bug Dog Tags = Počet všech travel bugů


Nojo, jenže právě travel bugů je mnoho druhů, nejen Travel Bug Dog Tags, ale taky Log My Dog Tags, Travel Bug Origins různých zemí a spoustu dalších. A to ani nemluvím o Geofashion lizzard, což jsou hadry se zvláštní ikonkou :D!
  • 0

#11 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 11:14

Jacka_dominikanka napsal/a:

Arne1 napsal/a:
Přesně tak jak píšeš, ten konfigurační dialog je tak navrženej aby mu tato dvě snadno získatelná čísla stačily.

Total Trackables Moved/Discovered = Počet všech trakovacích předmětů
Travel Bug Dog Tags = Počet všech travel bugů


Nojo, jenže právě travel bugů je mnoho druhů, nejen Travel Bug Dog Tags, ale taky Log My Dog Tags, Travel Bug Origins různých zemí a spoustu dalších. A to ani nemluvím o Geofashion lizzard, což jsou hadry se zvláštní ikonkou :D!

Copak na tom záleží?
(viz výše, to je pořád dokola a dokola...)
  • 0

#12 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 11:18

dr.vota napsal/a:
Copak na tom záleží?

Ale právě proto, že na tom nezáleží, navrhuju se tim nezabejvat a udělat jeden jedinej odznáček pro všechno dohromady, ne? Samozřejmě, že přísně vzato nezáleží ani na žádnejch odznáčcích, ani na veřejnejch statistikách a mapkách, ba ani na krabičkách, že? Ale kdo si hraje, nezlobí, tak nás nech, sám si taky hraješ :D!
  • 0

#13 micska

micska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 11:25

dr.vota napsal/a:

Jacka_dominikanka napsal/a:

Arne1 napsal/a:
Přesně tak jak píšeš, ten konfigurační dialog je tak navrženej aby mu tato dvě snadno získatelná čísla stačily.

Total Trackables Moved/Discovered = Počet všech trakovacích předmětů
Travel Bug Dog Tags = Počet všech travel bugů


Nojo, jenže právě travel bugů je mnoho druhů, nejen Travel Bug Dog Tags, ale taky Log My Dog Tags, Travel Bug Origins různých zemí a spoustu dalších. A to ani nemluvím o Geofashion lizzard, což jsou hadry se zvláštní ikonkou :D!

Copak na tom záleží?
(viz výše, to je pořád dokola a dokola...)


Když Ti na tom nezáleží a sám k tomu nemáš co říci, tak co jim do toho kafráš?
  • 0

#14 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 11:33

Dělej to tak, jak to dělájí stránky GC.com - TB a zbytek. A máš po starostech. A navíc to tím pádem budeš dělat stejně jako všichni ostatní a díky tomu si pak můžete porovnávat "kdo ho má většího".
  • 0

#15 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 11:35

Je na to tu prosím extra téma: ZDE

TB a GC prosím vyplňujte dle toho co ukazuje geocaching.com tam je jasně řečeno, že trakovacích předmětů je X a TB = Y z toho se snadno dopočítám k počtům GC ... žádné jiné rozlišování dělat nebudu ani komplexní odznáček... držím se v tomto originálních odznaků...
Věci co jsou navíc jsou většinou specifické pro ČR a okolí...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#16 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 11:38

Jinak pomalu chystám další verzi kde bude zcela přepracované hodnocené pásků - dle nového podle mě lepšího systému a možná přibude pár zajímavých odznáčků pro naše specifika... plus nějaké další úpravy tak cca do 14 dnů bych měl dát verzi na okoštování B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#17 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 11:43

Hedgehog_Family napsal/a:
Dělej to tak, jak to dělájí stránky GC.com - TB a zbytek. A máš po starostech. A navíc to tím pádem budeš dělat stejně jako všichni ostatní a díky tomu si pak můžete porovnávat "kdo ho má většího".


:D:D:D
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#18 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 11:45

noe1 napsal/a:

DrakMrak napsal/a:
a možná přibude pár zajímavých odznáčků pro naše specifika...


Jejda :-)))) Už se těším, hrát si s odznáčky mne baví. Díky za ně.

Měl bych pro tebe jeden námět k přemýšlení - jak jsou symetrické odznáčky za pořádání eventů / návštěvu eventů a zakládaní keší / odlov keší, co takhle udělat stejnou symetrii k waymarkům - to jest přidělat odznáček za počet založených vedle odznáčku za počet navštívených.


no čistě teoreticky by to asi možný bylo....
zařadím si to do fronty... nakonec :D
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#19 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 11:46

a prosím dál už do oficiálního vlákan děkuji
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#20 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 11:55

ale když už jsi to nakousl zkus určit rozmezí pro jednotlivé odznaky osobně waymarking nedělám (téměř) nemám anung jak moc kdo založil nebo jaká by byla ideál numera pro např diamant.... fakt netuším B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama