Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Dakota 10 vs. Dakota 20


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#1 KafikCZ

KafikCZ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2012 - 19:41

Ahoj kačeři, prvních pár kešulí jsem odlovil s autonavigací, ale není to ono. K vánocům si chci koupit něco vhodnějšího pro účely lovení. Rozhoduji se mezi Garmin Dakota 10 a Garmin Dakota 20. Našel jsem rozdíly v tom že 20 má navíc slot na kartu a integrovanej kompas(nevim jak se to přesně píše). Chtěl bych se zeptat jestli je o tolik lepší, než kompas podle družic. A taky co mi doporučujete spíš. Lovím jen pro zábavu a odlovím pár kešulí hlavně přes prázdniny a přes víkendy. Do ciziny lovit nejezdim a asi ani nebudu. Spíš jen když někam jedu tak při tom něco odlovím. Taky koukám na cenu, jsem jen student. Děkuji za rady.
  • 0
Zacinam takze obcas tapu v pojmech :(

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2012 - 19:54

Pri pohybu se pouziva tak ci tak smer podle 'druzic' (tedy porovnavanim predchozi a soucasne polohy). elektromagneticky kompas se pouzije az tehdy, kdyz se zastavis, takze vyse zminena metoda nelze pouzit. Pokud ozelis to, ze ti kompas ukazuje jen pri tvem pohybu, vykasli se na kompas. Je dost drahy na to, ze jej stejne vyuzijes jen jednou za cas. Krom toho, Dakota10 je zrovna docela hodne levna.
  • 0

#3 siri

siri

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2012 - 20:11

Nedávno se to tady řešilo, mrkni na tohle téma, kde najdeš odpovědi na tvoje otázky: http://www.geocachin...ort=&rowstart=0
  • 0

#4 KafikCZ

KafikCZ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2012 - 21:11

Jo díky za odpovědi. Mě právě zajímalo především jak pracuje ten kompas a to jsem se nedočetl pořádně nikde. Díky za odpovědi. Asi pod stromeček přijde Dakota 10. Asi mi bude stačit na takové to občasné lovení. ;)
  • 0
Zacinam takze obcas tapu v pojmech :(

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2012 - 21:19

Nevím jestli jednou za čas, já naopak dost často stojím a otáčím se na místě. Ale dá se na to zvyknout, že když chceš zjistit směr, aby se ti mapa správně otočila, musíš udělat několik kroků. Jiná věc je, že kompas se musí občas kalibrovat, jinak ukazuje nesmysly. Není to problém. Ale teď nevím, jestli Dakota20 má dvou nebo tříosý kompas, mám Oregona. Dvouosý kompas má Vista a musí se drže vodorovně, jinak kompas nefunguje.
  • 0

#6 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2012 - 21:32

Jenom rychlá odpověď. Měl jsem Oregona 200 bez kompasu a neboť mi byl ukraden (doufám, že se jím někdo zadávil) pořídil jsem si Dakotu 20 a ten kompas je opravdu reálně velmi poznat. Já opravdu doporučuju onu 20 (pokud tedy ne rovnou nějakého oregona s lepším displejem) nebot do 10 si nemůžeš dát ani datovou kartu! a tedy se do 10 nevleze pořádná mapa. Na to pozor...
  • 0
Užívej života...

#7 Pampelisatka

Pampelisatka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2012 - 21:36

Ahoj, taky jsem se rozhodovala mezi Dakotou 10 a 20. Nakonec jsem se rozhodla, hlavně z finančních důvodů, pro desítku a jsem moc spokojená. Je skvělá. Docela přesná, občas se sice sekne, třeba pod vysokými stromy, ale to se myslím může stát u každé,ale ještě mně nikde napospas nenechala :-), vřele doporučuju, i ovládání má snadné a intuitivní..;)..
  • 0

#8 slvs

slvs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2012 - 21:41

Za mě také 20. Kompas je tříosý, dokonce byl dřív než v Oregonech - to byla potom verze x50. Měl jsem O300 s dvouosým a pokukoval jsem po tom jak pěkně šlape kompas v D20. Pak jsem o O300 přišel a pořídil O450. Nepotřebuje to tak často kalibrovat. Kompas pochopitelně ukazuje i když se člověk pohybuje. U verzí bez kompasu šipka poblíž cíle lítá jak šílená. Další výhodou D20 je možnost karty.
  • 0

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2012 - 21:53

Při pohybu se bere směr z pohybu. Na elektromag. kompas se automaticky přepíná když stojíš. U Oregona se to dá jen nechat automaticky, nebo vypnout, u jiných se dá asi i nastavit, od jaké rychlosti se to přepne. Špatně zkalibrovaný kompas se pozná tak, že se zastavíš a šipka vždy skočí o kus vedle. kalibrace spočívá v trojím otočení podle tří os, trvá to chvilku. Určitě se při pohybu elmg. kompas vypíná. Zkus to zapnout ve vlaku když sedíš zády ke směru jízdy. Šipka ukazuje pak na opačnou stranu.
  • 0

#10 pepav77

pepav77

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2012 - 22:04

Já jsem letos koupil Dakotu 10 a jsem s ní spokojený. Mapu používám garmiŇáckou TopoCzech, chodí rychle bez problémů a stačí mi. Kešek do paměti natáhnu tisícovku, takže taky mám vždycky v okolí co lovit a kešky najdu i bez kompasu. Takže vše O.K. Spíš mě občas mrzí, že to neumí Wherigo cache. Ale to je zas jiný téma.
  • 0

#11 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2012 - 22:21

Kdyby byl rozdil v cene 500-1000, tak urcite doporucim D20. Ovsem pomer cena/vykon jednoznacne hovori pro D10, pokud kdokoliv vybira s ohledem na cenu.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#12 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2012 - 22:43

S474N napsal/a:
Kdyby byl rozdil v cene 500-1000, tak urcite doporucim D20. Ovsem pomer cena/vykon jednoznacne hovori pro D10, pokud kdokoliv vybira s ohledem na cenu.


Sakrblé když jsem před 2,5 roky dakotku kupoval, tak to přesně takový rozdíl byl... Nevěřím, že při nějakém podrobnějším pruzkumu se nenajde lepší cena 20 blízká 10...
  • 0
Užívej života...

#13 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2012 - 22:49

Vzhledem k tomu, ze cena u D10 padla pod 3 tisice, tak fakt ne. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#14 Bodica

Bodica

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2012 - 22:50

Tož z pohybu. Pší, že se to utomaticky přepne, pokud se pohybuješ rychlostí větší než 1-2 mph. Takže pokud chceš chytit směr tak to abys schválně pobíhal. Pokud se pomalu pohybuji, tak tam zkrátka mám ten elmag kompas. Stačí si zkusit, co dělá mapa na navigaci u auta, pokud zastavím - točí se jako blázen, to si tedy rád odpustím. D20 má mimo pořádný kompas a kartu i barometrický výškoměr a má možnost radiového přenosu dat. Takže pokud se jde v grupě, tak nemusím pracně přenášet souřadnice. (S tím souvisí i podpora chirpu.) Zkrátka 20 sice stojí místo 3k 5k, ale mimo to je 10 výběhový typ a potká ji to, co O300 - nebude podpora nových funkcí.
  • 0

#15 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2012 - 23:00

Prosimte, mam Oregon 550 pres dva roky (mozna jeste dele) a jake nove funkce byly u tohoto "top" modelu za celou dobu predstaveny?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#16 zvlhleeponozky

zvlhleeponozky

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2012 - 6:05

no já mám už půl roku 10 a zatím si nestěžuji. Na takovéto "obyčejné" lovení je to dostačující. Nejdřív sem se lekl, že nemá slot pro kartu, ale teď mám aktuálně nahranou vevnitř mapu Čr a Rakouska (a pár zaznamenaných tras + nějaké keše) a volného místa zbylo ještě 350 Mb. Velikos gpx s keší je asi 4 Kb (nemám premium, třeba je to s listingem větší). Až se vrátím z Vídně, tak Rakousko smáznu a dalších 250 Mb bude volných. Takže pro mě je ta vnitřní pamět dostačující. Jinak mě ještě nikde nenechala a na to, že jede na obyčejné baterie, docela dlouho vydrží. Pohybuju se i dost často v lese a nemám s ní problém. Když už bych si teď kupoval jinou navigaci, tak jedině tu, která umí i wherigo (chtěl bych si to zkusit). Ale to mě v nejbližší době nečeká. Toť shrnutí mých zkušeností.
  • 0

____________________________________________________________
O krabičku až tak nejde, hlavně že odlovím alespoň pár klíšťat :)

#17 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2012 - 6:09

S474N napsal/a:
Prosimte, mam Oregon 550 pres dva roky (mozna jeste dele) a jake nove funkce byly u tohoto "top" modelu za celou dobu predstaveny?


Žádné :-) A ani nemám pocit, že by mi něco chybělo :-)
  • 0

#18 Kankys

Kankys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2012 - 6:35

zvlhleeponozky napsal/a:
. Když už bych si teď kupoval jinou navigaci, tak jedině tu, která umí i wherigo (chtěl bych si to zkusit). Ale to mě v nejbližší době nečeká. Toť shrnutí mých zkušeností.

taky mam D10 a na wherigo sem v bazaci koupil SE experia active a vydrzi i dest.Mam v ni aplikaci challenges ,waymark a plno dalsich potrebnych aplikaci na hledani nebo lusteni.Plus datovej tarif na net v terenu se obcas vyplati podivat kdyz neco nevim.
  • 0

#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2012 - 7:31

Bodica napsal/a:
Zkrátka 20 sice stojí místo 3k 5k, ale mimo to je 10 výběhový typ a potká ji to, co O300 - nebude podpora nových funkcí.


D20 je uplne stejne vybehovy typ jako D10.
  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2012 - 7:39

puczmeloun napsal/a:
Já opravdu doporučuju onu 20 (pokud tedy ne rovnou nějakého oregona s lepším displejem) nebot do 10 si nemůžeš dát ani datovou kartu! a tedy se do 10 nevleze pořádná mapa. Na to pozor...


Promin, to jsou ale kecy! Co je to poradna mapa? Treba Topo Czech PRO se tam vejde (dobre, mozna temer) dvakrat, coz je asi tak dvojnasobek toho, co bezny uzivatel potrebuje. Jisteze ma oproti Oregonu sve nevyhody, jenze vsechny ty vyhody neco stoji... a ne malo!
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama