Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Dlouhé či krátké listingy?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
39 odpovědí na toto téma

#1 Zememeric_K

Zememeric_K

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2012 - 20:17

K polemice: cituji z wiki.geocaching.cz: Je jenom na Vás, co do listingu své cache napíšete. Záleží na Vašem uvážení, jak bude listing dlouhý (nebo krátký)...

Můj pocit, můžete nesouhlasit: Listing by měl zaujmout stejně jako reklama, tz. dát pocit, že obsah (keška, místo) bude stejně kvalitní jako obal (listing). Sáhodlouhé listingy mě spíš otravují.

Na druhou stranu jako autor kešky mám vždy hromady fotek, zajímavého materiálu,... A mám dilema: co vložit a co "vystřihnout."? Jak s tím zápasíte vy? Má být ideální listing pokud možno stručný, anebo je dobré zúročit hodiny bádání?
  • 0

#2 Sinuhet

Sinuhet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2012 - 20:28

Kazdemu co jeho jest, vsak doporucuji s rozumem ;-)
  • 0

#3 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2012 - 20:49

Tak pocit mas vice nez spravny. Nemusim listingy na jeden screen. Obvykle jsou vytvorene metodou Ctrl+C, Ctrl+V z internetu. To fakt nesnasim. Bez sebemensiho naznaku vlastni invence. Vetsinou tomu odpovida i styl ulozeni. Krabice pod listim ci travou. Zkratka zabite zajimave misto. Jako autor lezu po archivech, kronikach, muzeich, kontaktuju pametniky abych sesbiral co nejvic materialu a to neni hned. Vzdycky se snazim pripravit pokud mozno zajimavy a poutavy listing s informacemi ktere se na internetu bezne nevyskytuji. A hadej jak to casto skonci? Objevi se kes pripravena prave zpusobem Cut & Past a ja muzu vsechno hodit do kanalu. Kasli na badani a na kvalitu listingu. Hlavne at je to rychle.
  • 0

#4 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 335 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2012 - 21:15

Řekl bych podle chuti každého soudruha. Jako uživatel mám rád listingy, které mě na něco zajímavého upozorní (dvacet metrů od kešky je výhled na xy, na tom a tom místě můžete pozorovat yz atp.), potom ani nemusejí být dlouhé. Jen bych apeloval na tvůrce dlouhých listingů: pokud chcete člověku něco důležitého sdělit (typu za plotem je zlý pes, kdo tam strčí ruku, přijde o ni), napište to např. hned na začátek long description (tj. jako druhý odstavec). Když je to na konci slohové práce, spousta lidí se k tomu v terénu prostě nedočte nebo to často ani v oregonu díky useklému listingu nemají.
  • 0

#5 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2012 - 21:19

Mám rád listingy tak akorát, aby mě upozornily, co vidím nebo kde a proč jsem. Nemám rád dlouhé listingy u multin, jednak se občas stane, že tam nemám konec a pak ji nemůžu lovit, nebo musím neustále listovat až na konec textu, kde jsou stage. Lepší je, když jsou stage nahoře a až pak zbytek listingu. To samé platí pro earthky.
  • 0

#6 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2012 - 21:22

Spousta fotek nevadí. Doma na PC si je ráda prohlédnu, v Oregonu nepřekáží. Nejhorší je sáhodlouhý text od někoho, kdo neumí pracovat s odstavci, to se nedá číst, ani kdyby člověk chtěl.
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#7 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2012 - 21:27

Netorack napsal/a:
Řekl bych podle chuti každého soudruha. Jako uživatel mám rád listingy, které mě na něco zajímavého upozorní (dvacet metrů od kešky je výhled na xy, na tom a tom místě můžete pozorovat yz atp.), potom ani nemusejí být dlouhé.
Jen bych apeloval na tvůrce dlouhých listingů: pokud chcete člověku něco důležitého sdělit (typu za plotem je zlý pes, kdo tam strčí ruku, přijde o ni), napište to např. hned na začátek long description (tj. jako druhý odstavec). Když je to na konci slohové práce, spousta lidí se k tomu v terénu prostě nedočte nebo to často ani v oregonu díky useklému listingu nemají.


K tomu snad jen - prosím krom toho, pokud je keška multi, multi-mystery, letterbox, či něco podobného, kde je potřeba pracovat aktivně s listingem, prosím přesunte to důležité na začátek aby se s tím dalo v Garmin přístrojích (posouvání prstem je prostě strašné, to se jinak říct nedá) dobře lovit. Pokud je ona důležitá informace na konci, nejradši bych autora zaškrtil (hned po programátorovi u garminu, který tam po mnoha a mnoha měsících urgování stále nepřidal malé šipečky, na rozdíl od velkého tlačítka fotek). Další zajímavé informace, které se týkají místa ale ne kešky pak rád prostuduju doma a jsem za ne rád i když je listing dlouhý a plný autorských hezkých fotek...
  • 0
Užívej života...

#8 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2012 - 22:19

Připojuji se k předchozím názorům. Klidně se rozepiš, máš-li o čem. Když je listing pěkně napsaný, rád si počtu. :) Ale taky apeluji na všechny autory: informace důležité pro hledání kešky opravdu dávejte na začátek textu, ne na konec! To samé se týká i úkolů pro uznání nálezu zeměkeše. Omáčka patří až za to.
  • 0

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2012 - 22:33

No jo, zrovna dneska mi vyšla multina, která prostě krátký listing mít nemohla, je to cesta po 6 km dlouhé bývalé stoce, co napájela rybníky. Informace potřebné k odlovu jsou v textu, nešlo je jen tak dát na kraj. Vše je i ve waypointech, ale s těmi se pracuje v navigaci víc než blbě. Uvažoval jsem o tom, že ještě udělám stručnou stránku, jen stažený text z waypointů a tu uložím jinam a dám odkaz - pro tisk, možná to ještě udělám. Oregon alespoň 450 po posledních updatech už zvládá dlouhé listingy, ale O300 ne a i v tom O450 se v dlouhém listingu listuje blbě. Vím o tom, zatím negativní ohlasy od FTFkařů nemám, uvidím co dál.
  • 0

#10 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2012 - 22:35

Pokud je listing čtivý, tak na jeho délce vůbec nezáleží. Jen je třeba brát v úvahu, že X procent kačerů si ho přečte až při logování.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#11 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2012 - 23:01

Delších listingů se rozhodně neboj, sám mám megadlouhý a pokud jsou na něj reakce, tak jen pozitivní (ťuk, ťuk, ťuk) ;) A jak je aspoň trochu zkrátit? Dle mého názoru je zbytečné např. podrobně popisovat vzhled budovy (na to stačí fotka), jen "suše" vypočítávat majitele ("od něj to koupil ten, od něj to získal onen...") a z mého pohledu i uvádět přehnaný výčet fauny/flory, pokud se chystáš založit něco např. o přírodní rezervaci (ostatně 90 % těch druhů stejně neuvidím...). Ale pořád platí - pokud je to zajímavé, ničím se neomezuj :D Btw, jaké chceš číst logy? Krátké, dlouhé ... nebo snad copy&paste či zbytečně rozplizlé? :P
  • 0

#12 Bahno_6

Bahno_6

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2012 - 8:47

Nejhorsi je dlouhej listing s diakritikou :) aspon teda v O300, kdy to misto nekterejch znaku vlozi shluk pismenek, to se pak neda cist.. jinak jeste je tu moznost vytvorit pro kesku jednoduchou webovou stranku a do listingu dat odkaz..v listingu pak uvest jen takovy vycuc potrebny k odlovu a hromadu historickejch fotek, informaci a zpovedi pametniku dat jinam..doma si to pak vsechno muzu v klidu precist a v terenu nemusim moc listovat =)
  • 0

#13 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2012 - 9:11

Nejhorší je číst listing z pididispleje navigace. Potřebuju li listing v terénu, vždy tisknu. Pokud i přesto potřebuješ mít malinkatá písmenka v navigaci, není přece problém používat Geoget, kde si text listingu můžeš upravit dle libosti ještě před exportem. Nebo si tam rovnou nakopíruj jen to co tam chceš mít.
  • 0
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#14 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2012 - 9:18

Až na to, že při aktualizaci se ti přepíše zpátky. A rok neaktualizovaný listing je za trest. Když jsem hledal písmena na kapličce, kterou mezi tím opravili. Nebo když owner změnil skrýš, protože původní mu chalupáři zasypali posečenou trávou a já se v tom hnoji pak přehraboval.
  • 0

#15 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2012 - 9:22

mpik napsal/a:
A rok neaktualizovaný listing je za trest.

No nevím jak ty, ale já si dělám domácí přípravu tak den, dva před odlovem.
  • 0
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#16 altair18

altair18

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2012 - 9:59

...

Můj pocit, můžete nesouhlasit: Listing by měl zaujmout stejně jako reklama, tz. dát pocit, že obsah (keška, místo) bude stejně kvalitní jako obal (listing). Sáhodlouhé listingy mě spíš otravují.

...


Tak já to vidím úplně stejně! Svým listingem chci vždy zaujmout. Podle toho i vydírám keše - když jsem někde jen na skok a vybírám co odlovit, tak keše bez listingu nebo obsahující jen neformátovaný text automaticky zavírám. Chce to ale nějaký kompromis - dlouhé texty taky nikdo nečte. Vždy to ale nejde maximálně zestručnit, takže délce textu uzpůsobuji i počet fotek v listingu, kterými chci zaujmout.

viz:
http://coord.info/GC37E2T
http://coord.info/GC3FXFZ

ale jak říkají ostatní: "pro gustu...."
  • 0

#17 Zememeric_K

Zememeric_K

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2012 - 8:51

Děkuji všem za reakce! Abych to podstatné pro sebe i pro druhé shrnul, tak 1) důležité informace vždy na začátek. 2) Některé navigace mohou mít s příliš dlouhým listingem technický problém. 3) Dlouhý listing nevadí, pokud nejde o bezmyšlenkovité ctr+C/V odjinud. 4) Zajímavý postřeh: většina čte listing až doma při logování.

Můj přístup k listingům je velmi specifický, mám nemapovou, nechytrou navigaci a Nokii z r. 2004, takže všechno studuji nejdřív doma u počítače, mapy, místo parkování, logy... Listing musím případně dopředu vytisknout => někdy to je i 8 stran (!) to pak raději edituji ve Wordu (=práce navíc), dobré možnosti náhledu tisku poskytuje Chrome.
  • 0

#18 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2012 - 9:14

To je moc hezká debata, ale pokud se jedná o tradičku, tak listing nikdo nečte. Už mám druhou keš, kde doma, při logování, je velké divení nad tím, že v listingu je nějaká informace o něčem v okolí. A odhaduji, že Ti ostatní se do listingu nekoukli ani při logování.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#19 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2012 - 9:31

Zememeric_K napsal/a:
Děkuji všem za reakce! Abych to podstatné pro sebe i pro druhé shrnul, tak 1) důležité informace vždy na začátek. 2) Některé navigace mohou mít s příliš dlouhým listingem technický problém. 3) Dlouhý listing nevadí, pokud nejde o bezmyšlenkovité ctr+C/V odjinud. 4) Zajímavý postřeh: většina čte listing až doma při logování.


Zajímavý a asi to platí. Ale určitě!!! si tam přidej bod
5) NIKDY nedávat popis keše jako obrázek!!!

Ten navigace nezobrazují vůbec.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#20 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2012 - 9:41

Citecka napsal/a:
5) NIKDY nedávat popis keše jako obrázek!!!

Ten navigace nezobrazují vůbec.


Na druhou stranu navigace zobrazí alternativní text, takže když už není zbytí a v listingu je důležitý obrázek (mapka, zobrazení správné cesty etc...), je fér alternativní text vložit a stručně popsat, co a jak. Tedy myslím, že nejsem jediný kačer, co to ocení ve chvíli, kdy odflákne domácí přípravu a listingy si čte až v terénu:)
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama