Přejít na obsah


Fotka

Přesun keší mezi databázemi


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
14 odpovědí na toto téma

#1 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2012 - 8:25

Dobrý den všem, začal jsem také využívat geoget, s tím že objevím pro mě nějaký přínos. Nějaký bych měl, ale nemůžu přijít na to, zda se dají přesouvat kešky z jednotlivých databazí (nebo je do jiné databáze kopírovat, pak jí z té původní smazal). Příklad: jedna databáze budou "NEtradicky v přípravě" a když jí vyřeším, přesunul bych jí do databáze třeba "K odlovu". Nebo máte lepší řešení? Děkuji za odpověď...
  • 0

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2012 - 8:33

Řešilo se to tady již několikrát... Jediná cesta je export jako "GG GPX v2", smazat, otevřít druhou dbf, naimportovat... ... možnost přesunu jako je to v GSAKu jsem si už mnohokrát přál :(
  • 0

#3 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2012 - 8:36

Kvety napsal/a:
Dobrý den všem,

začal jsem také využívat geoget, s tím že objevím pro mě nějaký přínos. Nějaký bych měl, ale nemůžu přijít na to, zda se dají přesouvat kešky z jednotlivých databazí (nebo je do jiné databáze kopírovat, pak jí z té původní smazal).
Příklad: jedna databáze budou "NEtradicky v přípravě" a když jí vyřeším, přesunul bych jí do databáze třeba "K odlovu". Nebo máte lepší řešení?

Děkuji za odpověď...


Jasně, vše v jedné databázi a používat TAGy. Já mám na tohle TAG Luštíme a filtrem si vytáhnu seznam keší z databáze. A když ji vylustíš, tak ten TAG odstraníš a máš ji pod filtrem vyřešené mysterky, tj. keše co mají FINAL WP.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#4 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2012 - 8:42

Sobikovi: to je mi jasné, ale po dvou dnech neúspěšného hledání jsem se musel už zeptat :D Kolombo: skvělé řešení, lepší než export a import, jdu tedy ještě prostudovat TAGY.... Děkuji vám za odpověď
  • 0

#5 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2012 - 9:21

Kvety napsal/a:
Kolombo: skvělé řešení, lepší než export a import, jdu tedy ještě prostudovat TAGY....


Výhoda je v tom, že TAGy si můžeš vytvářet dle potřeby další a další.

Různé databáze se dělají tak na jiné státy nebo jiné typy bodů, než keše.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#6 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2012 - 9:24

kolombo napsal/a:

Výhoda je v tom, že TAGy si můžeš vytvářet dle potřeby další a další.

Různé databáze se dělají tak na jiné státy nebo jiné typy bodů, než keše.


Už to vidím, je to i mnohem rychlejší a chápu, že tagama toho mohu vyfiltrovat mnohem více, takže teď chápu, že jinou databázi použiju třeba na kešky na dovolenou....
Děkuju
  • 0

#7 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2012 - 13:21

nebo treba http://geoget.ararat...er:skript:stars resi to taky pres tagy, ale obsluha je jednodussi ;)
  • 0

#8 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2012 - 9:23

A jak se řeší situace každý stát v sólo databázi a lovy kolem hranic, kor když je člověk ťulpas a neuvědomí si, že je tak blízko hranic. Je nějaké makro, které kolem home coords prohledá všechny databáze?
  • 0
Jsme svéprávní a svobodní lidé a nepotrebujeme aby za nás jednala jakákoliv asociace, aliance ani jiný bordel podnik.

#9 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2012 - 9:48

Takove makro neni a asi ani nebude mozne. Pri prepnuti na jinou databazi se musi vycistit seznam zobrazenych kesi. Je tedy mozne prohledat databazi, zapsat vysledek do ggt souboru, prepnout databazi, prohledat, pridat k tomu ggt dalsi kese, ... Ale nebude to mit velky vyznam, pokud nebudes mit v jedne databazi vsechny kese, stejne je najednou nezobrazis. Ja to delam tak, ze mam samostatne databaze pro ruzne staty. Pro pripavu nejsou oddelene databaze velky problem, stejne nekmitas kolem hranice sem-tam, ale pohybujes se po jedne strane hranice. V GPS pak mam jako POI samostatne soubory a tak je vidim vsechny najednou bez ohledu na to, na jake strane hranice jsem.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#10 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2012 - 10:00

druzicka napsal/a:
A jak se řeší situace každý stát v sólo databázi a lovy kolem hranic, kor když je člověk ťulpas a neuvědomí si, že je tak blízko hranic. Je nějaké makro, které kolem home coords prohledá všechny databáze?


To řešíme podobný problém.

Já mám prostě určitý přesah za hranice a pokud se někam chystám, tak buď dohrávám část keší samostatně rovnou do GPSky a nebo si dělám dočasnou databázi na přípravu, kde hranice neřeším. Záleží na počtu keší mimo oblast.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#11 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2012 - 10:26

Nevím, proč si to komplikovat více databázemi. Já mám všechno v jedné a takové "problémy" pak nemusím řešit vůbec. B)
  • 0

#12 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2012 - 10:32

Jeste me napada, ze neni zadny velky problem napsat script nebo davku do combine, ktera z jedne databaze exportuje neco do gpx, prepne na jinou databazi a importuje to do ni.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#13 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2012 - 10:57

gord napsal/a:
Jeste me napada, ze neni zadny velky problem napsat script nebo davku do combine, ktera z jedne databaze exportuje neco do gpx, prepne na jinou databazi a importuje to do ni.

Aha, to zní zajímavě. Já jsem se tak několikrát vypekl v Krkonoších, Tatrách atd. Jsu prostě destinace kde skutečně "lítáš" ze státu do státu. Ale to Combine zní doře, teď je otázka, zda něco takového dokážu vymyslet :D
  • 0
Jsme svéprávní a svobodní lidé a nepotrebujeme aby za nás jednala jakákoliv asociace, aliance ani jiný bordel podnik.

#14 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 337 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2012 - 11:15

Já bydlím na hranicích. Často lovím sem a tam, takže mám kešky tří států v jedné databázi. Když jedu na dovolenou do Čech, tak si udělam extra databázi.
  • 0

#15 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2012 - 12:13

Výhodu různých států v různých db nevidím, stejně jako nemá smysl mít různé db na různé kraje, okresy... Hranice je jen čára, v dnešní době a v EU je fuk, o jaký jde stát. Když se někam chystám na výlet, aktualizuju si prostě keše v nějaké okruhu nebo podél nějaké trasy a to úplně stačí.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama