Geocaching s PDA Acer n35- jak na azimut a nastavení BeelineGPS?
Vytvořeno od
Anonymous
, zář 04 2006 16:03
6 odpovědí na toto téma
#1
Publikováno 04 září 2006 - 16:03
Ahoj,
Používám PDA Acer n35 ke geocachingu s pomocí programu VitoNavigatorII. Mám ale problém: u některých cache se objeví zadání typu "odtud jděte pod azimutem 270° 65metrů" nebo "cache se nachází ve vzdálenosti X metrů a kursu Y° ". Jak a popř. jakým programem mám vyprojektovat bod pod daným azimutem v dané vzdálenosti, abych se na něj potom mohl přesně pomocí šipky navést?
Stáhl jsem si i demoverzi programu BeeLineGPS v1.77, kde jsem našel panel i s azimutem (ten s šipkou ke cache), ale šipka mi vždy po zadání waypointu děsně lítá sem tam a je problém s přesným určením směru i severu (vzdálenost ke cache ukazuje správně). Ve VitoNavigatoru je kompas mnohem přesnější a hlavně "klidnější"
Možná mám něco špatně v nastavení:
Map properities
První záložka: Course Up
Averaging: zaškrtnuto Qualify Waypoint Averaging, HDOP Threshold: 5.0
Position filter: zaškrtnuto Enable Position Filter
NEzaškrtnuto Use Course from GPS
Mohl by mi prosím někdo poradit? Předem děkuji za jakoukoliv odpověď !
Pavel
Používám PDA Acer n35 ke geocachingu s pomocí programu VitoNavigatorII. Mám ale problém: u některých cache se objeví zadání typu "odtud jděte pod azimutem 270° 65metrů" nebo "cache se nachází ve vzdálenosti X metrů a kursu Y° ". Jak a popř. jakým programem mám vyprojektovat bod pod daným azimutem v dané vzdálenosti, abych se na něj potom mohl přesně pomocí šipky navést?
Stáhl jsem si i demoverzi programu BeeLineGPS v1.77, kde jsem našel panel i s azimutem (ten s šipkou ke cache), ale šipka mi vždy po zadání waypointu děsně lítá sem tam a je problém s přesným určením směru i severu (vzdálenost ke cache ukazuje správně). Ve VitoNavigatoru je kompas mnohem přesnější a hlavně "klidnější"
Možná mám něco špatně v nastavení:
Map properities
První záložka: Course Up
Averaging: zaškrtnuto Qualify Waypoint Averaging, HDOP Threshold: 5.0
Position filter: zaškrtnuto Enable Position Filter
NEzaškrtnuto Use Course from GPS
Mohl by mi prosím někdo poradit? Předem děkuji za jakoukoliv odpověď !
Pavel
#2
Publikováno 04 září 2006 - 20:01
Ahoj , sice mám verzi 1.76 ale nastaveni jsem nechal tak jak je" tovární " a úspěšně jsem odlovil několik desitek kousků. Jen jsem upravil přiblížení na bod navigace na 1,5m.
#3
Publikováno 04 září 2006 - 20:35
Ahoj pane,
kup si nejakej kompas a maš to. Mně se to osvedčilo protože s tim azimutem si ve většině připadů autor kešky pomáhá když neni zrovna optimální signál.
#4
Publikováno 05 září 2006 - 5:03
BeeLine ma proti Vito Navigatoru II "kompas" trhanejsi, ale co jsem si pri kratkem testovani Navigatoru stacil vsimnout, plynulost jeho pohybu sipky je dana nejspis jeji animaci z jedne polohy do druhe. Nejsem odbornik pres gpsky, ale udaje o pozici z ni tecou jednou za sekundu. Takze kompas v BeeLine take skace ve stejnem rytmu. Teda, doufam, ze to tak je, uz jsem si na to tak zvykl, ze to vubec nevnimam. Navic, nechodim podle sipky, ale podle mapy, v ktere diky zakreslenemu tracku vidim i historii, kde vsude jsem se kolem kese motal. Jinak BeeLine ve verzi 1.77 uz umi vyprojektovat bod v urcite vzdalenosti a azimutu od existujiciho waypointu. Co se tyce nastaveni Course Up, mozna bych zvolil North Up, ktery mene zatezuje procesor. A jeste k litani sipky sem a tam. Takto se chova i garmin, a to v pripade, kdyz se sam pohybuju podobne. Chce to prece jen jit alespon par metru jednim smerem, aby gpska vedela, co se s ni vlastne deje.
Ostatni volby:
Averaging: Qualify Waypoint Averaging, HDOP Threshold: 5.0 - nastaveni, ktere se pouziva k prumerovani bodu (Waypoint Average), pro normalni ucely jsem nevypozoroval zadny vliv.
Position filter: Enable Position Filter - znamena, po kolika metrech (udaj v dalsim policku) zmeny pozice se bude zakreslovat track na mape. Jinymi slovy, zmena pozice do "x" metru je brana jako fluktuace polohy a nebere se na ni zretel. Sipky kompasu se toto nastaveni netyka, tyka se pouze zakresleni tracku na mape a udaje odometru.
Use Course from GPS: defaultni volba je zaskrtnuto, jeste jsem s tim nelaboroval, tak nevim.
Ostatni volby:
Averaging: Qualify Waypoint Averaging, HDOP Threshold: 5.0 - nastaveni, ktere se pouziva k prumerovani bodu (Waypoint Average), pro normalni ucely jsem nevypozoroval zadny vliv.
Position filter: Enable Position Filter - znamena, po kolika metrech (udaj v dalsim policku) zmeny pozice se bude zakreslovat track na mape. Jinymi slovy, zmena pozice do "x" metru je brana jako fluktuace polohy a nebere se na ni zretel. Sipky kompasu se toto nastaveni netyka, tyka se pouze zakresleni tracku na mape a udaje odometru.
Use Course from GPS: defaultni volba je zaskrtnuto, jeste jsem s tim nelaboroval, tak nevim.
#5
Publikováno 05 září 2006 - 18:18
Řeším pomocí XLS tab., vložím souřadnice výchozího bodu, azimut a vzdálenost a výsledek opíšu do GPS :-).... odtud jděte pod azimutem 270° 65metrů" nebo "cache se nachází ve vzdálenosti X metrů a kursu Y° ". Jak a popř. jakým programem mám vyprojektovat bod pod daným azimutem v dané vzdálenosti, abych se na něj potom mohl přesně pomocí šipky navést?
W.
#7
Publikováno 05 září 2006 - 13:16
Presne jak bylo receno vyse, nejlepsi je klasicka busola (v mistech, kde neni dostatecny signal) nebo pouzit projekci waypointu v BeeLine v.1.77. Projektovat umi od existujiciho waypointu v obrazovce Mapa, tapnout na waypoint, v otevrenem kontextovem menu zvolit Project Waypoint a nastavit vzdalenost a azimut. Snadne a elegantni...
0 uživatel(ů) prochází toto téma
0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů