Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Může mít 1 multina přechodně 2 logbooky? (staré a nové finále)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 Zememeric_K

Zememeric_K

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2012 - 9:49

Představte si situaci, kdy radikálně změníte místo umístění finále, v mém případě o cca 700m. Na starém místě je možné ponechat jak krabičku tak logbook. Ale nové umístění je prostě mnohem lepší. Mohou přechodně koexistovat obě krabičky a oba logbooky?
  • 0

#2 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2012 - 10:00

Spis bych misto stareho logbooku vlozil cedulku s novymi souradnicemi. 700 metru zase neni tak moc, aby se tam nedalo dojit - precijen, je to multina. Nebo jsou tam nejake extra prekazky, ktere se musi treba nekolik kilometru obchazet? V kazdem pripade mi dve finalky pripadaji matouci.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 616 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2012 - 10:08

Osobně bych to taky řešil zmíněnou možností na původní místo pouze ukrýt "stage" se správnými souřadnicemi. Podobně jsem to řešil u mé jedné mysterky (i když tam šlo tak o 150 m)
  • 0

#4 malin.cz

malin.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2012 - 10:39

na Slovensku si s tím hlavu nedělaj - minimálně v Prešově mám odlovenou jednu multinu, která ty dvě fináljy inzeruje i v listingu
  • 0

#5 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2012 - 10:42

malin.cz napsal/a:
na Slovensku si s tím hlavu nedělaj - minimálně v Prešově mám odlovenou jednu multinu, která ty dvě fináljy inzeruje i v listingu

tam schvaluje vrso, u nás jako ve světě platí
1 keš=1 gc.kod=1 finální souřadnice=1 krabička=1 logbook ( =1 bod)
  • 0

#6 Zememeric_K

Zememeric_K

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2012 - 11:11

Děkuji, úplně stačí. Logbook bude jeden a ve staré krabce nechám nový finálový vzorec. Opravdu by jinak mohly vzniknout zmatky a pravidla jsou pravidla.
  • 0

#7 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2012 - 11:53

dr.vota napsal/a:

malin.cz napsal/a:
na Slovensku si s tím hlavu nedělaj - minimálně v Prešově mám odlovenou jednu multinu, která ty dvě fináljy inzeruje i v listingu

tam schvaluje vrso, u nás jako ve světě platí
1 keš=1 gc.kod=1 finální souřadnice=1 krabička=1 logbook ( =1 bod)

i v ČR je dost keší, které mají zimní verzi a letní verzi úkrytu finálky (ovšem na stejném geoobjektu, stejných souřadnicích. A určitě je neschvaloval Vrso.
  • 0

#8 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2012 - 16:16

Jsou dokonce kese, ktere maji trvale dve krabicky (napr. GC1HM87). Myslim, ze pokud to ma opodstatneni a rozumne reseni, muze to projit i dneska.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#9 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2012 - 17:56

gc198py třeba šest. Precedenty nejsou.
  • 0

#10 Kolc

Kolc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2012 - 18:49

Mel jsem podobny problem. V odkazu je Skupcovo stanovisko: http://www.geocachin...428#post_240428
  • 0

#11 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2012 - 21:30

Takové nestandardně pojaté keše jsou kořením geokešingu. Není to sice přesně to, oč jde v úvodním příspěvku...ale v Brně je pěkná tato...GC2MR8M.
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#12 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2012 - 22:18

Přiznám se, že jsem po určitou dobu (pár týdnů) měl dvě finálky jedné keše. U původní (pěkná skalka v parku) se ale začala scházet mládež a vydržela tam často až do noci. Udělal jsem tedy mikrokeš asi 100 metrů od ní a dal ji pod kořen stromu, která obsahovala jen tužku a logbook pro mikrokeše a do listingu jsem uvedl, ža tato alternativní keš se nachází o 0,033 jižněji a o 0,010 západněji. Nálezci - hlavně odjinud - to velmi oceňovali, protože by jinak celá procházka skoro 2 km přišla vniveč. Protože se to nezlepšilo, tak jsem nakonec dal finálku úplně jinam.
  • 0

#13 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2012 - 23:58

poohDA napsal/a:
gc198py třeba šest. Precedenty nejsou.


Zajímalo by mě, jak je to potom s případnou kolizí, když si u jedné ze "stage" někdo bude chtít něco založit...
  • 0

#14 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2012 - 9:00

malin.cz napsal/a:
na Slovensku si s tím hlavu nedělaj - minimálně v Prešově mám odlovenou jednu multinu, která ty dvě fináljy inzeruje i v listingu


No ono i u nás v čechách umíme mít 2 a více krabiček např. i u tradiček. Na Svátém Janu pod Skalou jsem našel hned tři.

Dej tam N+/- E+/- ... on si to to každý rád dopočte.
  • 0

#15 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2012 - 9:06

Alke04 napsal/a:

malin.cz napsal/a:
na Slovensku si s tím hlavu nedělaj - minimálně v Prešově mám odlovenou jednu multinu, která ty dvě fináljy inzeruje i v listingu


No ono i u nás v čechách umíme mít 2 a více krabiček např. i u tradiček. Na Svátém Janu pod Skalou jsem našel hned tři.

Dej tam N+/- E+/- ... on si to to každý rád dopočte.


Co vím, tak je něco takového zakázané...
Měl jsem podobně zařízenou svou kešku, kterou mi často někdo kradl, tak aby si kačer případně mohl dojít vedle pro další kešku umístěnou o kus vedle... Ovšem reviewer mi to zakázal... Výpočet alternativní schránky jsem musel z listingu vymazat a musím tam jezdit obnovovat kešky častěji... A samozřejmě tím častěji tam také kačeři odjedou s nepořízenou...
  • 0

#16 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2012 - 9:09

Opravdu nechápu, proč by měly být dvojmo. Správný postup:
1) včasné disable
2) odstranění staré finálky
3) umístění nové finálky
4) úprava listingu na nové souřadnice (indicie, vzorec)
5) enable


Proč vymýšlet nějaké ptákoviny proti pravidlům, když je to snadné a jednoduché?
(A že někdo pak půjde na starou finálku, protože ty souřadnice koupil, je jeho problém.)
  • 0

#17 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2012 - 9:43

dr.vota napsal/a:
Proč vymýšlet nějaké ptákoviny proti pravidlům, když je to snadné a jednoduché?

Třeba proto, aby kačeři když se keška často krade nemuseli odejít s prázdnou, jen kvůli tomu, že existuje nějaký kazisvět, co má spadeno na kešky v revíru. Ale je to holt proti pravidlům, tak bude keška častěji disable...
  • 0

#18 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2012 - 10:00

dr.vota napsal/a:
Proč vymýšlet nějaké ptákoviny proti pravidlům, když je to snadné a jednoduché?


To jsem si dřív taky myslel. Pak se ozval překvapený lovec, který nenašel multinu, která byla měsíc disable a skoro celý další měsíc už fungovala s finálkou na novém místě. Nechápal, vždyť výpočet seděl.
Aby neseděl, když lovec měl PQ ze začátku července :-)
Ovšem uznávám, že i tohle je jeho problém. Každopádně to děláme pro lidi, takže bychom příště na místo staré finálky dali info, jak postupovat.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#19 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2012 - 10:13

Tohle je problém neaktualizovaných listingů. A Garmin díky svému nelogickému zobrazování PRVNÍHO staženého bodu znemožňuje průběžnou aktualizaci. Dělám to z geogetu vše najednou, ale i tak jsem narazil, když jsem si nahrál aktuální GPX s kešemi, staženými před rokem. Mezitím kapličku opravili, změnili nápis, a já nevěděl, co počítat. Od té doby pravidelně aktualizuju i v geogetu.
  • 0

#20 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2012 - 10:16

Driv (pred 5-ti lety) se to delalo tak, ze na miste stare finalky se nechal listecek s N+ E+, nebo krabicka s listeckem a cca za mesic se odstranila. Precijen se obcas stane, ze nekdo ma tyden az dva stary listing. Zel nedavno se mi stalo, ze jsem si v patek odpoledne stahl listing a autor zmenil finalku a listing asi pul hodiny pote. No pak jsem v sobotu rano samozrejmne nic nenasel a kdyz jsem pote zjistl, jak se veci maji, tak jsem byl mirne receno sprosty. To se proste nedela. V dnesni dobe je dobre cca tyden pred presunem cache disejblovat, napsat co clovek zamysli udelat s cache, pak teprve presunout a znovu enejblovat.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp





3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama