Přejít na obsah


Fotka

GC3Y2C9 - Chroustov


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
37 odpovědí na toto téma

#1 Slavek_CZ

Slavek_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2012 - 12:12

Ahoj, navazuju na WN - když tak diskuze zde.
  • 0
Vložený obrázek

#2 Varouch

Varouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 19:06

To TayBon: Ja moc nechapu, co tady pises o nejakych honicich bodu do statistik. Body honis asi ty, jinak bys za kazdou cenu nezakladal cache, ktera neni nicim zajimava a ani k ni nemas co rict, kdyz musis opisovat wikipedii. Jo a co to ma co spolecneho s tim, ze mas neprehlednej listing??? POdle me sis rek "jo, budu fakt cool kdyz budu mit vlastni cache". Chtelo by to asi vic, nejakou invenci, nejakou snahu. Proto Te za to nekdo kritizuje... To Slavek_CZ: ze pustis pres betatest takovej listing, tim bych se moc neohanel resp. nechlubil. Kazdopadne dobre, ze aspon k tomu betatestu doslo, na rozdil od jinych. Ja se na tu cache dostanu pristi vikend, a jsem pripravej se omluvit, pokud bude aspon za neco stat.
  • 0

#3 Slavek_CZ

Slavek_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 19:16

Ahoj, ano v nejmenším nemám problém s listingem, fyzická cache pro mě byla to nejdůležitější. Po keších strávených mimo ČR, je fyzické uložení pro mě to, co nejvíce řeším na betatest. Např. v Holandštině ani já nedokážu moc dobře přeložit listing, ale fyzické umístění plus hint je to s čím přijdu do styku hmatatelně.
  • 0
Vložený obrázek

#4 Varouch

Varouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 19:22

ok, podle mě bys listing řešit měl, protože to je nedílná součást každé cache. Teda alespoň by to betatester podle mě dělat měl. Je to taková vizitka cache, a když si owner nedá práci ani s blbejma odstavcema a udělá jen Ctrl+C a Ctrl+V z wikipedie, tak jak to asi potom působí? Geocaching.com neni wikipedie. Stačil tam jeden řádek s odkazem... Asi to vypadá jako žabomysí válka, ale jakou jinou možnost mám, než napsat svůj názor? Takovejch shitek je čím dál víc a celá hra jde podle mě pomalu do pr**le. Každý má právo založit cache jskou chce (podle pravidel). Ale proč to neudělat pořádně. A vymyslet něco originálního. Je to děsná nuda, jak jsou "všechny" cache stejný a většina odfláknutá...
  • 0

#5 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 19:30

Když mě u keše nazaujme listing, tak k takové keši buď vůbec nejdu, nebo ji seberu jen tak mimochodem k cestě za nějakou zajímavou keší.
  • 0

#6 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 377 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 19:34

Ja osobne preferuji peknou kes pred vymazlenym listingem. Text a graficka uprava muze byt super a krabicka pak muze lezet na smetisti. Proto mam radsu souradnice s hintem a peknou krabicku nez dlouhe romany.
  • 0

#7 Slavek_CZ

Slavek_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 19:35

Chápu problém odfláknutých kanálových cache, které nemají ani listing, zde ale cache je v lock-and-lock krabičce, vystlaná věcmi na výměnu, logbook tvrdé desky v igelitu s tužkou. Dle mých zkušeností vysoký nadstandard oproti jiným betatestům, proto má shovívavost k listingu - když mi mrkneš na mé, také neoplývají grafickým designem, vím, že ho v oku nemám. A to nehovořím o http://www.geocaching.com/profile/?guid=0bdeee3d-39b7-47e6-98c5-f9566780711e' class='bbc_url' title='Externí odkaz' rel='nofollow external'> http://www.geocaching.com/profile/?guid=0bdeee3d-39b7-47e6-98c5-f9566780711e zde jsou také mé listingy a jejich úprava vůbec nehovoří o kvalitě setkání geocacherů v ZR okrese :-). Stále říkám, že je nutné cache hodnotit po návštěvě a ne jí vyseknout soudy, aniž jsem jí viděl. Otázka mimo potkáme se na 12-12-12 v ZR?
  • 0
Vložený obrázek

#8 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 19:36

Jinak co se týče kopírování wikipedie do listingu, tak to je vidět u spousty keší. Rozhodně víc ocením listing, kde mi owner napíše, že ve vesnici bydlel, támhle se jako dítě chodil koupat, támhle chodili na třešně, tuhle bydlel nevrlý farář a na kopečku nad vsí hledej keš, odkud to všechno uvidíš. Pro mě je to větší přínos než kopie wikipedie, kterou si můžu přečíst doma.
  • 0

#9 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 19:39

Slavek_CZ napsal/a:
Chápu problém odfláknutých kanálových cache, které nemají ani listing, zde ale cache je v lock-and-lock krabičce, vystlaná věcmi na výměnu, logbook tvrdé desky v igelitu s tužkou. Dle mých zkušeností vysoký nadstandard oproti jiným betatestům, proto má shovívavost k listingu - když mi mrkneš na mé, také neoplývají grafickým designem, vím, že ho v oku nemám. A to nehovořím o Chápu problém odfláknutých kanálových cache, které nemají ani listing, zde ale cache je v lock-and-lock krabičce, vystlaná věcmi na výměnu, logbook tvrdé desky v igelitu s tužkou. Dle mých zkušeností vysoký nadstandard oproti jiným betatestům, proto má shovívavost k listingu - když mi mrkneš na mé, také neoplývají grafickým designem, vím, že ho v oku nemám. A to nehovořím o [url]http://www.geocaching.com/profile/?guid=0bdeee3d-39b7-47e6-98c5-f9566780711e zde jsou také mé listingy a jejich úprava vůbec nehovoří o kvalitě setkání geocacherů v ZR okrese :-). Stále říkám, že je nutné cache hodnotit po návštěvě a ne jí vyseknout soudy, aniž jsem jí viděl. Otázka mimo potkáme se na 12-12-12 v ZR?


Úroveň krabičky tady snad nikdo neřeší. Ale jako betatester jsi mohl ownerovi navrhnout změnu listingu, případně pomoc nebo radu. Navštívil jsem dvě tvoje keše (jezírko u Žďáru a Lucký vrch) a ta u jezírka se mi líbila moc včetně listingu, ani krátký, ani dlouhý, zajímavý. Lucký vrch má taky dobrý listing, keš pak trpí častými návštěvami, ale to je jiné téma.
  • 0

#10 Varouch

Varouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 19:41

Jaký je problém odfláknutých kanálových cachí, které nemají ani listing? Jo a ta otazka o 12-12-12 byla na koho? Jestli na me, tak asi ne. Jednou jsem na eventu byl a asi stacilo...B)
  • 0

#11 Slavek_CZ

Slavek_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 19:45

Myslel jsme kanálové keše typu okapovek ve velkých městech se slovy, zde jsem chodil do školy/práce/bydlím a tak dávám keš. Tím listing končí, na mysli mě vyvstává velké množství takovýchto keší mířících během týdne/měsíce do archivace, nemusím dávat odkazy, že? :-)
  • 0
Vložený obrázek

#12 Varouch

Varouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 19:55

Tak ja nevim, asi kazdy hovorime o necem jinem. Abych videl hezkou lock&lock krabicku a denicek s pevnejma deskama, tak muzu jit v Jihlave do Tesca :D Od cache cekam vic. Zajimavy misto, vtipna schovka. A pak zajimavej listing a ciste udelanou cache. Cache v Chroustove me napadla uz davno, tak 5 let zpatky. Ale jelikoz tady nic zajimavyho neni, tak jsem to nechal. Navic davat cache na naves taky neni uplne nejlepsi napad... Proste to takhle muze udelat jen nejakej bodohonic, kterej ani nema zkusenosti. Ja to rikam porad, ze by se vlastni cache meli omezit tak od 200 nalezenych. Ale to asi neprojde. Tak by se meli snazit betatesteri.
  • 0

#13 Taybon

Taybon

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2012 - 11:47

já zas nechápu vás, pokud se vám listing nelíbí,ok, to bych asi vydržel, ale ze židle od kompu napsat, že jde o shit? co jste to za lidi,že dokážete tohle napsat? byli jste tam? chápal bych, kdyby někdo z vás po odlovení keše něco kritizoval, ale takhle? Místo bylo vybráno záměrně tam kde je, je spousta lidí, co někam dojedou autem a od zaparkovaného auta loví v okolí. Je i dost rosdin s dětmi a z vlastní zkušenosti vím, co udělá nalezená krabka s malým děckem, obzvlášt, když tam pro to dítě něco je, což je náš případ. v místě se dá i něco koupit, nebo si dát kafe či něco jiného v hospodě, také ideální stav....mnohé to přiláká i do míst, která nejsou tak hojně lovena, jako je okolí chroustova, pár keší tam je... kritizujete naši keš pro nás hnusným způsobem, ano máme málo nalogovaných keší, ano začali jsme letos o to víc nás to baví.... a když už jsme v té kritice naší keše, doporučuji vám projít okolní keše, listing určitě mají takový že nebudete mít výhrady, samotné krabky o které nám všem jde nechávám bez komentáře. rozhodně bych se do ownera nepustil tak jako vy. on má krabku takovou, jakou ji chce mít, já jsem jí odlovil, poděkoval a život jde dál. nemáme problém přijmout kritiku, ale normální, bez invektiv a urážek. což asi nezvádáte. pokud je naše keš pro vás shitem, pak nemáme co dodat.
  • 0

#14 Varouch

Varouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2012 - 12:14

Pokud se správně podíváš, tak jsem napsal: "Osobne tipuju, že cache bude pekná shitka..." Je to rozdíl proti tomu, že bych napsal "Cache je shitka". Tak tady nepiš, co není pravda. Co se toho tónu týče: ano mohl jsem to napsat umírněněji. Jelikož Tě to urazilo, tak se omlouvám. Nebylo to mým záměrem. Mým záměrem bylo, abys začal přemýšlet o tom, co děláš. A teď zpátky k tématu: argumenty typu "podívejte se na jiné cache, jsou ještě horší" neberu, to je ubohost. Vždycky bude něco horšího. Proč ale neudělat svoji cache líp. Jo a trvám si na tom, že zkopírovanej a nenaformátovanej listing z wikipedi je odfláknutej shit. Takže by bylo super, kdybys přijmul tuto kritiku a listing upravil. Snad mám někde doma letecký fotky Chroustova, tak kdybys měl zájem, tak mohu pro účely listingu poskytnout. Jo a když odněkud opisuješ, tak je slušnost uvést zdroj. Pokud se dá u cache zaparkovat, tak by tam měl být waypoint. Pokud se dá zajít do hospody, tak by to mělo být taky jako waypoint nebo zmínka v listingu. Nebo i zmínka o dětském hříišti. Je toto dostatečně konstruktivní kritika?
  • 0

#15 Taybon

Taybon

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2012 - 12:47

a díval jsi se na atributy? nejsou tam snad? parking, atd atd? pro mě není problém předělat listing, ale s tím, co se tu dělo se nedivte reakcím... i vynadat se dá slušně
  • 0

#16 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2012 - 12:50

Právě kvůli hodnotílkům (prosím nebrat osobně) mě už delší dobu vůbec nebaví vymýšlet nové keše. Ono je totiž hrozně jednoduché zdrbnout nějakou keš a pak tvrdit, že je to kritika pro dobro ownera/gc/nebobůhvíčeho...do háje s těmi kecy. Nelíbí se ti keš? Nelov, neloguj, udělej lepší...prostě si myslím, že tyhle debaty jsou horší než všechny zaokapovky dohromady. Příspěvek spíš do depresivního klubu což? :-)
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#17 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2012 - 12:58

To Taybon: Nenech se rozhodit některými kritiky (tady spíš jen kritikem). Mě taky FTFkaři některé keše zdrbli a pak už jsem dostával pochvalné logy a FP body přibývaly. Uvidíš, jaké budou další logy a podle toho se zařídíš.
  • 0

#18 Varouch

Varouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2012 - 13:28

sovidoupe: Nelibi se Ti kecy na foru? Nechoď sem, nečti to, nepiš sem :-) Taybon: Omluvil jsem se. Mám se omluvit ještě jednou? Btw: Kdyby jste věnovali tolik času svým listingům, kolik ho věnujete tomuto fóru, tak by to taky jinak vypadalo :-)
  • 0

#19 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2012 - 13:43

Protože mě překvapila tak nenávistná reakce Varoucha vůči keši kvůli listingu, podíval jsem se na jeho keše. Zaprvé nějakým extra vypracovaným listingem taky neoplývají, ale je fakt, že je alespoň rozdělený na odstavce. Zadruhé mě však zaujal jiný fakt - první Varouchova keš se týká také Chroustova, takže bych spíš řekl, že jsi mu, TayBone, vypálil rybníček. Jeho reakce by tomu odpovídala. Jo, a Varouchu, "by jste" je špatně, jedině "byste", když už se oháníš kvalitou psaného projevu.
  • 0

#20 Varouch

Varouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2012 - 13:55

To mh.mail: - Zas bych to nepřeháněl s "nenávistnými reakcemi", napsal jsem, že listing je shit a už se to rozjelo. Tak nějak mi to obligátní "díky za cache" nešlo od ruky. - Já svoje listingy nikde nekopíruju, a když, tak tam aspoň napíšu zdroj. Taky nikam nepíšu, že jsou extra vypracované. To sem taháš Ty. - První moje cache je u Chroustova a je někdy z roku 2006. Fakt si myslíš, že mě napadlo dát cache přímo do Chroustova právě teď a že mi Taybon vypálil rybník? Nebo jen hledáš každou blbost, aby sis mohl přisadit? - Jediné správné je "byste", udělal jsem chybu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama