Nastavení souřadnicového systému na eTrexu pro použití s mapami KČT
#1
Publikováno 06 September 2006 - 11:48
#2
Publikováno 06 September 2006 - 11:58
Ahoj, tady to snad je primo nazorne ukazano na obrazovkach eTrexu.... http://www.gpsweb.cz/s42.htmAhojte, nevíte někdo, jak a kde nastavit na Garminu eTrex Legend souřadnicový systém používaní na mapách KČT (tuším, že to je S-42). A taky co a na jeké hodnoty vrátit při návratu na standardní souřadnicový systém (???-84).
Pri navratu zpet na wgs84 staci jen vybrat misto map datum "user" --> "wgs84" a misto position format "user UTM" --> "hddd°mm.mmm' "
#3
Publikováno 06 September 2006 - 12:01
Nastaveni elipsoidu najdes v nastaveni / jednotky. Tam si pak vyberes jaky souradnicovy system chces pouzit a standard ke kteremu se vratis se jmenuje WGS 84.Ahojte, nevíte někdo, jak a kde nastavit na Garminu eTrex Legend souřadnicový systém používaní na mapách KČT (tuším, že to je S-42). A taky co a na jeké hodnoty vrátit při návratu na standardní souřadnicový systém (???-84).
#4
Publikováno 06 September 2006 - 13:52
V navodu k Legendu je to popsane naprosto polopatickyAhojte, nevíte někdo, jak a kde nastavit na Garminu eTrex Legend souřadnicový systém používaní na mapách KČT (tuším, že to je S-42). A taky co a na jeké hodnoty vrátit při návratu na standardní souřadnicový systém (???-84).
#5
Publikováno 06 September 2006 - 12:01
Jinak jedna z mala veci, ktera se mi vic nez na KCT libi na SHOCart mapach je prave popis nastaveni S-42 souradnic pomoci user datum a user position format. Na KCT je to jenom na zaklade korekci ke klasickemu UTM a pro kazdou mapu se ta cisla meni. :-(Ahoj, tady to snad je primo nazorne ukazano na obrazovkach eTrexu.... http://www.gpsweb.cz/s42.htm
Pri navratu zpet na wgs84 staci jen vybrat misto map datum "user" "wgs84" a misto position format "user UTM" "hddd°mm.mmm' "
#6
Publikováno 26 September 2006 - 9:44
Super popis, ještě by tam mohla být ukázka pro nastavení pásu 4, což je někde od Opavy na východ. S pásem 4 člověk užije spoustu srandy, protože lze samozřejmě souřadnice pro pás 4 zadávat s nastaveným pásem 3. Setkal jsem se s tím na mapě českých tisícovek, kde jsou vrcholy v S42 udány tímto žertovným způsobem. Maje nastevený pás 4 pro Beskydy byl jsem překvapen proč mi vrcholy opouštějí republiku. Raději s S42 k nám na východ nejezděteAhoj, tady to snad je primo nazorne ukazano na obrazovkach eTrexu.... http://www.gpsweb.cz/s42.htm
#7
Publikováno 06 September 2006 - 22:08
#8
Publikováno 06 September 2006 - 22:36
No nejsem si jisty, jestli se navzajem chapeme. Nemluvil jsem o presnosti zobrazene site S42 na mape, ale o navodu, jak nastavit GPS, aby zobrazovala souradnice v S42 a ten ma SHOCart lepsi. Na KCT mapach je toto:Dovolil bych si oponovat.. u KCT byl tento problem uz pred dost dlouhou dobou. Poslední nejméně dvě edice jsou u KCT přesně podle S42. takže standardní nastavení je přesné jak pro SHOCARD tak S42
"Pro pristroje udavajici souradnice v systemu wgs84/UTM postaci pro prevod do systemu S 1942 zavest nasledujici korekci East(y)+100m, Nord(x) +2360m"
To bylo pro mapu Praha - zapad z roku 2004. Pro mapu Krusne Hory Karlovarsko z roku 2005 je to 70m a 2370m, proste se ta cisla meni mapu od mapy podle lokality a prepocitavat se asi musi rucne.
V mapach SHOCart je naopak velice prehledny navod jak nastavit parametry user datum a user coordinate system tak, ze GPS zobrazuje spravne S42souradnice sama. Tak jak je to v odkazu z meho prvniho prispevku. Tyto parametry se meni po rozsahlejsich uzemnich celcich, takze na vetsine CR jsou myslim stejne.
Tohle jsem mel na mysli ja....
Jinak jsem samozrejme priznivcem map od KCT... mam rad detaily a vetsi presnost. To uz se ale resilo v jinem vlakne :-)
#9
Publikováno 07 September 2006 - 14:08
#10
Publikováno 25 September 2006 - 22:44
Prosim tě mohl bys mi vysvětlit jak na e-trexu nastavuješ ty korekce pro mypy s42? Já mám e-trex legend ale našel jsem tam jenom utm ups ale tam se nic nenastavuje.No nejsem si jisty, jestli se navzajem chapeme. Nemluvil jsem o presnosti zobrazene site S42 na mape, ale o navodu, jak nastavit GPS, aby zobrazovala souradnice v S42 a ten ma SHOCart lepsi. Na KCT mapach je toto:
"Pro pristroje udavajici souradnice v systemu wgs84/UTM postaci pro prevod do systemu S 1942 zavest nasledujici korekci East(y)+100m, Nord(x) +2360m"
To bylo pro mapu Praha - zapad z roku 2004. Pro mapu Krusne Hory Karlovarsko z roku 2005 je to 70m a 2370m, proste se ta cisla meni mapu od mapy podle lokality a prepocitavat se asi musi rucne.
V mapach SHOCart je naopak velice prehledny navod jak nastavit parametry user datum a user coordinate system tak, ze GPS zobrazuje spravne S42souradnice sama. Tak jak je to v odkazu z meho prvniho prispevku. Tyto parametry se meni po rozsahlejsich uzemnich celcich, takze na vetsine CR jsou myslim stejne.
Tohle jsem mel na mysli ja....
Jinak jsem samozrejme priznivcem map od KCT... mam rad detaily a vetsi presnost. To uz se ale resilo v jinem vlakne :-)
#11
Publikováno 25 September 2006 - 23:16
Ahoj. Udelej to podle navodu, na ktery jsem posilal odkaz ve druhem prispevku v tomto vlakne. Zvol "user UTM grid" v menu "position format" a vypln ta cisla z odkazu. Pak zvol "user" v menu "map datum" a vypln dalsi cisla z odkazu. Tzn. podle korekci ke klasickemu UTM, ktere citujes z meho posledniho prispevku, to nedelej.Prosim tě mohl bys mi vysvětlit jak na e-trexu nastavuješ ty korekce pro mypy s42? Já mám e-trex legend ale našel jsem tam jenom utm ups ale tam se nic nenastavuje.
#12
Publikováno 25 September 2006 - 23:20
nastaveni -- jednotky -- elipsoid.Prosim tě mohl bys mi vysvětlit jak na e-trexu nastavuješ ty korekce pro mypy s42? Já mám e-trex legend ale našel jsem tam jenom utm ups ale tam se nic nenastavuje.
Jak co nastavit mas v odkazu ktery je uveden vyse.
#13
Publikováno 25 September 2006 - 23:25
Ted me tak napada, ze tenhle navod asi jeste neni na wiky... nebo jsem ho aspon nenasel. Zkusim to nekdy dodelat. Jenom nevim, kdy se k tomu dostanu. Popripade, kdyby se nasel nekdo rychlejsi/s vetsim mnozstvim casu...Ahoj. Udelej to podle navodu, na ktery jsem posilal odkaz ve druhem prispevku v tomto vlakne. Zvol "user UTM grid" v menu "position format" a vypln ta cisla z odkazu. Pak zvol "user" v menu "map datum" a vypln dalsi cisla z odkazu. Tzn. podle korekci ke klasickemu UTM, ktere citujes z meho pposledniho prispevku, to nedelej.
1 uživatel(ů) prochází toto téma
0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů