Přejít na obsah


Fotka

Nastavení souřadnicového systému na eTrexu pro použití s mapami KČT


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2006 - 11:48

Ahojte, nevíte někdo, jak a kde nastavit na Garminu eTrex Legend souřadnicový systém používaní na mapách KČT (tuším, že to je S-42). A taky co a na jeké hodnoty vrátit při návratu na standardní souřadnicový systém (???-84).
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2006 - 11:58

Ahojte, nevíte někdo, jak a kde nastavit na Garminu eTrex Legend souřadnicový systém používaní na mapách KČT (tuším, že to je S-42). A taky co a na jeké hodnoty vrátit při návratu na standardní souřadnicový systém (???-84).

Ahoj, tady to snad je primo nazorne ukazano na obrazovkach eTrexu.... http://www.gpsweb.cz/s42.htm
Pri navratu zpet na wgs84 staci jen vybrat misto map datum "user" --> "wgs84" a misto position format "user UTM" --> "hddd°mm.mmm' "
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2006 - 12:01

Ahojte, nevíte někdo, jak a kde nastavit na Garminu eTrex Legend souřadnicový systém používaní na mapách KČT (tuším, že to je S-42). A taky co a na jeké hodnoty vrátit při návratu na standardní souřadnicový systém (???-84).

Nastaveni elipsoidu najdes v nastaveni / jednotky. Tam si pak vyberes jaky souradnicovy system chces pouzit a standard ke kteremu se vratis se jmenuje WGS 84.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2006 - 13:52

Ahojte, nevíte někdo, jak a kde nastavit na Garminu eTrex Legend souřadnicový systém používaní na mapách KČT (tuším, že to je S-42). A taky co a na jeké hodnoty vrátit při návratu na standardní souřadnicový systém (???-84).

V navodu k Legendu je to popsane naprosto polopaticky
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2006 - 12:01

Ahoj, tady to snad je primo nazorne ukazano na obrazovkach eTrexu.... http://www.gpsweb.cz/s42.htm
Pri navratu zpet na wgs84 staci jen vybrat misto map datum "user" "wgs84" a misto position format "user UTM" "hddd°mm.mmm' "

Jinak jedna z mala veci, ktera se mi vic nez na KCT libi na SHOCart mapach je prave popis nastaveni S-42 souradnic pomoci user datum a user position format. Na KCT je to jenom na zaklade korekci ke klasickemu UTM a pro kazdou mapu se ta cisla meni. :-(
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2006 - 9:44

Ahoj, tady to snad je primo nazorne ukazano na obrazovkach eTrexu.... http://www.gpsweb.cz/s42.htm

Super popis, ještě by tam mohla být ukázka pro nastavení pásu 4, což je někde od Opavy na východ. S pásem 4 člověk užije spoustu srandy, protože lze samozřejmě souřadnice pro pás 4 zadávat s nastaveným pásem 3. Setkal jsem se s tím na mapě českých tisícovek, kde jsou vrcholy v S42 udány tímto žertovným způsobem. Maje nastevený pás 4 pro Beskydy byl jsem překvapen proč mi vrcholy opouštějí republiku. Raději s S42 k nám na východ nejezděte :o
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2006 - 22:08

Dovolil bych si oponovat.. u KCT byl tento problem uz pred dost dlouhou dobou. Poslední nejméně dvě edice jsou u KCT přesně podle S42. takže standardní nastavení je přesné jak pro SHOCARD tak S42
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2006 - 22:36

Dovolil bych si oponovat.. u KCT byl tento problem uz pred dost dlouhou dobou. Poslední nejméně dvě edice jsou u KCT přesně podle S42. takže standardní nastavení je přesné jak pro SHOCARD tak S42

No nejsem si jisty, jestli se navzajem chapeme. Nemluvil jsem o presnosti zobrazene site S42 na mape, ale o navodu, jak nastavit GPS, aby zobrazovala souradnice v S42 a ten ma SHOCart lepsi. Na KCT mapach je toto:
"Pro pristroje udavajici souradnice v systemu wgs84/UTM postaci pro prevod do systemu S 1942 zavest nasledujici korekci East(y)+100m, Nord(x) +2360m"
To bylo pro mapu Praha - zapad z roku 2004. Pro mapu Krusne Hory Karlovarsko z roku 2005 je to 70m a 2370m, proste se ta cisla meni mapu od mapy podle lokality a prepocitavat se asi musi rucne.
V mapach SHOCart je naopak velice prehledny navod jak nastavit parametry user datum a user coordinate system tak, ze GPS zobrazuje spravne S42souradnice sama. Tak jak je to v odkazu z meho prvniho prispevku. Tyto parametry se meni po rozsahlejsich uzemnich celcich, takze na vetsine CR jsou myslim stejne.
Tohle jsem mel na mysli ja....
Jinak jsem samozrejme priznivcem map od KCT... mam rad detaily a vetsi presnost. To uz se ale resilo v jinem vlakne :-)
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2006 - 14:08

tak to pardon.. spatne jsem to pochopil.. v tomhle mas uplnou pravdu.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2006 - 22:44

No nejsem si jisty, jestli se navzajem chapeme. Nemluvil jsem o presnosti zobrazene site S42 na mape, ale o navodu, jak nastavit GPS, aby zobrazovala souradnice v S42 a ten ma SHOCart lepsi. Na KCT mapach je toto:
"Pro pristroje udavajici souradnice v systemu wgs84/UTM postaci pro prevod do systemu S 1942 zavest nasledujici korekci East(y)+100m, Nord(x) +2360m"
To bylo pro mapu Praha - zapad z roku 2004. Pro mapu Krusne Hory Karlovarsko z roku 2005 je to 70m a 2370m, proste se ta cisla meni mapu od mapy podle lokality a prepocitavat se asi musi rucne.
V mapach SHOCart je naopak velice prehledny navod jak nastavit parametry user datum a user coordinate system tak, ze GPS zobrazuje spravne S42souradnice sama. Tak jak je to v odkazu z meho prvniho prispevku. Tyto parametry se meni po rozsahlejsich uzemnich celcich, takze na vetsine CR jsou myslim stejne.
Tohle jsem mel na mysli ja....
Jinak jsem samozrejme priznivcem map od KCT... mam rad detaily a vetsi presnost. To uz se ale resilo v jinem vlakne :-)

Prosim tě mohl bys mi vysvětlit jak na e-trexu nastavuješ ty korekce pro mypy s42? Já mám e-trex legend ale našel jsem tam jenom utm ups ale tam se nic nenastavuje.
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2006 - 23:16

Prosim tě mohl bys mi vysvětlit jak na e-trexu nastavuješ ty korekce pro mypy s42? Já mám e-trex legend ale našel jsem tam jenom utm ups ale tam se nic nenastavuje.

Ahoj. Udelej to podle navodu, na ktery jsem posilal odkaz ve druhem prispevku v tomto vlakne. Zvol "user UTM grid" v menu "position format" a vypln ta cisla z odkazu. Pak zvol "user" v menu "map datum" a vypln dalsi cisla z odkazu. Tzn. podle korekci ke klasickemu UTM, ktere citujes z meho posledniho prispevku, to nedelej.

  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2006 - 23:20

Prosim tě mohl bys mi vysvětlit jak na e-trexu nastavuješ ty korekce pro mypy s42? Já mám e-trex legend ale našel jsem tam jenom utm ups ale tam se nic nenastavuje.

nastaveni -- jednotky -- elipsoid.
Jak co nastavit mas v odkazu ktery je uveden vyse.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2006 - 23:25

Ahoj. Udelej to podle navodu, na ktery jsem posilal odkaz ve druhem prispevku v tomto vlakne. Zvol "user UTM grid" v menu "position format" a vypln ta cisla z odkazu. Pak zvol "user" v menu "map datum" a vypln dalsi cisla z odkazu. Tzn. podle korekci ke klasickemu UTM, ktere citujes z meho pposledniho prispevku, to nedelej.

Ted me tak napada, ze tenhle navod asi jeste neni na wiky... nebo jsem ho aspon nenasel. Zkusim to nekdy dodelat. Jenom nevim, kdy se k tomu dostanu. Popripade, kdyby se nasel nekdo rychlejsi/s vetsim mnozstvim casu...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama