Přejít na obsah


Fotka

Jak aktualizovat stávající seznam keší o nové GG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 tomt

tomt

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2012 - 14:19

Ahoj, je to zcela základní krok hned po vytvořen ídatabáze keší a určitě se to tu již objevilo víckrát, tak se omlouvám, pokud "spamuji," ale pro mne je to problém s nímž si nedovedu poradit: - mám pomocí GG a GJ vytvořený rok starý seznam keší cca 30 km okolí Brna importovaný do HTC Desire a používám jej v Locusu. Mám v něm poznámky a označení keší, které jsem navštívil či našel. Chtěl bych seznam aktualizovat, o nové keše, případně o upravené listingy atd. Prosím o postup jak na to. Děkuji moc
  • 0

#2 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2012 - 14:31

A nestaci si precist odpoved, kterou jsem napsal v sousednim vlakne?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3 tomt

tomt

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2012 - 22:58

gord napsal/a:
A nestaci si precist odpoved, kterou jsem napsal v sousednim vlakne?


Ahoj, dík za odpověď. Pokud se jedná o vlákno
http://www.geocaching.cz/forum/viewthread.php?forum_id=20&thread_id=24431
tak to jsem četl. Ale nejsem si jist zda je to ono. Po instalování GJ se v menu i jako ikony objeví 4 položky:
- keše - hledat nové (posl. 500, domácí území)
- keše - nalezené (všechny, mé logy)
...

Možná jsem nepochopil správně jejich funkci. Co tedy nastane pokud budu mít vybraný bod a kolem něj stažené a otevřené jako aktuální seznam (např. rok staré keše) a použiji volbu "keše - hledat nové (posl. 500, domácí území)" ?
A jak postupovat, když tedy získám nový seznma? Jak jej přidat do toho stávajícího, čili jak jej aktualizovat.

Pokud ti mé dotazy připadají jako úplná tupost, je to možné, ale já si fakt nevím rady. Prosím tedy o trpělivost a shovívavost.

Dík
  • 0

#4 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 269 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2012 - 23:50

Myslím že jeden obrázek vydá za desítky slov ;)
Jarry
Live
  • 0

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2012 - 23:54

Tak si přečti v tom vlákně, jak jsem to dělal já, než jsem si udělal plugin. Přes Geojarry-Geojarry-Databáze Geogetu-Aktuální seznam. Předtím si pochopitelně do toho seznamu vyjeď co chceš aktualizovat, třeba Označením,NumHvězdička,Delete(klávesa). Mimochodem, já mám snad GJ aktuální, ale plugin na aktualizaci nemám. Proto jsem si ho dělal přes Combine. On Geojarry umí pracovat s označenými položkami? Možná se ptám na samozřejmosti, ale GG mě vždy něčím (příjemně) překvapí. Pokud ano, nesnažil bych se to dělat přes Combine, hlavně ne v době, kdy to pořádně nefungovalo. EDIT: Kdosi byl rychlejší než já a poslal obrázek. Opravdu, pod Stáhnout listingy jsem to nehledal. A funguje to, takže odvolávám co jsem odvolal.
  • 0

#6 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2012 - 8:20

Co ti neni jasne na postupu: - v seznamu kesi si zobraz a oznac kese, kterym chces aktualizovat listing - spust GJ plugin Stahnout listingy pripadne Stahnout listingy se vsemi logy (to je hodne pomale)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#7 tomt

tomt

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2012 - 10:32

Ahoj, díky za tipy i za obrázky. Ale problém není ani tak s aktualizací listingů keší, které již v seznamu mám, ale hlavně aktualizace seznamu jako takového - jak dostat do seznamu keše v okolí, které byly nově založené od vytvoření seznamu.
Pochopitelně mohu seznam nově vytvořit - definovat bod, jeho okolí x km a stáhnout keše, ale to je zas na hodinu načítání a stahování a navíc tím přijdu právě o své informace atd.
Takže jak seznam doplnit?
Dík
  • 0

#8 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2012 - 10:37

tomt napsal/a:
Ahoj, díky za tipy i za obrázky. Ale problém není ani tak s aktualizací listingů keší, které již v seznamu mám, ale hlavně aktualizace seznamu jako takového - jak dostat do seznamu keše v okolí, které byly nově založené od vytvoření seznamu.
Pochopitelně mohu seznam nově vytvořit - definovat bod, jeho okolí x km a stáhnout keše, ale to je zas na hodinu načítání a stahování a navíc tím přijdu právě o své informace atd.
Takže jak seznam doplnit?
Dík

Nechápu - o jaké svoje informace bys měl přijít? Poznámku ani WP GJ nemaže.
A nové ti to stáhne.
  • 0

#9 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 337 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2012 - 10:45

Používám dávku v GJ "Keše - hledat nové (20 km)". Ta přidá do databáze kešky v okruhu 20 km od referenčního bodu, které ještě nemám v databázi.
  • 0

#10 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2012 - 10:57

tomt: Pripada mi, ze si nerozumime. GJ dokaze splnit tve pozadavky, ale musis chapat, co delas ty, co jela GJ a co vlastne ches udelat.

Seznam zobrazenych kesi neni zadna konstantni mnozina, muzes si jej kdykoli zmenit - kese pridat, odebrat.

GJ ma davku (script/plugin, rikej tomu jak chces) Nove kese, ta dela to, ze pro aktualni referencni bod a v davce nastaveny polomer vyhleda kese, ktere jeste nemas v databazi, ty stahne.

GJ ma davku, ktera stahne listing pro kese, ktere mas oznacene v seznamu - toto je funkce, kterou jsme dosud chapali, ze chces.

Zadny import dat se nedotkne dat, ktera sis u kesi drive do databaze ulozil. Tebou vlozena data (poznamky, souradnce bodu) jsou v databazi oznacene tak, ze i kdyby importovana data obsahovala hodnoty ukladane na toto misto databaze, budou ignorovana a zustanou ta tvoje data.

Pokud ti toto nestaci, kontaktuj me pres ICQ, budu podrobnejsi.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#11 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2012 - 11:05

No, jestli to dobre chapu, tak mas seznam kesi. Treba kokorin.ggt a je v datovem adresari. Stahnu si nove kese pomoci GJ. Zvolim si v nem polomer vyhledavani, referencni bod a pripadny typ kese. Necham stahnout a pak zobrazit. V GG si z menu Seznam zvolim polozku Pridat k seznamu, vyberu Kokorin.ggt a je to. Nove naimportovane kese jsou pridane k tebou vybranemu seznamu. Je to to co jsi potreboval? :)
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#12 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2012 - 11:18

tomt napsal/a:
...
Pochopitelně mohu seznam nově vytvořit - definovat bod, jeho okolí x km a stáhnout keše, ale to je zas na hodinu načítání a stahování a navíc tím přijdu právě o své informace atd.
.....


Nerozumím tomu, jak to myslíš :-(

Já používám seznamy jako výběr dat z databáze, kde mám spoustu dalších keší. Seznam je jen nějaký výběr, kde si připravuji něco, já zpravidla odlov nějaké lokality. Seznam je subjektivní výběr podle různých kriterií a nejde nahradit prostým vyfiltrováním z databáze.

Aktualizace dat jednotlivých keší se seznamem vůbec nesouvisí, keš bude v seznamu stále, ať má listing jak chce starý.

Neříkáš ty, náhodou, seznam, datům v databázi ? Jedině tak totiž musíš znovu plnit všechna data.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#13 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2012 - 13:00

Své informace si piš do Poznámky (buď editace bodu, nebo Zobrazit listing a dole je na to pole), vyluštěné souřadnice a př. poznámky k tomu do přidaného waypointu (Přidat waypoint...). To se aktualizací listingu nepřepíše. Jinak jak už zde bylo řečeno, Geojarry-Stáhnout listingy pracuje s OZNAČENÝMI položkami. Pokud chceš aktualizovat vše, co máš v okně, dej před tím CtrlA. Ale pozor, aby toho nebylo zbytečně moc. Radši si udělej nějaký filtr, třeba 10km od referenčního bodu - a ref. bod si můžeš udělat kde chceš, klidně dočasně i z nějaké keše (CtrlR). A filtrem lze nejen načítat do okna, ale i přičítat a odečítat. Kombinací několika filtrů po sobě uděláš i dost složitý výběr.
  • 0

#14 tomt

tomt

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2012 - 23:26

Ahoj a dík všem pomocníkům. Myslím, že jsem získal dostatek námětů jak aktualizovat svůj seznam. Nevím, kdy se dostanu k prověření, ale jakmile to provedu, napíši zkušenost. Prozatím ještě jednou díky, DÍKY, DÍKY
  • 0

#15 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 0:17

Jen bych ještě dodal, že to co teď budeš dělat ručně - výběr pomocí filtru, případně s posunem ref.bodu, pak Geojarry, ... to všechno si můžeš časem udělat jako dávku Combine a půjde to na jedno kliknutí. Ale nejdřív si to osahej ručně. A taky se podívej na nastavení filtrů. Je tam např. i volba (ne)aktualizované v posledních X dnech - což je výborné na to, abys nemusel aktualizovat pořád všechno. Udělej si třeba filtr na Nenalezené v okruhu 20 km od ref. bodu, které nebyly aktualizované poslední týden - a jednou za týden to spust. A budeš mít okolí aktuální. Když pojedeš jinam, stačí tam přesunout referenční bod a pustit stejný filtr.
  • 0

#16 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 9:35

mpik napsal/a:
Jen bych ještě dodal, že to co teď budeš dělat ručně - výběr pomocí filtru, případně s posunem ref.bodu, pak Geojarry, ... to všechno si můžeš časem udělat jako dávku Combine a půjde to na jedno kliknutí. Ale nejdřív si to osahej ručně.
A taky se podívej na nastavení filtrů. Je tam např. i volba (ne)aktualizované v posledních X dnech - což je výborné na to, abys nemusel aktualizovat pořád všechno.
....


Když se někdo ztrácí v základech použití, tak mu odkazy na Combine a další vymoženosti moc nepomohou :-(

Navíc nám stále nenapsal, co dělal jinak, než se to dělat má ...

Myslím, že stále někde schází zcela polopatický popis jak s GG, po instalaci, když nejsem PM ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 9:43

Nainstaluj si WINK, a klidne tim vyrob hromadu videonavodu. Nic nazornejsiho uz asi existovat nemuze. ;)
  • 0

#18 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 10:31

HaLuMa napsal/a:
Nainstaluj si WINK, a klidne tim vyrob hromadu videonavodu. Nic nazornejsiho uz asi existovat nemuze. ;)


Pokud Ti posílám SZ, tak mi to hlásí tohle:
Nemohu odeslat Soukromou zprávu. Schránka příjemce je plná.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 10:41

Mas recht. To vis, kazdy mi pise. ;)
  • 0

#20 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 11:54

kolombo napsal/a:
Myslím, že stále někde schází zcela polopatický popis jak s GG, po instalaci, když nejsem PM ...

ja teda nevim, proc jsme vlastne delali ty upravy na wiki!
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama