Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Letterbox - razítko - barva?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2012 - 14:55

Ahoj. Začínám dělat jednu keš, kterou jsem původně chtěl pojmout jako multi. Ale dostal jsem nápad na letterbox (ona by ta multi stejně dost letterbox připomínala). Krabka však musí být mikro, né uplně něco malého jako filmovka. Vyrobit si razítko do mikrokeše pro mě není moc problém, ale to o co jde, je právě razítková barva. Razítko chci vyrobit sám, jednak kvůli rozměrům a jednak počítám s tím že na tom místě se to prostě bude ztrácet, tak proč do toho investovat tolik (budu mít matrici podle které vyrobím snadno znova stejné). Ale problém je barva, nevím si rady, jak to udělat aby tam byla i razítková barva. Proto se chci zeptat, i když to je takové divné, jestli je u letterboxů nutné mít i razítkovou barvu - něco jako když v keši není tužka. Razítko by tam samozřejmě bylo, ale každej kdo by si ho chtěl otisknout by si musel přinést vlastní barvu. Asi tenhle bizarní nápad neprojde, ale chci se zeptat, jestli je to vůbec možné, protože zatím jsem to nikde nenašel. Dík
  • 0

#2 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2012 - 15:05

Tedy,ted jsi me pobavil. Takze si pisu,ze k vybaveni kacera patri i polstarek s barvou na razitko,ktere bych si u letterboxu chtela otisknout:-D No a ted vazne: kdyz uz si budes delat razitko,tak udelej i polstarek. Nevim,jak to budes mit velke,ale ted na rychlo me napadl uzaver od petky s kouskem molitanu s barvou. Nebo jiny uzaver,treba od takovych tech mlycnych napoju,ten je vetsi. Co rikas?;-)
  • 0

#3 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 337 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2012 - 15:20

Ikdybys to napsal červeným písmem, tak barvu skoro nikdo nevezme sebou. Alepoň by se tam hodil atribut "Special Tool Required".
  • 0

#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2012 - 16:28

Razítka dělám - na sklíčko tenkou vrstvu vosku, vyrýt jehlou, párátkem, vyplnit silikonem. Jen to většinou nevydrží víc než jednou. Ale dá se razítko namydlit, udělat otisk, znovu namydlit a udělat kopii. Polštářek by asi udělat taky šel, ale ono to letterboxové razítko moc lidí nezajímá, já ho naposled ani nehledal v keši.
  • 0

#5 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2012 - 16:31

Přesně jak bylo řečeno, letterboxer si barvu nosí, ostatní razítko nezajímá, těm stačí logbook. Takže to klidně nemusíš vůbec řešit.
  • 0

#6 Plachtak

Plachtak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2012 - 17:05

Dneska hodně kačerů tahá sebou razítka vlastní s vestavěným polštářkem asi by se dal v nouzi použít. Teda pokud by na takovou akci byl v místě klídek a to razítko bylo malé jak píšeš.
  • 0

#7 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2012 - 19:40

Mě tedy razítko v letterboxu zajímá a očekávám, že tam bude i polštářek. Na letterboxy se vždycky moc těším a nejen na cestu ke krabičce a na krabičku, ale právě na to razítko, jaké asi bude atd... takže tak.
  • 0

#8 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2012 - 21:15

Díky ta info Ještě popřemýšlím co a jak udělat a uvidím.
  • 0

#9 dead body

dead body

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2012 - 21:54

Já jsem na tom stejně jak Sedmitečka, taky se na letterbox teším hlavně kvůli razítko. Nedokážu si představit, že bych sebou tahal barvu s polštářkem :D
  • 0

#10 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 6:42

Znám letterbox, kde si člověk musí přinést barvu. Je to keš GC2G7Y6. Razítko je kovová pečeť, která je zapuštěná do velikého balvanu u keše. Takže natřít železo a přiložit papír.
  • 0

#11 bohouscl6

bohouscl6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 9:22

Aranyafëa napsal/a:
Proto se chci zeptat, i když to je takové divné, jestli je u letterboxů nutné mít i razítkovou barvu - něco jako když v keši není tužka. Razítko by tam samozřejmě bylo, ale každej kdo by si ho chtěl otisknout by si musel přinést vlastní barvu. Asi tenhle bizarní nápad neprojde, ale chci se zeptat, jestli je to vůbec možné, protože zatím jsem to nikde nenašel. Dík


Pravidla v tomto hovoří jasně : součástí cache musí být razítko. O polštářku ani zmínka.

Geocacher nepotřebuje ani razítko, ani polštářek - potřebuje logbook.

Odpověď na tvojí otázku tedy je Ne, tvoje cache nemusí obsahovat polštářek s razítkovou barvou.

počítám s tím že na tom místě se to prostě bude ztrácet,


Možná by stálo za to pouvažovat nad tím, jak se vyhnout tomuhle, ale to je samozřejmě na tobě...
  • 0

#12 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 9:31

Přišlo by mi zvláštní zakládat letterbox bez funkčního razítka, tedy bez nějakého barvícího polštářku ať už integrovaného v razítku nebo samostatného. Vím, že podle současného výkladu pravidel v letterboxu nemusí být ani to razítko, ale prostě mi to přijde divné. Před více než 4 lety jsem založil letterbox GC1E33B, dal jsem do něj vlastnoručně navržené razítko (klasické dřevěné) a polštářek. Obojí je v keši dodnes (doufám, že teď jsem to nezakřikl). Je poměrně dost lidí, kteří nejvíc ocení právě otisk toho razítka.
  • 0

#13 bohouscl6

bohouscl6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 10:38

kulhal napsal/a:
Přišlo by mi zvláštní zakládat letterbox bez funkčního razítka, tedy bez nějakého barvícího polštářku ať už integrovaného v razítku nebo samostatného. Vím, že podle současného výkladu pravidel v letterboxu nemusí být ani to razítko, ale prostě mi to přijde divné.


Podle pravidel tam razítko být musí.

kulhal napsal/a:
Je poměrně dost lidí, kteří nejvíc ocení právě otisk toho razítka.


Razítko tam je, mohou razítkovat. Že tam není polštářek je jejich problém. Owner cache jim to může usnadnit doplněním polštářku, je to pak bez námahy, potřeby sebou tahat svůj polštářek, pro cachera je to příjemné, to máš pravdu.

Na mém jediném LB GC26FB3 jsem razítko doplňoval pouze jednou (podruhé jsem ho přivázal k logbooku) , polštářek 4x a polštářkovým sponzorem už se mi být nechce ;)
  • 0

#14 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 337 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 12:21

Sbírám razítka do speciálního deníčku a zatím se mi nestalo, abych musel s sebou tahat barvu. Příjde mi to jako tužka bez tuhy nebo logbook bez listů. Ale radši požádám Ježíška o barvu a podušku.
  • 0

#15 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 12:36

Letterbox bez polštářku je netradiční, ale být může. Jen bych to zmínil v listingu.
  • 0

#16 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 12:36

Jednou jsme polštářek provizorně nahradili přímo lahvičkou razítkové barvy. Ta má štěteček, takže kdo chtěl razítkovat, neměl problém. Razítkovou barvu (a s trochou šikovnosti i štěteček) jde přemístit do menší lahvičky (třeba od tuše nebo vonného oleje), což by mohlo být řešení tam, kam se klasický polštářek nevejde.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#17 bohouscl6

bohouscl6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 12:44

Nemo02 napsal/a:
Ale radši požádám Ježíška o barvu a podušku.


Navrhnu malou změnu - pokud tě GC baví a chceš se mu i nadále věnovat, třeba bys od ježíška uvítal svoje vlastní razítko ?

A jako bonus - polštářek bys pak měl také pořád sebou... ;)
  • 0

#18 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 14:10

Dobře mudlovzdorný by byl polštářek ve vršku tuby, nezakrytý, tuba svisle. Ten by si nikdo v kapse nezapoměl. Ovšem nikdo by nesměl tu tubu dát obráceně.
  • 0

#19 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 14:11

Někdo mi tu nedávno kdysi řekl, že pokud něco není v pravidlech anebo pravidla nejsou konkrétní, má se použít zdravý selský rozum. A mně rozum říká, že NEFUNKČNÍ razítko nemůže být pravidly považováno za plnohodnotné razítko, které je povinnou výbavou letterboxu.. Jak už tu kdosi zmínil, polštářek je jeho součástí (stejně jako tuha u tužky), bez které razítko nelze použít.
  • 0

#20 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 14:36

Zerthe napsal/a:
Někdo mi tu nedávno kdysi řekl, že pokud něco není v pravidlech anebo pravidla nejsou konkrétní, má se použít zdravý selský rozum. A mně rozum říká, že NEFUNKČNÍ razítko nemůže být pravidly považováno za plnohodnotné razítko, které je povinnou výbavou letterboxu.. Jak už tu kdosi zmínil, polštářek je jeho součástí (stejně jako tuha u tužky), bez které razítko nelze použít.


Jak už jsem tady psal, podívej se na keš GC2G7Y6. Je to železná pečeť zapuštěná do velkého balvanu nad keší. A byla vypuštěna do světa.

V listingu a waypointů je pak uvedeno:
PLEASE, bring your own stamp pad.
You can find the stamp " in the rock".
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama