Přejít na obsah


Fotka

Export nalezených keší do geocache_logs.xml


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 konvas

konvas

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2012 - 13:42

Zdravím, prošel jsem mnoho témat česky i anglicky, ale odpověď jsem nenašel, proto zakládám nové téma. Je nějaká možnost exportovat seznam nalezených keší do formátu XML, se kterým pracuje Oregon? Třeba GeoGet umí exportovat TXT Field Notes, což je skoro to, oč mi jde. Ale systém Oregonu pracuje se souborem "geocache_logs.xml". Proč to vlastně chci? Chci v Oregonu vidět nalezené kešky. Sice občas použiju volbu "Označit jako nalezené", ale v přístroji mám takto evidovaných jen pár keší. geocache_logs.xml zabírá jen pár kB a občas se stane, že se dostanu po letech na stejné místo a nevím, jestli mám keš nalezenou nebo ne. Nabízí se možnost vynechání nalezených keší při generování GPX, ale občas jdu na kešky s někým, kdo mnou nalezené nemá... Abych to shrnul, existuje export seznamu nalezených keší do geocache_logs.xml nebo převedení geocache_visits.txt(z GeoGet) -> geocache_logs.xml? Děkuji za rady:)
  • 0

#2 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2012 - 14:19

Bohate staci vyexportovat Field notes (geocache_visits.txt) a nahrat do oregona. on si ty nalezy totiz nacita i z toho (krome jinyho teda) :)pokud ti stacej ty nalezy a nepotrebujes text logu, tak je to dostacujici :)
  • 0

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2012 - 14:47

Neni problem napsat export primo do jakeho chces formatu, pokud je ten format jasne definovany. Od toho jsou ty exporty delane pres skripty. Pokud ale Oregon nacita nalezy i z textoveho fieldnotes, pak je asi zbytecne se s tim namahat.
  • 0

#4 konvas

konvas

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2012 - 13:38

Díky za rady, už několik hodin experimentuji s tím texťákem... Oregon se chová fakt zvláštně. Když některé řádky smažu, smažou se nalezené kešky i z přístroje. Ovšem když v notepadu třeba jen změním GC na keš, kterou jsem pomocí Oregonu nezaznamenal jako nalezenou, přístroj ji ignoruje.
  • 0

#5 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2012 - 13:43

A mas danou kes nahranou v oregonu pres GPX? To, ze je v tectaku, jeste neznamena, ze ti ji oregon zobrazi na mape :) primarne O pracuje s tim, co ma v GPX nebo v POI, textak je jeno dodatkova informace, kese jako takovy se z nej nenactou...
  • 0

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2012 - 13:50

Ještě je jedna možnost, kterou používám já. Nahrát si všechno co mám v Geogetu jako POI. Včetně disablovaných, archivovaných a nalezených. POI body nejsou omezeny limitem a listing se do nich dostane. Jen se na ně hůř naviguje a nejdou potvrdit jako nalezené. Takže si to generuju ještě jednou jako GPX bez waypointů. To se zobrazuje nad POI body. Takže vidím ikonku, potvrdím nález a ona se mi změní na otevřenou truhlu. Že pod ní je schovaná ikonka POI, nevadí. Pak při novém nahrávávní vše vygeneruju znova. Nalezené do GPX nedávám, takže je vidět ta ikonka nalezené z POI. A to všechno je jedna dávka Combine. Jiným způsobem to řeší tentýž problém, co chceš řešit. Jen to nejsou kilobajty, ale megabajty. Pokud máš místo v paměti, nebo na kartě, není co řešit.
  • 0

#7 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2012 - 14:30

a ono nestaci delat dva exporty? 1. POI - kde jsou stage, finalky, a vsechny kese vcetne nalezenych 2. GPX - kde jsou jen nenalezeny kese bez waypointu
  • 0

#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2012 - 14:35

mikrom napsal/a:
a ono nestaci delat dva exporty?
1. POI - kde jsou stage, finalky, a vsechny kese vcetne nalezenych
2. GPX - kde jsou jen nenalezeny kese bez waypointu

Nevím, jestli jsem to nenapsal jasně, ale právě tak to dělám.
  • 0

#9 konvas

konvas

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2012 - 15:00

petulinka1 napsal/a:
A mas danou kes nahranou v oregonu pres GPX?...

Mám, po každé změně texťáku nahrávám nový GPX, aby se nálezy přiřadily. Zkusím popsat příklad, protože bych rád přišel na to, kde je zakopaný pes:
V TXT mám řádek:
GC3T49C,2012-10-13T08:05Z,Found it,"" (označeno v O)
Změním GC třeba na GC3T49C, přeuložím GPX, aby ho O projel znovu. V přístroji ale GC3T49C zůstává dál jako nenalezená. -> proč?
V přístroji nastavím keš jako nalezenou, řádek v TXT je nyní 2x... Takže O sice čerpe nálezy z TXT, ale jen ty, které se označily v něm, ostatní ignoruje. Musí být ještě někde nějaký skrytý seznam.

to mpik: Zajímavé řešení, ale ještě používám Garmin Fénix, kde chci mít stejný seznam nalezených keší a tam je s pamětí problém, protože mají jen 20MB.
  • 0

#10 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2012 - 15:52

mpik: jo asi jo, ja tu odpoved mel rozepsanou nejak dlouho a tak jsem tu Tvou nevidel :)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama