Přejít na obsah


Fotka

Legend baterie


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2006 - 14:57

jdou do garminu i normoš alkalický baterie, nebo musím mít nabíjecí...dík:-)
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2006 - 15:05

jdou do garminu i normoš alkalický baterie, nebo musím mít nabíjecí...dík:-)

Jdou. A nezapomen si to pak prepnout v nastaveni, aby ti spravne fungoval ukazatel nabiti.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2006 - 15:13

Jdou. A nezapomen si to pak prepnout v nastaveni, aby ti spravne fungoval ukazatel nabiti.


jj:-) díkas
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2006 - 16:24

jj:-) díkas

Nicmene myslim, ze pri cene alkalickych a nabijecich velice brzo prejdes. My ted kupovali nejake nimh 2800 z ebay, cena cca 1E/clanek. Promeril jsem je, jsou ok, a cca 20 cyklus porad ok. Za tu cenu ....
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2006 - 16:26

Nicmene myslim, ze pri cene alkalickych a nabijecich velice brzo prejdes. My ted kupovali nejake nimh 2800 z ebay, cena cca 1E/clanek. Promeril jsem je, jsou ok, a cca 20 cyklus porad ok. Za tu cenu ....


kolik jinak tak stojej nabíjecí, nějaké lepší? které jsou dobré pro gps
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2006 - 21:31

kolik jinak tak stojej nabíjecí, nějaké lepší? které jsou dobré pro gps

Hlavně je dobré pohlídat si průměr baterií.
Ač je to neuvěřitelné, tak průměr není vždy stejný a u některých typů je problém s uzavřením víčka prostoru baterií.

  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2006 - 21:52

kolik jinak tak stojej nabíjecí, nějaké lepší? které jsou dobré pro gps

Za nejlepsi jsou povazovany baterie zn. SANYO, ale nejsou myslim bezne k dostani v kazdem elektru. V prodejne GES je maji v letni akci 2500mAh 1 ks za 98,24 kc. http://www.ges.cz/
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2006 - 23:17

Za nejlepsi jsou povazovany baterie zn. SANYO, ale nejsou myslim bezne k dostani v kazdem elektru. V prodejne GES je maji v letni akci 2500mAh 1 ks za 98,24 kc. http://www.ges.cz/



Jarry má pravdu, SANYO NiMH jsou etalonem.... bohužel výjimkou (hojně diskutovanou na celosvětových modelářských a fotografických fórech) jsou zatracené 2500 mAh. Sám jsem jich před nedávnem popelnicoval 20 ks bratru za 1800,- Kč. Celá série 2500 mAh je vadná - prvních 8-12 měsíců používáni je vše OK, mají opravdu dobrou kapacitu, byť poměrně výrazné samovybíjení (ale v normě). Po určité době však se stane samovybíjení přímo katastrofickým a např. po 2 dnech po nabití mají jen 60%, 4 dny 40% kapacity a po týdnu jsou mrtvé. Upozorňuji že používam velmi sofistikovanou nabíječku s kontrolou teploty každého článku, řízeným proudem, hlídanou kapacitou atd. Podle všeho jsou podobné problémy i u ostatních výrobců, ale ne v tak velké míře. SANYO to skoro stálo jméno N° 1 v NiMH... Stále nejlepšími na trhu jsou 2100 a 2300 SANYA.... Alkalické články na tom nejsou s životností moc dobře...
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2006 - 9:40

Za nejlepsi jsou povazovany baterie zn. SANYO, ale nejsou myslim bezne k dostani v kazdem elektru. V prodejne GES je maji v letni akci 2500mAh 1 ks za 98,24 kc. http://www.ges.cz/

To musí být hodně speciální akce, jinde jsou bez akce za 65 Kč. Ale stejně bych je už nekoupil, jsou to šmejdy, po půl roce odejdou. Raději 2300 mAh za 53 Kč, vydrží déle.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2006 - 7:26

Jarry má pravdu, SANYO NiMH jsou etalonem.... bohužel výjimkou (hojně diskutovanou na celosvětových modelářských a fotografických fórech) jsou zatracené 2500 mAh. Sám jsem jich před nedávnem popelnicoval 20 ks bratru za 1800,- Kč. Celá série 2500 mAh je vadná - prvních 8-12 měsíců používáni je vše OK, mají opravdu dobrou kapacitu, byť poměrně výrazné samovybíjení (ale v normě). Po určité době však se stane samovybíjení přímo katastrofickým a např. po 2 dnech po nabití mají jen 60%, 4 dny 40% kapacity a po týdnu jsou mrtvé. Upozorňuji že používam velmi sofistikovanou nabíječku s kontrolou teploty každého článku, řízeným proudem, hlídanou kapacitou atd. Podle všeho jsou podobné problémy i u ostatních výrobců, ale ne v tak velké míře. SANYO to skoro stálo jméno N° 1 v NiMH... Stále nejlepšími na trhu jsou 2100 a 2300 SANYA.... Alkalické články na tom nejsou s životností moc dobře...

Pravdu dis, mam jich osm a nevydrzi ani jeden vecer v bezdratove mysi. Nove vydrzely ve Viste sotva dve hodiny a pritom noname 1Ah cely vikend. Jinak jsou to docela sikovne valecky:-)
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2006 - 8:06

Jarry má pravdu, SANYO NiMH jsou etalonem....

No ja musim konstatovat, ze tohle je mineni modelaru a ja jim ho neberu. Je totiz rozdil nabit baterie a bez vahani je vlozit do modelu s velkym odberem, kde jsou vybite behem par minut anebo je pouzit v zarizeni s malym odberem jako jsou fotoaparaty nebo treba GPS. Sanya maji opravdu katastrofalni samovybijeni. To mi potvrdilo celkem 40(!!) ks, ktere mame v praci, jsou z ruznych serii a ruznych kapacit, ale vsechny se chovaji naprosto stejne - po nabiti jsou za par hodin na dne a to hned od prvniho nabiti. A to jsem si ja idiot koupil jednu sadu 4 clanku domu. Ja osobne mam nejlepsi zkusenosti s akumulatory GP (jedna se tez o mnoho desitek kusu). Ty po trech dnech po nabiti maji stale vice nez 80% kapacity a snesou opravdu primo zavrzenihodne zachazeni. Podotykam, ze pouzivame jak na Sanya tak GP stejne mikroprocesorove nabijecky.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2006 - 8:11


Jarry má pravdu, SANYO NiMH jsou etalonem.... bohužel výjimkou (hojně diskutovanou na celosvětových modelářských a fotografických fórech) jsou zatracené 2500 mAh. Sám jsem jich před nedávnem popelnicoval 20 ks bratru za 1800,- Kč. Celá série 2500 mAh je vadná - prvních 8-12 měsíců používáni je vše OK, mají opravdu dobrou kapacitu, byť poměrně výrazné samovybíjení (ale v normě). Po určité době však se stane samovybíjení přímo katastrofickým a např. po 2 dnech po nabití mají jen 60%, 4 dny 40% kapacity a po týdnu jsou mrtvé. Upozorňuji že používam velmi sofistikovanou nabíječku s kontrolou teploty každého článku, řízeným proudem, hlídanou kapacitou atd. Podle všeho jsou podobné problémy i u ostatních výrobců, ale ne v tak velké míře. SANYO to skoro stálo jméno N° 1 v NiMH... Stále nejlepšími na trhu jsou 2100 a 2300 SANYA.... Alkalické články na tom nejsou s životností moc dobře...

Taky jsem šlyšel o baterkách které používají kosmonauti ve vesmíru, vydrží prej asi 10x déle než alkalické baterie, ale jsou pěkně mastný, takže raději si koupit dobíjecí:-)
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2006 - 8:42

...Podotykam, ze pouzivame jak na Sanya tak GP stejne mikroprocesorove nabijecky.

Mam doma hromadu akumulatoru jak GP, tak SANYO, v kapacitach od 1100 do 2400 mAh. Sanya mam ale jen jednu sadu (4ks, takze celkem maly vzorek na posuzovani) asi pres pul roku a zatim si na ne nemuzu stezovat. Ale na GP musim pet jen chvalu, pouzivam je radu let a nejnovejsi GPcka uz mam dva roky a slapou neuveritelne dobre, zadne problemy s rychlym samovybijenim ci hodne se snizujici kapacitou nepozoruji. Nedavno jsem musel zrusit GP akumulatory 1400mAh, ktere slouzily pet let a uz opravdu o kapacity prisly. Takze zatim spokojenost. Nabijecku mam celkem dobrou (delta V, teplota), takze akumulatory netrapim prebijenim a ani je nevybijim nikdy pod 25% jejich kapacity. Jen kdyz neni zbyti a nemam nahradni s sebou ;-)
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2006 - 9:07

No ja musim konstatovat, ze tohle je mineni modelaru a ja jim ho neberu. Je totiz rozdil nabit baterie a bez vahani je vlozit do modelu s velkym odberem,.....

No, tohle opravdu nikdo z modelaru nedela. nimh 2500 tuzky nejsou na pohon a vybijeni velkymi proudy. U nich posuzuji stejne veci jako my a fotografove, samovybijeni, kapacita...
Muj osobni nazor na tuzkove nimh je, ze je to vcelku jedno. Ze zvedavosti si je obcas omerim a sleduju. Ale jak jsem psal, pokud koupim za 30czk clanek jakysi (na ten nazev si fakt ted nevzpomenu) 2800Nimh, a na pocatku i po cca 30 cyklech je ok, jsem spokojeny. Davam clanky i malemu do hracek, kde casto trpi hlubokym vybitim, tak by stejne drazsi "znackove" clanky odchazely prilis brzy.
Jak psal kolombo, davat pozor na prumer, tak ja k tomu jeste pridam pozor i na delku a tvar "cepicek". Take se to dost lisi (delka malo) a do nekterych zarizeni jdou spatne nebo nejdou vubec.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2006 - 9:46

Ja osobne mam nejlepsi zkusenosti s akumulatory GP (jedna se tez o mnoho desitek kusu). Ty po trech dnech po nabiti maji stale vice nez 80% kapacity a snesou opravdu primo zavrzenihodne zachazeni. Podotykam, ze pouzivame jak na Sanya tak GP stejne mikroprocesorove nabijecky.

Taky si myslím, že GP jsou velmi dobré aku, mám jich několik 2100 a vydrží mnohem více než Sanyo 2500.
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2006 - 9:08

Mam doma hromadu akumulatoru jak GP, tak SANYO, v kapacitach od 1100 do 2400 mAh. Sanya mam ale jen jednu sadu (4ks, takze celkem maly vzorek na posuzovani) asi pres pul roku a zatim si na ne nemuzu stezovat. Ale na GP musim pet jen chvalu, pouzivam je radu let a nejnovejsi GPcka uz mam dva roky a slapou neuveritelne dobre, zadne problemy s rychlym samovybijenim ci hodne se snizujici kapacitou nepozoruji. Nedavno jsem musel zrusit GP akumulatory 1400mAh, ktere slouzily pet let a uz opravdu o kapacity prisly. Takze zatim spokojenost. Nabijecku mam celkem dobrou (delta V, teplota), takze akumulatory netrapim prebijenim a ani je nevybijim nikdy pod 25% jejich kapacity. Jen kdyz neni zbyti a nemam nahradni s sebou ;-)

GP jo, ty jsou perfektni. Koupil jsem sadu i s chytrou nabijeckou, 4 clanky nabiji kazdy zvlast, adapter je odpojitelny, takze clanky se daji nabit i v aute.
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2006 - 13:26

Používám GP do všech spotřebičů: svítilny walkman gps fotoaparát atd kapacita 2100 2400 a jsou super i po delším používání a opravdu drsném zacházení nabíječky mám úplně obyčejné ,nejlevnější.Nemůžu porovnat se sanyo,nepoužívám.
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2006 - 23:09

GP jo, ty jsou perfektni.

Naprostej souhlas .... mám cca 40ks baterií zastoupené značky: Hama, Voltcraft,Sanyo,Kyocera, Minwa a GP a nějaké noname. Na první místo bych dal GP nejčastěji používám kapacity 1800 a 2600 vydrží v provozu opravdu dlouho .... prakticky jsem ještě žádnou i ty nejstarší (3roky) nemusel vyhazovat... pak bych dal Sanyo (2100) a Hama (2000) jako třetí bych dal Voltcrafty spolu s noname ....Minwa se taky snaží, ale rok už je na nich znát a tak nás opouští nahrazovány GP ....nejhorší jsou asi Kyocery (2000) ...skoro všechny jsem po půl roce vyhodil....naštěstí byly zadarmo v nějaké nabíječce....

  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2006 - 21:25

Naprostej souhlas .... mám cca 40ks baterií zastoupené značky: Hama, Voltcraft,Sanyo,Kyocera, Minwa a GP a nějaké noname. Na první místo bych dal GP nejčastěji používám kapacity 1800 a 2600 vydrží v provozu opravdu dlouho .... prakticky jsem ještě žádnou i ty nejstarší (3roky) nemusel vyhazovat... pak bych dal Sanyo (2100) a Hama (2000) jako třetí bych dal Voltcrafty spolu s noname ....Minwa se taky snaží, ale rok už je na nich znát a tak nás opouští nahrazovány GP ....nejhorší jsou asi Kyocery (2000) ...skoro všechny jsem po půl roce vyhodil....naštěstí byly zadarmo v nějaké nabíječce....


Mam GP 2600. jak je dlouho nabíjíš??
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2006 - 21:49

Já jsem na nabíjecí akumulátory rezignoval. V Ikei vždycky za pár korun koupím žlutý balíček s asi deseti žlutými no-name bateriemi. V GPS mi vydrží dva až tři týdny. I když jsem to přesně nepočítal, zdá se mi, že pokud jde o cenu/výkon, je to hodně dobré řešení.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama