Přejít na obsah


Fotka

Ruším sbírku asi 150ks CWG


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
15 odpovědí na toto téma

#1 jonaskuba

jonaskuba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2013 - 22:04

AHoj, ruším sbírku svých asi 155ks CWG. Zde jsou vsechny krome peti kousku ktere zatim v katalogu nejsou. Měl by nekdo zajem?? Prosim hlaste se mi pres zpravu.
[url][/http://www.geocaching.com/profile/?guid=986432c6-8439-4cd6-ac86-bf1d5b0a48d5&wid=96130ccf-f674-45f0-89ed-afbf2fe7c099&ds=2url](seznam s CWG je az dole)
  • 0

#2 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2013 - 22:25

Ještě jednou:

http://www.geocachin...fe7c099&ds=2url

Stejně by mě zajímalo, co každou chvíli někoho vede k tomu, že rozprodává sbírku...
  • 0

#3 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2013 - 22:56

Smrk napsal/a:
Ještě jednou:

http://www.geocachin...fe7c099&ds=2url

Stejně by mě zajímalo, co každou chvíli někoho vede k tomu, že rozprodává sbírku...

To je přeci jednoduchý, prachy :-)
Když žena viděla za kolik se ty sbírky prodávají, tak chtěla tu moji taky prodat ;)
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#4 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2013 - 23:43

No, já tu svoji prodal např. proto, že už jsem je nechtěl sbírat. Za ta léta jsem do toho vrazil docela dost peněz (míněno do svých CWG, za něž jsem potom měnil), tak proč bych alespoň část peněz neměl dostat zpátky? Předpokládám, že stejný nebo podobný důvod má většina prodávajících. Já osobně nechápu ty rádoby moralisty, kteří argumentují tím, že by to měl člověk rozdat do keší (to není na Tebe, sovidoupe) - taky by se jim asi nelíbilo, kdyby po nich někdo chtěl, aby do keší rozdali např. GC nebo jiné cennosti, které si koupili, žejo?
  • 0
Don't panic!

#5 jonaskuba

jonaskuba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 7:59

[quote]Hickos napsal/a:
No, já tu svoji prodal např. proto, že už jsem je nechtěl sbírat. Za ta léta jsem do toho vrazil docela dost peněz (míněno do svých CWG, za něž jsem potom měnil), tak proč bych alespoň část peněz neměl dostat zpátky? Předpokládám, že stejný nebo podobný důvod má většina prodávajících. Já osobně nechápu ty rádoby moralisty, kteří argumentují tím, že by to měl člověk rozdat do keší (to není na Tebe, sovidoupe) - taky by se jim asi nelíbilo, kdyby po nich někdo chtěl, aby do keší rozdali např. GC nebo jiné cennosti, které si koupili, žejo?[/quote

Souhlasim s Hickosem protoze uz me to nebavi sbirat tak jsem se rozhodl zrusit tak bych to rad prodal protoze jsem do toho nejake penize precejenom dal
  • 0

#6 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 9:10

Já spíš myslel, co vede kačera k tomu, že ho to přestane bavit :-) Neříkejte mi, že když se zbavíte sbírky a pak v keši najdete kolečko, že nemáte nutkání si ho vyměnit. Mě když něco baví, tak mě to baví dlouhá léta :-)
  • 0

#7 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 474 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 9:20

Já mám teď například nějakou sbírací krizi. Sbírám hlavně CWG z eventů, které jsem navštívila, do keší dávám svá CWG když se mi líbí keš. Ale cizí CWG měním málokdy, pouze když se mi hodně líbí vypálený obrázek. Jinak je tam úplně v pohodě nechávám a bez cukání. Ani vlastně nevím proč, ale už mě nález CWG v keši tolik netěší jako dřív...

Třeba mě to časem přejde, kdo ví.:) Svoji sbírku každopádně neplánuji prodat (tak mi prosím nikdo neposílejte SZ, je to marné....).:)
  • 0

#8 R 206

R 206

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 9:20

Smrk napsal/a:
Já spíš myslel, co vede kačera k tomu, že ho to přestane bavit :-) Neříkejte mi, že když se zbavíte sbírky a pak v keši najdete kolečko, že nemáte nutkání si ho vyměnit. Mě když něco baví, tak mě to baví dlouhá léta :-)

Potkal jsem kačera, který si koupil pár svých cwg, která pak vyměnil. Když mu došli, hned to prodal a za ty peníze si koupil opět cwg, ale zase jinou verzi. Tak stále vyměňoval kvůli poptávce a zároveň měl peníze vždy zpět.
  • 0

#9 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 337 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 9:33

Když si objednávám CWG, neplatím za to dřevo, ale za ty zážitky a rodost při výměně. A zažitky a rodost se podle mě nedají prodat.
  • 0

#10 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 9:56

Proč se leckterým lidem zdá prodávat sbírku CWG jako špatné ? Do kešky jste je dávali zadarmo druhým pro radost, z kešky jste si je vzali, pro vaši radost. Mimo to, někdy proběhla výměna fér, jindy ne, někdy jste vložili jen tak, jindy jste si vzali jen tak, jak to dnes s obsahem schránek vypadá víme. CWG je údajně předmět na výměnu jako každý jiný, jak by pak asi vypadalo oznámení: "prodám sbírku 150 nasbíraných věcí ze schránek, fakt hezké kousky" blbý, že ? přímo zralý na ukamenování :-)) No dobře, je jasné že nechat si ty kolečka vyrobit něco stálo, ale jeden by řekl, že naprostá většina kačerů to brala jako jakýsi výdaj spojený se svým image, nenávratnou investici a ne že si časem vzpomenou, že by se s tím dalo šmelit :-D
  • 0

#11 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 10:13

R 206 napsal/a:

Potkal jsem kačera, který si koupil pár svých cwg, která pak vyměnil. Když mu došli, hned to prodal a za ty peníze si koupil opět cwg, ale zase jinou verzi. Tak stále vyměňoval kvůli poptávce a zároveň měl peníze vždy zpět.


Taky zajímavý přístup, to by mě nenapadlo :-)
  • 0

#12 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 10:15

Autacek napsal/a:
...
No dobře, je jasné že nechat si ty kolečka vyrobit něco stálo, ale jeden by řekl, že naprostá většina kačerů to brala jako jakýsi výdaj spojený se svým image, nenávratnou investici a ne že si časem vzpomenou, že by se s tím dalo šmelit :-D


Já si kolečka občas doma prohlížím a u spousty z nich si vzpomenu, kde jsem je našel nebo komu patří. Ale je fakt, že moje první vyrobená várka byla právě kvůli tomu, aby si jiní kačeři mohli říct, že už jsem velký kačer, co má taky svoje kolečka :-) A do první keše jsem ho dával téměř obřadně.
  • 0

#13 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 11:15

Smrk napsal/a:
Já spíš myslel, co vede kačera k tomu, že ho to přestane bavit :-) Neříkejte mi, že když se zbavíte sbírky a pak v keši najdete kolečko, že nemáte nutkání si ho vyměnit. Mě když něco baví, tak mě to baví dlouhá léta :-)

Ne, už to nutkání opravdu nemám. Měl jsem ~440ks, nechal jsem si jen puky od kamarádů, z navštívených eventů a 400 suků prodal.
Důvod? Bohužel už to dávno ztratilo to kouzlo, do nově založené keše jsem dal puky a za týden hlásili, že je prázdná, vykukové si nechávají pálit plagiáty, ...
Já je prodal po 10kč, větší ambice jsem ani neměl, když se to někomu podaří za víc, proč ne. Ale argument, že to máme rozdat do keší je absolutně zcestný.
Add "moralista" jak zde také padlo. To je obyčejný trotl, který je mimo mísu a má nutkání se neustále k něčemu vyjadřovat.
  • 0

#14 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 11:33

Já jich mám plnou krabici od Botasek a ta je hozená na skříni. A ani nevím, proč je tam ještě mám. Prostě tam jsou. Nijak mě nezajímají neprohlížím si je, jen když vyměním nové, tak ho zapíšu do katalogu a hodím k ostatním. A je mi to jedno. Mě ta euforie přešla už dávno. Tak se někdy uvidí, třeba si s tím jednou bodou děti stavět různý blbosti nebo je třeba prodám a nebo někomu věnuji. Ale to, že někdo chce prodat svojí sbírku něčoho chápu a nevidím v tom žádný problém. Je to jeho majetek a má na to plné právo. Někdy si taky říkám, jak někdo mlůže prodat to nebo ono (myšleno co je kolikrát v dražbách) a pak si řeknu a k čemu by to bylo mě? Když to někdo chce, tak proč mu to neprodat, když mě je to k ničemu.
  • 0

#15 Hyger

Hyger

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 11:56

Taky už se jich pomalu zbavuji, nemám jich sice mnoho, ale už mě nebaví. Těch pár z eventů si nechám, ale další už si na eventech neberu. Ale snažím se je dávat do keší, při nichž se ta zlodějská verbež aspoň zapotí.
  • 0
Dub kulatý, Džordž tu pije,
to je tupec, ten to ryje.

#16 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 12:09

150x6=900,- Stačí rovnou napsat cenu a netajnůstkařit přes SZ ne?B) když už prodej, tak ne ziskuchtivý;)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama