Přejít na obsah


Fotka

Změna finálních souřadnic na Geocaching.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
56 odpovědí na toto téma

#1 Drnovacka

Drnovacka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 6:19

Ahoj, chtěla bych se zeptat. Luštím Mysterky a chtěla bych si je uložit na geocaching.com - to se mi podařilo. Po stažení do navigace se mi tedy otazník zobrazuje na finálních souřadnicích. To je super. Jen mám problém s tím že v terénu nerozeznám, kterou kešku mám vyluštěnou a tedy ukazuje na finální souřadnice a nebo kterou ne a otazník se mi ukazuje na smyšlené tedy úvodní souřadnice. Nejde nějak změnit ikona?? Za odpovědi mockrát děkuji
  • 0

#2 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 6:45

Co mas za navigaci?? Jakym zpusobem do ni ladujes kesky?? Tohle je potreba vzdy uvezt pac tady asi nikdo nema kristalovou kouli. Pak je dobre si nejprve projit temata tady na foru, podivat se zda naaaahodou uz neexistuje vlakno, ktere se tyka tvoji navigace a pripadne dotaz vlozit do prislusneho vlakna. Jednou z moznosti jak toto osetrit jsou mimo jine i treba programy tretich stran ( Geoget, GSAK ... ) ktere maji mnoho moznosti, tam si pak muzes ovlivnit jak bude vypadat vysledny soubosr s keskami, ktery naladujes do navigace. Ale ted opravdu jen hadam, pac nevim co mas za masinku a co podporuje a nepodporuje.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#3 Drnovacka

Drnovacka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 6:53

Mám navigaci Garmin Oregon. Kešky stahuji do navigace pomocí geocaching.com v souborech gpx. Hledala jsem nejrůznější témata ale nikde jsem nenašla odpověď nebo aspoň téma které by se zabývalo mým problémem. O programech jsem četla ale nejraději bych využívala jen stránky geocaching.com. Pokud mi můžeš aspoň poradit jak stáhnout poznámku z geocaching budu vděčná.
  • 0

#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 8:17

Nahrávej jen vyluštěná mysterky. Já dávám vše do POI bodů a pak si generuji vybrané body a tam už dávám, kromě dalších, jen vyluštěné mysterky.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#5 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 8:19

Jo holka, tak to mas zrejme smulu, pokud chces pouzivat jenom strynk gc.com. Ono to ma sice par zdanlive uzitecnejch funkci (viz treba ta poznamka nebo presun na finalky), ale s presunem do navigace uz je to horsi. Na to je proste potreba nejakej dalsi program nebo skript/makro do prohlizece. Kdyz to nekterejma z nich prozenes, tak uz pak budes schopna rizpoznat finalovk a budes mit na Oreganu i tu poznamku. Podivej se ne geowiki (odkaz mas nahore) a najdi si tam programy pro geocaching. Je tam, co umej, co neumej a mozes si i vetsinu z nich vyzkouset. Pro zacatek by ti klidne stacily i nejaky ty skripty/makra do prohlizece. Pripadne v mym podpisu mam takovej hooodne obecnej navod pro Oregony ;) Kolombo: Ta druha veta ji bude pripadat celkem nesrozumitelna, nemyslis? Ona chce co nejjednudussi a ty na ni vybafnes s POI....
  • 0

#6 Drnovacka

Drnovacka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 8:32

Jak to tak čtu tak mě nějaký program nemine. Koukala jsem na geoget ale musím se s tím naučit zacházet. Zkusím si zjistit ještě něco o těch Makrech.
  • 0

#7 Drnovacka

Drnovacka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 8:44

kolombo napsal/a:
Nahrávej jen vyluštěná mysterky.

Já dávám vše do POI bodů a pak si generuji vybrané body a tam už dávám, kromě dalších, jen vyluštěné mysterky.



.............a to děláš jen pomocí geocaching.com, nebo taky používáš nějaký program??
  • 0

#8 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 8:54

Drnovacka napsal/a:

kolombo napsal/a:
Nahrávej jen vyluštěná mysterky.

Já dávám vše do POI bodů a pak si generuji vybrané body a tam už dávám, kromě dalších, jen vyluštěné mysterky.



.............a to děláš jen pomocí geocaching.com, nebo taky používáš nějaký program??


POI body bez programu nejdou :-)

Takže GeoGet a makro na POI body, to zaprvé. A pak filtr na okolí. A pak filtr na vyluštěné finálky a export na opravených souřadnicích.

Principielně by asi šlo, kdyby jsi z GC.COM brala jen tradičky a multi a vyluštěné mystery nahrávala do GPS po jedné, přímo z webu.

Ale takhle ošetříš jen přímo nahrané WP a na ty mají GPSky docela nízký limit. Na POI body je limit jen rozsah paměti v GPS.

Chce to jediné, program a databázi zájmových bodů v oblasti, kterou chceš v GPSce mít.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#9 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 11:49

Drnovacka napsal/a:

kolombo napsal/a:
Nahrávej jen vyluštěná mysterky.

Já dávám vše do POI bodů a pak si generuji vybrané body a tam už dávám, kromě dalších, jen vyluštěné mysterky.



.............a to děláš jen pomocí geocaching.com, nebo taky používáš nějaký program??

Tohle si asi schovej, az se s GG naucis aspon zakladni veci. Precijen to na samotny nahrani POI chce jeste dalsi program a vubec je to ponekud slozitejsi postup pro zacatecnika. Navic kese, ktery nahrajes do GPS jako POI, nejdou v Oergonu oznacit jako nalezeny a musis to delat zase trochu komplikovanejc...

Kolombo: jsi si jistej, ze je vhodny zacatecnikovi radit jeden z nejslozitejsich postupu?
  • 0

#10 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 12:34

petulinka1 napsal/a:
Kolombo: jsi si jistej, ze je vhodny zacatecnikovi radit jeden z nejslozitejsich postupu?


Myslíš ty POI body ?

To je jedna z mála věcí, co se dá zautomatizovat na několik šablonovitých operací. Vytváření individuálního seznamu, pro nahrání do GPS, je daleko komplikovanější.

Ale pravda je v tom, že nastavení exportního makra na POI body, to je opravdu oříšek. To ale není připomínka na moji adresu, ale na tvůrce doplňků ke GG a tvůrce návodů na efektivní práci.

Pokud dalším programem myslíš POI loader, tak ten je poměrně jednoduchý, tam to stačí odklikat.

Fakt je ten, že vytvářením POI jsem s GG opravdu nezačínal ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#11 Drnovacka

Drnovacka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 12:41

Je škoda, že neexistuje nějaká možnost jak stáhnout z geocaching.com poznámku do Garminu. To by mi bohatě stačilo kdyby to šlo. i kdyby to bylo za cenu toho že to nepujde zaznamenávat jako nalezené.
  • 0

#12 look_as

look_as

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 13:47

Ja to v pohode zvladam i bez dalsiho programu. Mysterek mam ted v navigaci 300 a nemam s tim problem. Tech par kousku, ktere se resi v tereni si pamatuju a pripadne mrknu na mobilu do Neongeo, ktere ukazuje premistene kese zelene (umi to i z poznamky).
  • 0

#13 Drnovacka

Drnovacka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 14:40

Jenže já mám těch vyluštěných kešek něco kolem 3000 a nechci použivat mobil. Nějak to vymyslím.
  • 0

#14 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 14:51

Drnovacka napsal/a:
Jenže já mám těch vyluštěných kešek něco kolem 3000 a nechci použivat mobil. Nějak to vymyslím.

dříve nebo později každý skončí u geogetu nebo GSAKu (3 tisíce??? OMG :o
  • 0

#15 Drnovacka

Drnovacka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 14:56

no jo začátečník u těch funkcí ale jinak nás to s přítelem chytlo. Přes zimo toho moc neodlovíme tak je aspoň luštíme :-)
  • 0

#16 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 15:04

No jo, tohle bez nějakého dalšího programu neuděláš. Kdyby měl zeměmluv aspoň možnost určit v PQ stáhnout jen mysterky s udanou finálkou, jenže jako vždy mají problém dotáhnout něco do smysluplného konce.
  • 0

#17 Drnovacka

Drnovacka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 15:27

V gpx mi to stáhne zrovna finálku což je perfektní jen kdyby se tam stáhla i ta poznámka že už to mám vyluštěno.neumím s tím programem geoget.
  • 0

#18 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 09 leden 2013 - 15:35

Já si prostě vytvořil bookmark, do kterýho si vždy tu vyluštěnou keš pošlu. Následně z toho pravidelně generuju Pocket Queries. Takže mám soubor s mysterkama na finálních souřadnicích, který mám vyluštěný. Bez jakýhokoliv externího programu.
  • 0

#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2013 - 15:39

Bez externiho programu, zato sloziteji a mene pohodlne. Ony ty externi programy nevznikaji z rozmaru, ale prave proto, ze dokazi praci ulehcit. B)
  • 0

#20 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 09 leden 2013 - 15:46

nijak ty programy nehaním. Jenom řikám, že i poměrně aktivní kačer (je pravda, že 3000 jich teda nemám) může docela dobře fungovat i bez nich. ...Myslim, že nás pár takových bude.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama