Přejít na obsah


Fotka

TOPO CZECH v1 ???


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2006 - 13:54

Zdravicko!

Damy a panove - ruku na srdce - stoji za to si zakoupit nove mapy TOPO CZECH v1 ??? Koukal jsem na forum tady i jinde a nevim jaky zaver z toho mam udelat. Chtel bych to hlavne na turistiku, ale ten routing ocenim taky.
Takze - muzete to doporucit na 100% nebo jenom na 50%? Ja vim, ze nic neni dokonale, ale chci znat zkusenosti a nazor odborniku (a kdyz jsem koukal na froum tady, tak jsem se toho hodne dozvedel = proto to slobvo odbornici).

DIKY

Pavel
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2006 - 14:08

Zdravicko!

Damy a panove - ruku na srdce - stoji za to si zakoupit nove mapy TOPO CZECH v1 ??? Koukal jsem na forum tady i jinde a nevim jaky zaver z toho mam udelat. Chtel bych to hlavne na turistiku, ale ten routing ocenim taky........

Pouzivam TOPO 50 uz 2,5 roku a jsem s ni spokojen, zatim se mi nestalo, ze by mne nekde v terenu zradila. Drobne nepresnosti se tam objevi. ale kdyz clovek tez pouziva hlavu tak to nevadi. Vpodstate tu mapu pouzivam jako "Bertikovu mapu" ze znameho knizniho pribehu, jen se nekoukam kdo se pohybuje okolo mne ale kde se pohybuji ja a to ta mapa splnuje na 100%. Takze ja doporucuji.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2006 - 14:58

Takze - muzete to doporucit na 100% nebo jenom na 50%?


Především záleží na tom, k jaké GPS. Pokud jde o jakýkoliv model garminu s barevným displejem, tak jednoznačně ano na 1000%.
Pokud jde o čb model a mám už ČR TOPO V2, tak asi ne. Pokud ji nemám (V2), ani verzi 3 z Mountfieldu, tak určitě taky ano.
Zkus napsat počáteční podmínky.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2006 - 10:03

Zdravicko!

Damy a panove - ruku na srdce - stoji za to si zakoupit nove mapy TOPO CZECH v1 ??? Koukal jsem na forum tady i jinde a nevim jaky zaver z toho mam udelat. Chtel bych to hlavne na turistiku, ale ten routing ocenim taky.

Netvrdím, že V1 je absolutně dokonalá, ale pro mě je absolutně dostačující a dokonce převyšuje moje nároky. Samo, že stejně jako Doktor a i další, doma kouknu do MapSource, kde je můj cíl cesty, ale povětšinou stejně skončím úplně někde jinde, protože se sem jdu kouknout a ještě téhle a najednou zjistím, že jsem viděl krásná místa a věci kolem nich, ale původní plán je dost vzdálen. A k tomuto bloumání je V1 perfektní. Takže já doporučuji.

  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2006 - 14:58

Jak psal Miloš, již stará TOP 50 byla dobrá...téměř tři roky mi byla nepostradatelnou průvodkyní při kešování i turistice po Česku v naší staré dobré Vistě. Nová TOPO CZECH je řádově lepším mapovým produktem, v současné době jde pravděpodobně o nejkvalitnější TOPO 1:50 000 mapu pro Garmin GPS vůbec (celosvětově). Vypadá sqěle i na PC... spousty nových údajů, vrstevnice po 20 m, prostě paráda... mám ji 14 dní a spolu s 60CSx jde o vynikající navigační pomůcku. Je ale náročná na hardware - rychlost procesoru, paměť (X-modely s kartami jsou vhodnější) a také chce barevný displej... Ale mohu jen a jen doporučit... Michal
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2006 - 15:10

Já jsem s tou Topo Czech v1 dospěl už do takovýho stádia, že s sebou na GC už netahám žádný papírový mapy. Jak píše Miloš, pokud ji používám s hlavou, se zpětnou vazbou, nevím o ničem lepším... Jediná "vada" ( ale to snad ani není vada, spíš vlastnost a navíc vlastnost 60 CSx ) je, že na tom malým displeji nezískáš přehled celýho velkýho území, ale to zase plně nahradí MapSource, kdy já osobně vždy prvotně jdu do týhle vektorovky. Honza
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2006 - 10:55

Mockrat vsem dekuji! Asi jste me premluvili. Ted je jeste predemnou posledni problem = bude nutno presvedcit mou manzelku o nezbytnosti koupe tyhle mapy =:o) Hezky den Pavel
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2006 - 15:59

Já jsem s tou Topo Czech v1 dospěl už do takovýho stádia, že s sebou na GC už netahám žádný papírový mapy. Jak píše Miloš, pokud ji používám s hlavou, se zpětnou vazbou, nevím o ničem lepším...
Jediná "vada" ( ale to snad ani není vada, spíš vlastnost a navíc vlastnost 60 CSx ) je, že na tom malým displeji nezískáš přehled celýho velkýho území, ale to zase plně nahradí MapSource, kdy já osobně vždy prvotně jdu do týhle vektorovky.
Honza

Naprostý souhlas, dělám to úplně stejně.
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2006 - 11:58

Mockrat vsem dekuji! Asi jste me premluvili. Ted je jeste predemnou posledni problem = bude nutno presvedcit mou manzelku o nezbytnosti koupe tyhle mapy =:o)Hezky denPavel

Hm, těžký úkol :-)
A to třeba: "O nákupu těhle hraček ty nerozhoduješ, miláčku ....."

  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2006 - 12:40

Mockrat vsem dekuji! Asi jste me premluvili. Ted je jeste predemnou posledni problem = bude nutno presvedcit mou manzelku o nezbytnosti koupe tyhle mapy =:o)

Hezky den

Pavel

Tak to já to dělám tak, že ji přesvědčím, o tom, jak bez takové věci vlastně mohla doposavaď žít. Ať je to gpska, NB, telefon pro mě, paměťové karty, :-)) no prostě všechno, co jí jako absolutnímu technickému odpůrci připadá úplně zbytečné. Nakonec to vždy vlastně vyzní, že jsem to koupil né sobě na hraní, ale vlastně pro ni.

  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2006 - 8:50

Mám starou TOPO půldruhýho roku a jsem s ní navýsost spokojenej. Teď po zakoupení upgrade na novou verzi maximálně využívám MapSource (prvotní náhled, gde co leží, pomocí gpx-souboru ze stránek GC.CZ) a jsem velmi nadšenej (stejně jako předchozí pisatelé - vrstevnice, zastávky ČD...). Je fakt, že na cesty s sebou beru mapu (list[y] A4 z Turistického atlasu ČŘ) SHOCart, kterej mi maximálně vyhovuje (info pro registrované – vyjde do konce roku upgrade s WGS84 - viz www.atlascr.cz) a nějakou tu a tam odchylku považuji za zpestření výletu - vůbec ničemu to nevadí. Jen na okraj, routing je sice hezkej, ale já osobně preferuji práci vlastní hlavy a cestu si připravuju ručne (pro pěší a kolo). Routing třeba z TomToma občas taky využívám, ale nějak mně to nebere - pán mi furt povídá, kam mám zahnout, ale mně se chce jít rovně (je tam třeba pjekná vyhlídka atd...)
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2006 - 13:40

Nejlepsi je, spoustu veci proste jen tak nechat doma objevit. Jaoko kouzelnik z klobouku. Jsou veci, kterych si vsimne (gps), a veci, kterych ne (mapa je prece doplnek k gps, vlastne jeho soucast, tak asi patri k ni). Ovsem musi na to byt volne nekontrolovane prostredky. My mame kazdy svuj ucet, ja ji nevycitam saticky a boticky, ona me mapicky. Ale rozumne je o tom mlcet, aby to nekdy nebylo pouzite jako zakerny argument.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2006 - 14:32

Nejlepsi je, spoustu veci proste jen tak nechat doma objevit. Jaoko kouzelnik z klobouku. Jsou veci, kterych si vsimne (gps), a veci, kterych ne (mapa je prece doplnek k gps, vlastne jeho soucast, tak asi patri k ni). Ovsem musi na to byt volne nekontrolovane prostredky. My mame kazdy svuj ucet, ja ji nevycitam saticky a boticky, ona me mapicky. Ale rozumne je o tom mlcet, aby to nekdy nebylo pouzite jako zakerny argument.


Kupuji si věci k svátku, narozeninám, Ježíšku, Dni matek, otců, dětí,....a i tak mám pocit , že jsem dóóóóóst těchle událostí napřed. Příští týden si jdu koupit "nezbytnou hračku" tuším k narozeninám v r. 2013 ;-))
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2006 - 12:14

Kupuji si věci k svátku, narozeninám, Ježíšku, Dni matek, otců, dětí,....a i tak mám pocit , že jsem dóóóóóst těchle událostí napřed. Příští týden si jdu koupit "nezbytnou hračku" tuším k narozeninám v r. 2013 ;-))

Já už mám vybráno do roku 2022 k padesátinám, teď musím přesvědčit o koupi gps-ky. Na to jsem si přizval synovce a ten tetě neustále připomíná, že je potřeba ji koupit.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2006 - 10:49

Zdar! Tak jsem do toho sel a musim rict, ze jsem mile prekvapen! Sice zaznamy z nasich tur se ne uplne prekryvaji s naznacenymi trasami a cestami, ale odchylka neni zavratna. Jeste dotaz: jak docilit stinovani map v Mapsource??? Diky za info. Pavel
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2006 - 11:47

Jeste dotaz: jak docilit stinovani map v Mapsource???

Jednoduše. Edit, Preferences, Terrain Shading ON.
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2006 - 12:04

hele Nilgiri, mam dotaz pouzil jsem tveho typaka, je to fakt super ale mam drobnej problem kdyz jedu vecer a mam gps danou na okne auta a zapnutou navigaci (nocni rezim) tak me to tam dela kolem nazvu cerne obdelniky a nekouka se na to moc dobre, nejde to tam nastvit na nocni rezim jeste nejak jinak?
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2006 - 12:59

Nilgiri, veeelikaaa pochvala za ty predelany vrstevnice !! Ted je ta mapa, aspon z myho pohledu, vyrazne prehlednejsi !!! Honza
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2006 - 13:41

hele Nilgiri, mam dotaz pouzil jsem tveho typaka, je to fakt super ale mam drobnej problem kdyz jedu vecer a mam gps danou na okne auta a zapnutou navigaci (nocni rezim) tak me to tam dela kolem nazvu cerne obdelniky a nekouka se na to moc dobre, nejde to tam nastvit na nocni rezim jeste nejak jinak?

Kolem jakého názvu? Já žádné černé obdélníky nevidím. Pošli příklad obrazovky.
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2006 - 16:24

hele Nilgiri, mam dotaz pouzil jsem tveho typaka, je to fakt super ale mam drobnej problem kdyz jedu vecer a mam gps danou na okne auta a zapnutou navigaci (nocni rezim) tak me to tam dela kolem nazvu cerne obdelniky a nekouka se na to moc dobre, nejde to tam nastvit na nocni rezim jeste nejak jinak?


Já měl problém s čarou železniční tratě. V nočním režimu to byla prostě jen tlustá bílá čára. Pořešil jsem to výběrem jiného nočního schématu. Po pravdě Garmin má ve svých barevných schématech pořádné bugy a divím se, že je stále ještě neopravil !
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama